Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co wybrać na pierwszy wyjazd

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tonyst
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 12.12.2013
Co wybrać na pierwszy wyjazd

Nieprzeczytany postnapisał(a) tonyst » 19.12.2013 16:49

Witam czytam już to forum bodajże 3 miesiąc i powiem szczerze że nie moge się zdecydować .
Poprosił bym o pomoc doświadczone koleżanki kolegów , żeby coś podpowiedziały co do miejsca wyjazdu .
Zaczne od tego że planuje wyjazd od 02 sierpnia 2014 , myśle że na tydzień.
Dwie osoby dorosłe plus dwie dziewczynki 4 i 8 lat .
Ze względu na dzieci chyba wolał bym jakąś mniejsza miejscowość z w miare mało żwirkową plażą , i możliwością niezbyt dalekich wyjazdów w celu jakiegoś zwiedzania - co możecie mi zaproponować .
Ewentualnie poprosił bym może o jakieś konkretne namiary .
poti
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 132
Dołączył(a): 30.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) poti » 19.12.2013 18:38

Wysłałam na PW
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 19.12.2013 21:41

Z punktu widzenia wypoczynku i zwiedzania moim zdaniem interesująca może być riwiera szybenicko-trogirska lub południowa część riwiery makarskiej
Jozzy22
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 11.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jozzy22 » 19.12.2013 22:23

Osobiście polecam Bibinje.Extra miejsce wypadowe
areq
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 05.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) areq » 19.12.2013 23:20

Witaj,

Zapewne podpowiedzi będzie tyle ilu jest tu członków i każda na swój sposób będzie miejscem gdzie konkretna rodzina czuła się wspaniale. Nasz pierwszy raz z Chorwacją miał miejsce właśnie tego lata i również w grudniu 2012 staliśmy przed podobnym dylematem (w tym miejscu ogromne podziękowania dla forumowiczów za tą kopalnię wiedzy, którą stworzyliście).
Moja rodzina wraz z współtowarzyszami podróży swój tzw. raj znaleźliśmy w małej miejscowości Vinisce. Zauroczyła nas do tego stopnia swoim klimatem i genialnym położeniem wypadowym, że w 2014r. jedziemy dokładnie w to samo miejsce.
Wioska cicha o dzieciaki można być spokojnym a jak napisałem wcześniej wszędzie blisko (Split, Trogir i nie tylko) i do tego mnóstwo blisko urokliwych zatoczek. Dla nas bomba...

W razie pytań pisz...
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 21.12.2013 08:07

Ja polecam Riwierę Makarską. Tylko jak tu piszą- jeśli zaczniesz od Riwiery to inne miejsca już nie będą się tak podobały :wink:
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 21.12.2013 17:25

Marek358 napisał(a):Z punktu widzenia wypoczynku i zwiedzania moim zdaniem interesująca może być riwiera szybenicko-trogirska lub południowa część riwiery makarskiej

zgadzam się z Markiem, że okolice Szibenika i Trogiru będą najlepsze na pierwszy wyjazd z dziećmi. a pole do zwiedzania w okolicach 100 km masz ogromne. od wspomnianych wcześniej miast, po Split, Zadar. wodospady Krka i wyspy Kornati włącznie.
tonyst
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 12.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tonyst » 22.12.2013 02:27

Dziekuje za zainteresowanie moim tematem - dylematem :) myślę że będzie tak jak piszecie ze wybiorę okolice Trogiru i Szibenika. Pozostaje tylko wybranie samej miejscowości i kwatery , moze cos polecicie.
Jesli by cos bylo to poprosze na email adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 22.12.2013 08:31

to zależy jakie masz oczekiwania. czy chcesz jechać do typowo małej miejscowości gdzie nie będzie tłumów na plaży, za to kilka konob i małych sklepów, czy też do większej miejscowości z większą ilością ludzi na plaży i bardziej "cywilizowanych" ;-)
jeśli sam sobie już odpowiesz na to pytanie - to proponuję otworzyć mapę i samemu poczytać o wybranych miejscowościach na forum. informacji i fotorelacji o każdej z miejscowości znajdziesz tutaj multum.
pozdrawiam
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 22.12.2013 18:08

tonyst napisał(a):Dziekuje za zainteresowanie moim tematem - dylematem :) myślę że będzie tak jak piszecie ze wybiorę okolice Trogiru i Szibenika. Pozostaje tylko wybranie samej miejscowości i kwatery , moze cos polecicie.

Z większych miejscowości masz do wyboru:
Primosten
Rogoznica

Z mniejszych wzdłuż jadranki:
Żaboric
Grebastica
Sparadici
Bilo
Dolac
Marina
Poljica
Seget Vranjica

Dalej od jadranki:
Zatoglav / Uvala luka
Razanj
Kanica
Sevid
Vinisce

Ostatecznie wyspa Ciovo, ale z niej trudno troszkę wyjechać na zwiedzanie. Za to Trogir masz o rzut beretem.

Do zwiedzania masz w tym rejonie:
Split, Trogir, Rogoznica, Primosten, Sibenik, Krka, Vodice itp.
tonyst
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 12.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tonyst » 23.12.2013 18:04

No i po mniejszych większych naradach została wybrana Brela w terminie 02.08.2014 do 09.08.2014.
Miken77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 08.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miken77 » 23.12.2013 19:22

tonyst napisał(a):No i po mniejszych większych naradach została wybrana Brela w terminie 02.08.2014 do 09.08.2014.


Bardzo dobry wybór :D
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 23.12.2013 19:39

Miken77 napisał(a):
tonyst napisał(a):No i po mniejszych większych naradach została wybrana Brela w terminie 02.08.2014 do 09.08.2014.


Bardzo dobry wybór :D


Doskonały
tonyst
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 12.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tonyst » 23.12.2013 19:53

Tak tylko jak narazie mam mały problem ponieważ ja chce wynająć jeden apartament 2+2 a on mi mówi czy dwa i że nie rozumie czy z tarasem . Poprosiłem siorke o pomoc w korespondencij moze ja kiepsko po angielsku pisze. A powiedzcie jak najlepiej wolacic zaliczke czego oczekiwać .\to mój pierwszy wyjazd będe jechał z warszawy lub żyrardowa
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Co wybrać na pierwszy wyjazd
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone