Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czarnogóra - wybór miasteczka na wakacje

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 23.09.2016 07:31

Z napisał(a):Jak na zakupy to tylko do marketu w Barze

My jeździliśmy do supermarketu VOLI, przy ulicy Jovana Tomaševića.
Ostatnio edytowano 23.09.2016 08:16 przez walp, łącznie edytowano 1 raz
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2011
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 23.09.2016 08:14

Autumn79 napisał(a):Witam,
w związku z tym, że szukam bazy na przyszłe wakacje chciałabym się dowiedzieć, czy ktoś z Was był w Djenovici- to malutkie miasteczko (wioska?) kilka km od Herceg Novi. Planuję wyjazd na 2 tygodnie, ceny póki co są (w porównaniu z wcześniej odwiedzaną przeze mnie Chorwacją) dość zachęcające. Miasteczko ma być tez bazą wypadową- planuję Mostar, Dubrovnik, reszta to cele lokalne, a w drodze powrotnej chcę zatrzymać się na kilka dni na Riwierze Makarskiej.
Wiec jeśli ktokolwiek był w Djenovici to prosiłabym o informacje nt. plaż (czy są płatne, jaka woda, czy są bardzo zatłoczone?), knajpek- czy jest tam coś w rodzaju promenady z knajpkami i sklepikami- jedziemy z nastoletnim synem, i nie chciałabym żeby się zanudził, nam z mężem też będzie miło mieć gdzie usiąść wieczorem na lampkę wina :) Czy w miejscowości jest mozliwość wypożyczenia łodzi/motorówki, jeśli tak to będę bardzo wdzięczna za podanie cen.
Ogólnie chciałabym zatrzymać się w spokojnym, uroczym miejscu, z kilkoma klimatycznymi knajpkami. Apartament zamówiłam z basenem, dość blisko plaży i to już jest wielki plus mojego planu na wakacje. Boję się tylko, że wszystko się rozsypie, kiedy okaże się na miejscu, że są tam tylko np. dwie jadłodajnie, nie ma gdzie kupić owoców, a po chleb trzeba iść 2km....
Będę bardzo wdzięczna za informacje (zdjęcia też jak najbardziej mile widziane- na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl )
Z góry dziękuję! :)


Witam
Byłem w tym roku w tej miejscowości.
Jako baza wypadowa do wycieczek pasuje jak najbardziej - teoretycznie wszędzie blisko, ale.. na przykład podróż do pobliskiego Kotoru trwała 1 godzinę 20 minut 8O . Ciężko jechać szybciej na krętych drogach prowadzących przez tereny zabudowane :?
Nie wiem gdzie dokładnie będziecie stacjonować, ale w Djenovici jest piekarnia działająca od rana do późnego wieczora.
Na załączonej mapce zakreślone na czerwono.
Na niebiesko zakreśliłem supermarket.
Wzdłuż nadmorskiej drogi jest sporo knajpek, barów, restauracji - każdy znajdzie coś dla siebie.
Są też stragany ze świeżymi owocami.
Ogólnie plaże są dostępne, natomiast jak ktoś nie ma zagwarantowanych z apartamentu parasola i leżaków, to jak chce z nich korzystać, to musi zapłacić: jeżeli dobrze pamiętam to parasol 2 Euro, leżak 3 Euro.
Woda w miarę czysta - wszystko w zależności od pływów.
My byliśmy na przełomie lipca i sierpnia. W sierpniu był większy tłok na plażach i wtedy już było bardzo tłoczno.
Ogłoszenia o wynajmie łódek/motorówek były, ale nie kojarzę cen.
Miejscowość ogólnie spokojna, my byliśmy zadowoleni.
Wam też życzę miłego pobytu :papa:
Przechwytywanie.JPG
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 24.09.2016 15:09

Proszę o informacje jaką miejscówkę polecacie w Czarnogórze. Planuje w przyszłym roku wakacje w Cro na tydzień i 5 dni w Czarnogórze.
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2011
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 24.09.2016 16:37

pablos77 napisał(a):Proszę o informacje jaką miejscówkę polecacie w Czarnogórze. Planuje w przyszłym roku wakacje w Cro na tydzień i 5 dni w Czarnogórze.

To zależy czego oczekujesz.
Jedną miejscówkę masz opisaną powyżej.
Byłem też w Sutomore, ale tam było głośniej i tłoczniej, tylko że to był sierpień. :papa:
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 24.09.2016 20:36

rysiek_r74 napisał(a):
pablos77 napisał(a):Proszę o informacje jaką miejscówkę polecacie w Czarnogórze. Planuje w przyszłym roku wakacje w Cro na tydzień i 5 dni w Czarnogórze.

To zależy czego oczekujesz.
Jedną miejscówkę masz opisaną powyżej.
Byłem też w Sutomore, ale tam było głośniej i tłoczniej, tylko że to był sierpień. :papa:


Widzę. Szukam czegoś w miarę blisko morza z restauracjami w pobliżu i jakimś sklepem. Koniecznie bankomat. Wyjazd rodzinny, ale szukam takiej miejscowości żeby i wieczorem było gdzie wyjść.
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2011
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 26.09.2016 07:39

pablos77 napisał(a):
rysiek_r74 napisał(a):
pablos77 napisał(a):Proszę o informacje jaką miejscówkę polecacie w Czarnogórze. Planuje w przyszłym roku wakacje w Cro na tydzień i 5 dni w Czarnogórze.

To zależy czego oczekujesz.
Jedną miejscówkę masz opisaną powyżej.
Byłem też w Sutomore, ale tam było głośniej i tłoczniej, tylko że to był sierpień. :papa:


Widzę. Szukam czegoś w miarę blisko morza z restauracjami w pobliżu i jakimś sklepem. Koniecznie bankomat. Wyjazd rodzinny, ale szukam takiej miejscowości żeby i wieczorem było gdzie wyjść.


Mam dobre miejscówki w obu tych miejscach gdzie byłem.
Każda blisko morza
kemilia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 30.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemilia » 27.09.2016 08:42

Cześć, jako , że już zapomniałam, że 12 września wróciłam z wakacji
- czas rozejrzeć się za czymś na 2017 :)
PO 4 pobytach w Cro, planuję z kilkunastoosobową ekipą wyjazd do Czarnogóry.
Znalazłam dobrą ( tak mi się wydaje ) ofertę na pobyt w 2+2 za 60€ wraz ze śniadaniami w "Montenegro , Ulcinj , Kruce - beach Rakita " i mam pytanie czy zna ktoś z Was tą okolicę ?
Załączniki:
CG.jpg
Autumn79
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 23.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Autumn79 » 04.10.2016 20:41

rysiek_r74 napisał(a):
Autumn79 napisał(a):Witam,
w związku z tym, że szukam bazy na przyszłe wakacje chciałabym się dowiedzieć, czy ktoś z Was był w Djenovici- to malutkie miasteczko (wioska?) kilka km od Herceg Novi. Planuję wyjazd na 2 tygodnie, ceny póki co są (w porównaniu z wcześniej odwiedzaną przeze mnie Chorwacją) dość zachęcające. Miasteczko ma być tez bazą wypadową- planuję Mostar, Dubrovnik, reszta to cele lokalne, a w drodze powrotnej chcę zatrzymać się na kilka dni na Riwierze Makarskiej.
Wiec jeśli ktokolwiek był w Djenovici to prosiłabym o informacje nt. plaż (czy są płatne, jaka woda, czy są bardzo zatłoczone?), knajpek- czy jest tam coś w rodzaju promenady z knajpkami i sklepikami- jedziemy z nastoletnim synem, i nie chciałabym żeby się zanudził, nam z mężem też będzie miło mieć gdzie usiąść wieczorem na lampkę wina :) Czy w miejscowości jest mozliwość wypożyczenia łodzi/motorówki, jeśli tak to będę bardzo wdzięczna za podanie cen.
Ogólnie chciałabym zatrzymać się w spokojnym, uroczym miejscu, z kilkoma klimatycznymi knajpkami. Apartament zamówiłam z basenem, dość blisko plaży i to już jest wielki plus mojego planu na wakacje. Boję się tylko, że wszystko się rozsypie, kiedy okaże się na miejscu, że są tam tylko np. dwie jadłodajnie, nie ma gdzie kupić owoców, a po chleb trzeba iść 2km....
Będę bardzo wdzięczna za informacje (zdjęcia też jak najbardziej mile widziane- na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl )
Z góry dziękuję! :)


Witam
Byłem w tym roku w tej miejscowości.
Jako baza wypadowa do wycieczek pasuje jak najbardziej - teoretycznie wszędzie blisko, ale.. na przykład podróż do pobliskiego Kotoru trwała 1 godzinę 20 minut 8O . Ciężko jechać szybciej na krętych drogach prowadzących przez tereny zabudowane :?
Nie wiem gdzie dokładnie będziecie stacjonować, ale w Djenovici jest piekarnia działająca od rana do późnego wieczora.
Na załączonej mapce zakreślone na czerwono.
Na niebiesko zakreśliłem supermarket.
Wzdłuż nadmorskiej drogi jest sporo knajpek, barów, restauracji - każdy znajdzie coś dla siebie.
Są też stragany ze świeżymi owocami.
Ogólnie plaże są dostępne, natomiast jak ktoś nie ma zagwarantowanych z apartamentu parasola i leżaków, to jak chce z nich korzystać, to musi zapłacić: jeżeli dobrze pamiętam to parasol 2 Euro, leżak 3 Euro.
Woda w miarę czysta - wszystko w zależności od pływów.
My byliśmy na przełomie lipca i sierpnia. W sierpniu był większy tłok na plażach i wtedy już było bardzo tłoczno.
Ogłoszenia o wynajmie łódek/motorówek były, ale nie kojarzę cen.
Miejscowość ogólnie spokojna, my byliśmy zadowoleni.
Wam też życzę miłego pobytu :papa:
Przechwytywanie.JPG

Bardzo dziękuję rysiek_r74 za wyczerujące informacje! Zatrzymamy się w jednym z bliźniaczych apartamentów znajdujących się na załączonej przez Ciebie mapce tuż nad napisem "Sun Village" , zatem market i piekarnia będa -jak dla nas- tuż pod nosem. Twoja opinia utwierdza mnie w przekonaniu że dobrze wybralam miejsce na kolejny urlop. Kilka wypadów juz mam zaplanowanych, najbardziej karkolomny to ten do Albanii- niby blisko ale czeka nas kilka godzin jazdy...na szczęście oboje z mężem lubimy prowadzić, a kręte serpentyny nie są nam straszne- znamy je świetnie m.in. z Chorwacji :)
Jeszcze raz dziekuję za wyczerpujące informacje, i pozdrawiam Cię serdecznie! ☺
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2011
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 05.10.2016 06:35

Autumn79 napisał(a):Bardzo dziękuję rysiek_r74 za wyczerujące ...


Chyba troszkę Cię zmartwię.
Załączam Ci obrazek z dościem od Twojego apartamentu do sklepu/piekarni - kolor żółty, innego przejścia tam nie ma.
Będziesz mieć dalej niż ja.
Ja mieszkałem w lokalizacji oznaczonej na zielono, a pomarańczowo zaznaczyłem moją drogę.
Ty z niej nie będziesz mogła korzystać, bo tereny apartamentowców są zamykane na klucz.
Ale mimo, że trochę dalej to i tak warto.
Pozdrawiam :papa:
Przechwytywanie.JPG
Autumn79
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 23.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Autumn79 » 05.10.2016 23:58

rysiek_r74 napisał(a):
Autumn79 napisał(a):Bardzo dziękuję rysiek_r74 za wyczerujące ...


Chyba troszkę Cię zmartwię.
Załączam Ci obrazek z dościem od Twojego apartamentu do sklepu/piekarni - kolor żółty, innego przejścia tam nie ma.
Będziesz mieć dalej niż ja.
Ja mieszkałem w lokalizacji oznaczonej na zielono, a pomarańczowo zaznaczyłem moją drogę.
Ty z niej nie będziesz mogła korzystać, bo tereny apartamentowców są zamykane na klucz.
Ale mimo, że trochę dalej to i tak warto.
Pozdrawiam :papa:
[attachment=0]Przechwytywanie.JPG[/attachment

:) na stronie apartamentu juz po mapce dojazdu do niego domysliłam się, że coś tam trzeba będzie obejść- ale na szczęście dla nas to nie kłopot, w tym roku w Chorwacji w dni bez plażowania dziennie robiliśmy od 7 do 12km pieszo (a np. zimą tego roku w Gdańsku od 10 do 18km dziennie) :)
Skoro juz jesteś tak sympatyczny i pomocny, to proszę Cię jeszcze o informacje dotyczące najlepszego miejsca do plażowania- jak wygląda plaża położona w linii prostej najbliżej apartamentu ( jednoczesnie będąca drogą do sklepu), a która z plaż jest godna polecenia (prysznice ze słodką wodą!!!).
Skoro mieszkałeś tak blisko apartamentowca, w którym mam zamiar się zatrzymać, i choć nie musiałeś przy nim przechodzić, to może kojarzysz czy jest przy nim basen? Wg zdjęć i opisu z booking.com jest, natomiast na satelitarnej mapie google nigdzie go nie widzę. Booking dość mętnie się tłumaczy z weryfikacji obiektów, które oferuje na wynajem (że większość sprawdzają osobiście, ale część na podstawie przesłanych przez obiekt zdjęć :( ) ja natomiast nie chcialabym sie znaleźć w sytuacji takiej, że pierwszy dzień urlopu po dwudziestoparo godzinnej jeździe spędzę bez dachu nad głową, boksując się telefonicznie z bookingiem, co niestety raz już przerabiałam. Pytanie jest tym bardziej istotne, że gdzieś w odmętach internetu znalazlam druzgoczące opinie na temat apartamentu u własciciela o identycznym nazwisku i tez w Djenovici (choć Vukovic to u nich tak częste nazwisko, jak u nas Nowak lub Kowalski), podróżni byli oburzeni że zamiast ładnego mieszkania dostali zagrzybiałe nory, co dokumentowali zdjęciami. I tego się trochę obawiam. Obiekt jest nowy na booking.com i nie ma jeszcze opinii podróżnych.
Z góry serdecznie dziękuję Ci za pomoc :)
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2011
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 06.10.2016 08:42

Autumn79 napisał(a)::) na stronie apartamentu...


Nie dodałem, że po drodze do tego supermarketu na zakręcie (patrząc na mapkę po lewej stronie) też są dwa sklepy, ale ceny miały duże wyższe.
Jest też tam stragan z owocami i warzywami, ale za to tutaj wyższe ceny pokrywały to, że świeżość owoców nie była supermarketowa, tylko taka swojska.
My plażowaliśmy tylko na tej plaży na przeciwko i teoretycznie mieliśmy zapewnione do apartamentu 2 leżaki i parasol. Tylko był jeden szkopuł - trzeba było wyjść rano i zarezerwować leżaki (położyć na nich swoje ręczniki), bo jak się szło trochę później, to już wszystkie mogły być zajęte. Dodatkowe miejsce na leżenie bez leżaków też było, ale zdecydowaną większość plaży zajmowały jednak leżaki.
Prysznice ze słodką wodą były dwa, a także "kabiny" do przebierania się. Byli też ratownicy, którzy między innymi zajmowali się wydawaniem leżaków i parasoli (o ile jakieś zostały). W sierpniu było dużo tłoczniej niż w lipcu.
Sama plaża jest z drobnymi kamyczkami, a przy wodzie są większe kamienie, żeby nie wymywało tych drobnych i są zrobione wyjścia do wody.
Sama woda to jak wcześniej pisałem zależy od pływów. Trzeba było wiedzieć o której godzinie przypływają wodorosty, a z nimi niestety i trochę śmieci i wtedy troszkę mniej przyjemnie się pływa. Niestety, dosyć szybko jest roślinność, więc woda nie daje tego pięknego błękitu. Ale ogólnie było fajnie.
Zaraz obok (wg mapki po lewej stronie) budują Porto Novi Kumbor. Coś takiego jak w Tivat i podobno już w kwietniu 2017 ma być oddane do użytku.
Na terenie Twoich apartamentowców nie widziałem basenu, ale widziałem je tylko od strony tej wewnętrznej drogi. Basen może być z tyłu i go nie widać. Z zewnątrz wyglądają na nowe i normalne, a do środka nie zaglądałem.

Jeżeli chodzi o bookinga, to też już miałem różne przygody, dlatego czasami robię tak:
Rezerwuję sobie apartament jaki mi odpowiada przez ich stronę z opcją darmowego odwołania rezerwacji, ale nie rezygnuję z dalszych poszukiwań. Później jak coś znajdę innego fajnego, to bez problemu z dużym wyprzedzeniem rezygnuję z bookinga i mam też coś co mi odpowiada.
Przed tymi wakacjami też tak zrobiłem i nie żałuję, bo później znalazłem lepszą miejscówkę o czym mogłem się przekonać już na miejscu.

Mam nadzieję, że troszkę pomogłem :D :papa:
clawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 177
Dołączył(a): 06.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) clawis » 06.10.2016 11:21

Witam .
Podobnie jak koleżanka Autumn79 zrobiłem rezerwację na lipiec 2017w apartamencie Smokva chyba praktycznie obok .Czy mógłbyś kolego określić jeśli pamiętasz jak u mnie jest z dojściem do ładnej plaży i sklepów
Załączniki:
Apartmani Smokva.PNG
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2011
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 06.10.2016 13:04

clawis napisał(a):Witam .
Podobnie jak koleżanka Autumn79 zrobiłem rezerwację na lipiec 2017w apartamencie Smokva chyba praktycznie obok .Czy mógłbyś kolego określić jeśli pamiętasz jak u mnie jest z dojściem do ładnej plaży i sklepów


Nie wiem gdzie rezerwowałeś ten obiekt, bo ta lokalizacja jest z bookinga i nie kojarzę tam tego budynku.
Natomiast na stronie tripa jest inna lokalizacja i ona jest bardziej prawdopodobna - musiałbym przejrzeć swoje zdjęcia z wakacji.
clawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 177
Dołączył(a): 06.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) clawis » 06.10.2016 15:22

Witam .
Dokładnie booking willa Smokva Djenovici.
Zalącznik z tripa
Załączniki:
Tripadvisor Smokva.PNG
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2011
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 06.10.2016 16:07

clawis napisał(a):Witam .
Dokładnie booking willa Smokva Djenovici.
Zalącznik z tripa


No cóż - zerknij tutaj: https://www.tripadvisor.com/VacationRentalReview-g304080-d9737355-SMOKVA_appartments_4-Herceg_Novi_Herceg_Novi_Municipality.html
Te same zdjęcia co na bookingu a inna lokalizacja
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора



cron
Czarnogóra - wybór miasteczka na wakacje - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone