Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja 4x4, czyli 4 nogi i 4 łapki w Dalmacji :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
twister07
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3071
Dołączył(a): 24.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) twister07 » 29.11.2010 00:55

Pocztówko cieszę się, że spodobało Ci się w Bratusiu :) i że, tak jak pisałam, mieliście gdzie pospacerować z pieskiem :)

Twoją relację przeczytałam bardzo szybko, masz "lekkie pióro" i nawet nie zaprzeczaj ;)

Pozdrawiam kolejną miłośniczkę Cro :)
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 05.12.2010 16:44

Witaj Twister :D Oj to były piękne wakacje...żal było wyjeżdżać. Kwaterka super, właściciele przesympatyczni i miniplaża zaraz obok domu, bajecznie :) Szkoda tylko, że delfinów nie widzieliśmy ani razu ;)

Mam nadzieję, że doczekam się Twojej relacji ;) Pozdrawiam :)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 05.12.2010 20:55

Miło było przeżyć z Wami Waszą przygodę raz jeszcze, tym razem od początku do końca. Za oknem śnieg i mróz a tu pięknie, słonecznie, cieplutko.
Dziękuję Wam za miłe spędzenie z Wami czasu.
AniaOP
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 02.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaOP » 02.01.2011 23:59

Witam serdecznie, przeczytałam relację i jestem pod wrażeniem. Przede wszystkim nigdzie nie doczytałam żeby były jakiekolwiek problemy związane z obecnością psa podczas Waszej wyprawy. My w tym roku chcielibyśmy się wybrać do Chorwacji, a mamy dwa duże psy (rasy owczarek podhalański) i zastanawiamy się czy nie będzie to problemem (po pierwsze z kwaterą, po drugie z poruszaniem się z nimi -plaża, restauracja itp.). Ubiegłe wakacje spędziliśmy nad morzem w Polsce, wtedy jeszcze z jednym psem i nie było większych problemów.
Czy dobrze zrozumiałam, że chodziliśmy z sunią na plażę i zwiedzaliście różne miejsca? Bo my zabierając je ze sobą nie wyobrażamy sobie zostawiać ich w kwaterze. Jak Chorwaci reagują na psy?

Serdecznie pozdrawiam
Ania,Paweł i białaski :)
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 03.01.2011 23:29

Cześć :)

To prawda wyjazd z psem do Chorwacji w niczym nas nie ograniczał. Goldi chodziła wszędzie z nami. Razem z nią zwiedziliśmy Plitvickie Jeziora, PN Krka, Wodospady Kravica oraz Mostar w BiH, przeszliśmy dookoła mury w Dubrowniku, wjechaliśmy na teren Parku Biokovo i wjechaliśmy na szczyt Sv. Jure...zresztą to wszystko starałam się opsać w relacji ;) Goldi była prawdziwą atrakcją wszędzie, zdarzało się, że ludzie robili sobie z nią zdjęcia, wymiziana była na maksa :D

Chorwaci byli bardzo pozytywnie nastawieni do psa. Do każdej restauracji, kawiarni weszliśmy bez problemu, mam tu na myśli ogródki na zewnątrz. Nigdy nie wchodziliśmy do pomieszczenia, bo nie było takiej potrzeby. Zdarzały się gratisowe wafelki dla psa lub propozycja podania wody w miseczce :)

Kwaterę zarezerwowaliśmy wcześniej przez internet, jednak ze znalezieniem takiej, gdzie przyjmują z psiakiem nie było najmniejszego problemu.
Wam również radziłabym to zrobić, tym bardziej że jedziecie z 2 psiaczkami. Czytałam kiedyś relację na cropelkowym forum osoby, która była również z dwoma psami i mięli malutki problem ze znalezieniem lokum. Jak znajdę to wkleję link...

Edit: znalazłam :)
forum/viewtopic.php?t=25573&start=0

Co do plaży to mięliśmy to szczęście, że tuż obok naszej kwatery była mini plażyczka na kilka osób i tam Goldi mogła szaleć sobie do woli :) Ale jakiś skrawek dla 2 psiakow też na pewno się znajdzie :) Podczas spaceru z Promajny do Baska Voda przechodziliśmy obok kilkudziesięciu miniplażyczek, gdzie bylibyście sami i psy na pewno nikomu by nie przeszkadzały, zresztą w samej BV jest wydzielona plaża dla psów :) a i w innych częściach Chorwacji takie na pewno można spotkać.

Jeśli mogłabym coś doradzić to wyjazd poza ścisłym sezonem tj. czerwiec lub wrzesień. My byliśmy we wrześniu, a i tak było sporo turystów...nie wyobrażam sobie co tam się dzieje w sierpniu lub lipcu 8O

Jeśli macie jeszcze jakies pytania to śmiało :) Sama miałam obawy przed naszym pierwszym wyjazdem :) i czytałam wszystko na croforum, gdzie wstąpiło słowo pies, psem itd. ;)

Pozdrawiamy Was serdecznie, a psiaków proszę od nas wymiziać :)
A&P&G
twister07
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3071
Dołączył(a): 24.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) twister07 » 03.01.2011 23:50

pocztówka28 napisał(a):Co do plaży to mięliśmy to szczęście, że tuż obok naszej kwatery była mini plażyczka na kilka osób i tam Goldi mogła szaleć sobie do woli :)

Jeśli macie jeszcze jakies pytania to śmiało :)A&P&G


ja mam :) jak Goldi radziła sobie z tymi stromymi schodkami?? 8O :)
AniaOP
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 02.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaOP » 04.01.2011 22:11

Dziękuję za informacje! Z tego co poznaję po zdjęciach to znaleźliśmy namiary na kwaterę, w której byliście, jesteśmy na etapie rozmów czy będziemy mogli przyjechać z dwoma psiakami. Bardzo bym chciała, żeby właściciele się zgodzili, bo z Waszej relacji okolica wydaje się przepiękna i wymarzona na spokojne wakacje z czworonożnymi przyjaciółmi. Co do terminu to oczywiście ze względu na psy biorę pod uwagę tylko koniec czerwca lub początek września.
Tak jak pisałam nie jest to nasz pierwszy wyjazd z psem, ale wcześniej podróżowaliśmy z jednym i nie tak daleko. Chociaż nie... w ubiegłym roku byliśmy w górach w grupie 8 osób i 5 psów ;) Generalnie nie spotkałam się z żadnymi nieprzyjemnościami, coraz więcej jest osób podróżujących z psami i faktycznie reakcje ludzi są pozytywne - nasze białaski też są wciąż zaczepiane, szczególnie przez dzieci, bo podhalany wyglądają jak białe misie :)
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 04.01.2011 22:39

twister07 napisał(a):
pocztówka28 napisał(a):Co do plaży to mięliśmy to szczęście, że tuż obok naszej kwatery była mini plażyczka na kilka osób i tam Goldi mogła szaleć sobie do woli :)


ja mam :) jak Goldi radziła sobie z tymi stromymi schodkami?? 8O :)


Czy one są strome? :D
Obrazek

Obrazek

Zawsze sprowadzaliśmy Goldi na smyczy i to my musieliśmy uważać, aby nie spaść bo nasz dzikusek tak gnał na dół/do góry :D

Aniu będę Wam kibicowała do Waszego wyjazdu i koniecznie będziesz musiała się z nami podzielić wrażeniami z wyprawy do Cro ze swoimi pupilami! :)

Scieżek, deptaków do spacerów mnóstwo - Promajna, Baśka Voda, Makarska...wszystko w zasięgu własnych nóg i łapek ;) A widoki mmmm....miodzio :)
Jednak terenów do wybiegania psów nie ma, mam na myśli jakiś park, polanę...tego tam nie uświadczycie. Ale gwarantuję Wam, że jeśli zapewnicie swoim psiakom szaleństwa wodne i długie spacery to wieczorami psy będą spały jak "zabite" :D

Mam nadzieję, że właściciele zgodzą się na 2 psy niemałych rozmiarów ;) do Goldi byli bardzo pozytywnie nastawieni, sympatyczne starsze małżeństwo. W trakcie naszego pobytu tam był jeszcze jeden psiak bardzo wyszczekany - malutki York ;)
beges80
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 07.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) beges80 » 06.01.2011 23:04

witam
ponieważ w drodze powrotnej również zamierzamy zwiedzić plitvice z noclegiem,czy jest problem z noclegiem gdzieś w pobliżu plitvic
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 07.01.2011 22:36

Witaj :)
Nie ma najmniejszego. W promieniu 20 km od Plitvic same SOBE do wynajęcia, a i hotele się zdarzają ;) My za pokój 2 os. płaciliśmy 11 euro/os. a pewnie można i taniej ;) Z racji posiadania psa znalezienie pokoju, zajęło nam troszkę więcej czasu...ok. pół godzinki ;)
beges80
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 07.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) beges80 » 08.01.2011 11:12

dziękuje za info
fajna relacja
pozdrawiam
Dorothea1
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dorothea1 » 09.01.2011 19:47

Bardzo spodobała mi się ta miejscowość,masz może bezpośredni namiar do właścicieli tego apartamentu?
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 09.01.2011 20:50

Dorothea1 napisał(a):Bardzo spodobała mi się ta miejscowość,masz może bezpośredni namiar do właścicieli tego apartamentu?


Bardzo proszę ;)

Igor Batinić
Bratus 5
21320 Baśka Voda
tel. +385 21/621-344
lub
tel. kom. +385 98/938-3471

Z właścicielem dogadasz się bez problemu w języku angielskim.

Niestety strony internetowej ani maila nie znam, nie wiem nawet czy mają. My kwaterę rezerwowaliśmy przez biuro...
Pozdrawiam Ania
Dorothea1
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dorothea1 » 10.01.2011 09:58

Wielkie dzięki,zaraz piszę e-maila.Pozdrawiam
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 10.01.2011 10:32

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Chorwacja 4x4, czyli 4 nogi i 4 łapki w Dalmacji :) - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone