Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Σιγά, σιγά..... czyli jesień na Krecie….

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
WeraAnka
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 06.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) WeraAnka » 08.01.2018 13:38

Cześć :)
Na Mazurach też świeci słoneczko, choć niestety nie tak mocno, jak na Krecie !!! Błękit nieba jest porównywalny z tym, co widziałam tam przez cały lipiec. Temperatura, niestety znacznie odbiega od kreteńskiej, gdzie w dzień było pod 40 stopni, w nocy spadało do 20-stu kilku i za tym strasznie tęsknię - kurczę, jak ja za tym ciepełkiem tęsknię!!!. Te minusy na termometrze mnie mrożą, ale na szczęście jest cro.pl i GREKOMANIACY, nie licząc własnych wspomnień i tysięcy zdjęć :-) :-) :-)
Małe pytanko? Czy choć trochę spóźniona, mogę zabrać się z Wami w tę cudowną krainę? Zaległości nadrobiłam... :-) i obiecuję solennie, że będę trzymała się Was kurczowo! ;-)
Jestem ciekawa Waszych fotek, wrażeń... Mnie KRETA pochłonęła, skradła moje serce i tak, jak nie mam w zwyczaju wracać w te same miejsca, to dla niej zrobię chyba wyjątek i tegoroczne, miesięczne wakacje znowu na niej spędzę. Na małym marginesie: przejechałam tę górzystą krainę wzdłuż i wszerz (2400 km), przeszłam Wąwóz Samaria, Imbros i w połowie Aradenę (36 km), zobaczyłam każde must see oraz całe mnóstwo miejsc, o których się mało pisze i wspomina... i się zakochałam... szkoda tylko, że w wyspie! ;-).
Nie ględzę dłużej!!!! Z niecierpliwością czekam na kolejne odcinki :-)

WeraAnka
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15680
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.01.2018 18:27

Beata W. napisał(a):Ferie dopiero za tydzień ale w takim razie w nasze piękne góry nie pojadę :cry:
A co zaplanowałaś na ferie?

piotrf napisał(a):Miały być lazury i są lazury :D
Będzie jeszcze ich trochę :D

gusia-s napisał(a):U mnie dziś kretańskie lazury na niebie, ani jednego obłoczka, Obrazek pięknie świeci tylko temp. nie ta :mrgreen:
Tylko pozazdrościć...

piotrf napisał(a): zamiast oglądać to , co za oknem ( +2 i szaroburość straszna , podobnie jak u Autorki ) przy porannej kawie . . .

tony montana napisał(a):Nad morzem szAro buro i ponuro - a liczyłem na ładną pogodę
Czyli także u Was normalna polska zimowa pogoda :oczko_usmiech:

tony montana napisał(a):ELA jest piękna - a temp wody - nawet latem nie była za ciepła - a byłem tam trzy razy w latach 2014 i 2016 w lipcu/sierpniu
Tylko w tym przesmyku gdzie jest płyciutko zupa
W lagunie woda cieplejsza, ale czy zupa to nie wiem, bo tylko stopy zmoczyłam....

WeraAnka napisał(a):Małe pytanko? Czy choć trochę spóźniona, mogę zabrać się z Wami w tę cudowną krainę? Zaległości nadrobiłam... :-) i obiecuję solennie, że będę trzymała się Was kurczowo! ;-)
Zapraszam serdecznie.Jeszcze sporo odcinków przed nami...
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5004
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 08.01.2018 21:01

O 8O Ale leci z kopyta ta relacja 8)

Pięknie i roślinek ciekawych dużo pokazałaś :P
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 08.01.2018 22:59

piękne miejsce 8)

pozdrawiam,
M
Mai
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mai » 08.01.2018 23:10

Piękne lazury :D
A jak temperatura wody?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15680
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.01.2018 23:15

Katerina napisał(a):O 8O Ale leci z kopyta ta relacja 8)
Staram się jak mogę....

Katerina napisał(a):Pięknie i roślinek ciekawych dużo pokazałaś :P
Z roślinek to tylko pankracjum nadmorskie rozpoznałam :oops:

Mikeee napisał(a):piękne miejsce 8)
Magiczne.... Nazwa "europejskie Karaiby" idealnie to tego miejsca pasuje...

Mai napisał(a):A jak temperatura wody?
Jak już pisałam termometru nie miałam, ale ok. 22 stopni
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 08.01.2018 23:33

piekara114 napisał(a):
Beata W. napisał(a):Ferie dopiero za tydzień ale w takim razie w nasze piękne góry nie pojadę :cry:
A co zaplanowałaś na ferie?
..


A tu mamy spore dla nas zaskoczenie, bo ferii miało nie być w tym roku, bo miało nie być urlopu. Początek roku to dla księgowych ciężki kawałek chleba :evil:
Na razie zdradzę tylko tyle (żeby nie zapeszyć bo do niedzieli jeszcze parę dni), że dla nas nietypowo bo samolotem i w poszukiwaniu słonka :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15680
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.01.2018 23:35

Beata W. napisał(a):
piekara114 napisał(a):
Beata W. napisał(a):Ferie dopiero za tydzień ale w takim razie w nasze piękne góry nie pojadę :cry:
A co zaplanowałaś na ferie?..
A tu mamy spore dla nas zaskoczenie, bo ferii miało nie być w tym roku, bo miało nie być urlopu. Początek roku to dla księgowych ciężki kawałek chleba :evil:
Na razie zdradzę tylko tyle (żeby nie zapeszyć bo do niedzieli jeszcze parę dni), że dla nas nietypowo bo samolotem i w poszukiwaniu słonka :wink:

To mam nadzieję, że uda się z urlopem, słońce złapiecie, a potem nam je pokażesz :D Jak w poszukiwaniu słońca to na myśl przechodzą mi: Kanary, Maroko, Egipt, Cypr, Madera no i wszelkie Kuby i Dominikany...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15680
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.01.2018 23:36

22.10.2017, niedziela, dzień 2: plaża Elafonisi c.d.

Za naszym grajdołkiem jest małe wzniesienie skalno-piaszczyste – popołudniu przychodzi tu wiele osób, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. I nie ma co się dziwić, bo jest stąd rozległa panorama. W stronę wyspy….
Obrazek

….i w stronę laguny…
Obrazek

….i w stronę morza….
Obrazek

….i panorama na całą lagunę….
Obrazek

Obrazek

Po dzisiejszym dniu jestem już fajnie opalona….
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 08.01.2018 23:43

piekara114 napisał(a):
Beata W. napisał(a):
piekara114 napisał(a):
Beata W. napisał(a):Ferie dopiero za tydzień ale w takim razie w nasze piękne góry nie pojadę :cry:
A co zaplanowałaś na ferie?..
A tu mamy spore dla nas zaskoczenie, bo ferii miało nie być w tym roku, bo miało nie być urlopu. Początek roku to dla księgowych ciężki kawałek chleba :evil:
Na razie zdradzę tylko tyle (żeby nie zapeszyć bo do niedzieli jeszcze parę dni), że dla nas nietypowo bo samolotem i w poszukiwaniu słonka :wink:

To mam nadzieję, że uda się z urlopem, słońce złapiecie, a potem nam je pokażesz :D Jak w poszukiwaniu słońca to na myśl przechodzą mi: Kanary, Maroko, Egipt, Cypr, Madera no i wszelkie Kuby i Dominikany...

Kanary drogie loty jakieś w te ferie, Cypr chodził mi po głowie szczególnie te Twoje różowe ptaszyska :wink: Maroko to w ogóle mam od dawna w głowie ale jakieś żółte ostrzeżenia wygrzebałam i mąż mi wymiękł. Madera jest super byliśmy i na pewno jeszcze polecimy :lol: A Kuby i Dominikany to jak dziewczyny trochę odchowamy i budżet większy będzie :oczko_usmiech:
Egipt też nie ale ciepło 8) Długi wypad to nie będzie ale mam nadzieję, że pokażę :papa:

Ps: Panoramki naprawdę super :hearts:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 08.01.2018 23:47

piekara114 napisał(a):Po dzisiejszym dniu jestem już fajnie opalona….


... absolutnie się nie dziwię bo już nawet mnie trochę chwyciło ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15680
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.01.2018 23:51

Beata, to chyba Włochy zostały na mojej liście do odwiedzenia... i Grecja....

Michał, trochę tego słońca było...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15680
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.01.2018 23:51

22.10.2017, niedziela, dzień 2: plaża Elafonisi c.d.

Po ponad 4 h plażowania (z każdą godziną było coraz cieplej i letniej) decydujemy się na zakończenie plażowania. Nie mamy dużo rzeczy, więc bardzo szybko jesteśmy spakowani. I już mamy odchodzić, gdy nasz górka zostaje zaatakowana 8O 8O 8O ….
Obrazek
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 08.01.2018 23:55

piekara114 napisał(a): 22.10.2017, niedziela, dzień 2: plaża Elafonisi c.d.

Po ponad 4 h plażowania (z każdą godziną było coraz cieplej i letniej) decydujemy się na zakończenie plażowania. Nie mamy dużo rzeczy, więc bardzo szybko jesteśmy spakowani. I już mamy odchodzić, gdy nasz górka zostaje zaatakowana 8O 8O 8O ….
Obrazek

Normalnie jakiś rodowity Grek, Apacz znaczy :mrgreen: :lol: :lol:
A Beata tu już zimno, ani Włochy ani Grecja :smo:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 08.01.2018 23:58

piekara114 napisał(a):nasz górka zostaje zaatakowana


... a ja głupi myślałem, że ta Kreta to w Europie leży - ale te kontynenty dryfują ... :wink: ...

Beata W. napisał(a):A Beata tu już zimno, ani Włochy ani Grecja


... stawiam na Maltę ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Σιγά, σιγά..... czyli jesień na Krecie…. - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone