Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dalmacja: jachtem (2007,2008, 2009)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 26.01.2009 13:12

Jestem pod wrażeniem miejsc i zdjęć.
Dzięki za to co pokazujesz i opisujesz.
:D
Pozdrawiam
Jarek
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 29.01.2009 20:14

Jarku - miło :) mi, że zaglądasz czasem do moich bajdurzeń
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 29.01.2009 23:00

Zaglądam często, ale w myśl powiedzenia, że mowa jest srebrem, a milczenie złotem :) , częściej czytam niż piszę.
Pozdrawiam i już czekam na relacje z tegorocznych wakacji...... :papa:
Jarek
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 30.01.2009 09:23

Tegoroczne wakacje jeszcze tak odległe :( , że czasem wydają się wręcz nierealne... Ale zostało do opisania jeszcze trochę z roku ubiegłego :) , muszę się tylko zmobilizować i wrzucić do żaby kolejną porcję fotek, a wtedy pojawią się następne odcinki. Mam nadzieję, że forumowy serwer to jakoś przetrzyma :wink: , zwłaszcza że jeszcze trochę czasu zostało do momentu, kiedy zaczną się liczne wejścia "jednorazowych" bywalców z pytaniami :roll: o te same sprawy...
Ostatnio edytowano 13.02.2020 20:10 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 30.01.2009 22:30

Opuszczamy okolice Solišćicy...

0-P9250861.JPG


Ostatnie spojrzenie w stronę Veli Rat...

1-P9250871.JPG


Okrążamy wysepki zagradzające drogę do Sedmovraće (gdzieś trafiłam na nazwę, która bardziej :) mi się podoba - Sedmoro Usta) i zaczynamy naszą właściwą dalszą trasę, bawiąc się wiatrem i grzywkami fal.

3-P9257888LGO.JPG


4-IMG_8920MS.JPG


5-IMG_0471GGO.JPG


6-P9257889LGO.JPG


Przyjdzie nam dziś odczuć, skąd się wzięła nazwa :arrow: Dugi Otok. Będziemy płynąć wzdłuż brzegu :roll: niemalże na przeciwległy kraniec wyspy - do Sali. Tego portu nie uwzględnialiśmy w przedrejsowych planach, na Dugim Otoku w grę wchodziła Božava, ale tam dotarlibyśmy już prawie za moment :) , a przecież jeszcze tyle czasu do zachodu słońca! Stąd też pomysł kapitana, żeby przybić dziś do Sali, akurat zdążymy przed zmierzchem :D . Na aż takie urokliwy zachód słońca na środku Jadranu, jak dnia poprzedniego, raczej dziś liczyć nie możemy, ale wiatr nam sprzyja 8) , będzie niezłe pływanie :!: :D

7-IMG_0476GGO.JPG


8-IMG_8922MS.JPG


9-IMG_8928MS.JPG


Ze względu na ten wiatr, a szczególnie jego kierunek, rezygnujemy z dobijania do któregoś z morskich bunkrów, jakich na Dugim Otoku mamy trzy do wyboru. W zasadzie to :? nawet z łódki nie obejrzymy ich z bliska, bo płyniemy zbyt daleko od samego brzegu :( , na dodatek budowle w zatokach Paprenica i Bukašin w pobliżu Dragove miniemy zupełnie niepostrzeżenie, bo skryły się całkowicie przed naszym wzrokiem w pofałdowanym brzegu zatoczek... Tylko pierwszy z mijanych bunkrów - w zatoce Zagračina w Kanale Zverinačkim - lekko nam zamajaczy z oddali i na dodatek pod słońce, stąd też zbyt dobrze się nie prezentuje na zrobionych fotkach...

10-IMG_8940 MS.JPG


0-IMG_8948MS.JPG


Do trzech razy sztuka! Na poprzednim rejsie nie obejrzeliśmy tunelu na północnym Visie, teraz nic nie wyszło z odkrywania pozostałości po jugosłowiańskiej armii na Dugim Otoku, może w końcu 2009 będzie bunkrom bardziej przyjazny? Chociaż ... mówiąc szczerze - dla mnie to niewielka strata :wink:. Zdecydowanie bardziej wolę obejrzeć kolejną maleńką kapliczkę, niż nawet najokazalszy bunkier. Na Dugim Otoku znalazłabym kilka takich kościółków :) , które chętnie bym odwiedziła... Może na którejś z kolejnych - ale już "lądowych" wypraw?
Ostatnio edytowano 16.02.2020 13:23 przez dangol, łącznie edytowano 3 razy
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 30.01.2009 23:18

Patrząc na bunkry, to chylę czolo przed ich budowniczymi...
Mdziumka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 22.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mdziumka » 31.01.2009 12:27

Również i na mnie podwodne zdjęcia wraków, tak jak i na innych, zrobiły ogromne wrażenie 8O . Chciałabym coś takiego zobaczyć na "własne oczy ".
Co prawda nurek ze mnie na razie żaden, ale staram się coś z tym zrobić. Może w tym roku zobaczę podwodny świat bardziej z bliska? Pilnie ćwiczę na basenie i nawet robię postępy.

Wasza wyprawa obfituje w wydarzenia, zobaczyliście bardzo wiele miejsc, do których lądowcy (czyli większość z nas), docierają zdecydowanie rzadziej. Macie co wspominać czekając na kolejną w podróż :lol: :papa: :papa: :papa:
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 31.01.2009 13:28

Dangol kolejny świetny odcinek poparty jeszcze bardziej świetnymi fotkami...

Macie bardzo ładną córcię a fotki-skoki do wody rewelacja. Pokaż je pod postem "fotografia ruchu" bo doskonale pasują do tego wątku.

Pozdrawiam serdecznie.
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 31.01.2009 13:43

Dopiero dzięki Twojej mapce widzę, ze to "długaśna" wyspa :D i dopiero do mnie dotarło, co to "Dugi" :D :D :D (chociaż dalej nie wiem, czy to o to chodzi :oops: )

Jak Wy te przechyły wytrzymujecie 8O 8O 8O

pozdrawiam serdecznie
Magda
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 31.01.2009 14:17

Świetne fotki. No i ten kolor morza, piękne fale. Aż chce się tam być.
dorota777
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 29.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorota777 » 01.02.2009 00:40

Witam Was,
Mimo, że na forum wchodzę bardzo często dopiero dziś natknęłam się na ten watek i ........... nie mogłam się oderwać od lektury. Od komputera odchodziłam tylko, aby nakarmić rodzinę i wyprowadzić psa na spacer, po za tym opowieść, która powstawała kilka lat przeczytałam w ciągu jednego popołudnia (i wieczoru). W Chorwacji zakochana jestem od 5 lat i strasznie żałuję, że wcześniej nie chciałam uwierzyć tym, którzy mówili, że jest ona piękna.
Marzy mi się poznanie jej od strony morza tak jak to opisujesz w swoich relacjach, niestety ja dokładnie tak jak ty Danusiu boję się wody i kompletnie nie znam się na żeglowaniu, na dokładkę moja rodzina jak i przyjaciele też nie mają doświadczenia w tej dziedzinie, jednak wierzę, że nadejdzie dzień kiedy przeżycia i widoki tak wspaniale przez Ciebie opisane będą mogła przeżyć osobiście.
Dziękuję za możliwość przeniesienia się w ten śnieżny wieczór do tego wspaniałego miejsca jakim jest Chorwacja.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 01.02.2009 20:27

Skoro jeszcze tu zaglądacie, to znaczy że nie do końca nie zanudziłam Was swoją wyprawą... Bardzo mi miło, że piszę nie tylko dla siebie :)

FUX napisał(a):Patrząc na bunkry, to chylę czolo przed ich budowniczymi...

Też jestem pełna podziwu i dlatego moja wzmianka o tych bunkrach, mimo że wolę oglądać całkiem inne budowle :).

Mdziumka napisał(a):Co prawda nurek ze mnie na razie żaden, ale staram się coś z tym zrobić. Może w tym roku zobaczę podwodny świat bardziej z bliska? Pilnie ćwiczę na basenie i nawet robię postępy.

Żeby nurkować przy wraku na Dugim Otoku, nie trzeba być bardzo wyszkolonym nurkiem, maska i fajka wystarczą, bo głęboko tam nie jest. Podwodny świat jest więc już dla Ciebie dostępny 8), zobaczysz pod wodą niejedno :D. A ja ... już raczej :? poprzestanę tylko na oglądaniu na fotkach tego, czego inni doświadczą na własne oczy.

madzia1981 napisał(a): Macie bardzo ładną córcię a fotki-skoki do wody rewelacja. Pokaż je pod postem "fotografia ruchu" bo doskonale pasują do tego wątku.

Dziękuję w imieniu Gochy :D . Fotki ze skokami do wody nie ja :( robiłam, dlatego w relacji są - ale do "fotografii ruchu" to raczej autor wstawić je powinien (tyle, że chyba nie jest zalogowany na cropli).

Tymona napisał(a):Jak Wy te przechyły wytrzymujecie 8O 8O 8O

Jakoś to się da przeżyć :wink: , a nawet polubić :lol:

Kevlar napisał(a):Świetne fotki.

Staraliśmy się :wink: , chociaż do konkursowych fotek im daleko... Za to w relacji faktycznie jest zdjęć sporo - cóż, jesli nie jakość, to chociaż ilość...

dorota777 napisał(a):Marzy mi się poznanie jej od strony morza tak jak to opisujesz w swoich relacjach, niestety ja dokładnie tak jak ty Danusiu boję się wody i kompletnie nie znam się na żeglowaniu, na dokładkę moja rodzina jak i przyjaciele też nie mają doświadczenia w tej dziedzinie, jednak wierzę, że nadejdzie dzień kiedy przeżycia i widoki tak wspaniale przez Ciebie opisane będą mogła przeżyć osobiście.


Doroto, witam Cię serdecznie :D :papa: . Miło mi tym bardziej, że "zawitałaś" w mojej relacji w jednym ze swych pierwszych forumowych postów :D . Jestem pewna, ze Twoje marzenia o poznawaniu Cro od strony morza spełnią się :) - jestem dowodem na to, że jak się chce, to przeszkód nie ma. Brak żeglarskich doświadczeń u Ciebie i Twych bliskich aż tak wielkim problemem nie jest :arrow: niektóre kluby żeglarskie mają propozycje rejsów po Jadranie także dla nowicjuszy 8). Można też się wybrać na tygodniowy rejsik jednym z pięknych drewnianych wycieczkowych jachtów, jakie każdy z nas pewnie nie raz podziwiał i na wodzie, i w porcie... Opcję taką też kiedyś brałam pod uwagę, można wtedy połączyć oglądanie Cro od strony morza z rowerowymi wycieczkami po wyspach...
Ostatnio edytowano 13.02.2020 20:11 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 02.02.2009 10:03

Ale fajny ten bunkier :D
Całkiem podobny do tego "mojego" z Brijesty. :wink:

A co do fotek. Osobiście uważam, że zdjęcia Twoje Danusiu (czy też nie Twoje ale pokazane w tej relacji) są super. Wiem, napisałem to już po raz kolejny, ale powtórzyć nie zaszkodzi. Tak niewielu z nas miało lub będzie mieć szansę podziwiania wybrzeża CRO z takiej, morskiej perspektywy, ale to nawet nie tylko o to chodzi. Zdjęcia w relacji nie muszą być przecież jakieś wielce artystyczne, konkursowe, ważne by miały wartość poznawczą, pokazywały okolicę, może jakąś ulotną chwilę wartą zapamiętania. Doskonały w tym względzie reportaż pokazuje również PAP czy teraz Krzysztof FF, i z ich i z Twoich Danusiu zdjęć tak wiele można się dowiedzieć.......
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 02.02.2009 20:32

Jacht sobie płynie (pod kontrolą, oczywiście), a ja sobie :roll: oglądam to, co widać dookoła. Na przykład Zverinac - wyspę, na którą kiedyś może warto byłoby wpaść na moment? Gdzieś tam za cyplem majaczy wieża kościelna a Božavie, którą oglądalibyśmy z bliska, gdyby zmiany planu nie było...

1-P9250883.JPG


2-P9250884.JPG


3-IMG_8952MS.JPG


4 -P9250888.JPG


5 -IMG_8954MS.JPG


6 -IMG_8957MS.JPG


Dużo radości daje obserwacja innych łódek, które ścigają się z nami na coraz większych falach...

7-IMG_8960MS.JPG


8-IMG_0483GGO.JPG


9- IMG_0485GGO.JPG


Trasa wzdłuż Dugiego Otoku jest dla oka bardzo przyjemna :) , widoki na wyspę "właściwą" i towarzyszące jej mniejsze wyspy nudzić się nie pozwalają :D. No, może czasami :wink: ...
Mijamy więc ukryte w zatoczkach zabudowania kolejnych miejscowości - Dragove, Brbinj, Savar z cyplem Sv. Pelegrin (tam jest jedna z tych pociągających mnie kapliczek)...

10-IMG_8962MS.JPG


11-IMG_8965MS.JPG


12-IMG_8968MS.JPG


13-P9250893.JPG


14- P9250899.JPG
Ostatnio edytowano 16.02.2020 13:48 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 06.02.2009 18:25

Po jakimś czasie towarzyszą nam wybrzeża Ravy i Ižu oraz najwęższe, ale za to najwyższe :) partie Dugiego Otoku.

1-IMG_8969MS.JPG


2-IMG_8974MS.JPG


3-IMG_8979MS.JPG


4-IMG_8980MS.JPG


Dugi Otok znów "grubieje" i łagodnieje, w zatoczkach i na otaczających je pagórkach pojawiają się kolejne osady (Luka, Žmanj, Zaglav), a my przemykamy obok coraz szybciej :D i w coraz większym :roll: nachyleniu :lol: 8) :D

5-P9257900LGO.JPG


6-P9257902LGO.JPG


7-P9257905LGO.JPG


8-P9257906LGO.JPG


9-P9250903.JPG


Słońce chyli się ku zachodowi... Może ten zachód aż tak porywający nie jest, ale i tak fajnie śmiga się po falach połyskujących odblaskami żółci, czerwieni i mnóstwem ich odcieni...

10 -P9250905.JPG


11-P9250906.JPG


12-P9250911.JPG


13-P9257915LGO.JPG


14-P9250916.JPG
Ostatnio edytowano 16.02.2020 14:09 przez dangol, łącznie edytowano 2 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Dalmacja: jachtem (2007,2008, 2009) - strona 40
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone