Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Buongiorno! Benvenuti! La Bella Sicilia!

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
Mai
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mai » 12.06.2017 10:50

Piękna Segesta i okolice, nam nie udało się tam dojechać [zrobiliśmy sobie luźny dzień a potem tego dnia zabrakło do zwiedzania], świątynie widziałam jedynie z autostrady.

A tu nasz nocleg uchwyciłaś, balkon na drugim piętrze z jedną doniczka nad latarnią ;)

marze_na napisał(a):Obrazek


Piękne zdjęcia, sprawdzone informacje, cała relacja wielce pomocna przy planowaniu podróży :) :hut:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12744
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 12.06.2017 19:52

Pełen szacun za świetnie zorganizowaną wyprawę i super zdjęcia 8) .
Dziękuję za wstawki kulinarne :P (przy okazji .... jak wrażenia z tegorocznej Europy na Widelcu? Widziałam tam Was w sobotę )

Jak zwykle fajnie się z Wami zwiedzało :D
:papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18317
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 12.06.2017 20:06

Bardzo dziękuję za piękną relację i końcowe zestawienie kosztów , mam nadzieję że do wiosny 2019 ceny zbytnio nie wzrosną i nam również dopisze pogoda . . .


Pozdrawiam
Piotr
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.06.2017 20:28

piotrf napisał(a):Bardzo dziękuję za piękną relację i końcowe zestawienie kosztów , mam nadzieję że do wiosny 2019 ceny zbytnio nie wzrosną i nam również dopisze pogoda . . .

Oooo, czyli Sycylia będzie wiosną gościć Piotra. To pięknej pogody już dziś życzę :papa:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 12.06.2017 21:11

piekara114 napisał(a):Cześć Marzena,
fajnie u Ciebie było

Dzięki :smo: .



piekara114 napisał(a):A następnyplanowany kierunek to gdzie?

Toskania :hearts: . Przełom sierpnia i września.



Mai napisał(a):A tu nasz nocleg uchwyciłaś, balkon na drugim piętrze z jedną doniczka nad latarnią

Wow. Świetna lokalizacja!



Mai napisał(a):Piękne zdjęcia, sprawdzone informacje, cała relacja wielce pomocna przy planowaniu podróży

Bardzo się cieszę, że relacja się przydała :D .
Tak z ciekawości zapytam - jak jest z temperaturą wody na Sycylii w tym okresie?



dangol napisał(a):Pełen szacun za świetnie zorganizowaną wyprawę i super zdjęcia 8) .
Dziękuję za wstawki kulinarne :P Jak zwykle fajnie się z Wami zwiedzało :D
:papa:

A my dziękujemy za towarzystwo.
Trzymam kciuki za Wasze plany rejsowe :D .



dangol napisał(a): (przy okazji .... jak wrażenia z tegorocznej Europy na Widelcu? Widziałam tam Was w sobotę )

Trudno mówić o wrażeniach, bo na główną ucztę się nie załapaliśmy :( . Zanim dotarliśmy na Rynek (koło 17stej) stoiska i kasy były już zamknięte :? . Pozostało nam więc popróbować tego co oferowali wystawcy. Było smacznie, zrobiliśmy nawet jakieś drobne zakupy do domu, ale niedosyt pozostał, bo mieliśmy ochotę na parę pozycji z głównego menu imprezy.



piotrf napisał(a):Bardzo dziękuję za piękną relację i końcowe zestawienie kosztów , mam nadzieję że do wiosny 2019 ceny zbytnio nie wzrosną i nam również dopisze pogoda . . .

Co ja mogę napisać - doskonały wybór kierunku :mrgreen: .
Już dzisiaj życzę słońca i niskich cen :D .
Mai
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mai » 12.06.2017 22:24

marze_na napisał(a):Tak z ciekawości zapytam - jak jest z temperaturą wody na Sycylii w tym okresie?


Kąpaliśmy się więc nie było tak źle ;) na początku wydawała się chłodna, ale po chwili już było ok ;) termometru nie wozimy ze sobą, w necie pisało że coś koło 21st.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 14.06.2017 08:31

Miło było z Wami zwiedzić Sycylię :lol: Mam nadzieję, że kiedyś Twoja relacja przyda się w roli przewodnika :lol:

Pozdrawiam :papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 14.06.2017 08:46

marze_na napisał(a):
piekara114 napisał(a):A następnyplanowany kierunek to gdzie?

Toskania :hearts: . Przełom sierpnia i września.
Autem czy Trenitalią? :D
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 14.06.2017 09:00

Bardzo fajna i inspirująca relacja, z pewnością będą sobie ją odświeżał przy planowaniu swojego wyjazdu. Mam nadzieję że prędzej niż później
Pozdrawiam :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 14.06.2017 09:11

Jak zawsze rzetelna relacja i piękne zdjęcia. Grazie.

marze_na napisał(a):
piekara114 napisał(a):A następnyplanowany kierunek to gdzie?

Toskania :hearts: . Przełom sierpnia i września.

A zatem la bella Toscana. Możliwe, że będziemy się gdzieś tam mijać. :wink:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 15.06.2017 10:28

Beata W. napisał(a):Mam nadzieję, że kiedyś Twoja relacja przyda się w roli przewodnika

A ja mam nadzieję, że kiedyś napiszemy ciąg dalszy tej relacji :hut: .


_Piotrek_ napisał(a):Bardzo fajna i inspirująca relacja.

Dzięki :D .


walp napisał(a): Grazie

Prego! :D .


mysza73 napisał(a):
marze_na napisał(a):Toskania :hearts: .
Autem czy Trenitalią? :D

Teraz trenitalią :mrgreen: .
Florencja - Arezzo - Cortona - Orvieto - Siena - Piza - Lukka - Pistoia - Prato

Doszliśmy do wniosku, że nie ma szans zobaczyć wszystkiego co byśmy chcieli podczas jednego dwutygodniowego urlopu. Najpierw więc z trenitalią objedziemy największe toskańskie miasta dostępne koleją, a potem wrócimy już samochodem i pojeździmy wśród pól, miasteczek i wiosek.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 20.06.2017 09:12

Doczytałem relację do końca i niniejszym dziękuję i ja :D

Pogoda w kratkę, ale na to trzeba przyjąć za normę we włoskim pozasezonie, też sądzę, że ze względu na dłuższy dzień maj/czerwiec byłby lepszy. Zdecydowanie czuję się zachęcony do tego by się tam wybrać, kilka miejsc podobało mi się bardzo, choćby Segesta... 8O

Koszty 8O spore... to ja jednak wolę się autem przejechać :lol:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 20.06.2017 09:30

kulka53 napisał(a):Zdecydowanie czuję się zachęcony do tego by się tam wybrać, kilka miejsc podobało mi się bardzo, choćby Segesta... 8O

Polecamy 8) :hut: .


kulka53 napisał(a):Koszty 8O spore... to ja jednak wolę się autem przejechać :lol:

Jeśli auto robi jednocześnie za dach nad głową to ma to sens :).

Dokładnie liczyłam przede wszystkim po to, żeby móc te kwoty odnieść do kosztów podróży autem.
Dla mnie bez sensu, bo te 2,5 tys. starczyło by nam na paliwo. A gdzie autostrady, prom, noclegi tranzytowe...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.06.2017 09:44

Myślę, że koszt transportu (co lepsze samolot-samochód) w dużej mierze zależą od:
- jakie promocje są na loty
- samochodu - jakie zużycie paliwa ma
- i na ile osób się to rozkłada...

Przykładowo teraz moi Rodzice myśleli o Cro na wakacje, ale przy dwóch osobach i wyjazd z Kr samochód im się nie opłacił - koszt ok 2000 zł przy odległości ok. 1100 km (+ nocleg w trasie), my mieścimy się w 1200 zł i to na 3 osoby..... no i bez noclegu jedziemy lub śpimy w aucie...
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 20.06.2017 09:51

marze_na napisał(a):Jeśli auto robi jednocześnie za dach nad głową to ma to sens :).

To właśnie miałem na myśli :)
Samolot to zysk czasowy i brak ryzyka awarii auta w trasie.
Tak sprawdziłem "pi razy oko" i wyszło mi, że 2500 starczyłoby nam na paliwo, autostrady i prom. Do tego wstępy i wychodzi całkiem fajny koszt :)
Grecja wypada znacznie drożej bo promy to spory wydatek.

marze_na napisał(a):Florencja - Arezzo - Cortona - Orvieto - Siena - Piza - Lukka - Pistoia - Prato

Byliśmy wszędzie poza Florencją.
Siena = bomba :idea: , Piza ... wiadomo.
Cortona - wg mnie bez szału, zrobiłbym podmiankę na Asyż (o ile dojeżdża tam pociąg :) )
Reszta - warto.
:D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Buongiorno! Benvenuti! La Bella Sicilia! - strona 47
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone