Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja 4x4, czyli 4 nogi i 4 łapki w Dalmacji :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 14.01.2011 12:27

....a tak sąsiadko podbiję ci relację :lol: , bo przednia i może komuś umknęła. :oczko_usmiech:
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 15.01.2011 00:42

Dziękuję Kolego za podbicie tamatu :D Relacja nijaka to i odwiedzających mało :D Dobrze, że chociaż psiak w niej wystąpił to kilka osób więcej tutaj zajrzało ;)
Pozdrawiam serdecznie ;)
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 15.01.2011 14:09

weldon napisał(a):Stał prawie pół tysiąclecia.
W 93 chyba, Chorwaci go, razem ze starówką, zbombardowali.


Oglądałem jakiś czas temu film o tym jak go odbudowywano. Postanowili zrobić to tą sama techniką co pierwotni twórcy i po wielu miesiącach poddali się, odbudowując go za pomoca współczesnych technik budowlanych.

Nie potrafili uzyskać zaprawy złożonej z jajek i takich tam cudów, to świadczy o tym, że my jesteśmy tylko biernymi spadkobiercami geniuszu naszych przodków, oni musieli robić wszystko pierwsi. I to bez netu !!!!
Szacun.
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 17.01.2011 00:40

Pocztówko 28 napisałaś, że na górę sv Jure wjeżdżaliście dość wcześnie, możesz mi napisać, od której wpuszczają na ten płatny odcinek drogi na szczyt, jeśli wiesz oczywiście.
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 17.01.2011 08:23

Na Sv. Jure wpuszczają od 7.00. My byliśmy parę minut po 7.00 i wjeżdżaliśmy jako pierwsi :)
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 17.01.2011 09:17

pocztówka28 napisał(a):Na Sv. Jure wpuszczają od 7.00. My byliśmy parę minut po 7.00 i wjeżdżaliśmy jako pierwsi :)


Dziękuję uprzejmie.

Pozdrav.
eagler
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 04.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) eagler » 10.02.2011 19:12

Witam

ale super relacja pozno tu trafilem ale w tym roku juz na pewno odwiedzimy Plitvickie Jeziorajuz na zdjeciach bajka a co dopiero na zywo
a jak zobaczylem zdjecia z przed tunelu i po to wspomnienia powrocily identycznie jak w naszej podrozy
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 10.02.2011 19:33

A ja skorzystam z okazji i przyznam się. :oops:
Z Twoją relacją zapoznałem się tuż przed niespodziewaną przerwą w życiorysie, która na początku grudnia wyeliminowała mnie mnie z codziennej działalności. A po powrocie inne sprawy mnie zaprzątnęły. No, to teraz się ujawniam, jako czytelnik. :) 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 10.02.2011 21:38

Eagler, Franz witam Was serdecznie :D

Jak wiecie to była nasza pierwsza podróż do Cro i to była miłość od pierwszego wejrzenia :) Wszystko było dla nas nowe i nieznane stąd te ochy i achy :)
Plitvice to jest miejsce które TRZEBA zobaczyć i do którego trzeba kiedyś wrócić ;)

Franz miło mi, że tutaj zaglądałeś wcześniej. Moja relacja to amatorszczyzna w porównaniu z Twoimi wspomnieniami z górskich wojaży...czytam i podziwiam wszystkie Twoje relacje i fotki. :) Życzę Tobie dużo zdrówka i sił na kolejne górskie wędrówki! :)

Pozdrawiam Ania
AniaOP
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 02.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaOP » 20.02.2011 12:54

witam po długiej nieobecności ;) mamy już rezerwację na nocleg, jedziemy w 5 osób + 2 psy w terminie przełom czerwca i lipca, rezerwacji dokonaliśmy przez chorwackie biuro podróży, już nie mogę się doczekać wyjazdu i muszę teraz jeszcze raz szczegółowo prześledzić ten wątek żeby zaplanować pobyt :)
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 20.02.2011 15:31

Aniu masz jeszcze troszkę czasu do czerwca, więc czytaj, planuj i marz ;) Mam nadzieję, że będziecie zadowoleni z miejsca i podzielicia się z nami wrażeniami z pobytu.
Miziaki dla psiaków :)
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 10.03.2011 10:48

pocztówka28 widze że w tym roku planujesz Jelsę ;) nie wykluczone że my też pojawimy się tam w czerwcu na kilka dni ale jak to z nami bywa, wiedzieć będę pewnie w okolicach maja ;)
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 14.03.2011 18:34

O kurka Cynamonko dopiero teraz zauważyłam, że piszesz w tym wątku :oops:
Tak my w tym roku na pewno będziemy w Jelsie, rezerwacja już jest... teraz tylko czekać do czerwca. Bardzo mi się podoba ta miejscowość, jak i sama wyspa...nie ukrywam, że już w zeszłym roku miałam chrapkę na nią, ale jednak zdecydowaliśmy, że nasz "pierwszy raz" będzie na lądzie :)

Jeśli jednak zdecydujecie się na Jelsę może uda nam się gdzieś tam wpaść na siebie :) Czytając Twoje relacje zauważyłam, że Wasze wyjazdy to zawsze delikatny spontan, ale może koła Was tam jednak poniosą...Twoje zeszłoroczne lawendowe zdjęcia zauroczyły mnie...liczę że nam w tym roku również uda się tam trafić :)

Pozdrawiam Ania
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 14.03.2011 20:54

W tym roku może uda nam się jechać większą paczką, a co za tym idzie jednak trochę planuję, bo po pierwsze upchać 6 osób w jednym apartamencie nie tak łatwo a dwa ma byc tanio ;) a co gorsza nie wszyscy wiedzą czy jadą ;) mam niby całkiem przestępną ofertę noclegu dla 6 osób tylko w weekend okaże się, czy znajomi pójdą na zaliczkę - czyli niejako się zdeklarują a jeśli tak czy właściciel będzie skłonny troszeczkę zejść z ceny.
Stiopa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 169
Dołączył(a): 28.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stiopa » 28.03.2011 16:12

Witaj pocztówka28.

Jako że i relacja i miejsce w którym byłaś zainspirowały mnie, do powielenia Twojej drogi, mam pytanie:
W którym apartamencie byłaś ?
http://www.makarska-croatia.com/privatn ... ektid=0245

Jeśli nie był to apartament A3, to czy możesz mi wskazać, który to będzie ?
Jest on na 2 piętrze.

Bookowałaś wyjazd bezp. u Igora, czy przez jakąś agencję ?

Serdecznie pozdrawiam i gratuluję relacji.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Chorwacja 4x4, czyli 4 nogi i 4 łapki w Dalmacji :) - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone