Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Σιγά, σιγά..... czyli jesień na Krecie….

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15680
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.01.2018 00:00

kmichal napisał(a):... stawiam na Maltę ... :oczko_usmiech: ...
Malta deszczowa, więc ja nie obstawiam... To jeszcze Portugalia i Andaluzja mi została...
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 09.01.2018 00:30

kmichal napisał(a):
piekara114 napisał(a):nasz górka zostaje zaatakowana


... a ja głupi myślałem, że ta Kreta to w Europie leży - ale te kontynenty dryfują ... :wink: ...

Beata W. napisał(a):A Beata tu już zimno, ani Włochy ani Grecja


... stawiam na Maltę ... :oczko_usmiech: ...


Widzisz Michał , taka sytuacja :roll:
A ten z tomahawkiem to po skalpy , czy raczej coś innego :?: :oczko_usmiech:


Poprzedniej zimy słońce i ciepełko znalazłem na Wyspach Brytyjskich


Pozdrawiam
Piotr
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 09.01.2018 11:20

kmichal napisał(a):... a ja głupi myślałem, że ta Kreta to w Europie leży - ale te kontynenty dryfują ... :wink: ...
Pozdrawiam.


Przez te tanie loty świat się kurczy :oczko_usmiech:
kmichal napisał(a):... stawiam na Maltę ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.


Też nie :wink: Ani Portugalia czy Andaluzja :wink: Piotrze na Wyspach Brytyjskich to nawet bym nie pomyślała, żeby słonka szukać :roll:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 09.01.2018 11:26

piekara114 napisał(a):Obrazek
:hearts: :hearts: :hearts: :hearts: :hearts: :hearts:

piekara114 napisał(a):Po dzisiejszym dniu jestem już fajnie opalona….
Dowód jakiś przedstaw, zdjęcie znaczy :smo:
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 09.01.2018 11:48

mysza73 napisał(a):
Bartek1977 napisał(a):...

A Ty Bartek nie na hali 8O ... Twoi właśnie wybiegają :oczko_usmiech:

No i dobrze, że nie byłem na hali bo bym się tylko zestresował... A tak tylko przy PolsatSport :)
Jutro też nie pojadę do Koszalina na mecz "domowy" LM Chemiczek :(
Skandal, że się klub nie dogadał z miastem i mecze "u siebie" grają 3 godziny od Polic... :evil:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 09.01.2018 12:05

Bartek1977 napisał(a):
mysza73 napisał(a):
Bartek1977 napisał(a):...

A Ty Bartek nie na hali 8O ... Twoi właśnie wybiegają :oczko_usmiech:

No i dobrze, że nie byłem na hali bo bym się tylko zestresował... A tak tylko przy PolsatSport :)
Jutro też nie pojadę do Koszalina na mecz "domowy" LM Chemiczek :(
Skandal, że się klub nie dogadał z miastem i mecze "u siebie" grają 3 godziny od Polic... :evil:

Masz rację, skandal :evil:
Niedługo moje Czarnuchy do Ciebie zjadą ... i nasz super trener ... bądź gotowy :wink:
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 09.01.2018 12:06

piekara114 napisał(a): 22.10.2017, niedziela, dzień 2: plaża Elafonisi c.d.

Oczywiście nie odmawiamy sobie kąpieli morskich… Morze jest tu otwarte, więc fale są (nie jakieś wielkie, raczej falowanie, ale przy pływaniu odczuwalne), a temperatura morza to ok. 22 st. – trzeba się chwilę przyzwyczaić, aby móc się zanurzyć…. Pod wodą bogato nie ma… troszeczkę glonów i kilka rybek i to tylko tu blisko nas, gdzie są skały…

Ale pustki na Twojej plaży! 8O Aż się nie chce wierzyć, że to możliwe na Krecie - a jednak termin robi swoje i przy ładnej wciąż pogodzie można uniknąć tłumów. A jak Beata kulinarnie wspominasz ten wyjazd?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15680
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.01.2018 14:11

piotrf napisał(a):A ten z tomahawkiem to po skalpy , czy raczej coś innego :?: :oczko_usmiech:
Kolejny odcinek wszystko wyjaśni....już dziś popołudniu... :papa:

mysza73 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Po dzisiejszym dniu jestem już fajnie opalona….
Dowód jakiś przedstaw, zdjęcie znaczy :smo:
Sie pomyśli... :D

Bartek1977 napisał(a):Ale pustki na Twojej plaży! 8O Aż się nie chce wierzyć, że to możliwe na Krecie - a jednak termin robi swoje i przy ładnej wciąż pogodzie można uniknąć tłumów.
Termin robi cuda :mrgreen: ... Tak jak już pisałam, wg mnie idealnie to koniec września, przełom października....

Bartek1977 napisał(a):A jak Beata kulinarnie wspominasz ten wyjazd?
Jedzenie to nie jest mój konik...bo cóż ja wybredna jestem i części rzeczy nie jadam, a i siedzenie i czekanie na jedzenie też jakoś mnie nudzi.... ale coś tam jednak jadam, więc w kolejnych odcinkach pojawi się co nie co na temat jedzenia, ale nie jakoś dużo... Zdecydowanie więcej o kreteńskiej kuchni (i napojach) to znajdziesz w kaloszowej i kolejnej relacji Dangol - linki masz na 3 stronie
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 09.01.2018 15:42

piekara114 napisał(a): I już mamy odchodzić, gdy nasz górka zostaje zaatakowana 8O 8O 8O ….

Apacz niezły, niczym "Mlody Bóg". Ciekawa jestem jak zakończyło się spotkanie z indiańcem?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15680
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.01.2018 21:08

piekara114 napisał(a): I już mamy odchodzić, gdy nasz górka zostaje zaatakowana 8O 8O 8O ….

Beata W. napisał(a):Normalnie jakiś rodowity Grek, Apacz znaczy :mrgreen: :lol: :lol:

agata26061 napisał(a):Apacz niezły, niczym "Mlody Bóg". Ciekawa jestem jak zakończyło się spotkanie z indiańcem?


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:



22.10.2017, niedziela, dzień 2: atak na Elafonisi c.d.

Patrzymy na tego niecodziennego młodzieńca na naszej górce, a już zza krzaków wyłaniają się jego koledzy…
Obrazek

Okazuje się, że to grupa Włochów, która filmuje scenki walki… a my im trochę w kadr wchodzimy…
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pod wzgórzem na wojowników czekają kobiety i dzieci w współczesnych strojach, tj. bikini i kąpielówkach….
Ale trzeba już opuścić plan filmowy i wracać do naszej białej strzały i kierować się ku Chanii…

Co do Elafonisi...
Jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu na Elafonisi. Długa jazda jest niczym w porównaniu do relaksu jakiego tu zaznaliśmy. Elafonisi jest magiczna. Nie dziwię się określeniu "Europejskie Karaiby", to obowiązkowe miejsce do odwiedzenia w czasie pobytu na Krecie.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 09.01.2018 21:15

piekara114 napisał(a):grupa Włochów


... i wszystko jasne - skoro to Włosi to kręcili akurat "spaghetti western" ... :wink: ...
Pozdrawiam.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 09.01.2018 23:02

Ciekawa historia z tymi "apaczami". Wydaje mi się, że to:
- albo jacyś "jajcarze", którzy kręcą "ciekawe" filmiki na youtube,
- albo może to jakaś odmiana włoskiego kabaretu, który właśnie tam nagrywa swój skecz,
- a może tam był kręcony jakiś film, który zobaczymy na wielkim ekranie, jak Mamma mia 2 na Visie :D 8O :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
Mai
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mai » 09.01.2018 23:17

Indianie na Krecie ;) super :D
Elafonisi piękna, podobna do Balos momentami ;) i na pewno warta odwiedzenia.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.01.2018 00:59

Indianie - super! :lol:

Plaża też... 8)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15680
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.01.2018 10:09

kmichal napisał(a):... i wszystko jasne - skoro to Włosi to kręcili akurat "spaghetti western" ... :wink: ...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

agata26061 napisał(a):Ciekawa historia z tymi "apaczami". Wydaje mi się, że to:
- albo jacyś "jajcarze", którzy kręcą "ciekawe" filmiki na youtube,
- albo może to jakaś odmiana włoskiego kabaretu, który właśnie tam nagrywa swój skecz,
- a może tam był kręcony jakiś film, który zobaczymy na wielkim ekranie, jak Mamma mia 2 na Visie :D 8O :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
Raczej nie film, bo taką marną ręczną kamerkę to mieli, no i krzeseł dla Vipów nie było :mrgreen:

Mai napisał(a):Elafonisi piękna, podobna do Balos momentami ;) i na pewno warta odwiedzenia.
Elafonisi dużo łatwiej dostępna, asfalt jest prawie pod samą plażę...

Mai napisał(a):Indianie na Krecie ;) super :D

Mikromir napisał(a):Indianie - super! :lol:

Kreta to różnorodność :!: :!:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Σιγά, σιγά..... czyli jesień na Krecie…. - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone