Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Buongiorno! Benvenuti! Trenitalią przez Toskanię i Umbrię.

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Buongiorno! Benvenuti! Trenitalią przez Toskanię (i Umbr

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 05.04.2018 08:31

(...)

Po krótkim spacerze wzdłuż Via Pistoiese wracamy we włoskie rejony Prato :). Znajdujemy miłe miejsce na ostatnią toskańską kolację. Potem wracając do hotelu jeszcze raz zaglądamy na Piazza del Duomo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Dobranoc Prato, dobranoc Toskanio.
Nasza dwutygodniowa podróż dobiega końca.

Obrazek


:papa:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Buongiorno! Benvenuti! Trenitalią przez Toskanię (i Umbr

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 05.04.2018 08:55

marze_na napisał(a):co piąty mieszkaniec Prato jest Chińczykiem.

8O
W ogóle nie było tego widać na ulicach... a pamiętam, że gdy byliśmy w Prato ulice i uliczki były wyjątkowo zatłoczone, wręcz tłumne.

Trochę szkoda zamkniętego Castello. Co prawda widoki z murów może nie były szczególnie zachwycające :) , ale zawsze to jakiś szerszy plan. I wydaje mi się, że wstęp był darmowy wówczas.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Buongiorno! Benvenuti! Trenitalią przez Toskanię (i Umbr

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 05.04.2018 08:57

marze_na napisał(a):Dobranoc Prato, dobranoc Toskanio.
Nasza dwutygodniowa podróż dobiega końca.

Obrazek

Jak to 8O 8O 8O Już 8O 8O 8O
Ja się nie zgadzam :!:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15647
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Buongiorno! Benvenuti! Trenitalią przez Toskanię (i Umbr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.04.2018 10:30

Z tymi Chińczykami w Prato to mnie nie zaskoczyłaś, czytałam o tym w książce na temat mody włoskiej... Oprócz nielegalnych zakładów to i chińska mafia ma się tam dobrze...
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010
Re: Buongiorno! Benvenuti! Trenitalią przez Toskanię (i Umbr

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 05.04.2018 10:58

marze_na napisał(a):(...)

Dobranoc Prato, dobranoc Toskanio.
Nasza dwutygodniowa podróż dobiega końca.

Obrazek


:papa:


Ale co to była za podróż! Tylko pozazdrościć :wink:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Buongiorno! Benvenuti! Trenitalią przez Toskanię (i Umbr

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 05.04.2018 14:50

kulka53 napisał(a):
marze_na napisał(a):co piąty mieszkaniec Prato jest Chińczykiem.

8O
W ogóle nie było tego widać na ulicach... a pamiętam, że gdy byliśmy w Prato ulice i uliczki były wyjątkowo zatłoczone, wręcz tłumne.

Widocznie nie trafiliście na Chinatown :D . Życie tej społeczności skupia się wyłącznie w okolicy wzdłuż Via Pistoiese. Gdybyśmy nie zawędrowali tam przypadkiem w poszukiwaniu supermarketu, wyjechalibyśmy z Prato bez zobaczenia ani jednego Chińczyka :lol: .



mysza73 napisał(a):Jak to 8O 8O 8O Już 8O 8O 8O
Ja się nie zgadzam :!:

Jak to już :roll: . Jak sięgam pamięcią do Arezzo czy Orvieto to mam wrażenie, że sto lat minęło :mrgreen: .
Chcieliśmy wyrobić się z relacją do kolejnego wyjazdu i się udało :hut: .



piekara114 napisał(a):Z tymi Chińczykami w Prato to mnie nie zaskoczyłaś, czytałam o tym w książce na temat mody włoskiej...

Ja byłam zdziwiona, zwłaszcza skalą zjawiska. Ale ja się modą za bardzo nie interesuję :wink: .



maxredaktor napisał(a):Ale co to była za podróż! Tylko pozazdrościć :wink:

Śmiało można kopiować ;).


Pozdrawiam
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006
Re: Buongiorno! Benvenuti! Trenitalią przez Toskanię (i Umbr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 05.04.2018 21:43

I have a dream ... na zimowo-feryjny wypad do Pizy.
Jeżeli do tego dojdzie będę dysponował tylko tygodniem czasu.
Tylko że, po przeczytaniu Waszej relacji jest problem - co zwiedzić w tak krótkim czasie ...
No mogłem tu nie zaglądać :twisted: :wink: .
No ale się nie da - tyle informacji i wspaniałe fotki ... :papa:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Buongiorno! Benvenuti! Trenitalią przez Toskanię (i Umbr

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 06.04.2018 08:26

Buber napisał(a):I have a dream ... na zimowo-feryjny wypad do Pizy.
Jeżeli do tego dojdzie będę dysponował tylko tygodniem czasu.
Tylko że, po przeczytaniu Waszej relacji jest problem - co zwiedzić w tak krótkim czasie ...

A ile my jeszcze w tej Toskanii nie widzieliśmy :wink: .
Pizańskie Pole Cudów i Florencja wydają się wyborem oczywistym. Czarująca jest Lukka. Ale jeśli miałabym wskazać tylko jedno miejsce, gdzie chciałabym pojechać raz jeszcze to byłaby Siena 8) .



Buber napisał(a):No mogłem tu nie zaglądać :twisted: :wink: .
No ale się nie da - tyle informacji i wspaniałe fotki ... :papa:

Dzięki :D .
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Buongiorno! Benvenuti! Trenitalią przez Toskanię (i Umbr

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 06.04.2018 08:40

06.09 - powrót

Na podróż z Prato do Bolonii trenitalia proponuje regionale za 8,45e albo intercity za 12e. Czas przejazdu jest podobny i wynosi koło 1h - 1h 10'. Decydujemy się na jadący wcześniej intercity, żeby mieć większą rezerwę czasową przed odlotem. Okazało się, że ten droższy o parę euro wybór miał istotną wartość dodaną 8) .

Kiedy siedzieliśmy na peronie podeszła do nas para 50+ (60- :wink: ) z pytaniem, a raczej stwierdzeniem, że na pewno jesteśmy z Polski. Pani okazała się Polką od 17 lat mieszkającą we Włoszech, która odprowadzała na pociąg męża, akurat lecącego do Polski tym samym samolotem co my. Ludzie bardzo sympatyczni, otwarci i kontaktowi, chętnie poopowiadali o życiu we Włoszech i wśród Włochów. Ponieważ babeczka okazała się pielęgniarką pracującą w szpitalu w Prato było trochę o funkcjonowaniu służby zdrowia i pracy na państwowych posadach. Naturalnie wypłynął też temat chińskiej społeczności w Prato. Później było o włoskich nawykach, zwyczajach i światopoglądzie; sporo anegdotek i zabawnych historyjek.
Intercity do Bolonii był jedynym! pociągiem, który nam się spóźnił w czasie całego wyjazdu. Trudno mi jednak powiedzieć jak dużo, bo poznane małżeństwo opowiadało tak ciekawie i zajmująco, że nawet nie zwróciliśmy większej uwagi na to opóźnienie (stawiam że jakieś 20-30 minut). Żałowałam, że pan miał wykupione miejsce w innym wagonie i nie można było kontynuować rozmowy :(. Mignął nam potem dopiero w kolejce na lotnisku.

Z Bologna Centrale na Aeroporto Marconi di Bologna docieramy autobusem 81 - wariant najbardziej ekonomiczny.
Lot bez przygód i bez przeszkód, ale już z nowymi fanaberiami linii ryianar czyli na miejscach w zupełnie różnych częściach samolotu i z bagażem podręcznym w luku.
Fotek z nieba nie ma, bo ile razy można uwieczniać te same góry :oczko_usmiech: .

Lądujemy. Fanfary. Oklaski. Koniec :hut: .


Serdecznie dziękujemy za obecność i komentarze :!: Zdecydowanie lepiej się pisze przy rosnącym liczniku odwiedzin :mrgreen: .
Do zobaczenia w kolejnej relacji :papa: .
Ostatnio edytowano 06.04.2018 20:48 przez marze_na, łącznie edytowano 1 raz
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Buongiorno! Benvenuti! Trenitalią przez Toskanię (i Umbr

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 06.04.2018 08:49

marze_na napisał(a):Fanfary. Oklaski. Koniec :hut: .
Fanfary i oklaski dla Państwa Mrooczków :oczko_usmiech:

marze_na napisał(a):Do zobaczenia w kolejnej relacji :papa: .
Już się nie mogę doczekać :lol:
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010
Re: Buongiorno! Benvenuti! Trenitalią przez Toskanię (i Umbr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 06.04.2018 08:52

Bardzo dziękuję za świetną relację, za piękne zdjęcia i dużo przydatnych informacji. Może jeszcze w tym roku podążę chociaż częściowo Waszymi śladami :D
Pozdrawiam :papa:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Buongiorno! Benvenuti! Trenitalią przez Toskanię (i Umbr

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 06.04.2018 19:17

Dzięki za wspaniałą 8) podróż i ucztę dla oczu.

:papa:
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005
Re: Buongiorno! Benvenuti! Trenitalią przez Toskanię (i Umbr

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 09.04.2018 14:23

Czekam na kolejną fotoopowieść.
Pozdrawiam.
:hut:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Buongiorno! Benvenuti! Trenitalią przez Toskanię (i Umbr

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 09.04.2018 18:59

I ja podziękuję za jak zawsze świetnie, perfekcyjnie przygotowaną, opracowaną i pokazaną podróż :idea: .

Trochę (tak wg mnie) szkoda, że każda kolejna podróż jest w odrębnym, kolejnym wątku :roll: , te poprzednie nieco się gubią i trzeba się naszukać chcąc przypomnieć sobie co i kiedy wcześniej zwiedziliście. W jednym wątku całe Włochy byłyby zebrane w jeden świetny przewodnik :cool: .
Ale każdy ma swoją forumową wizję artystyczną :cool: :D

:papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15647
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Buongiorno! Benvenuti! Trenitalią przez Toskanię (i Umbr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.04.2018 19:28

Szkoda, że koniec, ale to znak, że będzie kolejna niedługo :oczko_usmiech:

kulka53 napisał(a): W jednym wątku całe Włochy byłyby zebrane w jeden świetny przewodnik :cool: .
Ale każdy ma swoją forumową wizję artystyczną :cool: :D
Z jednej strony tak, ale ciężko się takie watki przeszukuje... No ale jak kto woli :D :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Buongiorno! Benvenuti! Trenitalią przez Toskanię i Umbrię. - strona 38
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone