Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kiedy człowiek jest pierdołą...

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011
Kiedy człowiek jest pierdołą...

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 29.07.2022 16:59

... i na ten przykład, ma taki przypadek, że dzieciakowi wychodzi paszport za miesiąc, a jutro ma przekroczyć granicę HUN-SRB, a dwa dni później SRB-MCD, gdzie podobnież wymagane jest, aby paszport ważny był przez 3 miesiące. Ktoś może przerabiał taki przypadek?? Uda się?

ps. nie chodzi o mnie. Rodzinka z drugiego samochodu jest tak pierdołowata, że jakoś wcześniej nie zerknęli. Dodatkowo dzieciak nie ma dowodu osobistego.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 29.07.2022 22:08

Było sporo takich przypadków. Dlatego nawet jest już o tym temat. Tam zajrzyj.
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 29.07.2022 23:10

empire13 napisał(a):Było sporo takich przypadków. Dlatego nawet jest już o tym temat. Tam zajrzyj.


Trochę inny przypadek, bo ten paszport jest ważny, tylko za krótko :). No i to nie Chorwacja, a Serbia, a potem Macedonia.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.07.2022 23:12

Ciężko powiedzieć. 1,5 temu wróciliśmy z Grecji i w obie strony na każdej granicy dokumenty były nie tylko przeglądane, ale każdy scanowany. A przekraczaliśmy granice na różnych przejściach w Tompie, Dorjan, Niki i Roszke.
Może pytaj się na forum greckim lub na greckiej grupie na fb, tam więcej osób przekraczających te granice.
W razie czego jedziecie sami?

Ps. A propis pierdoły.... Zapytaj się czy na pewno mają zieloną (obecnie białą) kartę?
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 29.07.2022 23:27

piekara114 napisał(a):Ciężko powiedzieć. 1,5 temu wróciliśmy z Grecji i w obie strony na każdej granicy dokumenty były nie tylko przeglądane, ale każdy scanowany. A przekraczaliśmy granice na różnych przejściach w Tompie, Dorjan, Niki i Roszke.


Ano u nas jutro Roszke, a w poniedziałek Macedonia. Tylko wiesz..., ważność jest, ale za krótka. Będzie spoko celnik - przelecą. Będzie wredny - nie puści.

piekara114 napisał(a):W razie czego jedziecie sami?


Tak. Powiedziałem pierdole, że jak się nie uda, to albo dyma do Budapesztu po tymczasowy, albo jeśli przy granicy z Macedonią, to do Belgradu. Albo też niech ciśnie przez Rumunię i Bułgarię. Wtedy zostaje Mu tylko Macedonia. Albo niech sobie pojedzie z granicy HUN-SRB do Chorwacji, tudzież nad Balaton haha. Się obudził kilkanaście godzin przed wyjazdem. Dodatkowo jeszcze jedzie tylko ojciec z synem, bez matki, więc tutaj też nie wiem, jak podejdą do tego.

Zieloną kartę ma.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.07.2022 23:32

Niech chociaż weźmie akt urodzenia syna. Pewnie trzeba będzie go szukać....

Powiem Ci ze pogranicznicy węgierscy są w tym roku strasznie wredni, przynajmniej mi się tak trafiło, szwagrowi też (wracał dzień przed nami).

A jaki jest Wasz cel?

Nie wiem czy czytałeś na greckim forum, sporo suszarek w Macedonii....
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 29.07.2022 23:37

piekara114 napisał(a):Niech chociaż weźmie akt urodzenia syna. Pewnie trzeba będzie go szukać....


To Mu powiedziałem od strzału.

piekara114 napisał(a):Powiem Ci ze pogranicznicy węgierscy są w tym roku strasznie wredni, przynajmniej mi się tak trafiło, szwagrowi też (wracał dzień przed nami).


Tym razem jedziemy przez Komarno, zamiast przez Rajkę, a potem Roszke. Do 14:00 więc sprawa będzie wyjaśniona. Start o 06.00 z Katowic.

.
Ostatnio edytowano 29.07.2022 23:42 przez MRK, łącznie edytowano 1 raz
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 29.07.2022 23:40

Jakby co, będzie miał trochę czasu, aby dymać do Budapesztu, choć jutro sobota, to nie wiem, czy ogarnie..., albo niech zjeżdża Rumunią i Bułgarią. W poniedziałek ogarnie w Sofii i dojedzie. Chyba... deliberuję troszkę.
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 29.07.2022 23:45

piekara114 napisał(a):
A jaki jest Wasz cel?

Nie wiem czy czytałeś na greckim forum, sporo suszarek w Macedonii....


Noclegi mam w miejscowości Elen Kamen, centralnie naprzeciwko Ochrydy, po drugiej stronie jeziora. Jakoś tak wyszło, bo była szybka zmiana planów.
O suszarkach nie wiem nic, więc dzięki za info. Trzeba będzie bardzo grzecznie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.07.2022 23:48

Pilnuj się tam, gdzie na autostradzie jest ograniczenie do 80tki, ale chyba do Skopje nie ma, a w kierunku Ochrydy też coś było, no i tam dość wolno się jedzie, bo odcinek autostrady krótki. Ochryda mi się spodobała, choć byłam raptem kilka godzin (wieczór i do południa).

Spokojnej drogi. Daj znać jak wyszła podróż
Ostatnio edytowano 29.07.2022 23:53 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 29.07.2022 23:53

piekara114 napisał(a):Pilnuj się tam, gdzie na autostradzie jest ograniczenie do 80tki, ale chyba do Skopje nie ma, a w kierunku Ochrydy też coś było, no i tam dość wolno się jedzie, bo odcinek autostrady krótki. Ochryda mi się sfpidobala, choć byłam raptem kilja godzin (wieczór i do południa).


Samej Macedonii mam jakieś 240 km, z 666 (!!! :D ) km tego dnia, więc już sobie pojadę na luzaka. Pierdoła tylko niech przejedzie, bo będzie nerwówka i zamieszanie.
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 31.07.2022 08:49

Przejechał .
Ale Roszke dramat. 4h stania, totalny bałagan. Z Katowic do Nowego Sądu w 14 h . Niecałe 800 km.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 31.07.2022 11:11

To jeszcze powodzenia na kolejnej granicy.
A czemu nie odbiliście na inne przejście?
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 31.07.2022 19:03

MRK napisał(a):Przejechał .
Ale Roszke dramat. 4h stania, totalny bałagan. Z Katowic do Nowego Sądu w 14 h . Niecałe 800 km.


Zgaduję, że jechaliście tamtędy nocą - wtedy w weekendy na przejściu autostradowym zawsze są duże korki, a dużego wyboru przejść nie ma: nocą czynne są tylko to autostradowe plus Tompa-Kelebija (też często zakorkowane) i trochę dalej Hercegszanto-Bački Breg.

Pomiędzy 7 a 19tą jest duży wybór przejść i wtedy ruch się rozkłada. Jest też jedno przejście otwarte do 22 (Bački Vinogradi - z reguły bez korków) i jedno do północy (Bajmok - też często szybko się przejeżdża).

Na powrocie warto zatrzymać się gdzieś w okolicach Nowego Sadu i prześledzić obłożenie przejść - i wtedy wybrać najlepsze. Najlepsza w tym celu jest aplikacja BorderWatcher
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 01.08.2022 09:47

piekara114 napisał(a):To jeszcze powodzenia na kolejnej granicy.
A czemu nie odbiliście na inne przejście?


Potem opiszę. Dzisiaj do Macedonii i mam zgryz. Borderwatcher pokazuję 300 minut w Presevo. Masakra znowu?

A przejście w Prohor Pcinjski jest czynne? Pokazuje tam 50 minut, ale np Google Maps w ogóle nie chce przeprowadzić drogi przez tę granice.
Następna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Kiedy człowiek jest pierdołą...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone