Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy śpicie gdzieś po drodze do CRO

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
majus
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 22.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) majus » 28.06.2004 18:52

może i moje spostrzeżenia się przydadzą a może już tak było:
zawsze wyjazd po południu gdzieś na południe od Splitu :D tyle przed wyjazdem mamy zaplanowane - pakowanie raczej bez pośpiechu, tak aby koło północy minąć Barwinek i jedziemy gdzieś w okolice Balatonu. Rano jest jeszcze w miarę "chłodno" i pusto. Łatwo znaleść sobie miejsce do przedniowania. Jako kierowca rozkładam się w cieniu i śpię aż się wyspię a inni martwią się o resztę - ma to swoje plusy !!! pstryk i wszystko masz: jedzonko picie i spokój stworzony przez Towarzyszy podróży :) .
I po południu wyjazd, druga noc mija jakoś szybciej, nie wiem tylko jak to w tym roku będzie z czasem, myślę że te nowe autostrady przyśpieszę jazdę - no i może za rok będzie potrzebna korekta.
Jazda bez pośpiechu - ważne aby byc rano na z góry upatrzonych pozycjach tzn. gdzieś na dalmacji by mozna spokojnie znaleźć kwatery.
Ten rok bedzie troszkę bardziej skomplikowany bo zachciało nam się jechać na Brać - przejedziemy zobaczymy !!!
Karol099
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 628
Dołączył(a): 25.04.2004
Już za tydzień

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karol099 » 29.06.2004 13:08

Już za tydzień wyjeżdżam do CRO ( obrałem kierunek początkowy Makarska).
Postanowiliśmy spać w Mikulowie (dla mnie to akurat połowa drogi)

Zobaczymy jak to będzie

pozdr
Karol
Kynio
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 15.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kynio » 29.06.2004 14:52

majus napisał(a):może i moje spostrzeżenia się przydadzą a może już tak było:
zawsze wyjazd po południu gdzieś na południe od Splitu :D tyle przed wyjazdem mamy zaplanowane - pakowanie raczej bez pośpiechu, tak aby koło północy minąć Barwinek i jedziemy gdzieś w okolice Balatonu. Rano jest jeszcze w miarę "chłodno" i pusto. Łatwo znaleść sobie miejsce do przedniowania. Jako kierowca rozkładam się w cieniu i śpię aż się wyspię a inni martwią się o resztę - ma to swoje plusy !!! pstryk i wszystko masz: jedzonko picie i spokój stworzony przez Towarzyszy podróży :) .
I po południu wyjazd, druga noc mija jakoś szybciej, nie wiem tylko jak to w tym roku będzie z czasem, myślę że te nowe autostrady przyśpieszę jazdę - no i może za rok będzie potrzebna korekta.
Jazda bez pośpiechu - ważne aby byc rano na z góry upatrzonych pozycjach tzn. gdzieś na dalmacji by mozna spokojnie znaleźć kwatery.
Ten rok bedzie troszkę bardziej skomplikowany bo zachciało nam się
jechać na Brać - przejedziemy zobaczymy !!!


kiedy jedziecie? moze sie zabierzemy z Wami ? :)
majus
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 22.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) majus » 29.06.2004 16:30

Kynio napisał(a):
kiedy jedziecie? moze sie zabierzemy z Wami ? :)


planowany wyjazd to 4 lub 5 sierpnia - tak jak pisałem oczekuję na informacje osób, które przejadą się po 1 lipca, oraz od możliwości kwaterunkowych - jedziemy w ciemno i trzeba brać różne ewentualności, zwłaszcza że będzie 6 osób dorosłych (dwa autka) i dwa bobasy 4-5 lat, dlatego chcemy być wcześniej przed weekendem, bo lepiej poczekać na czyjś wyjazd niż później się martwić że już nic nie ma. Może i wyjdzie nam tak, że jeśli czas przejazdu znacznie się skróci to zaszalejemy i pojedziemy całość, ale to na razie zagadka.
urbi
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 29.06.2004
noclegi

Nieprzeczytany postnapisał(a) urbi » 29.06.2004 19:45

Tak,jeśli mnie stac na wydanie 2-3tys Pln na wyjazd to szanuję siebie oraz bezpieczeństwo rodziny.Jeżdzę przez Węgry,nocując w Nagykanizsie.
Trupek
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 01.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trupek » 01.07.2004 18:44

:papa: cześć wszystkim jestem nowy więc pisze po raz pierwszy
Karol099
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 628
Dołączył(a): 25.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karol099 » 01.07.2004 18:53

Trupek napisał(a)::papa: cześć wszystkim jestem nowy więc pisze po raz pierwszy


Więc Witamy Cie w Gronie CROmaniaków.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.07.2004 20:02

Trupek napisał(a)::papa: cześć wszystkim jestem nowy więc pisze po raz pierwszy

Witaj, witaj..... ale sądząc po nicku......czyżbyś nie dojechał do Cro?? :wink:
Darkol
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 24.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkol » 02.07.2004 06:35

Urbi.
Podaj, jesli możesz, jakieś namiary na noclegi w Nagykanizsa.
Pozdrawiam
Darek
rafałc
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 02.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafałc » 02.07.2004 09:31

cześć jestem tu po raz pierwszy :) :) :)
fiolka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 10.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiolka » 02.07.2004 13:19

W tym roku wybieram sie 4 raz do cro. Pierwszy raz jechalismy na wariata bez noclegu (i na dodatek bez klimy). Nawet jesli jest 2 kierowcow w samochodzie (nawet z klima) to jest to morderczy wyscig z czasem. W kolejnych latach decydowalismy sie jednak na postoj i nocleg w Slowenii w miejscowosci PTUJ ok. 40km od granicy z cro. zazwyczaj wyjezczamy z w-wy ok. 2 w nocy, o 10:00 jestesmy w Austrii w McDonaldzie na sniadanku (jajecznica z szynka lub croisant z dzemem + dodatki i napoje ok. 4 eur za zestaw - tak tak w Austrii nie ograniczaja sie tylko do buł i do 11 podaja zestawy sniadaniowe), potem suniemy z dzieckiem na Prater (wesole miasteczko), sami tez mamy troche uciechy z jazdy na rollercoasterach, kartach i innych dziwnych urzadzeniach i potem wczesnym popoludniem suniemy do Slo. Mamy mete u swietnego Slowenca (ok. 45eur za pokój 3-os z mega śniadaniem), który serwuje sniadanie w bialo czerwonej czapeczce z godłem polskim (on jest kolekcjonerem czapek, więc zawsze staramy się mu coś ciekawego przywieźć). W Slo jemy obiadokolacje, żarcie tam jest mega tanie, potem nocleg i rano idziemy na baseny z wodami termalnymi - super sprawa, pobyt na kompleksie 6 eur za cały dzien, a od kwater jest 5 min spacerkiem. Potem znowu nocleg i rano lub wczesnym pop (w zaleznosci w ktory region cro sie wybieramy) jedziemy do celu. Jezeli potrzeba namiarow na mete w slo sluze pomoca.
daisy
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 07.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisy » 02.07.2004 14:09

Fiolka, bardzo chetnie skorzystam z Twojego namiaru na nocleg w Slowenii. wyslij prosze na adres adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Dzieki.
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 02.07.2004 15:38

Ja tesh bym skorzystał z takowego :) hehe...bo planuje wracac przez włochy a potem do słoweni :) tymczasem to tak juz bym chciał wyjechac ze szok :) hehe... jesli moge prosic o ten adres to bardzo please :) hihi na adres: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
fiolka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 10.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiolka » 02.07.2004 17:58

Kontakt na Slo na kwatery u p. Janka Kosela przekaze wszystkim zainteresowanym w poniedzialek. Jezeli cos bardziej pilnie potrzebne to prosze kontakt na kom 605 672 721 (prosze tylko nie rozpowszechniac jako kontakt do agencji tow. ha ha).
pozdr, fiolka
rafałc
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 02.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafałc » 04.07.2004 13:58

ale najlepsze ( nie najwygodniejsze ) jest spanie w autobanie :D :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Czy śpicie gdzieś po drodze do CRO - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone