Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czarnogóra - wybór miasteczka na wakacje

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
clawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 06.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) clawis » 06.10.2016 20:29

Witam.
Masz racje .Ale to chyba kilkudziesięciu metrów.A żeby było śmieszniej ja dokonałem rezerwacji przez booking i już nie ma wolnych pokoi a w innych portalach bookingowych figurują w tym okresie jako wolne . Właściciel Natalia P .Rożnica cenowa tych samych pokoi za wynajmowany okres nawet 100 euro .
Autumn79
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 23.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Autumn79 » 24.10.2016 18:17

rysiek_r74 napisał(a):
Autumn79 napisał(a)::) na stronie apartamentu...


Nie dodałem, że po drodze do tego supermarketu na zakręcie (patrząc na mapkę po lewej stronie) też są dwa sklepy, ale ceny miały duże wyższe.
Jest też tam stragan z owocami i warzywami, ale za to tutaj wyższe ceny pokrywały to, że świeżość owoców nie była supermarketowa, tylko taka swojska.
My plażowaliśmy tylko na tej plaży na przeciwko i teoretycznie mieliśmy zapewnione do apartamentu 2 leżaki i parasol. Tylko był jeden szkopuł - trzeba było wyjść rano i zarezerwować leżaki (położyć na nich swoje ręczniki), bo jak się szło trochę później, to już wszystkie mogły być zajęte. Dodatkowe miejsce na leżenie bez leżaków też było, ale zdecydowaną większość plaży zajmowały jednak leżaki.
Prysznice ze słodką wodą były dwa, a także "kabiny" do przebierania się. Byli też ratownicy, którzy między innymi zajmowali się wydawaniem leżaków i parasoli (o ile jakieś zostały). W sierpniu było dużo tłoczniej niż w lipcu.
Sama plaża jest z drobnymi kamyczkami, a przy wodzie są większe kamienie, żeby nie wymywało tych drobnych i są zrobione wyjścia do wody.
Sama woda to jak wcześniej pisałem zależy od pływów. Trzeba było wiedzieć o której godzinie przypływają wodorosty, a z nimi niestety i trochę śmieci i wtedy troszkę mniej przyjemnie się pływa. Niestety, dosyć szybko jest roślinność, więc woda nie daje tego pięknego błękitu. Ale ogólnie było fajnie.
Zaraz obok (wg mapki po lewej stronie) budują Porto Novi Kumbor. Coś takiego jak w Tivat i podobno już w kwietniu 2017 ma być oddane do użytku.
Na terenie Twoich apartamentowców nie widziałem basenu, ale widziałem je tylko od strony tej wewnętrznej drogi. Basen może być z tyłu i go nie widać. Z zewnątrz wyglądają na nowe i normalne, a do środka nie zaglądałem.

Jeżeli chodzi o bookinga, to też już miałem różne przygody, dlatego czasami robię tak:
Rezerwuję sobie apartament jaki mi odpowiada przez ich stronę z opcją darmowego odwołania rezerwacji, ale nie rezygnuję z dalszych poszukiwań. Później jak coś znajdę innego fajnego, to bez problemu z dużym wyprzedzeniem rezygnuję z bookinga i mam też coś co mi odpowiada.
Przed tymi wakacjami też tak zrobiłem i nie żałuję, bo później znalazłem lepszą miejscówkę o czym mogłem się przekonać już na miejscu.

Mam nadzieję, że troszkę pomogłem :D :papa:


Rysiek_r74 bardzo pomogłeś, za co serdecznie dziękuję!!! :)
Z właścicielem obiektu, w którym zabookowałam apartament nawiązałam bez problemu kontakt (booking twierdził, że od 11.09 piszą i dzwonią do niego i NIC...), dostałam zdjęcia i mieszkania i basenu (znajduje się na tej pustej działce z prawej strony patrząc na mapkę, oddany do użytku zostal dopiero pod koniec sierpnia tego roku) więc chyba jednak tam wyląduję w sierpniu 2017, przy czym całą płatność mogę zapłacić na miejscu, a odwołać pobyt mogę bezpłatnie na tydzień przed przyjazdem, i tak naprawdę jedynie za to lubię booking.com- bo dla przykładu w przyszły weekend mieliśmy jechać rodzinnie do spa w góry, ale syn złamał nogę- jeden klik na bookingu i wyjazd bez kosztów odwołany.
Jeśli nie nadwyrężam do tej pory Twojej cierpliwości, to będę przeszczęśliwa jeśli napiszesz kilka słów o knajpkach- czy faktycznie jedzenie jest bardzo smaczne i tańsze niż w Chorwacji? Gdzie warto zajrzeć, a które miejsce lepiej omijać.
Jeszcze raz Ci dziękuję, dzięki Tobie mam niemal prywatny przewodnik po Đenovići :) ;) :)
paczo
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 03.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) paczo » 18.01.2017 23:11

Pytania do tych co już w Czarnogórze byli (najlepiej nie raz).

Plan jest taki:
Termin 21.07 - 04.08

Lecimy z żoną z UK do Czarnogóry (Tivat), wynajmujemy auto i jedziemy szukać kwatery - znajdziemy coś godnego czy koniecznie booking.com?

Ilość dzikich plaż. W Cro nie można narzekać, a jak jest z ilością i dostępnością takich plaż w Czarnogórze?

Czy problemem jest opalanie się nago na takich dzikich plażach?

Jeśli ktoś wie w jakiej miejscowości znajdziemy łatwy dostęp do takich miejsc ale niekoniecznie chce się tym dzielić publicznie na forum niech pisze PW.
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 19.01.2017 09:24

paczo napisał(a):Ilość dzikich plaż. W Cro nie można narzekać, a jak jest z ilością i dostępnością takich plaż w Czarnogórze?


W Czarnogórze jest problem z dostępnością do jakichkolwiek plaż :D Moim zdaniem nie jest to najlepszy kierunek "do plażowania" (szczególnie porównując z Cro). Do zwiedzania owszem.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.01.2017 09:36

paczo napisał(a):Ilość dzikich plaż. W Cro nie można narzekać, a jak jest z ilością i dostępnością takich plaż w Czarnogórze?

Porównaj sobie długość wybrzeża obu krajów ... i będziesz miał odpowiedź.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 19.01.2017 12:02

Tak jak poprzednicy napisali nie ma takich plaż w Czarnogórze,w połowie czerwca na Lucice ciężko znaleźć miejsce na ręcznik.
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 19.01.2017 13:05

Bez przesady. W połowie sierpnia 2015 w Buliaricy na końcu plaży ludź od ludzia był co 30 metrów, a auto na plaży postawiłem. Mogę fotki wieczorem wrzucić. Plaża super, fale spore, wadą tylko duże głazy w wodzie.
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 19.01.2017 13:05

Ja się zgadzam ze sneerem w 100%,dostęp może jest ,ale nie są to najpiękniejsze plaże ..ot się wykapać ,wygrzać ,ale bardziej nastawiałabym się tu na zwiedzanie .
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 19.01.2017 13:15

Zgadza się, plaże ładniejsze w Cro, w roku ubiegłym byłem pierwszy raz i w tym jadę w to samo miejsce. A i na Nugalu pierwszy raz bez gaci latałem, a co :D
paczo
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 03.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) paczo » 21.01.2017 18:03

Dziękuję za odpowiedzi.
Chyba będzie Chorwacja piąty raz...;)
skoneczko
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 19.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) skoneczko » 25.01.2017 22:59

Witam serdecznie....

Kochani może i pytali o to w tym temacie ale przejrzałam 26 kart i nie odnotowałam tego. Więc zapytam ,może się nie zezłościcie za to. Byliśmy w Cro już kilka razy, za kazdym razem wybieramy raczej spokojniejsze mieściny. W sumie 2 tygodnie i za kazdym razem na tydzień na Slatine koło Trogiru na sam koniec gdzie mam cisze spokój, plaze w odleglosci 5m od furtki i malo ludzi. Nie interesują nas dyskoteki,tłumy,knajpy,restauracje i promenady.Gdy chcemy to zobaczyć jedziemy do Trogiru na lody i tam mamy turystów w brud. W tym roku chcemy znowu wrócić na Slatine na tydzień i po raz pierwszy tydzień w Czarnogórze. ALe mam problem. Nikt z moich znajomych tam nie byl i nie może służyć radą. Szukamy w Czarnogórze takiego miejsca jakby to powiedzieć by nikogo nie urazić ..... "zadupie" . Szukam ukochanego zadupia. Nie mam zielonego pojęcia gdzie możemy się kierować. Poszukuje ciszy spokoju fajnej plaży bez tłumów,lokum w miare blisko plaży. Czy możecie coś polecić? Bylibyśmy bardzo wdzięczni . AHA, ważne jest że jedziemy 24.06 do 1.07.2017 następny tydzień w Cro- pozdrawiam Agnieszka
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 26.01.2017 08:44

skoneczko napisał(a):Witam serdecznie....

Kochani może i pytali o to w tym temacie ale przejrzałam 26 kart i nie odnotowałam tego. Więc zapytam ,może się nie zezłościcie za to. Byliśmy w Cro już kilka razy, za kazdym razem wybieramy raczej spokojniejsze mieściny. W sumie 2 tygodnie i za kazdym razem na tydzień na Slatine koło Trogiru na sam koniec gdzie mam cisze spokój, plaze w odleglosci 5m od furtki i malo ludzi. Nie interesują nas dyskoteki,tłumy,knajpy,restauracje i promenady.Gdy chcemy to zobaczyć jedziemy do Trogiru na lody i tam mamy turystów w brud. W tym roku chcemy znowu wrócić na Slatine na tydzień i po raz pierwszy tydzień w Czarnogórze. ALe mam problem. Nikt z moich znajomych tam nie byl i nie może służyć radą. Szukamy w Czarnogórze takiego miejsca jakby to powiedzieć by nikogo nie urazić ..... "zadupie" . Szukam ukochanego zadupia. Nie mam zielonego pojęcia gdzie możemy się kierować. Poszukuje ciszy spokoju fajnej plaży bez tłumów,lokum w miare blisko plaży. Czy możecie coś polecić? Bylibyśmy bardzo wdzięczni . AHA, ważne jest że jedziemy 24.06 do 1.07.2017 następny tydzień w Cro- pozdrawiam Agnieszka

Aga ze znalezieniem takiego miejsca będziesz miała kłopot,nie ma czegoś takiego jak cicha plaża w Czarnogórze, o domu przy cichej plaży to bym zapomniał.My jedziemy w czerwcu trzeci raz do Petrovaca i kwaterkę organizujemy w cichym miejscu a plażę jakoś przecierpimy
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2017
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 26.01.2017 10:08

Z napisał(a):
skoneczko napisał(a):Witam serdecznie....

Kochani ... Poszukuje ciszy spokoju fajnej plaży bez tłumów,lokum w miare blisko plaży. Czy możecie coś polecić? Bylibyśmy bardzo wdzięczni . AHA, ważne jest że jedziemy 24.06 do 1.07.2017 następny tydzień w Cro- pozdrawiam Agnieszka

Aga ze znalezieniem takiego miejsca będziesz miała kłopot,nie ma czegoś takiego jak cicha plaża w Czarnogórze, o domu przy cichej plaży to bym zapomniał.My jedziemy w czerwcu trzeci raz do Petrovaca i kwaterkę organizujemy w cichym miejscu a plażę jakoś przecierpimy


Dokładnie.
Bardzo ciężko znaleźć jakieś ustronne miejsce do plażowania i na pewno nie będzie ono przy zabudowaniach, chociaż....

Jak byłem w Sutomore, to główna plaża to koszmar, człowiek na człowieku, ale troszkę dalej są jakieś skałki przy których można usiąść i popływać, ale o ciszy, spokoju, intymności można zapomnieć.
mapka.JPG
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.01.2017 10:26

skoneczko napisał(a):Witam serdecznie....
Szukamy w Czarnogórze takiego miejsca jakby to powiedzieć by nikogo nie urazić ..... "zadupie" . Szukam ukochanego zadupia. Nie mam zielonego pojęcia gdzie możemy się kierować. Poszukuje ciszy spokoju fajnej plaży bez tłumów,lokum w miare blisko plaży. Czy możecie coś polecić? Bylibyśmy bardzo wdzięczni

Proponuję otworzyć google maps i poszukać kilku mniejszych miasteczek pomiędzy tymi znanymi.
Nie jest ich dużo, bo Czarnogóra jest mała, ale coś jako tzw. "zadupie" znajdziecie.
skoneczko
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 19.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) skoneczko » 27.01.2017 22:56

Właśnie zarezerwowaliśmy sobie pokój w Cro na drugi tydzień - praktycznie sam koniuszek wyspy Ciovo.Kocham to miejsce. Cisza spokój, balkonik,widok na zatoke , w oddali Split, wsiadamy do auta i zwiedzamy to czego jeszcze nie zobaczyliśmy. Do Trogiru cale 8 km a wydaje sie jakby bylo 20 :) Przewertowałam już chyba wszystkie tematy o Czarnogórze. I teraz musze sprostować. Plaze mam na Ciovo i to 5m od furtki domku. Dosłownie 5m... I tam bedziemy lezec no i oczywiscie jezdzic tam gdzie nei byliśmy chociaż miejsca nam się wyczerpują lekko :) Wiem już ze w Czarnogórze nastawiam się na zwiedzanie. Ale podtryzmuje pomysł szukania miejsca cichego i spokojnego i najlepiej zeby zrobić z niego baze wypadową do zwiedzania. Chciałabym strasznie zobaczyć Czarnogóre bo to 'dziksza' siostra Cro. W zeszłym roku byliśmy tydzień w Istrii i ani razu się nie wykąpaliśmy tam :) uwierzcie że nie było czasu :) ale już wiemy że dla przyszłych dzieci Istria jest genialna - tyle atrakcji ! Zahaczyliśmy wtedy na 2 dni o wenecje i wróciliśmy na Ciovo :) ale upały 42 stopniowe spowodowały że wyjeżdzaliśmy dopiero wieczorem na jakiekolwiek spacery :) 42 stopnie były 20 czerwca ubiegłego roku. Masakra w pokoju bez klimy ale i tak micha mi sie cieszyła :)
Podsumowując czego dowiedziałam się o ewentualnych miejscach takich pod nas to : Sutomore, Buljarica, Djenovici, Dobra Voda, Petrovac. Teraz was pytam moi mili, polecicie coś jeszcze czy może któreś z tych miasteczek pasuje do obiektu moich poszukiwań.

Wdzięczna za dobre rady - Agnieszka :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора



cron
Czarnogóra - wybór miasteczka na wakacje - strona 26
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone