Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co wybrać na pierwszy wyjazd

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 23.12.2013 21:28

1.Koresponduj do skutku (aż się porozumiesz).

2.W grę wchodzi przelew, przekaz pocztowy lub WesternUnion.
W przypadku przelewu zagranicznego musisz się dokładnie dowiedzieć w banku o łączne koszty przelewu (w twoim banku i w banku docelowym). Pracownicy banku chętnie mówią jakie są koszty przelewu z ich strony, natomiast często nie ujawniają, lub nie potrafią określić kosztów dodatkowych ze strony banku chorwackiego i banków pośredniczących w transakcji (a potrafią być to duże koszty). Jak nie masz konta w euro - rozważ założenie w BZWBK (koszty założenia i prowadzenia konta żadne, a warunki przelewów zagranicznych bardzo dobre).
Odnośnie przelewów/przekazów zajrzyj do wątków w "Ceny, usługi, przepisy, porady różne".
tonyst
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 12.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tonyst » 29.12.2013 18:49

Więc pozostała Brela w terminie jak w powyższych postach , zaliczka wpłacona .
Pozostaje ustalenie trasy , no i może ktoś sie jeszcze dołączy żeby było raźniej
Piter18
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 30.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter18 » 03.01.2014 12:27

Łał, też bym chciał do Breli.
My planujemy wyjazd tydzień wcześniej, od 26/07 do 02/08.
Może jakby kolega chciał się podzielić adresem, to podaje maila adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Pozdrawiam
Piotr
Agulina76
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulina76 » 04.01.2014 00:42

Ja również prosiłabym o namiary na sprawdzone kwatery w Breli (oczywiście na maila adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl).
W ubiegłym roku po raz pierwszy pojechaliśmy do Chorwacji - zupełnie spontanicznie - i zajechaliśmy do Podgory. Było super, ale nie lubimy dwa razy odpoczywać w tym samym miejscu, więc tym razem padło na Brelę.
Po ubiegłorocznym szukaniu tam na miejscu kwater, tym razem chcemy jechać już "na pewniaka". Poprzednio szukaliśmy kwater około 6 godzin - męka!!!
Zamierzamy spędzić w Breli około 10 noclegów w drugiej połowie miesiąca VII. Szukamy obecnie 2 odrębnych apartamentów, gdyż wybieramy się ze znajomymi.
1) 2 dorosłych + 2 dzieci (14 lat i 6 lat)
2) 2 dorosłych + 2 dzieci (8 lat i 2 lata)
Z góry serdeczne dzięki za namiary (zwłaszcza cenowe ;o).
Ja natomiast mogę podesłać adres do Podgory - kwatera sprawdzona przez nas i godna polecenia.
Płaciliśmy 60 Euro za apartament z klimą 2+2, blisko morza i centrum (oczywiście po długich negocjacjach).
Agulina76
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulina76 » 04.01.2014 00:44

poti napisał(a):Wysłałam na PW

bardzo proszę również o te namiary na pw. adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
poti
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 132
Dołączył(a): 30.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) poti » 04.01.2014 00:50

wysłałam
Agulina76
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulina76 » 04.01.2014 01:20

Dziękuję bardzo i szybciutko odpisuję!
-Katka-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 26.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Katka- » 04.01.2014 10:11

Agulina76 napisał(a):
poti napisał(a):Wysłałam na PW

bardzo proszę również o te namiary na pw. adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


Namiary wysłane na onetową pocztę.
oliwkawawa
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 04.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) oliwkawawa » 04.01.2014 10:56

Witam serdecznie, jestem tu nowa :)

Co mnie sprowadza? Oczywiście chęć wyjazdu na Chorwację. Potrzebuję pomocy i dobrych rad.

Planujemy wyjazd w dwie rodziny na ok. 2 tygodnie, samochodem (więc dobrze aby nie było to w najbardziej odległym zakątku), i co najważniejsze z dwójką małych dzieci alergicznych. Dla starszaka nie wchodzi inna opcja niż gotowanie wszystkiego w domu. Dlatego nasze wymagania (oprócz przystępnej ceny ;) to:
- sprawdzone miejsce
- ładna plaża przyjazna dzieciom (czyli nie kamienista)
- dom do wynajęcia dla dwóch rodzin, bądź 2 mniejsze apartamenty/domki, schludne i czyste bez przykrych niespodzianek ;)
- dobrze aby niedaleko było sporo sklepów i dobrze wyposażonych bazarów z warzywami i owocami, aby młodemu można było bez problemu coś wybrać na obiad (dieta jest bardzo restrykcyjna)
Nastawiamy się głównie na wypoczynek na plaży, nie na zwiedzanie.

Co możecie polecić? Jakie miejsce i ew. może jakieś namiary, jak szukać kwatery. Jestem w temacie kompletnie zielona, dziś wieczorem będę przekopywać to forum, ale jeśli ktoś ma ochotę coś podpowiedzieć to będę wdzięczna :)

Pozdrawiam.
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 05.01.2014 00:57

oliwkawawa napisał(a):Planujemy wyjazd w dwie rodziny na ok. 2 tygodnie, samochodem (więc dobrze aby nie było to w najbardziej odległym zakątku),


Jeżeli jedziesz z dzieciakami z Wawy to i tak będziesz jechać 2 dni z noclegiem po drodze, więc raczej nie ma to aż tak dużego znaczenia czy będzie to północna, środkowa czy południowa Chorwacja.

i co najważniejsze z dwójką małych dzieci alergicznych. Dla starszaka nie wchodzi inna opcja niż gotowanie wszystkiego w domu.


Nie będzie z tym większego problemu. Przytłaczająca większość apartamentów ma kuchnie.

- ładna plaża przyjazna dzieciom (czyli nie kamienista)


Mam nadzieję, że nie zakładasz plaży piaszczystej (przypominam, że to Chorwacja, a nie Tunezja)
W grę wchodzą plaże:
-żwirkowe (polecam)
-kamieniste (też są niezłe)
-skaliste (dla dzieci jest to chyba gorsza opcja)
Piaszczyste to rzadkość (ale zdarzają się).

- dobrze aby niedaleko było sporo sklepów i dobrze wyposażonych bazarów z warzywami i owocami,


Jak ma być więcej sklepów to albo większa miejscowość, albo niedaleko większej miejscowości (Pula, Rijeka, Zadar, Biograd, Vodice, Sibenik, Trogir, Omis, Makarska, Ploce). Z bazarkami chyba może być kiepsko bo za wielu bazarków w Cro nie widziałem (kojarzę dość drogi bazar w Trogirze i bazar w Splicie). Proponuję przygotować się psychicznie na sklepy i markety.

Co możecie polecić? Jakie miejsce i ew. może jakieś namiary, jak szukać kwatery.


Nie unikniesz szperania po necie. Trzeba trafiać na strony chorwackich gospodarzy, znajdować ich maile, pisać do nich z pytaniem o cenę i warunki.
Jak nie wiesz do jakiej części Cro się wybrać - poszperaj w "Relacje z podróży" lub "Regiony i miejscowości turystyczne", poczytaj relacje, daj się jakimś rejonem zachwycić.
Jak nie wiesz od czego zacząć poszukiwanie ofert - zacznij od portali "zbiorczych": ljeto.com, apartmani-hrvatska.com, chorwackie.pl, seecroatia.com, apartamentychorwacja.pl, apartmani-hrvatska.com.hr
Tak na pierwszy raz - raczej nie rozważaj wysp z promem (trudniej dotrzeć i ogólnie drożej w sklepach)

Jak podasz tu swojego maila to może ci ktoś podrzuci jakieś oferty.
Pawel2602
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 553
Dołączył(a): 03.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawel2602 » 05.01.2014 01:50

Witam wszystkich forumowiczów.
Po kilku wypadach nad Bałtyk oraz krajów ościennych, wspólnie z żoną uznaliśmy, że czas na coś bardziej egzotycznego. Nie zastanawialiśmy się długo, Chorwacja zawsze gdzieś się przewijała w naszych planach na przyszłość. Postanowiliśmy w przyszłym roku te marzenia wreszcie zrealizować. Od tej chwili rozpocząłem operację "Chorwacja 2014"-tzn. natrafiłem na to fantastyczne forum, istną skarbnicę wiedzy. Ponieważ wyjazd będzie oczywiście wspólnie z dziećmi - w wieku 7 i 10 lat- po przewertowaniu mnóstwa postów i relacji z podróży uznałem, że najlepszy wybór to: Riwiera Makarska! Nie chcąc jechać w ciemno pierwszy raz i to w szczycie sezonu, pod koniec grudnia zacząłem wysyłać maile do gospodarzy celem dokonania rezerwacji. Najbardziej rajcowały mnie Tucepi - chyba pod wpływem absolutnie genialnej relacji Jędruli ("Rodzice rodzicom..." - mogę to czytać bez końca :) ), ale w grę wchodziła taż Baska Voda, Brela czy Podgora. Wybór ostatecznie padł na Brelę i tak jak kolega Piter18 będę tam w terminie 26.07-02.08. Kwatera znajduje się na ul. Scit, więc trochę schodków do pokonania, ale mam nadzieję, że będą to "Stairway to Heaven" :P Zaliczka wysłana, czekam na potwierdzenie odbioru przez gospodarza. Widzę, że wielu forumowiczów na pierwszy raz wybiera Brelę, cóż - "Ponoć gdy tam pojedziesz, to nie szukasz więcej" - również chcę tego doświadczyć :) .
Ostatnio edytowano 25.03.2014 21:56 przez Pawel2602, łącznie edytowano 1 raz
iwoniczanka
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 04.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwoniczanka » 05.01.2014 03:20

A ja nie rozumiem tego fenomenu Riwiery Makarskiej. Oczywiście jest ładnie, ale teksty typu "jak tam pojedziesz pierwszy raz, to potem już nigdzie nie będzie ci się tak podobać", "nie będziesz szukać więcej" itp. są mocno przesadzone wg. mnie. Chyba osoby je piszące nie widziały nic innego i stąd te peany. A może ja się.nie znam...
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 05.01.2014 03:43

iwoniczanka napisał(a):A ja nie rozumiem tego fenomenu Riwiery Makarskiej. Oczywiście jest ładnie, ale teksty typu "jak tam pojedziesz pierwszy raz, to potem już nigdzie nie będzie ci się tak podobać", "nie będziesz szukać więcej" itp. są mocno przesadzone wg. mnie. Chyba osoby je piszące nie widziały nic innego i stąd te peany. A może ja się.nie znam...

Poczytaj to forum i zrozumiesz jedynie słuszną linię ..
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 05.01.2014 15:46

iwoniczanka napisał(a):A ja nie rozumiem tego fenomenu Riwiery Makarskiej. Oczywiście jest ładnie, ale teksty typu "jak tam pojedziesz pierwszy raz, to potem już nigdzie nie będzie ci się tak podobać", "nie będziesz szukać więcej" itp. są mocno przesadzone wg. mnie. Chyba osoby je piszące nie widziały nic innego i stąd te peany. A może ja się.nie znam...


Jak dla mnie jedyny dość niepowtarzalny walor riwiery makarskiej to lazurowo-turkusowe morze po lewej, a skaliste ściany górskie po prawej. Przyznaję, że to piękne doświadczenie. Jest jeszcze kilka plusów, ale nie czynią one riwiery makarskiej niepowtarzalną. Są też minusy...
ralf1974
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 24.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ralf1974 » 06.01.2014 02:57

Witam
Jeśli można poproszę o namiary na kwatery w Breli lub ewentualnie w innych miejscowościach Riwiery Makarskiej najlepiej w ustronnych niezatłoczonych miejscach w niedalekiej okolicy od plaży oczywiście w rozsądnych pieniądzach (chociaż zauważam, że Chorwaci wiedzą co " w trawie piszczy" i zaczynają co rok podkręcać ceny...)
Ze swojej strony mogę podesłać sprawdzone namiary na kwatery w wynajmie których pośredniczy pokazująca się co jakiś na tym forum Bozena Kljakovic - pół Polka pół Chorwatka - kontakt bardzo miły pewny...
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Co wybrać na pierwszy wyjazd - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone