Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kiedy człowiek jest pierdołą...

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 01.08.2022 09:49

marekkowalak napisał(a):
MRK napisał(a):Przejechał .
Ale Roszke dramat. 4h stania, totalny bałagan. Z Katowic do Nowego Sądu w 14 h . Niecałe 800 km.


Zgaduję, że jechaliście tamtędy nocą - wtedy w weekendy na przejściu autostradowym zawsze są duże korki, a dużego wyboru przejść nie ma: nocą czynne są tylko to autostradowe plus Tompa-Kelebija (też często zakorkowane) i trochę dalej Hercegszanto-Bački Breg.

Pomiędzy 7 a 19tą jest duży wybór przejść i wtedy ruch się rozkłada. Jest też jedno przejście otwarte do 22 (Bački Vinogradi - z reguły bez korków) i jedno do północy (Bajmok - też często szybko się przejeżdża).

Na powrocie warto zatrzymać się gdzieś w okolicach Nowego Sadu i prześledzić obłożenie przejść - i wtedy wybrać najlepsze. Najlepsza w tym celu jest aplikacja BorderWatcher


W Roszke byliśmy o 13.40. Ja wyjechałem o 17.10, kolega o 17.40
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 01.08.2022 09:50

Ej... Za co dostałem ostrzeżenie? Systemowo, czy któryś admin się pospieszył? Gdzie w tym wątku obraźliwe i wulgarne teksty?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.08.2022 11:34

MRK napisał(a):A przejście w Prohor Pcinjski jest czynne? Pokazuje tam 50 minut, ale np Google Maps w ogóle nie chce przeprowadzić drogi przez tę granice.
Sama jestem ciekawa tego przejścia. Jak coś ustalisz to daj znać...

MRK napisał(a):W Roszke byliśmy o 13.40. Ja wyjechałem o 17.10, kolega o 17.40
To zawaliłeś sprawę. Miałeś kilka innych opcji do wyboru....
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 01.08.2022 15:01

Ja już od kilku lat zapomniałem, że jest takie przejście jak Roszke - Horgosz...
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 01.08.2022 15:23

piekara114 napisał(a):
MRK napisał(a):A przejście w Prohor Pcinjski jest czynne? Pokazuje tam 50 minut, ale np Google Maps w ogóle nie chce przeprowadzić drogi przez tę granice.
Sama jestem ciekawa tego przejścia. Jak coś ustalisz to daj znać...

MRK napisał(a):W Roszke byliśmy o 13.40. Ja wyjechałem o 17.10, kolega o 17.40
To zawaliłeś sprawę. Miałeś kilka innych opcji do wyboru....


Najprawdopodobniej uderzymy na przejście w górach. Dam znać. Wg BW cztery godziny różnicy, więc jest różnica.

No i znowu będzie nerwowo z dokumentami.

A na Węgrzech jechaliśmy na Tompe, ale pokazywał tyle samo czasu, więc...
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 03.08.2022 16:57

Przejście w Prohor Pcinjski 58 minut dokładnie. Spoko droga, a serpentyny widoczne na mapie są dość spokojne. Do przejechania totalnie bez problemu. Za granicą trzeba troszkę przejechać, aby się dostać do autostrady, ale luz. W tym samym czasie, przejście główne 6h. Mam świadectwo kolegi, który - jak się okazało - w ten sam dzień przekraczał granicę.
Pierdoła nie miał problemów na granicy SRB-NME. Przy serbskiej części tylko dowody. Po stronie macedońskiej dowody plus dowód rejestracyjny i zielona (biała) karta.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 04.08.2022 22:35

Jest nadzieja, że niedługo skończą się korki na granicach między Serbią, Macedonią i Albanią:

https://www.euractiv.pl/section/polityka-zagraniczna-ue/news/otwarte-balkany-albania-macedonia-serbia-kosowo-vucic-kurti-zaew/
Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Kiedy człowiek jest pierdołą... - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone