Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy śpicie gdzieś po drodze do CRO

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Karol099
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 628
Dołączył(a): 25.04.2004
Czy śpicie gdzieś po drodze do CRO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karol099 » 07.06.2004 22:32

Witam,

mam pytanie czy śpicie gdzieś po drodze do CRO.
Np. na autobanie ( męczace ale tanie), w Austri ( hotele, motele , zajazdy)
w Czechach. Może ktos ma namiary na jakieś tanie spanie w Czechach,
Austrii najlepiej wypróbowane.

Pozdrawiam
Karol
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 08.06.2004 07:20

Przeważnie 1-1,5 godziny w wersji autoban :wink:
Bruno
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 05.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bruno » 08.06.2004 07:48

Przeważnie 1-1,5 godziny w wersji autoban


i znowu mamy podobne zdanie (patrz Ulczinj)

max 2 h na parkingu (Austria vel Słowacja)

Pzdr.
Bruno

Acha...tak na wszelki słuczaj mam w aucie napój energetyczny ten od Małysza :D ...albo tańszy....u mnie to skutkuje...oczywiście nie polecam na dłuższą metę....ale w przypadku oznak zmęczenia i braku dogodnego miejsca na "nocleg"....to dobre rozwiązanie

Pzdr
Bruno
AndAn
Odkrywca
Posty: 106
Dołączył(a): 26.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndAn » 08.06.2004 07:57

karol099 napisał(a):czy śpicie gdzieś po drodze do CRO.


Preferuję jazdę nocą, startuję z DC tak aby być w Cieszynie ok 18 zatankować do pełna i jazda do oporu. Zwykle jadę do ok 02 kiedy to poczuję pierwsze ziarenka piasku w oczach, wtedy jestem zwykle gdzieś pod koniec Austrii.
Zjazd, drzemka a za dwie godziny budzi mnie słońce, dokonuję porannej ablucji, kawa, kanapka, papierosek i dalej ...

AndAn
Izowita
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 30.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Izowita » 08.06.2004 08:04

red bule pomagają...
A jesli trzeba sie zdrzemnąć to z mały relax na parkingu ale juz z reguły za granicą HR
Fender
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 18.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fender » 08.06.2004 08:05

Wyjazd około 1-2 noc z Poznania (dotrzeć zanim TIR-y sie pobudzą do Cieszyna) jazda z przerwami na "papu" do około 23:00 potem spanko około 3-4 h na parkingu przeważnie jest to Słowenia lub dalej.Start z promieniami słońca po porannej toalecie.
W tym roku mam drugiego kierowcę to będzie mi dużo łatwiej ale nie polecam jazdy non stop,szkoda zdrowia i krajobrazów.
toudee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 748
Dołączył(a): 03.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) toudee » 08.06.2004 08:14

Jesli chodzi o nocowanie po drodze do Chorwacji to IMHO :
- Czechy trochę za blisko Polski. Dwa lata temu jadąc na Murter nocowaliśmy w Znojmo. Potem musieliśmy wcześnie wstać (brrr) i nieżle dociskać żeby przyjechać o rozsądnej porze ("konwój" 4 pojazdy z dzieciakami)
- Austria jeden minus - drożyzna,
- preferuję Słowenię ok. 2/3 drogi z Polski (zależnie od tego gdzie się udajemy), więc na drugi dzień pozostaje krótszy odcinek trasy. Drugi raz z rzędu - w tym roku, będziemy nocować w Mariborze - motel Pesnica, trochę drogo 50 euro za pokój 2 osobowy ze śniadaniem (4 osobowy - 70 euro) ale mojej połowicy to nie przeszkadza a warunki znośne.
Ostatnio na formum wyczytałem informację o możliwości noclegu w Slunj - trochę daleko zważywszy, że zazwyczaj z Ostrowa Wlkp wyjeżdżamy ok. 6-7 rano (nie lubimy jeździć nocą), ale bierzemy pod uwagę i tę możliwość

Darek
Fender
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 18.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fender » 08.06.2004 08:34

Mnie tam szkoda kasy na nocowanie po motelach (50-70 euro toż to prawie 300 zł za nockę-szok)
Jako stary partyzant przekimam się gdzieś na parkingu a "bejmy" rozpuszczę na uciechy na miejscu w Cro.
Ostatnim razem spaliśmy w Mariborze przy Mc Donaldzie na parkingu i nie byliśmy sami : A,H,Cz,Pl ...było fajnie-typowo wakacyjnie !!!
Pozdrawiam. :D :D :D
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 08.06.2004 08:52

WYjazd z Katowic wcześnie rano i spanie w HR koło Karlovaca na stacji benzynowej. :lol:
Karol099
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 628
Dołączył(a): 25.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karol099 » 08.06.2004 09:06

M.Smith napisał(a):Przeważnie 1-1,5 godziny w wersji autoban :wink:


Rozumiem najtaniej.
Też kiedyś tak sapłem. Ale to tylko stracony czas bo i tak sie nie wyspałem.
Karol099
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 628
Dołączył(a): 25.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karol099 » 08.06.2004 09:07

Bruno napisał(a):
Przeważnie 1-1,5 godziny w wersji autoban


i znowu mamy podobne zdanie (patrz Ulczinj)

max 2 h na parkingu (Austria vel Słowacja)

Pzdr.
Bruno

Acha...tak na wszelki słuczaj mam w aucie napój energetyczny ten od Małysza :D ...albo tańszy....u mnie to skutkuje...oczywiście nie polecam na dłuższą metę....ale w przypadku oznak zmęczenia i braku dogodnego miejsca na "nocleg"....to dobre rozwiązanie

Pzdr
Bruno


Ciekawy sposób z tym napojem.Mój znajomy też to pije podczas jazdy.
sirk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) sirk » 08.06.2004 09:08

Ja mam ten plus, że mieszkam 25 km od Cieszyna, więc najgorszy odcinek trasy (czyli jazda przez Polskę) mnie omija :D , dzięki Bogu. Dlatego generalnie nigdy nie śpię. Taki jestem podjarany, że po prostu spać się nie chce. Za to z reguły bierze mnie senność w drodze powrotnej :cry: Wtedy Red Bull i dawaj dalej.
Ostatnio edytowano 08.06.2004 09:09 przez sirk, łącznie edytowano 1 raz
Karol099
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 628
Dołączył(a): 25.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karol099 » 08.06.2004 09:09

AndAn napisał(a):
karol099 napisał(a):czy śpicie gdzieś po drodze do CRO.


Preferuję jazdę nocą, startuję z DC tak aby być w Cieszynie ok 18 zatankować do pełna i jazda do oporu. Zwykle jadę do ok 02 kiedy to poczuję pierwsze ziarenka piasku w oczach, wtedy jestem zwykle gdzieś pod koniec Austrii.
Zjazd, drzemka a za dwie godziny budzi mnie słońce, dokonuję porannej ablucji, kawa, kanapka, papierosek i dalej ...

AndAn


Czyli kolejna wersja Autobana :-D
Karol099
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 628
Dołączył(a): 25.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karol099 » 08.06.2004 09:10

Izowita napisał(a):red bule pomagają...
A jesli trzeba sie zdrzemnąć to z mały relax na parkingu ale juz z reguły za granicą HR


Czyli wspierasz napoje energetyczne.
Małysz górą :-D
Karol099
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 628
Dołączył(a): 25.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karol099 » 08.06.2004 09:11

Fender napisał(a):Wyjazd około 1-2 noc z Poznania (dotrzeć zanim TIR-y sie pobudzą do Cieszyna) jazda z przerwami na "papu" do około 23:00 potem spanko około 3-4 h na parkingu przeważnie jest to Słowenia lub dalej.Start z promieniami słońca po porannej toalecie.
W tym roku mam drugiego kierowcę to będzie mi dużo łatwiej ale nie polecam jazdy non stop,szkoda zdrowia i krajobrazów.


Czyli też śpisz na autobanie
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Czy śpicie gdzieś po drodze do CRO
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone