Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czarnogóra - wybór miasteczka na wakacje

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 07.06.2016 23:21

Samochodu nie zabrałeś, długie spacery nie wchodzą w grę, rozbierać się na plaży nie chcesz,
to pozostaje Tobie relaxing time in Otrand Beach Resort. :oczko_usmiech:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.06.2016 23:35

walp napisał(a):Samochodu nie zabrałeś, długie spacery nie wchodzą w grę, rozbierać się na plaży nie chcesz,
to pozostaje Tobie relaxing time in Otrand Beach Resort. :oczko_usmiech:

Spacery jak najbardziej będą tylko;
-plażą w dzień jak nie będzie za bardzo gorąco :wink: :wink:
-wieczorem w drugą stronę :wink: :lol:
No i objazdówka po Czarnogórze jako fakultet obowiązkowa. :lol: :idea:
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 08.06.2016 19:25

walp napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Możesz coś powiedzieć na temat rzeki wpadającej do morza :?:

https://www.google.pl/maps/@41.9107321,19.2367489,17z

Będąc w Ulcinj, warto zobaczyć to miejsce. Znajomi mnie namawiali, ale wybraliśmy wycieczkę do Albanii. Niestety, nie da się zobaczyć wszystkiego.
U ujścia rzeki Bojany leży wyspa Ada o niecodziennej genezie. W XIX w. między dwiema wysepkami u ujścia rzeki osiadł na mieliźnie statek "Merito".
Z biegiem czasu, prądy morskie utworzyły z piasku łachę, która połączyła obie wysepki i tak powstała ta dzisiejsza, w kształcie trójkąta.


wow super historia, dzięki za ciekawe info :)
Jonna22
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 05.07.2016
Dobra Voda vs Petrovac

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jonna22 » 07.07.2016 15:58

Witam
Mam olbrzymi problem.Potrzebuje pomocy co wybrać Petrovac czy Dobrą Vodę. Gdzie jest ładniej ? Za i przeciw. Wyjazd tuż tuż, a nadal nie wiem :cry: 8O Pomóżcie coś wybrać. Mam lokum za 850 euro, 200 m plaża dla 5 osób. Czy np. z dobrej vody dojadę promem do innych miejscowości. Tak jak to było np. w Trogirze.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.07.2016 16:44

sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010
Re: Dobra Voda vs Petrovac

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 07.07.2016 23:23

Jonna22 napisał(a):Witam
Mam olbrzymi problem.Potrzebuje pomocy co wybrać Petrovac czy Dobrą Vodę. Gdzie jest ładniej ? Za i przeciw. Wyjazd tuż tuż, a nadal nie wiem :cry: 8O Pomóżcie coś wybrać. Mam lokum za 850 euro, 200 m plaża dla 5 osób. Czy np. z dobrej vody dojadę promem do innych miejscowości. Tak jak to było np. w Trogirze.


Moja subiektywne opinie:

Dobra Voda - najładniejsza woda (kolor), jaki widziałem w całej Czarnogórze, nie wiem czy zawsze tam tak jest, czy po prostu miałem szczęście. Samo miasteczko raczej bez klimatu, typowy turystyczny "kołchoz", ceny niższe niż w Petrovac

Petrovac - na pewno znacznie bardziej malowniczy, bardziej zadbany, ładna plaża, ale i drożej.

Osobiście wybrał bym Petrovac, ale zależy kto co lubi.

Co do promów to nie wiem, ale na pewno kursują stateczki / wycieczki całodniowe (coś jak fisz piknik, ale bez rybki, a ludzi napchanych w statku "do pełna"), do różnych okolicznych miejscowości i malowniczych plaż.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Dobra Voda vs Petrovac

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 07.07.2016 23:43

sneer napisał(a):Dobra Voda - najładniejsza woda (kolor), jaki widziałem w całej Czarnogórze, nie wiem czy zawsze tam tak jest, czy po prostu miałem szczęście. Samo miasteczko raczej bez klimatu, typowy turystyczny "kołchoz", ceny niższe niż w Petrovac

Jeżeli chodzi o wodę, to podobno standard. Rozmawiałem z rodakami, którzy jeżdżą do DV od kilku lat 8O i potwierdzali tę opinię.
Podobne opinie czytałem również na innych forach.
sneer napisał(a):Co do promów to nie wiem, ale na pewno kursują stateczki / wycieczki całodniowe (coś jak fisz piknik, ale bez rybki, a ludzi napchanych w statku "do pełna"), do różnych okolicznych miejscowości i malowniczych plaż.

Spędziłem tam tydzień, ale promów ani stateczków nie zauważyłem.
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010
Re: Dobra Voda vs Petrovac

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 07.07.2016 23:47

walp napisał(a):
sneer napisał(a):Co do promów to nie wiem, ale na pewno kursują stateczki / wycieczki całodniowe (coś jak fisz piknik, ale bez rybki, a ludzi napchanych w statku "do pełna"), do różnych okolicznych miejscowości i malowniczych plaż.

Spędziłem tam tydzień, ale promów ani stateczków nie zauważyłem.


Trochę źle się wyraziłem. Stateczki, z tego co wiem, kursują z położonego 20 km dalej Baru i "zbierają" turystów po drodze.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 07.07.2016 23:56

Z Dobrej Vody do Baru jest raptem 10 km. Bar to główny port Czarnogóry (ale również największy port byłej Jugosławii) i jeżeli chodzi o połączenia promowe i wycieczkowe rejsy czarterowe, to jest w czym wybierać.
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 08.07.2016 00:03

walp napisał(a):Z Dobrej Vody do Baru jest raptem 10 km. Bar to główny port Czarnogóry (ale również największy port byłej Jugosławii) i jeżeli chodzi o połączenia promowe i wycieczkowe rejsy czarterowe, to jest w czym wybierać.


Zgadza się. Pisząc 20 km, miałem na myśli odległość Petrovac - Bar. Zresztą w Czarnogórze wszędzie jest blisko :D Szkoda tylko, że drogi tak zakorkowane, że przed samochodem trzeba rozsypywać Stoperan. :lol:
Jonna22
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 05.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jonna22 » 08.07.2016 10:07

Dziękuje Wam za odpowiedzi, oczywiście chodziło mi o stateczki..pisałam to w pośpiechu. No mam właśnie rezerwacje cenowo to samo Dobra Voda, a Petrovac. Pisałam z właścicielem apu w Dobrej Vodzie, mówił, że takie stateczki kursuja od 3 -5 euro. Do plaży 200 metrów. Samo miasteczko Dobra Voda może jakieś porównanie Novalja czy jakaś inna chorwacka miejscówka ? W tamtym roku rezerwacja w sierpniu w Ciovo wyniosła mnie ok 380 zł za 8 nocy.
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 16.07.2016 14:48

Siema, tak w sezonie stateczki kursują od plaży do plaży za male pieniądze, Bar to port towarowy przez co woda tam nie jest za czysta ponieważ takie duże i mniejsze statki ja brudzą smarami i innymi rzeczami które wyrzucają... Popytajcie o to Czarnogórców na miejscu, poza tym z Podgoricy jest tanie połączenie (4 euro) pociągiem do Sutomore i do Baru, a co za tym idzie przyjeżdża stamtąd kwiat młodzieży Czarnogórskiej na plaże, a oni lubią poimprezować i robić dużo hałasu i szukają najtańszych miejsc w Czarnogórze :) Ostatnio dwa dni mocno wiało padało ale jutro ma być już fajnie :)

Pozdrowionka :)
Adriananna
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 26.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adriananna » 26.07.2016 23:13

Witam
(wiem że temat był bardzo często wałkowany ale wpisy są z 2011... itp)
Jadę pierwszy raz do Czarnogóry zachęcona widokami na google. Czy warto? Cenny wiem że są o wiele niższe niż w Cro. Spory problem mam jednak z wyborem miejscówki, prosiłabym bardziej doświadczonych forumowiczów w kwestii Czarnogóry o poradę.

Zależy nam na czymś małym spokojnym i malowniczym z ładną plażą, ale "obok" czegoś większego. Aby wieczorem można było się przejść jakimś deptakiem (max 2-3 km) do jakiegoś tętniącego życiem miasta. Oraz drugie pytanie jak z robić z kwaterami jedziemy w 4 osoby bez doświadczenia w podróżowaniu. Ponadto czy można w jechać na dowód osobisty do Czarnogóry??
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 26.07.2016 23:31

Adriananna napisał(a):Witam
(wiem że temat był bardzo często wałkowany ale wpisy są z 2011... itp)
Jadę pierwszy raz do Czarnogóry zachęcona widokami na google. Czy warto?


Widoki są ładne i na pewno dla nich warto, ale jeśli chodzi o kwestie plaż / plażowania / czystości wody to Chorwacja bije Czarnogórę na głowę, więc na to się lepiej nie nastawiać za mocno (chyba, że nie ma się porównania).

Adriananna napisał(a):Cenny wiem że są o wiele niższe niż w Cro.


O wiele niższe niż w Chorwacji to są w Albanii 8) Czarnogóra jest od Chorwacji na pewno tańsza, ale nie powiedziałbym, że ceny są "o wiele niższe".
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Dobra Voda vs Petrovac

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 27.07.2016 00:51

walp napisał(a):
sneer napisał(a):Dobra Voda - najładniejsza woda (kolor), jaki widziałem w całej Czarnogórze, nie wiem czy zawsze tam tak jest, czy po prostu miałem szczęście. Samo miasteczko raczej bez klimatu, typowy turystyczny "kołchoz", ceny niższe niż w Petrovac

Jeżeli chodzi o wodę, to podobno standard. Rozmawiałem z rodakami, którzy jeżdżą do DV od kilku lat 8O i potwierdzali tę opinię.
Podobne opinie czytałem również na innych forach.
sneer napisał(a):Co do promów to nie wiem, ale na pewno kursują stateczki / wycieczki całodniowe (coś jak fisz piknik, ale bez rybki, a ludzi napchanych w statku "do pełna"), do różnych okolicznych miejscowości i malowniczych plaż.

Spędziłem tam tydzień, ale promów ani stateczków nie zauważyłem.


a mnie rozczarował z lekka kolor wody w MNE-porownując z Cro.Przebywalam tuż za Petrovacem w Buljaricy- piękna, długa i niezatłoczona plaża. Co do Petrovaca-tłumy jak jasna cholera, Dobrej Wody nie widziałam. :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора



cron
Czarnogóra - wybór miasteczka na wakacje - strona 23
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone