Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dalmacja: jachtem (2007,2008, 2009)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 23.12.2008 19:26

Leszek Skupin napisał(a): Normalnie powinni rozpisać konkurs na najlepsze komentarze do relacji :lool:

Bez rozpisywania konkursu już znamy Zwycięzcę. :lol: :lol: :lol: :D :D :D

shtriga napisał(a):Zawodowcu - Ty masz jakieś kłopoty ze snem chyba :lol: :lol: :lol: :lol:

Ulcia, toż to dopiero 1:14 była. :wink: :lol: :lol: :lol:


Dangolko, Morska Wilczyco, Twoja relacja jak zwykle super. :D

Pozdrav svima
Jola
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 23.12.2008 19:35

Jolanta Michno napisał(a):
shtriga napisał(a):Zawodowcu - Ty masz jakieś kłopoty ze snem chyba :lol: :lol: :lol: :lol:

Ulcia, toż to dopiero 1:14 była. :wink: :lol: :lol: :lol:


Jolcia - mnie nie tyle godzina zdziwiła, co - za przeproszeniem - potencjał tffffffurczy o tej porze :lol: Co Zawodowiec, to Zawodowiec. Danusia - obiecuję już więcej nie rozmywać wątku :lol:
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 23.12.2008 19:48

shtriga napisał(a):
Jolanta Michno napisał(a):
shtriga napisał(a):Zawodowcu - Ty masz jakieś kłopoty ze snem chyba :lol: :lol: :lol: :lol:

Ulcia, toż to dopiero 1:14 była. :wink: :lol: :lol: :lol:


Jolcia - mnie nie tyle godzina zdziwiła, co - za przeproszeniem - potencjał tffffffurczy o tej porze :lol: Co Zawodowiec, to Zawodowiec.

No masz!!! A czym tu się dziwić - za przeproszeniem? :lol: Zawodowiec, to Zawodowiec - tffffffurczy 24/24. :lol:

shtriga napisał(a):Danusia - obiecuję już więcej nie rozmywać wątku :lol:

Ja też. :wink: :lol:

Pozdrav
Jola
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12742
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 23.12.2008 21:10

Jolanta Michno napisał(a):
shtriga napisał(a):
Jolanta Michno napisał(a):
shtriga napisał(a):Zawodowcu - Ty masz jakieś kłopoty ze snem chyba :lol: :lol: :lol: :lol:

Ulcia, toż to dopiero 1:14 była. :wink: :lol: :lol: :lol:


Jolcia - mnie nie tyle godzina zdziwiła, co - za przeproszeniem - potencjał tffffffurczy o tej porze :lol: Co Zawodowiec, to Zawodowiec.

No masz!!! A czym tu się dziwić - za przeproszeniem? :lol: Zawodowiec, to Zawodowiec - tffffffurczy 24/24. :lol:

shtriga napisał(a):Danusia - obiecuję już więcej nie rozmywać wątku :lol:

Ja też. :wink: :lol:



A ja bardzo lubię takie rozmywanie 8) 8) 8), no i oczywiście tffffffurczość Zawodowca też :D :D :D. Podzielam zdanie Joli, że w konkursie zaproponowanym przez Leszka, Zwycięzca jest pewniakiem 8)
lolek80
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 26.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lolek80 » 23.12.2008 21:32

Dangol relacja bardzo ciekawa, czytam nadal z zapartym tchem :)
Podoba mi się to ile miejsc zobaczyliście...
Świąteczne Pozdrowienia :)
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12742
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 23.12.2008 22:34

Ponieważ nie muszę balansować pomiędzy karpiem, ciastem i uszkami (od jutra zaczynam kolędowanie przy stołach zastawionych przez rodzinkę poza Wrocławiem), to mam dziś trochę czasu na kolejny odcinek...

Bojka będzie przy Dugim Otoku. Obiecałam, że z powodu bojki marudzić nie będę :) i słowa dotrzymam! I cóż z tego, że będę musiała ... stać pod latarnią??? Przecież marzę o tym :D i wprost doczekać się nie mogę!

Ale na razie płyniemy, podziwiając z nieco innej perspektywy już nam znane sylwetki wysp Ist i Molat. Mijamy też kila okolicznych mniejszych wysepek, których nazwy rozpoznawałam na wodzie dzięki dość dokładnej mapce, teraz jednak nie jestem w stanie powiedzieć, które z nich :oops: uwieczniliśmy na naszych fotkach. Trochę drogi przed sobą jeszcze mamy...

1-P9240756.JPG


2-IMG_8711MS.JPG


3-IMG_8712MS.JPG


4-P9240759.JPG


5-IMG_8725MS.JPG


6-P9240766.JPG


Wreszcie dzisiejszy nasz cel już coraz bliżej 8) .

7-P9247735LGO.JPG


Przedrejsowe plany przewidywały, że być może będzie snurkowanie przy wraku włoskiego frachtowca rozbitego na mieliźnie w roku 1984. Jego resztki, wystające ponad powierzchnię wody, urozmaicają krajobraz przy tym krańcu wyspy Dugi Otok - pomiędzy Veli Rat a wysepkami Lagnići. W pobliżu wraku jesteśmy jednak już o dość późnej porze i jakoś nie ma chętnych, żeby się teraz zanurzyć... Woda co prawda zimna nie jest :) , ale jak potem :roll: z niej wyjść na wietrzysko? Na dodatek czasu na penetrację wraku też nie ma, słońce już zaczyna zachodzić, a dopłynięcie do zatoki z bojkami trochę czasu nam jeszcze zajmie! A skoro spora część wraku wystaje z płytkiej tu wody, można więc sobie popatrzeć "na sucho" (dzięki temu nic nie stracę, zobaczę tyle samo co pozostali :wink:) i też będzie dobrze 8) .

8-IMG_8727MS.JPG


9-IMG_8729MS.JPG


10-IMG_8731MS.JPG


11-IMG_7832ZS.JPG


12-IMG_7833ZS.JPG
Ostatnio edytowano 15.02.2020 17:01 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12742
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 24.12.2008 00:19

Ach, jak pięknie kończy się ten dzień - szkoda, że ta chwila nie może trwać dłużej...

1-IMG_7837ZS.JPG


2-P9247744LGO.JPG


3-P9240779.JPG


Jesteśmy już w zatoce Soliśćica, ominiemy tylko szerokim łukiem zdradzieckie mielizny w pobliżu cypla Oključić na końcu zawiniętego półwyspu i zaraz potem będzie już nasza zatoka :D - Pantera. Gdzieś w oddali widać liczne maszty łódek w marinie w wiosce Veli Rat...

4-IMG_8749MS.JPG


Ale bojki mamy w innym kierunku :wink: , płyniemy więc ku nim i ku zachodzącemu słońcu, które ucieka przed nami za horyzont...

5-IMG_0406GGO.JPG


6-IMG_7845ZS.JPG


7-IMG_8747MS.JPG


8-P9240786.JPG


Oprócz nas, bojki zamiast mariny wybrało jeszcze tylko 2 czy 3 łódki :arrow: możemy więc przebierać, w którym miejscu bojka będzie dla nas najodpowiedniejsza :) . Wybierzemy tę, która jest w miarę blisko brzegu i latarni 8) .

9-P9240789.JPG


10-P9240792.JPG


Żeby fale nocą nie obracały jachtu za bardzo, nasi panowie przywiążą Polluxa dodatkowo do jeszcze jednej bojki :D .

11-IMG_8754MS.JPG


12-IMG_8755MS.JPG


Ponieważ nie wiemy, co przyniesie jutrzejszy dzień, postanawiamy wykorzystać fakt, że przyłączenia do prądu nie mamy - żeby więc nie wyczerpywać akumulatorów :wink:, pójdziemy więc dziś spać dużo wcześniej, niż to czyniliśmy w dni poprzednie :lol: .

I tak oto zakończył się piąty dzień naszej wyprawy - środa 24 września 2008. Jednocześnie jest to ostatni odcinek, przewidziany do ujawnienia na forum w roku 2008 :arrow: kolejne będą już w styczniu, po odpoczynku świątecznym i noworocznym :P .

Jeszcze raz pozdrawiam Was wszystkich bardzo serdecznie i życzę dużo rodzinnego ciepła w te wspaniałe Święta Bożego Narodzenia.
Ostatnio edytowano 15.02.2020 17:25 przez dangol, łącznie edytowano 2 razy
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.12.2008 00:45

Napiszę dwa słowa - PIĘKNY REJS :lol:

Đani Maršan - Dugi OtokObrazek
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 24.12.2008 01:03

Danusiu piękny zachód słońca...ah..to czekamy na dalsze odcinki
Pozdrawiam :)
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 24.12.2008 06:10

Powtórzę słowa Ines (normalnie papuga ze mnie ;) ) piękny zachód słońca.
Fotki tradycyjnie wspaniałe.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.12.2008 16:53

No wreszcie widzę jak halsujecie :wink:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 28.12.2008 14:25

Korzystając z przerwy poświątecznej i podłączeniu komputera do szybszego internetu niż zwykle, co umożliwiło obejrzenie Twoich zdjęć w całej okazałości :D nareszcie nadrobiłem zaległości z kilku ostatnich stron :D .
Najpierw dołączę się w zachwytach do przedmówców - wspaniały zachód słońca 8O :!:

Baaaaaaardzo spodobały mi się Grzebienie :D , takie nietypowe wysepki, wapienne szczyty górskie wystajace z wody, przepiekne :!: .

No i ciekawe wrażenie sprawiają zardzewiałe resztki okrętowej konstrukcji sterczące u wybrzeży Dugiego Otoku, czegoś takiego jeszcze nie widziałem :roll:

Natomiast czerwona rozgwiazda czy ośmiornica :roll: hmmm.................. może i są ciekawe, jednak nie da się ukryć, że bardzo nie chciałbym ich spotkać podczas morskiej kapieli 8O

Wracaj wypoczęta i pisz dalej :D

Pozdrawiam
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 28.12.2008 17:03

Dzięki Świętom i ja nadążam za Danusią :lol: Słonko mi już się schowało, ale komputer ustawiłam tak, żeby go mieć na tle okna :lol: :lol: :lol: I miałam taki śliczny zachód na początku zimy :lol:
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 29.12.2008 12:03

Wy dzieki świętom, a ja dzięki terminowi po "świątecznemu" mogę wracać do forumowej rzeczywistości :)

Danusiu - dzięki Twojej relacji oglądam świat z perspektywy, której nigdy nie doświadczę (wiem, wiem - nigdy nie mów nigdy ) i nie ukrywam, że bardzo to lubię :D :D

Płyncie dalej, a ja pooglądam :D :D
Mdziumka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 22.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mdziumka » 30.12.2008 15:37

dangol, zdjęcia rzeczywiście są urzekające i to zarówno te podwodne jak i zachodzącego słońca (wszyscy mówią to samo, ale to prawda ). Relacja ubarwiona tyloma fotkami powoduje, że oczamiObrazek wyobraźni widzimy te miejsca tak, jakbyśmy sami tam byli.

maslinka napisał(a):Piękne zdjęcia podwodne :) Jeszcze nigdy nie udało mi się wypatrzyć pod wodą rozgwiazdy, a co dopiero kałamarnicy!
. A może wystarczy popatrzeć troszeczkę uważniej? My również początkowo niczego nie widzieliśmy. Rozgwiazdę wypatrzyliśmy dopiero pod koniec drugiego dnia, a potem było ich już tyle, że same "lazły" w oczy. Ośmiornicy nie widziałam, ale nie będę ustawać w wysiłkach. Trochę potrenuję nurkowanie i może zobaczę więcej niż w tym roku. :lol:


kulka53 napisał(a):
Natomiast czerwona rozgwiazda czy ośmiornica :roll: hmmm.................. może i są ciekawe, jednak nie da się ukryć, że bardzo nie chciałbym ich spotkać podczas morskiej kąpieli


A właściwie to czemu nie? Rozgwiazdy to bardzo miłe żyjątka i w dodatku przyjemne w dotyku. Jak się położy taką rozgwiazdę na ręku, zaczyna nas delikatnie łaskotać, próbując wczepić się w podłoże, czyli nas. Polecam. Tylko nie za dużo, żeby ich nie męczyćObrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Dalmacja: jachtem (2007,2008, 2009) - strona 34
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone