Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dalmacja: jachtem (2007,2008, 2009)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 10.01.2009 13:12

Używanie zaprawy z kurzych jaj było znane, o tym pierwszy raz usłyszałam na wycieczce w Kłodzku, gdy przechodziliśmy po tym starym moście. Tu faktycznie użyto białek


Ale w tym drugim przykładzie zawartością kurzych jaj tłumaczy się czerwony kolor tynku, ten czerwony kolor tynku chyba od samych białek by się nie zrobił.


Latarnia ładna, nie powiem że nie, też mi się podoba, no ale każda latarnia nad polskim morzem wydaje mi się jednak piękniejsza.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12738
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 10.01.2009 13:19

Tymona napisał(a): Te jaja (a dokładnie białko) wykorzystano podobno do budowy Bazyliki Mariackiej w Gdańsku - tylko tam sklejano nim cegły. Widać kiedyś to dobre "lepiszcze" było :D


Lidia K napisał(a):Używanie zaprawy z kurzych jaj było znane, o tym pierwszy raz usłyszałam na wycieczce w Kłodzku, gdy przechodziliśmy po starym moście . Tu faktycznie użyto białek


To by potwierdzało informację, jaka jest na stronce o latarni :D

Tymona napisał(a): A co do Dugiego Otoku - czy na tej wyspie jest Zaglav?


Magdo, oczywiście że nic nie pomieszałaś... Co prawda w samym Zaglav nie zatrzymywaliśmy się, ale przepływaliśmy tuż tuż... tego samego dnia, co odwiedziliśmy latarnię, w drodze na kolejny nocleg...
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12738
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 10.01.2009 13:57

Lidia K napisał(a):Latarnia ładna, nie powiem że nie, też mi się podoba

A już myślałam, że po eskapadzie na cypel Lovište, będziesz miała uraz do wszystkich latarni :wink:

Lidia K napisał(a):no ale każda latarnia nad polskim morzem wydaje mi się jednak piękniejsza.

Zgadzam się z tym stwierdzeniem :) - jeśli chodzi o budowlę, bo widoki :roll: wolę jednak z tej chorwackiej 8), ale o nich będzie później...
Ostatnio edytowano 13.02.2020 20:01 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 10.01.2009 14:33

dangol napisał(a):
Lidia K napisał(a):Latarnia ładna, nie powiem że nie, też mi się podoba

A już myślałam, że po eskapadzie na cypel Lovište, będziesz miała uraz do wszystkich latarni :wink:

Lidia K napisał(a):no ale każda latarnia nad polskim morzem wydaje mi się jednak piękniejsza.

Zagadzam się z tym stwiedzeniem :) - jeśli chodzi o budowlę, bo widoki :roll: wolę jednak z tej chorwackiej 8), ale o nich będzie później...



Zdecydowanie nie mam urazu, a Twoja latarnia namówiła mnie do spaceru po naszych latarniach. Lubimy wejść gdzieś wyżej więc podczas naszych urlopów nad Bałtykiem podziwialiśmy widoki nadmorskie z każdej latarni jaka się nam po drodze trafiła. I żadne z nich nie przebiją tego czego się po następnym odcinku spodziewam zobaczyć.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12738
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 10.01.2009 14:41

Lidia K napisał(a): I żadne z nich nie przebiją tego czego się po następnym odcinku spodziewam zobaczyć.

No, może jeszcze nie w następnym... Okolice latarni tak pobudziły nasze potrzeby fotografowania (to właśnie w tej zatoczce zrobiliśmy chyba 1/4 wszystkich zdjęć, jakie przywieźliśmy z rejsu), że przed wejściem na latarnię troszkę tu jeszcze chcę pokazać...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.01.2009 17:46

Chorwackie latarnie morskie

Można w nich spędzić wakacje , ale te ceny 8O
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12738
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 10.01.2009 21:52

Na szczęście żadne awaryjne rozwiązania z dopłynięciem wpław nie były potrzebne :wink: , bo na podążającą do latarni ekipę trafiamy już połowie drogi dojściowej :) . Idę więc pod latarnię z powrotem :D .

A w tym czasie, gdy pod latarnią byłam po raz pierwszy, Gocha i Lechu znaleźli idealne rozwiązanie, żeby ponton przypadkowych bączków na wodzie nie kręcił :lol: . Rozwiązania najprostsze są zazwyczaj najlepsze :wink: ...

1-IMG_7853ZS.JPG


2 -IMG_8759MS.JPG


Ekipa przybiła do brzegu ubrana prawie równie bezsensownie grubo :lol: , jak my wcześniej.

3-IMG_7855ZS.JPG


4a-IMG_8761MS.JPG


Po dojściu do zatoczki pod latarnią, każdy oczywiście żałuje, że :roll: zabrał polarek i długie gacie, a zapomniał 8O o podstawowej nad morzem części odzienia - stroju kąpielowym. Pluskanie w błękitach Pošipnaty zostawimy więc sobie na sam koniec pobytu w zatoczce, a w międzyczasie rozkoszujemy się jeszcze widokami z brzegu i odwiedzimy samą latarnię...

4-P9250815.JPG


7-P9250817.JPG


8-P9250819.JPG


9-IMG_8766MS.JPG


10-IMG_8769MS.JPG


11-IMG_8776MS.JPG


12-P9250828.JPG


13-IMG_7858ZS.JPG
Ostatnio edytowano 15.02.2020 20:39 przez dangol, łącznie edytowano 2 razy
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 10.01.2009 22:01

Danusiu, miejsce po prostu bajeczne :!: Aż zapiera dech... Nie dziwię się, że chcieliście się zanurzyć w tej przejrzystej toni, bo kusi strasznie :D
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12738
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 10.01.2009 22:05

maslinka napisał(a):Danusiu, miejsce po prostu bajeczne :!: Aż zapiera dech... Nie dziwię się, że chcieliście się zanurzyć w tej przejrzystej toni, bo kusi strasznie :D


I nie wytrzymamy, mimo braku kostiumów :wink: , chociaż plaży FKK sobie nie zrobimy :lol:. Ale najpierw latarnia!
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 10.01.2009 22:20

I ja Danusiu tą tonią jestem zauroczona. 8O Pewno nie wytrzymałabym i też chciałabym do wody.... :D

Zastanawiałam się jak sobie z pontonem poradzicie :?: Już myślałam , że jakaś pomoc przypłynie, a tu taki świetny pomysł. 8)
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 10.01.2009 22:35

dangol napisał(a):
Tymona napisał(a): A co do Dugiego Otoku - czy na tej wyspie jest Zaglav?


Magdo, oczywiście że nic nie pomieszałaś... Co prawda w samym Zaglav nie zatrzymywaliśmy się, ale przepływaliśmy tuż tuż... tego samego dnia, co odwiedziliśmy latarnię, w drodze na kolejny nocleg...


No to się przyznam, że Drugi Otok też mi chodzi po głowie (obok Visu i Šolty) i nie potrafię się zdecydować. Więc tym bardziej oglądam :D A jak napisałaś, że 1/4 zdjęć z tej wycieczki zrobiliście w okolicach plaży, to niezdecydowanie zdecydowanie wzrosło :D
pozdrawiam
Magda
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12738
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 10.01.2009 23:02

Tymona napisał(a):No to się przyznam, że Drugi Otok też mi chodzi po głowie (obok Visu i Šolty) i nie potrafię się zdecydować.


Šolty nie znam, więc się nie wypowiem na jej temat... Ale Vis :hearts: jest urokliwą wyspą, co prawda na rejsie 2007 byliśmy nań krótko, ale marzy nam się powtórka w celu poznania innych miejsc na Visie :) .
Dugi Otok, z racji swojej długości chociażby, z pewnością ma do zaoferowania wiele fajnych miejsc, z których w 2008 liznęliśmy też tylko kilka, a :roll: chciałoby się więcej...
Gdybym miała teraz wybrać , pewnie byłby problem :wink:, ale skoro już postanowione zostało wcześniej, że 2009 powrót na południe 8), to dylematu nie mam :D
Ostatnio edytowano 13.02.2020 20:03 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 11.01.2009 06:13

Miejsce niezwykle urokliwe.
Morze woła poprostu: "wchodź i kąp się".
Wiosło pełen professional. I nawet "pióro" ma o większej powierzchni. :D
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 11.01.2009 13:11

Silnik w łajbie się rozkraczył
czy załoga zginie marnie?
teraz z braku lepszej pracy
stoją pod latarnią...

Na pomysł dzielnego Lecha
nie wpadłby nawet MacGyver
nie ma wiosła, będzie decha
by popychać łajbę!

Fotki mi się otwierają mniej więcej co druga ale te co widzę są super, aż by się chciało wskoczyć choćby woda była nie wiem jak lodowata :D

Ale fajna latarnia z jajem. O jajecznej zaprawie też słyszałem przy okazji polskich zamków.

Zaglav to chyba dosyć częsta nazwa w Chorwacji, jest też na Korculi. Może u nich Zagłowie znaczy tyle co u nas Za... ??? :lol:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 11.01.2009 13:28

zawodowiec napisał(a):Zaglav to chyba dosyć częsta nazwa w Chorwacji, jest też na Korculi. Może u nich Zagłowie znaczy tyle co u nas Za... ??? :lol:

:lol: :lol:
Bardzo możliwe, ale jakie piękne Za... :!:

No i kolejne zwrotki - pierwsza klasa :!: Zwłaszcza ten MacGyver :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Dalmacja: jachtem (2007,2008, 2009) - strona 36
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone