Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy śpicie gdzieś po drodze do CRO

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bruno
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 05.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bruno » 16.06.2004 14:51

Krystek....święta racja

Trzeba znać swoje możliwości i być pokornym....tzn jak czuję zmęczenie zatrzymuję się choćby na parę minut i dalej w drogę.

saturn3
To że śpisz w drodze do Cro nie znaczy jeszcze że nie jesteś jeżdżącym zagrożeniem, każdy użytkownik pojazdu stanowi potencjalne zagrożenie dla inych, wypadek....to dwóch pechowców w tym samym miejscu i czasie

A Red....nie zbawi ale na chwilę pomaga (przynajmniej mnie) i to nie tylko "w trasie" ale także jak mam sporo roboty i muszę "zarwać" nockę

Problem snu na trasie rozwiązuje dwóch kierowców.....
AndAn
Odkrywca
Posty: 106
Dołączył(a): 26.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndAn » 16.06.2004 14:54

saturn3 napisał(a):podziwiam determinację wszystkich , którzy lecą na 1 raz do Cro !!! bez obrazy ! jesteście jeżdżącym zagrożeniem :!: :!: :!: i nawet red bull nie doda wam skrzydeł , to złudne !


Zgadzam się pod warunkiem, że kolega ma na myśli kogoś kto uważa, że wytrzyma 18 czy 20 godzin za kierownicą bez snu i dłuższego odpoczynku, to oczywiste szaleństwo i zagrożenie dla innych.
W moim przypadku mimo iż "lecę na 1 raz" jest inaczej, są 2 osoby prowadzące na zmianę, po drodze 2 lub 3 postoje po ok 0,5h + dłuższy postój pomiędzy 02 a 05 w nocy.
W moim odczuciu nie jest to zbyt ryzykowne a wydaje mi się, że większość z tych co "lecą na 1 raz" robi to mniej więcej podobnie jak ja.
Najciekawsza byłaby co prawda jakaś statystyka wypadków, przyznam że zaliczając trasę do CRO 4 razy ( tj. przejechanych ok 16 000 km) widziałem po drodze tylko 2 i to niegroźnie obtłuczone auta w tym żadnego na polskich tablicach.
Może ktoś ma inne doświadczenia ?

AndAn
Danek
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 24.05.2004
kaska

Nieprzeczytany postnapisał(a) Danek » 16.06.2004 23:10

Jaskul napisał(a):przy wyjeździe w cztery osoby ekonomicznym samochodem (ropa np czerwona :D , lub gaz) i zminimalizowaniu uciech jest możliwe aby pobyć sobie w CRO za ok 1400 - 1500 zł od osoby na ponad dwa tygodnie.


Ano można różnie - np. 2 godiny(po polsku roki:)) temu na 2 tygodniowy wyjazd do Cro z parką przyjacół(tzn.łącznie 4 os ) wydalismy 1500pln na parę ze wszystkim(przejad wyżywienie, noclegi, żarełko) w tym natomiast pojechaliśmy we trójkę.(Ja Małżonka i Synek-5 lat) i piąteczka pękła:(- ALE WARTO BYŁO
aadamm
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aadamm » 17.06.2004 07:52

Witam wszystkich. W tym roku także planuje wyjazd do Cro na poczatku września. W zwiazku z tym że jest to mój pierwszy wypad na południe chce po drodze jak najwięcej zobaczyć. Mój plan jest taki :wyjazd ze Słupska(nie wiem jeszcze o której) przejście w Bobolicach, Czechy ,Słowacja (zwiedzanie Bratysławy), Austria (zwiedzanie Wiednia), Plitvice (zwiedzanie jeziorek), dojazd do Makarskiej, tam wylegiwanie sie i zwiedzanie okolic(10dni). Powrót planuje taki: Zadar (zwiedzanie), Rijeka (zwiedzanie), Słowenia (zwiedzanie groty) lub ewentualnie Włochy (Wenecja), Niemcy (zwiedzanie Monachium), domek. Poradzcie mi jak to zaplanowac, o której najlepiej wyjechać z domku i ile mi na taką podróż czasu potrzeba. Jeśli chodzi o spanko po drodze to planuje w autku 4-5godzinek. Pozdrawiam
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 17.06.2004 10:31

aadamm - ooo o wenecje :) zachaczasz. Tez tak bym chcial zrobic :> Ja będe wyjezdzał z Kielc ok 4 rano i tne do rzeszowa, tam postoj na zabranie paru drobiazgow min. lodowki samochodowej. i dalej na barwinek(przejscie graniczne) dojezdzam do Balatonu i szukam jakiegos moteliku czy prywatnej kwatery.Nastepnego Dnia ok 8 wyjezdzam w strone Cro. A nastempnie do Plitwic i tu tesh zwiedzanie(tylko nie wiem czy sie wyrobie przed zmrokiem) !!! jesli tak to pochodzimy troszke szukajac kwatery a potem znow zwiedzanie ;> jak sie nie uda to polowe nastepnego dnia przeznaczymy na to. Nio a potem prosto na Dalmacje na pewno za Split :> moze Baska Voda ?sam nie wiem. Czy ktoś może mi powiedzieć czy to wypali ????wyjazd poczatek sierpnia !

Powrot : przez Wenecje , Ljubljane, Wieden -ze zwiedzaniem ;>

Please o pomoce, jakieś wskazowki.
Witek22
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 30.07.2003
Wyjazd do Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) Witek22 » 17.06.2004 11:14

Monte Christo napisał(a):aadamm - ooo o wenecje :) zachaczasz. Tez tak bym chcial zrobic :> Ja będe wyjezdzał z Kielc ok 4 rano i tne do rzeszowa, tam postoj na zabranie paru drobiazgow min. lodowki samochodowej. i dalej na barwinek(przejscie graniczne) dojezdzam do Balatonu i szukam jakiegos moteliku czy prywatnej kwatery.Nastepnego Dnia ok 8 wyjezdzam w strone Cro. A nastempnie do Plitwic i tu tesh zwiedzanie(tylko nie wiem czy sie wyrobie przed zmrokiem) !!! jesli tak to pochodzimy troszke szukajac kwatery a potem znow zwiedzanie ;> jak sie nie uda to polowe nastepnego dnia przeznaczymy na to. Nio a potem prosto na Dalmacje na pewno za Split :> moze Baska Voda ?sam nie wiem. Czy ktoś może mi powiedzieć czy to wypali ????wyjazd poczatek sierpnia !

Powrot : przez Wenecje , Ljubljane, Wieden -ze zwiedzaniem ;>

Please o pomoce, jakieś wskazowki.
W zeszłym roku wyjeżdżałem z Rzeszowa o 6.30 i w Plitvicach byłem o 21.00. Tam nocleg (wczesniej zarezerwowany w agencji AiS żeby po nocy niczego nie szukać), a rano do parku. Chodziliśmy ponad 4 godziny i zwiedzanie pozostawiło duży niedosyt. Należało zaplanować 8 godzin. Bilety są drogie i chcąc zwiedzać 2 dni należałoby zaopatrzyć się w bitety dwudniowe. Czytałem kiedyś na forum, że takie bilety sprzedają w biurze kampingu Korana. Ja się z czymś takim nie spotkałem. Później obiad w przydrożnym zajeździe (długie czekanie i marna jakość) i ... ponad 2 godziny stania w korku zanim dotarliśmy do drogi łączącej trasę na Plitvice z nową autostradą. Efekt, zamiast planowanego przybycia na Ciovo ok. 18 - 19 dotarliśmy o 22. Całości zabawy dopełniał fakt, że mapa dojazdowa do wynajętego apartamentu została w domu. Skończyło się jednak dobrze. Chorwaci są bardzo uprzejmi i chętni do pomocy zabłąkanym turystom. Powodzenia Witek
aadamm
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aadamm » 17.06.2004 12:18

Moje obawy są takie że w Plitvicach trzeba chyba przeznaczyć z 8 godzin i jak udam się do Makarskiej to już będzie pózno i już moge mieć problemy ze znalezieniem kwatery. A ty Monte Christo byłeś tam więc podpowiedz ile najmniej czasu trzeba poświęcić jeziorkom?
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 17.06.2004 13:34

hmn...kurcze przeciez to maja być wakacje :) Wiec po co sie spieszyc ??ja proponuje być w plitwicach ok. poludnia. znalezdz kwaterke i potem zwiedzac do wieczora ! a rankiem wyruszyc tam gdzie to planuje.

Wiesz do dubrownika tesh mozna jechac np. na 1 h :) i powiesz tak ...przeciez byłem i widziałem ! to samo tyczy sie Plitvic . Moim zdaniem gnanie bez opamietania to zadnego sensu nie ma :) bo przeciez wakacje to zaczynaja sie z chwila odpalenia auta w domu i wyjechania ....wg. mnie tak to sie ma :>

Serdecznie pozdrawiam. I ponawiam pytanie czy ktos kiedys robil tak by w drodze powrotnej zachaczac o WENECJE ??bo jestem bardzo ciekaw tego :) Pozdrawiam Serdecznie
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 17.06.2004 14:21

Monte Christo napisał(a):hmn...kurcze przeciez to maja być wakacje :) Wiec po co sie spieszyc ??

No tak,łatwo powiedzieć,ale co mam zrobić,jeżeli mam 10 dni urlopu :evil: . W tym muszę zajechać i wrócić , a szkoda pogody i cieplutkiego morza 8) . Też mam w planach Plitvice lub Krka i też tylko parę godzin,no chyba,że będzie lipna pogoda nad Jadranem.
cezar000
Cromaniak
Posty: 1120
Dołączył(a): 04.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) cezar000 » 17.06.2004 14:21

parę noclegów w Czechach koło Mikulova ,Znojma
www.rohatykrokodyl.cz
www.hoteltenis.cz
www.onyx.made.cz
www.itvv.cz
Karol099
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 628
Dołączył(a): 25.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karol099 » 17.06.2004 19:05

cezar000 napisał(a):parę noclegów w Czechach koło Mikulova ,Znojma
www.rohatykrokodyl.cz
www.hoteltenis.cz
www.onyx.made.cz
www.itvv.cz


Nareszcie żeś noclegami sypnął
mirk
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 14.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirk » 26.06.2004 12:11

Monte Christo napisał(a):nio...zawsze ta cena :) hehe...4000 - 5000 pln ? toz to za te pieniadze to mozna jechac do Maroca :) hehe....ja planuje wydac ok 1300 na 3 tyg :) apartamenty, namiocik :> i pod golym niebem :> hehe...pozdrawiam :p ! A'propos studenci inaczej podchodza do sprawy wyjazdow wakacyjnych niz rodzinki :)
espeso
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 524
Dołączył(a): 30.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) espeso » 28.06.2004 15:06

wszystko pięknie i cudnie
tak sobie czytam, oczywiście zdania jak zwykle podzielone , każdy i tak zrobi jak mu bedzie pasowało , ale może ktoś wie jak miło i nie drogo (i nie straszno!!! :wink: ) można przenocować w BiH
zeszłego lata przejeżdżając poddaliśmy się i nocowaliśmy na parkingu w "autospalni" (ale jak są 4 osoby to odradzam).
A rankiem...cóż za widok! piękne góry i o dziwo jakieś zajazdy po drodze , wstapiliśmy na krzepiącą kawkę i okazało sie że właśnie zeszli sobie na śniadanko jacyś chyba czesi którzy tam nocowali. Przyznaję sie -mea culpa!!- nie znam miejscowości ani ceny ani nawet nie mam pojęcia jak tam w pokojach było-zamroczenie poranne chyba :oops:
ale w tym roku planujemy podobną trasę i może znajdziemy?
dakard
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 03.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) dakard » 28.06.2004 15:58

karol099 napisał(a):Witam,

mam pytanie czy śpicie gdzieś po drodze do CRO.
Np. na autobanie ( męczace ale tanie), w Austri ( hotele, motele , zajazdy)
w Czechach. Może ktos ma namiary na jakieś tanie spanie w Czechach,
Austrii najlepiej wypróbowane.

Pozdrawiam
Karol


Ja natomiast preferuje jazdę non-stop, to co najgorsze lubię mieć szybko za sobą. Nie ma znaczenie czy PAG czy MAKARSKA biore to na raz. Oczywiscie z przerwami na wlanie paliwka i czasmi na siuśku + papierosek i odpowiednio wynosi to 15 h ( 1100 km ) i 18 h ( 1350 km ). Wg. mnie szkoda tracić kilku godzin na wątpilwy "wypoczynek" w aucie lub wydawać majątek na motele tracąc cenny czas.
Selise
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 25.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Selise » 28.06.2004 16:18

Wg. mnie szkoda tracić kilku godzin na wątpilwy "wypoczynek" w aucie lub wydawać majątek na motele tracąc cenny czas.

Też się z tobą zgadzam. Lepiej dojechac na miejsce szybko i tam cieszyć się urokami Chorwacji. Ale widzisz... niektórzy nie potrafią jechać bez wytchnienia i odpoczynek dla niektórcyh dłuższy odpoczynek w podróży jest potrzebny.
Dla tych co nie potrzebują wygodnego łóżka podczas podróży polecam parkingi w Zagrzebiu. O ile wiem parking jest duży, więc można spokojnie znaleźć tam miejsce i przespać się choć trochę w samochodzie. Parking jest raczej w mieście, więc nie ma obawy, że ktoś nas napadnie.
Oczywiście nie wiem czy taki "sen" w samochodzie daje pełne odprężenie, ale może komuś to wystarczy i będzie mógł dalej prowadzić.

Co do "red bulli" i innych środków które pomagają nam 'otworzyć oczka'... Nie przesadzajcie z tym. Można wypić tego dwa czy trzy ale jak czujecie, że to nie pomaga to dajcie sobie z tym spokój i się gdzieś zdrzemnijcie...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Czy śpicie gdzieś po drodze do CRO - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone