Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Σιγά, σιγά..... czyli jesień na Krecie….

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15639
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.12.2017 19:40

wrzesień 2017, Ciekawe czy polecimy?

Bilety kupione, a tu Ryan. w połowie miesiąca zaczyna akcję odwoływania swoich lotów 8O 8O (zaplanowanych na wrzesień i październik), bo mu piloci do konkurencji przechodzą…. I się jeszcze dziwią skoro proponuje się pilotom normalną umowę i lepszą kasę…
Siedzimy spokojnie, ale na wszelki wypadek sprawdzam, co nam się należy… I dalej spokojnie siedzimy, bo odszkodowanie będzie wysokie w stosunku do kosztów biletów, a nocleg możemy na 7 dni przed odwołać bezpłatnie… Początkiem października pojawia się oficjalna lista wszystkich odwołanych kierunków do końca października i Chanii na niej nie ma….uffff…ale na wszelki wypadek wypisuję sobie wszelkie możliwe połączenia tam i z powrotem nawet z 2 dniowym pobytem w Atenach :mrgreen: :mrgreen: ….
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 29.12.2017 19:47

To ja aż dwie relacje z Krety pisałem? ;)

:boss:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15639
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.12.2017 19:48

No cóż Tony, latka lecą :smo:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 29.12.2017 19:58

piekara114 napisał(a):No cóż Tony, latka lecą :smo:


Za parę dni znowu starsi o rok...
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 29.12.2017 20:07

tony montana napisał(a):
piekara114 napisał(a):No cóż Tony, latka lecą :smo:

Za parę dni znowu starsi o rok...
Mi dopiero stuknęło, więc mam jeszcze rok :mrgreen:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 29.12.2017 20:27

O, kurcze 8O , ale żeś robotę odwaliła 8O z tymi linkami i innymi informacjami. Bardzo dziękuję, przyda się :smo: .
pzdr. :wink:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 29.12.2017 20:46

gusia-s napisał(a):
tony montana napisał(a):
piekara114 napisał(a):No cóż Tony, latka lecą :smo:

Za parę dni znowu starsi o rok...
Mi dopiero stuknęło, więc mam jeszcze rok :mrgreen:


To dwa lata starsza będziesz ;)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15639
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.12.2017 21:38

Co tam starsi...najważniejsze, ze do wakacji bliżej :mrgreen: :mrgreen:

tiwa napisał(a):O, kurcze 8O , ale żeś robotę odwaliła 8O z tymi linkami i innymi informacjami. Bardzo dziękuję, przyda się :smo:
Ja lubię takie szczegóły organizacyjne, no i mapki co, gdzie, ceny - daje to innym jako takie rozeznanie w terenie i we własnych możliwościach, więc te informacje na pewno u mnie będą...
Co do linków: to podałam tylko takie mocno zbiorcze, gdzie jest sporo informacji o Krecie, ale oczywiście przeglądałam też posty z blogów podróżniczych i tego już na prawdę duuużooo było...niektóre to tylko piękne zdjęcia, inne najbardziej popularne i oklepane informacje, inne przyjemnie się czytało, ale było też kilka ciekawych postów, ale nie dotyczyły obranego regiony lub w żaden sposób nie udałoby się tych miejsc wpisać w nasz wstępny plan.... Polecam właśnie blogi podróżnicze, pozwalają na te same miejsca popatrzeć różnym okiem i wtedy miejsce można trochę bardziej obiektywnie ocenić i zakwalifikować do własnego planu.... :papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 29.12.2017 21:45

To dawaj tę Balos i Elafonisi Beti :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15639
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.12.2017 21:50

Na Balos już jestem ładnie opalona, więc na nią musisz długoooo poczekać....
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15639
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.12.2017 23:01

Dzisiaj nie będzie kolejnego odcinka z przygotowań do wakacji na Krecie…. bo dzisiejszy dzień spędziliśmy poza domem właśnie w stylu σιγά, σιγά…
Aby zrealizować plan, trzeba było wstać już o 7:30, czekała nas ok. 2 godzinna jazda do miejsca docelowego… Jazda dość przyjemna w takich okolicznościach przyrody…
IMG_20171230_091319.jpg


Pierwszy pit stop wypadł w cukierni po jakieś drożdżówki, a kolejny w bacówce – miejsce gorąco polecam, serki zawsze świeże i na pewno nie podlegały procesom zamarzania i gotowania się w słońcu….
Potem krótka jazda i meldujemy się na parkingu Siwa Polana (opłata 10 zł). Za przyjemność wejścia na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego oczywiście także płacimy (2*5+2,5) i możemy zacząć spacer Doliną Chochołowską… Oczywiście przeszliśmy tylko niewielką część doliny, dokładnie do Polany Huciska (45 min, szlak oznaczony na 55’). Jest minus 8 stopni. W słońcu spacer jest bardzo przyjemny, w cieniu czuć zimę… Ja dziś pierwszy raz byłam ubrana typowo zimowo: polar, ciepła kurtka, czapka i szalik….. A zima otacza nas na całego…..
IMG_20171230_112724.jpg


IMG_20171230_112929.jpg


W tym miejscu zawracamy i stajemy w ogromnym korku od Kirów-wylotu Doliny Kościeliskiej, więc odbijamy w lewo i przez Kościelisko i Polanę Szymoszkową docieramy do Zakopanego…. Parkujemy tu (polecam miejsce, trochę korki się ominie, no i za free). Oczywiście trzeba zaliczyć Krupówki, więc spacerujemy w tłumie ludzi, a potem już szybciutko zakopianką pomykamy do siebie, po drodze obserwując budowane filary pod nową zakopiankę…. Mam nadzieję, że zgodnie z planami za kilka lat pojedziemy licznymi wiaduktami wśród koron drzew……

I tak zakończyliśmy ten rok…

Jutro Sylwester, ale my nigdzie nie wybywamy, więc będę mieć trochę czasu, więc kto nie musi jutro latać za fryzjerem, kosmetyczką i prasować kiecki i koszuli na wieczór, na pewno będzie mógł coś u mnie przeczytać….i zobaczyć….
Ostatnio edytowano 11.03.2018 21:23 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 30.12.2017 23:17

Piękna zima... :) Takiej to pewnie nie mają... na Krecie. :wink:

My wczoraj wróciliśmy z... Warszawy. :mrgreen: Dla wielu forumowiczów to dom, dla nas ciekawe miasto do zwiedzania. Poświąteczna Warszawa mnie zachwyciła. Byłam tam już nie raz, ale dopiero teraz tak mi się spodobała. Prześlicznie świątecznie oświetlona, więc wieczorny spacer po starówce, Krakowskim Przedmieściu czy Nowym Świecie - bajka. Do tego ciekawe wystawy i muzea, kosmopolityczny klimat - spędziliśmy tam bardzo przyjemne dwa dni. :D

Ale teraz już bardzo chętnie poczytam o Krecie, zwłaszcza, że nie będę prasować kiecki ani latać za fryzjerem. :oczko_usmiech:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 30.12.2017 23:41

Właśnie przed chwilą oglądałem fotki na TP24, i aż żal mi się zrobiło że u nas nie ma takiej zimy a Ty sobie tam spacerujesz :D

Ja też kiecki nie prasuję i do fryzjera nie idę :mrgreen:
więc jutro jadę na Kretę :wink:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 31.12.2017 01:25

Mikromir napisał(a): ... My wczoraj wróciliśmy z... Warszawy. :mrgreen: Dla wielu forumowiczów to dom, dla nas ciekawe miasto do zwiedzania. Poświąteczna Warszawa mnie zachwyciła. Byłam tam już nie raz, ale dopiero teraz tak mi się spodobała. Prześlicznie świątecznie oświetlona, więc wieczorny spacer po starówce, Krakowskim Przedmieściu czy Nowym Świecie - bajka. Do tego ciekawe wystawy i muzea, kosmopolityczny klimat - spędziliśmy tam bardzo przyjemne dwa dni. :D

Ale teraz już bardzo chętnie poczytam o Krecie, zwłaszcza, że nie będę prasować kiecki ani latać za fryzjerem. :oczko_usmiech:
A ja się wybieram za tydzień, liczę że może spadnie śnieg i będzie jeszcze ładniej :) Mam rzut beretem - 100 km.
Tymczasem też popacze na Kretę :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 31.12.2017 10:57

U nas też trochę sniegu bo w nocy padało, ale bardzo szaro i buro za oknem :(

Fajnie macie, że tak blisko w góry

:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα

cron
Σιγά, σιγά..... czyli jesień na Krecie…. - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone