Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dębki - czyli taplanie się w piasku i wodzie

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
raffiu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 511
Dołączył(a): 26.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffiu » 21.08.2010 23:43

No proszę, proszę. Ja również w piątek 13 pojechałem do Dębek na weekend z dziewczyna i psem. Może się nawet widzieliśmy ;) Ja to ten co to prowadzał psa (że to niby Labradora biszkoptowego) z mewim piórkiem za uchem (dość charakterystyczne :)). Jechałem 6 godzin z Łodzi, a wracałem 8 i pół wrrrrr. kawalkada samochodów i korek przed bramkami na końcu autostrady.
Wróciłem nad Bałtyk po 3 latach rozłąki mając jeszcze w pamięci Pobierowo na początku lipca i 8 stopni Celsiusza oraz deszcz. Od tamtej pory foch na Bałtyk i tylko Chorwacja. Ale tym razem Bałtyk mnie mile zaskoczył. Woda w morzu cieplutka (jak na Bałtyk oczywiście ) ładna pogoda (bez upałów, ale przeważnie słonecznie), super plaża (przez wzgląd na psa plażowaliśmy na plaży za kanałem - naturystycznej). Gdyby jeszcze nie te cholerne korki po drodze i męczarnia na polskich drogach, to jestem skłonny jeździć (pod warunkiem pogody) na takie krótkie weekendowe wypady. Dębki są fajne. Nie ma przesadnego lansu na deptaku, plaże moim zdaniem najładniejsze na naszym wybrzeżu (szerokie z drobnym piaseczkiem). Polecam zarówno tekstylnym jak i amatorom nagiego opalania... :)
pozdrawiam
raffiu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 511
Dołączył(a): 26.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffiu » 21.08.2010 23:57

A i jeszcze jedno. Plażując w Dębkach miałem wciąż w pamięci lipcowy wyjazd do Cro, więc tak sobie myślę, że skoro Bałtyk zrobił na mnie tak dobre wrażenie, że nawet 15 minutowa burza w sobotę nie wygnała mnie daleko z plaży (tylko pod pobliskie drzewa), to chyba coś w tym musi być ;)
Polecam raz jeszcze i pozdrawiam

P.S. pisz dalej autorze, chętnie skonfrontuję Twoje spojrzenie na Dębki z moim :)
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 22.08.2010 03:23

Piotrek_B napisał(a):
Kevlar napisał(a):Świetny klimat.

Zgadza się bo Bałtyk ma to coś, szczególnie poza sezonem, jak nie ma dzikich tłumów.
Jedziesz dalej.... :wink:

Dębki zaskoczyły mnie tym że nawet w sezonie nie ma dzikich tłumów.
piotrf napisał(a):Dawno już nad Bałtykiem mnie nie było - trzeba będzie to zmienić . . .

Moim zdaniem naprawdę warto to zmienić.
wojan napisał(a):
Kevlar napisał(a):Nie ma co wnikać w przesądy tylko w drogę... Przecież za kilka godzin czeka na mnie ciepła woda, piękna plaża, smaczna rybka, palmy i odpoczynek.

Musi gorąco w tej pracy było ... :lol: :lol: ...

Były i palmy. Może nie takie zielone jak w Chorwacji ale były. ;)
Obrazek
raffiu napisał(a):Plażując w Dębkach miałem wciąż w pamięci lipcowy wyjazd do Cro, więc tak sobie myślę, że skoro Bałtyk zrobił na mnie tak dobre wrażenie, że nawet 15 minutowa burza w sobotę nie wygnała mnie daleko z plaży (tylko pod pobliskie drzewa), to chyba coś w tym musi być

Ja w tym czasie akurat poszedłem na obiad. Labrador piaskowy powiadasz... Coś mi się kojarzy...


Po walce Adamka coś skrobnę dalej :)
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 22.08.2010 07:06

W końcu jest!!! Jest to jedno z moich ulubionych mórz!!!
Już chciałbym wskoczyć w "ramiona?" głębię Bałtyku ale przecież trzeba rozłożyć parawan. Co za jakiś dziwny wynalazek? Wszyscy rozkładają to "ustrojstwo". Ja niestety też. Bo tak tradycja nakazuje. Plaża po rozłożeniu tych parawano-szmat wygląda jak jakieś slumsy. O zgrozo, i ja też się do tego przyczyniam! Aż się sobie dziwię. No ale cóż? Nie będę inny. ;)

W trakcie przekształcania pięknej plaży w slumsy:
Obrazek

Po wykonaniu tego haniebnego czynu nadszedł czas by się rozejrzeć po plaży...

Obrazek

Obrazek

Na plaży jest bardzo luźno, co mnie mile zaskoczyło. Myślałem że będzie tłoczno jak na plaży w Chinach a tutaj bonus. Luźniutko jak poza sezonem. Nawet miejsce w pierwszej linii brzegowej się znalazło.
Będąc we Władysławowie to w samo południe były miejsca do leżenia tylko w morzu.

No i mogę w końcu spotkać się wzrokowo i dotykowo z Bałtykiem.
A jest on wyjątkowo fantastycznej urody. Nie taki turkusowy jak Atlantyk czy Morze Karaibskie ale normalnie szara woda. Po prostu taki nasz... Polski. W tym roku nieco mniej klarowny niż w poprzednim ale tak samo oddający swoje ciepło i gościnność. No morze z tym ciepłem trochę poniosła mnie fantazja. Chociaż nie do końca bo temperaturę Bałtyk miał około 20 stopni C czyli jak np. Atlantyk.

Czyż nie jest extra?:
Obrazek

Urokowi Bałtyku nawet ratownicy się poddali i wywiesili białą flagę:
Obrazek

Słońce jednak postanowiło że nie będę się w nieskończoność wylegiwał się na plaży i zaczęło w tym kierunku działać. Działać na zniechęcenie mnie od upajania wzroku naszym pięknym morzem.

Obrazek

A w swoim działaniu było bardzo konsekwentne:
Obrazek

Aż po pewnym czasie uznałem jego wyższość i zostałem zmuszony do odwrotu ku kwarterze.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.08.2010 20:57

Fajnie pisane.. :lol:
Pozdrav Kevlar
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18316
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 22.08.2010 21:16

Jak do tej pory Dąbek nie widziały oczy moje :oops:

Dowiedziałem się , że koniecznie trzeba zakupić parawanik :wink:
za to obuwie do pływania potrzebne nie będzie :D . . . chyba

Czekam na ciąg dalszy


Pozdrawiam
Piotr
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 23.08.2010 08:50

Kevlar napisał(a):W końcu jest!!! Jest to jedno z moich ulubionych mórz!!!


Wetnę się "jeżely Pan pozwoly"

- pusta plaża w Dąbkach/Dąbkowicach
Obrazek
Obrazek

- a tu już Kołobrzeg

Obrazek

- zaraz będzie lało

Obrazek

- a piasek jest naprawdę fantastyczny

Obrazek
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 23.08.2010 10:05

slapol napisał(a):Fajnie pisane.. :lol:
Pozdrav Kevlar

Dzięki. Także pozdrawiam.
piotrf napisał(a):Jak do tej pory Dąbek nie widziały oczy moje
Dowiedziałem się , że koniecznie trzeba zakupić parawanik
za to obuwie do pływania potrzebne nie będzie . . . chyba

A tam zaraz koniecznie parawanik. Jak kto chce ale rozbija prawie każdy. :)
Bucików wodnych nie potrzeba. Do tego plaża funduje darmowy peeling.
el_guapo napisał(a):Wetnę się "jeżely Pan pozwoly"
- pusta plaża w ...

Ano jak najbardzie pozwalam. :)
A ja myślałem że tylko w Dębkach jest tak luźno. 8O A tutaj widzę że i inne plaże nie tłoczne. Już mam wstępne kierunki na przyszłe lata. :D
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 23.08.2010 16:57

Kevlar napisał(a):Obrazek

Na plaży jest bardzo luźno, co mnie mile zaskoczyło.


Dla mnie to są dzikie tłumy. :lol:
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 25.08.2010 10:50

Kolejny dzień. Tradycyjnie zrobiłem poranny obchód. Żonka lubi pospać a nie tak jak ja tylko się zaczyna rozwidniać to już jestem na nogach. Żeby zbytnio nie hałasować tradycyjnie wyszedłem na poranny spacer. Zupełnie jak mój pies tylko z tą różnicą że nie zadzieram do góry nogi i nie sikam na prawie każde drzewo. Oj, tutaj w drodze na plażę mojemu pieskowi brakło by chyba "towaru" i dostałby zakwasów mięśni tylnych łap bo droga na plażę obfitowała w drzewa.

Obrazek

Na plaży zupełnie pusto. No może nie zupełnie. Znalazło się kilku amatorów porannej terapii jodowej. Nawet mimo wczesnej pory gdzie niegdzie rozstawiano już parawany. To albo coś w stylu zajmowania leżaków przy hotelowym basenie lub plaży, albo tak jak ja lubią wcześnie wstawać.

Obrazek

Może wcale nie jest tak wcześnie jeśli już jest czynny bar plażowy?

Obrazek

Po zapoznaniu się z okolicą wróciłem do pokoju. Czas na śniadanko. Tak sobie najodowałem ;) żołądek że ssało mnie z głodu niesamowicie.
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 25.08.2010 17:37

Witaj :D
I ja pospaceruję z Tobą - bo też lubię Bałtyckie klimaty (chociaż przyznam, że lubię jak jest tak trochę zimno, i trochę :!: wieje i można spacerooooooować i saceroooooować)

A tak poza tym - to sympatycznie i humorystycznie tu u Ciebie :D

pozdrawiam
:D
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 25.08.2010 17:53

Tymona napisał(a):Witaj :D
I ja pospaceruję z Tobą - bo też lubię Bałtyckie klimaty (chociaż przyznam, że lubię jak jest tak trochę zimno, i trochę :!: wieje i można spacerooooooować i saceroooooować)...:D

Też lubię spacerować i rozglądać się na prawo i lewo. Wdychać świeże powietrze i delektować się pięknem naszego morza.
Zachwycam się oczywiście Jadranem ale Bałtyk też mi się podoba. Zresztą wszelkie porównywania tych dwóch mórz nie mają sensu bo są zupełnie inne. Ja dobrze wypoczywam zarówno nad Adriatykiem jak i nad Bałtykiem.
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 26.08.2010 09:18

Po wypchaniu śniadaniem żołądka aż po same gardło odechciało mi się w ogóle wykonywać jakiekolwiek czynności. No i jak tutaj iść na plażę. Po kilku chwilach jednak zebrałem się w sobie. Coś jak podłączenie rozładowanego akumulatora do urządzenia rozruchowego. Pomyślałem sobie że ten kawałek jakoś dojdę. Na plaży przecież czeka mnie tylko praktycznie leżenie. Żołądek będzie mógł wtedy swobodnie zająć się swoimi czynnościami.
No ale najpierw trzeba dojść a ja objuczony jak wielbłąd na pustyni tymi wszystkimi plażowymi wynalazkami. Uf, jakoś doszedłem do plaży obiecując sobie że już więcej nie będę się tak obiadał przed wyjściem na plażę.
Na plażę doszedłem więc czas na odpoczynek. Niestety nie ma lekko. Trzeba przecież rozstawić parawan itd. Miałbyć odpoczynek w tych Dębkach a nie harówka. Rozejrzałem się na lewo, na prawo. Tych parawanów już trochę było porozstawianych. Inni też pewnie też po śniadaniu a musieli rozstawiać te parawany. Więc z lekkim pocieszeniem że nie tylko ja tu jestem niewolnikiem odpoczywania znów zebrałem się w sobie i powciskałem te patyki w piasek, rozłożyłem cały ten "czemodan" i mogłem w końcu ulżyć żołądkowi.

Widok na lewo:
Obrazek

Widok na prawo:
Obrazek

Jak już tak sobie poleżałem to poczułem że już mi się wszystko chce. A jeżeli już mi przywrociły siły i chęci to postanowiłem sprawdzić czy woda w Bałtyku jest tak samo ciepła jak poprzedniego dnia. Była w podobnej temperaturze. Około 20-21 stopni C.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Słońce też już wzięło się za słoje zadanie. Ku uciesze plażowiczów.

Obrazek

Obrazek
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 26.08.2010 09:22

... muszę powiedzieć, że nawet ładny ten nasz Bałtyk :)
Ostatni raz byłam nad naszy morzem, może ;) jak miałam 12 lat, czyli już jakiś czas temu :)
Chyba spojrzę na niego trochę rzyczliwszym wzrokiem.
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 26.08.2010 10:49

Roxi napisał(a):... muszę powiedzieć, że nawet ładny ten nasz Bałtyk :)...
Chyba spojrzę na niego trochę rzyczliwszym wzrokiem.


Nie ma takiej przejrzystości ani koloru jak Adriatyk. Zasolenie dużo mniejsze. Dla jednych to zaleta dla innych wada. Ale myślę że warto odwiedzać nasz Bałtyk. Zachęcam. Można nawet bursztynów sobie własnoręcznie nazbierać.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska



cron
Dębki - czyli taplanie się w piasku i wodzie - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone