Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dalmacja: jachtem (2007,2008, 2009)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 12.01.2009 22:39

Tymona napisał(a): Ja to chyba mam jakiś problem z wyrażaniem swoich myśli tak, żeby były komunikatywne :wink:


A może to ja mam problem :oops: z czytaniem ze zrozumieniem :?: . Cóż, kiedyś w szkołach nie uczono tego w takim stopniu, jak dziś... Chyba zacznę czytać wszystko po dwa razy :lol: :wink: ...
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 13.01.2009 09:20

dangol napisał(a):Paweł, jakie szczęście, że to nie jest gra w okręty :wink: , bo byłby od razu TRAFIONY - ZATOPIONY :( , a to oznaczałoby, że tegoroczny rejs, z powodu braku środka lokomocji, do skutku nie dojdzie :wink: :lol:
Należy Ci się nagroda za to, że dokładnie przewidziałeś 8) potrzeby mojej wyspiarskiej duszy (potrzeby te :roll: na szczęście wspiera nasz kapitan). Tylko cóż takiego można dać Zwycięzcy konkursu (który... sam przypadkiem wywołał?), żeby nagroda była :? trochę mniej wirtualna, niż ta dla Zawodowca za Jego poezje?
Kulko, czy zadowoli Cię "ufundowany" przez naszą załogę obrazek w większych rozmiarach, niż te zalecane do wklejania na forum, żebyś sobie mógł popatrzyć na ciepełko zatoczki (tej aktualnie "zwiedzanej" relacji - bo Lastova z przyczyn oczywistych jeszcze ofiarować nie możemy) w któryś mroźnych dni :?:.
Jeśli tak - to może :idea: ten, który aktualnie jest na moim pulpicie?

Obrazek


:lol: No tak, to nie gra w zatapianie okrętów, to miła, w miłym gronie, zabawa :D
Nie rozpocząłem jej dla nagrody :wink: aczkolwiek cieszy mnie, że takową od Ciebie otrzymałem :cool: bo jest niezwykle piękna 8O
Dziękuję :!:

Hmmm, a że udało mi się zgadnąć, jakie są potrzeby Twojej duszy :wink: , cóż, może dlatego, że moje (w kwestii odwiedzenia wspomnianej wyspy oczywiście :D ) są baaaardzo podobne :roll: :?:

:papa:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 13.01.2009 20:16

W sumie jednak dobrze, że mamy ze sobą grubsze ciuchy :) , bo na górze wiatr dmucha dość mocno i stanowczo :? za zimno

1-IMG_0426GGO.JPG


Piękna widoków z latarni nie odda niestety żadne z naszych zdjęć :(. Na każdym z nich widać przecież tylko jakąś cząstkę, a najlepiej jest, jak się ogarnia wszystko :roll: dookoła. Bezkres Jadranu, liczne wystające z wody większe i mniejsze wyspy, zapraszające nas :) żeby doń przypłynąć chociaż na chwilkę , dłuuuugaśny Dugi Otok, na którego krańcu właśnie jesteśmy i widzimy tylko jego maluśki :( fragment...

2 -IMG_8824MS.JPG


3a-IMG_7882ZS.JPG


3-IMG_8814MS.JPG


4-IMG_8828MS.JPG


Zatoczka z naszym jachtem i oczekującym nań kapitanem (który z pewnością zastanawia się :wink: , jak długo będzie tam jeszcze na nas samotnie oczekiwał?), a w oddali ledwie widoczny, ale wciąż majestatyczny Velebit ...

5-IMG_0436GGO.JPG


6-IMG_8813MS.JPG


Tuż pod nami - absolutny koniec wyspy ...

7-IMG_8808MS.JPG


8-IMG_0437GGO.JPG


Kapliczka...

9-IMG_8821MS.JPG


10-P9250838.JPG


No i przede wszystkim plaża :D oraz krystaliczna lazurowo-szmaragdowa woda 8) , do której śpieszno nam coraz bardziej :D :D :D

11-IMG_8812MS.JPG


12-P9250842.JPG


13-P9250844.JPG


14--IMG_7878ZS.JPG


15-IMG_0431GGO.JPG


16-P9257775LGO.JPG
Ostatnio edytowano 15.02.2020 22:00 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.01.2009 20:25

Piękne widoki , warto było się wspinać po schodkach latarni :lol:
Zdjęcia też nie gorsze niż Kulki i Lidii :wink: :lol:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 13.01.2009 20:29

Janusz, wyglada na to, ze Ci się udało :D odebrać drugą nagrodę :wink: za Lastovo
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 13.01.2009 20:43

Woow , Danusiu..
Widoki zapierają dech w piersiach, to połączenie granatu, błękitu i soczystej zieleni....
eh... można teraz tylko pomarzyć :?
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 13.01.2009 20:53

Janusz Bajcer napisał(a):Piękne widoki , warto było się wspinać po schodkach latarni :lol:
Zdjęcia też nie gorsze niż Kulki i Lidii :wink: :lol:


Ja również jestem oczarowana :D
Oj warto było się wspinać dla tych cudów natury.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 13.01.2009 20:55

Widoki po prostu bajeczne :!: Ja już tak bardzo tęsknię do tego pięknego wybrzeża i przejrzystych wód Jadranu. A dzięki Tobie, Danusiu, czuję się tak, jakbym prawie tam była :) Byle do lipca :!:
Wiktor59
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiktor59 » 13.01.2009 21:45

Bardzo piękne zdjęcia...(a jak wiesz jestem wybredny). Biedny Jędrek. Zakładam, że kotwica nie trzymała dobrze, w przeciwnym razie popłynął by z wami. Chociaż w pierwszym rejsie ???
Pozdrawiam
Wiktor
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.01.2009 21:52

Zdjęcia ładne jeszcze z jednego powodu - są zrobione końcem września , kiedy nie ma już takich upałów jak w lipcu, sierpniu i jest większa przejrzystość powietrza, na zdjęciach Kulki i Lidii zrobionych w innych miejscach , ale w tym samym mniej więcej czasie też to widać. :lol:
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 13.01.2009 23:44

dangol napisał(a):
Obrazek


I ja się dołączam do zachwytów nad zdjęciami. A powyżej to mój faworyt ( konkurencję miał silną):D

:papa:
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 14.01.2009 00:13

dangol napisał(a):Piękna widoków z latarni nie odda niestety żadne z naszych zdjęć :(. Na każdym z nich widać przecież tylko jakąś cząstkę, a najlepiej jest, jak się ogarnia wszystko :roll: dookoła. Nawet sklejone panoramki to też tylko wycinki z całości, zawierającej w sobie dużo, dużo więcej...

Oj, zgadzam się. :( :!: Też w tym roku bywałam w miejscach, skąd rozciągały się piękne panoramy, no... może nie aż takie, a może nawet na pewno nie takie. :lol: :D
A skoro Twoje foty są tak piękne, to jakaż musiała być rzeczywistość? :?: Po prostu sam miód!!! :D :!: :hearts:

Też jak mam możliwość, to włażę, chociażby na latarnię, żeby zobaczyć widok z góry. Ostatnio na latarni byłam w Gąskach, dobrych kilka lat temu. Ładna, wysoka, też mi się oczywiście podobało, bo wiatr, fale, i tak groźnie jakoś, no ale to zupeeełnie inna bajka. :D

Pozdrav
Jola
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 14.01.2009 11:44

dangol napisał(a):
Piękna widoków z latarni nie odda niestety żadne z naszych zdjęć :(. Na każdym z nich widać przecież tylko jakąś cząstkę, a najlepiej jest, jak się ogarnia wszystko :roll: dookoła. Nawet sklejone panoramki to też tylko wycinki z całości, zawierającej w sobie dużo, dużo więcej...



Widać, świetnie pokazują nam zdjęcia, ja jestem zachwycona a Kulka będzie musiał poczekać na lepszą okazję (szybszy internet) albo długo i wielokrotnie "odświeżać stronę", niestety czasami i ten sposób zawodzi.

My uwielbiamy widoki, to dla nich się pocimy i włazimy prawie wszędzie gdzie to jest możliwe, na latarnie, wzgórza, górki, wieże. I tej latarni też byśmy nie podarowali, bo im wyżej tym szerszy widok.


Dech zapiera.



dangol napisał(a):... zatoczka z naszym jachtem i oczekującym nań kapitanem (który z pewnością zastanawia się :wink: , jak długo będzie tam jeszcze na nas samotnie oczekiwał?), a w oddali ledwie widoczny, ale wciąż majestatyczny Velebit


Obrazek



Wybrałam sobie to zdjęcie, piękny widok na wyspy i na Velebit, w tym czasie uprzedzając naszą relację my podążamy do naszego niezdobytego celu, i tak przyglądam się obłoczkom nad górami tego dnia. Hmm wcale nie wyglądało to tutaj tak źle. My w tym czasie jesteśmy ponad 300 km na południowy wschód. Widoczność była gorsza.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 14.01.2009 12:51

Lidia K napisał(a):Kulka będzie musiał poczekać na lepszą okazję (szybszy internet) albo długo i wielokrotnie "odświeżać stronę"

Nie mogłem nie zobaczyć tych zdjęć bo wiedziałem, że będą piękne. Cierpliwie czekałem. I nie zawiodłem się :!:

Trafiliście na piękną pogodę z niezłą widocznością :!: , do Velebitu jest w prostej linii ok 40 km :D . A z góry zawsze lepiej widać :D

Najpierw rozśmieszyła mnie panoramka nr 2 - poczułem się jak na grzbiecie wielkiej ryby, zwrócony w kierunku jej ogona :lol: .
A potem patrzyłem i patrzyłem i ....... jak bardzo chciałbym tam być ........ można by tam siedzieć i siedzieć bez końca (no chyba, że było bardzo zimno :wink:)

Nie chcę tu kopiować zdjęć, powiem tylko, że mnie m. in. bardzo spodobało się to, na którym widać krzywiznę Kuli Ziemskiej :wink:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 14.01.2009 14:07

Jak już kiedyś pisałam, fotki są nie tylko moje... Na latarni i pod nią aparatów było pięć (szósty został na łódce razem z kapitanem) - a że cudnie tam było 8) , to i zdjęcia nam się udały :D .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Dalmacja: jachtem (2007,2008, 2009) - strona 38
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone