Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dalmacja: jachtem (2007,2008, 2009)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 11.01.2009 12:37

dangol napisał(a): Ale Vis :hearts: jest urokliwą wyspą, co prawda na rejsie 2007 byliśmy nań krótko, ale marzy nam się powtórka w celu poznania innych miejsc na Visie :) .
Dugi Otok, z racji swojej długości chociażby, z pewnością ma do zaoferowania wiele fajnych miejsc, z których w 2008 liznęliśmy też tylko kilka, a :roll: chciałoby się więcej...


Danusiu to :hearts: przy Visie chyba mówi co byś wybrała. Nie ukrywam, że to Twój zeszłoroczny Vis narobił mi na niego "smaka". Obejrzę jeszcze twój Drugi Otok - potem będziemy z mężem komisyjnie dokonywać wyboru :D

Zawodowcu - znów się ubawiłam :D :D za co dziękuje :D :D
pozdrawiam
Mdziumka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 22.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mdziumka » 11.01.2009 13:55

Skalista plaża przy latarni bardzo przypadła mi do gustu. Może kiedyś i my zawitamy na Dugi Otok? Lista miejsc wartych odwiedzenia coraz bardziej się wydłuża :lol: Plany na 2009 są już właściwie zamknięte, ale przecież będą jeszcze kolejne wakacje. Podróżuj Danusiu dalej, to i my będziemy podróżować razem z Tobą. Dzięki morskiemu środkowi lokomocji, odwiedziliście wiele ciekawych miejsc :P. Gratuluję pomysłu z wiosłem. Polak potrafi i poradzi sobie z niejedną trudną sytuacją :wink:. Płynę z Wami dalej :papa:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 11.01.2009 16:14

Zawodowcu, fajnie że znów wspierasz moje morskie opowieści dowcipnymi zwrotkami :D, a u Lecha (za to, że dzięki Tobie jest lepszy od MacGyver'a) :idea: Karlovačko masz jak w banku :D :lol:

Magda - no to już teraz mogę zdradzić, że jeśli nie będzie przeciwieństw zgotowanych przez los, to we wrześniu jakąś noc w którejś z zatoczek na Visie spędzimy :), chociaż docelowym celem tegorocznego rejsu będzie zupełnie inna wyspa ("chodząca" za mną już od pierwszego spotkania z Cro), na której dotąd jeszcze moje stopy nie zostawiły śladów... Mam nadzieję, że moje marzenia o jej pięknie, spełnią się 8)

Mdziumka - Ja też, zaczytując się w forumowych relacjach, wydłużam listę miejsc, do których koniecznie dotrzeć muszę :). Szkoda, że urlop taki krótki... Zwłaszcza że, mimo oczarowania Cro, koniecznie każdego roku "muszę" zawitać na łąkę nad kaszubskim jeziorem, a i jakieś inne miejsca poza Kaszubami i Chorwacją też chciałabym zobaczyć... I tak moja lista wystarcza już na wszystkie wakacje przed emeryturą i nawet już na niej, a ciągle :roll: coś do niej dodaję...

Wszystkich, których zauroczyła zatoczka pod latarnią, zapraszam na kolejny odcinek... już dziś!
Ostatnio edytowano 13.02.2020 19:03 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 11.01.2009 16:34

Zanim wdrapiemy się na górę, idziemy zobaczyć, co też sobie :roll: złowili na dzisiejszy obiad mieszkańcy latarni (bo jednak - mimo sporej ceny - ktoś tutejsze apartamenty wynajął :))

1-IMG_7865ZS.JPG


2-P9250824.JPG


3-IMG_0412 GGO.JPG


4-P9257771LGO.JPG


5-IMG_8785MS.JPG


6 -IMG_8786MS.JPG


7-IMG_8787MS.JPG


Wszystkie koty z okolicy też się przy okazji na coś załapały :lol:

8=IMG_8797.JPG


Jeszcze tylko obfocimy kapliczkę...

9-IMG_8798MS.JPG


10-P9250834.JPG


11-P9250818.JPG


... i już jesteśmy gotowi na wspinaczkę na widokowy tarasik.

12-IMG_7870ZS.JPG


13-IMG_8791MS.JPG


14-IMG_8800MS.JPG


15-IMG_8805MS.JPG


16-IMG_8832.JPG
Ostatnio edytowano 15.02.2020 20:11 przez dangol, łącznie edytowano 2 razy
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 11.01.2009 16:52

Przybywa odcinków w relacji i przybywa zwrotek w żeglarskiej pieśni. :lol: Jedno i drugie czytam z wielką przyjemnością. :D :D :D

Danusiu, Zatoczka Pod Latarnią faktycznie przepiękna, aż by się chciało w tej kryształowej wodzie zanurzyć. :D
Ta czerwona ryba to jakaś skorpena? Wygląda jakby w pysku miała masę perłową - tak jakoś... muszlowato. :lol:
Fota z Wami na schodach - bomba!!! Samych schodów zresztą też. Aż się w głowie może zakręcić! 8) :D :D :D

Wiem, że będą następne odcinki i następne zwrotki, i już się cieszę. :D :D :D
Najlepszego w Nowym Roku! :D

Pozdrav
Jola
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 11.01.2009 21:30

Piękny ten odcinek...
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 11.01.2009 23:48

Danusiu, rybki szczególnie robią wrażenie..
Zatoka boska...przepiękny widok :)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 12.01.2009 09:18

Zatoczka 8O WOOOOW 8O
Przepiękna........ 8)

Latarnia też niczego sobie :cool:

Swojego czasu myślałem o tygodniu na Dugim Otoku, poczytałem trochę forum i zniechęciły mnie opisy o trudnościach w dostępie do słodkiej wody i wiążącymi się z tym wysokimi cenami na wyspie :roll: zatem na razie sobie odpuściłem :(

dangol napisał(a):docelowym celem tegorocznego rejsu będzie zupełnie inna wyspa ("chodząca" za mną już od pierwszego spotkania z Cro), na której dotąd jeszcze moje stopy nie zostawiły śladów... Mam nadzieję, że moje marzenia o jej pięknie, spełnią się :cool:

Rozbudziłaś moją ciekawość, zdradzisz jaka to wyspa :?: :wink:
dangol napisał(a):.....jeśli nie będzie przeciwieństw zgotowanych przez los, to we wrześniu.....

Znowu będziemy poznawać CRO w tym samym czasie :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.01.2009 10:36

kulka53 napisał(a):
dangol napisał(a):docelowym celem tegorocznego rejsu będzie zupełnie inna wyspa ("chodząca" za mną już od pierwszego spotkania z Cro), na której dotąd jeszcze moje stopy nie zostawiły śladów... Mam nadzieję, że moje marzenia o jej pięknie, spełnią się :cool:

Rozbudziłaś moją ciekawość, zdradzisz jaka to wyspa :?: :wink:


Stawiam na otok Iž
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 12.01.2009 12:13

Janusz Bajcer napisał(a):
kulka53 napisał(a):
dangol napisał(a):docelowym celem tegorocznego rejsu będzie zupełnie inna wyspa ("chodząca" za mną już od pierwszego spotkania z Cro), na której dotąd jeszcze moje stopy nie zostawiły śladów... Mam nadzieję, że moje marzenia o jej pięknie, spełnią się :cool:

Rozbudziłaś moją ciekawość, zdradzisz jaka to wyspa :?: :wink:


Stawiam na otok Iž


Ja stawiam na inny otok :wink:
Otok Lastovo 8O :roll: :?:
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 12.01.2009 14:10

Nawet nie próbuję się silić na orygnalność, a tylko dołączę do chóru zachwytów nad szmaragdową wodą zatoczki!!! I do tego to rybsko czarodziejskiego koloru! Pięknie!

Trochę zimno jak się na Was patrzy, ale już czekam na pluskanie :D :D :D

Jak zwykle twórczość poetycka naciągnęła mi trochę dziób :D
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 12.01.2009 14:18

kulka53 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
kulka53 napisał(a):
dangol napisał(a):docelowym celem tegorocznego rejsu będzie zupełnie inna wyspa ("chodząca" za mną już od pierwszego spotkania z Cro), na której dotąd jeszcze moje stopy nie zostawiły śladów... Mam nadzieję, że moje marzenia o jej pięknie, spełnią się :cool:

Rozbudziłaś moją ciekawość, zdradzisz jaka to wyspa :?: :wink:


Stawiam na otok Iž


Ja stawiam na inny otok :wink:
Otok Lastovo 8O :roll: :?:


I ja dołączam to tych ciekawskich :wink: :D Danusiu zdradź nam tajemnicę :D
Ps. No to na Vis :D
:papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.01.2009 14:27

Jednak chyba faktycznie w 2009 Lastovo, Iž pewnie był na trasie roku 2008, bo to w pobliżu Dugiego Otoku.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 12.01.2009 18:29

kulka53 napisał(a):
dangol napisał(a): ... we wrześniu jakąś noc w którejś z zatoczek na Visie spędzimy, chociaż docelowym celem tegorocznego rejsu będzie zupełnie inna wyspa ("chodząca" za mną już od pierwszego spotkania z Cro), na której dotąd jeszcze moje stopy nie zostawiły śladów...

Rozbudziłaś moją ciekawość, zdradzisz jaka to wyspa :?: :wink:

Tymona napisał(a): I ja dołączam to tych ciekawskich :wink: :D Danusiu zdradź nam tajemnicę :D


Widzę, że już mnie uprzedziliście :wink: i niczego zdradzać już nie muszę :lol: .

Tymona napisał(a): No to na Vis :D

Magdo, Vis oczywiście też :) , ale tam przecież już kiedyś byłam :wink: , a wyspa ma być inna...

Janusz Bajcer napisał(a): Stawiam na otok Iž

Janusz Bajcer napisał(a): Iž pewnie był na trasie roku 2008, bo to w pobliżu Dugiego Otoku

Na wyspie Iž faktycznie jeszcze nie postawiłam ani kawalątka stopy (tak więc pod tym względem trafiłeś), chociaż z Dugiego Otoku było niedaleko... No, ale to byłaby cały czas Dalmacja Północna, a...
dangol napisał(a): ...skoro już postanowione zostało wcześniej, że 2009 powrót na południe...

... to Iž dobrą odpowiedzią być nie może!

kulka53 napisał(a): Ja stawiam na inny otok :wink:
Otok Lastovo 8O :roll: :?:

Paweł, jakie szczęście, że to nie jest gra w okręty :wink: , bo byłby od razu TRAFIONY - ZATOPIONY :( , a to oznaczałoby, że tegoroczny rejs, z powodu braku środka lokomocji, do skutku nie dojdzie :wink: :lol:
Należy Ci się nagroda za to, że dokładnie przewidziałeś 8) potrzeby mojej wyspiarskiej duszy (potrzeby te :roll: na szczęście wspiera nasz kapitan). Tylko cóż takiego można dać Zwycięzcy konkursu (który... sam przypadkiem wywołał?), żeby nagroda była :? trochę mniej wirtualna, niż ta dla Zawodowca za Jego poezje?
Kulko, czy zadowoli Cię "ufundowany" przez naszą załogę obrazek w większych rozmiarach, niż te zalecane do wklejania na forum, żebyś sobie mógł popatrzyć na ciepełko zatoczki (tej aktualnie "zwiedzanej" relacji - bo Lastova z przyczyn oczywistych jeszcze ofiarować nie możemy) w któryś mroźnych dni :?:.
Jeśli tak - to może :idea: ten, który aktualnie jest na moim pulpicie?

Obrazek

Janusz Bajcer napisał(a):Jednak chyba faktycznie w 2009 Lastovo

Janusz, dla Ciebie - w ramach nagrody pocieszenia za zmianę stanowiska :D i zajęcie w związku z tym drugiego miejsca :arrow: możliwość przeczytania kolejnego odcinka :lol: mojej relacji (będą widoczki z latarni). Bądź czujny, a będziesz miał dużą szansę, że ten odcinek przeczytasz jako pierwszy z forumowiczów 8) .
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 12.01.2009 20:36

Dangol napisał(a):
Tymona napisał(a):Tymona napisał(a):
No to na Vis


Magdo, Vis oczywiście też , ale tam przecież już kiedyś byłam icon_wink.gif , a wyspa ma być inna...


Ja to chyba mam jakiś problem z wyrażaniem swoich myśli tak, żeby były komunikatywne :wink:

Pisząc: "No to na Vis" miałam na myśli siebie, i to, że dzięki Twojej odpowiedzi podjęłam decyzję. :D Tak to jest z tym językiem, który nie zawsze powie to co głowa pomyśli :)

pozdrawiam :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Dalmacja: jachtem (2007,2008, 2009) - strona 37
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone