Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcasie.

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10865
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 25.11.2018 12:44

tony montana napisał(a):Santa Croce niestety w remoncie juz co najmniej od 2013...:(
No to dawaj ten październik, jestem ciekaw gdzie mieszkaliscie tym razem :)

ja jednak proponuje iść chronologicznie... w sierpniu była Portugalia, więc poproszę teraz, ewentualnie Marzeno, możesz jechać na dwa fronty :wink:
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 25.11.2018 13:05

Siostry i grota poezji ujęły moje serce... Takie smaczki ech... A ta riksza pod balkonem to????
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 25.11.2018 22:41

tony montana napisał(a):Santa Croce niestety w remoncie juz co najmniej od 2013...:(

Jakie to ... włoskie :lol: :wink: .



Abakus68 napisał(a):A ta riksza pod balkonem to????

Obstawiam funkcję dekoracyjną 8) . Taki element małej architektury :D .



te kiero napisał(a):
tony montana napisał(a):Santa Croce niestety w remoncie juz co najmniej od 2013...:(
No to dawaj ten październik, jestem ciekaw gdzie mieszkaliscie tym razem :)

ja jednak proponuje iść chronologicznie... w sierpniu była Portugalia, więc poproszę teraz, ewentualnie Marzeno, możesz jechać na dwa fronty :wink:

Myślałam, żeby ruszyć nieco z Portugalią, a potem spróbować prowadzić dwie relacje równolegle. Zobaczymy na ile czas mi pozwoli :D .
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 27.11.2018 11:53

Jednak trochę mi szkoda tych odwołanych Włoch :cry: Tymi ostatnimi zdjęciami daliście czadu :lol: :lol: :lol:
:papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15647
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.11.2018 14:12

Beata W. napisał(a):Jednak trochę mi szkoda tych odwołanych Włoch :cry: Tymi ostatnimi zdjęciami daliście czadu :lol: :lol: :lol:
:papa:

2019 r. jeszcze się nie zaczął, wszystko przed Tobą :papa: Już się na coś zdecydowałaś?
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 27.11.2018 14:45

piekara114 napisał(a):
Beata W. napisał(a):Jednak trochę mi szkoda tych odwołanych Włoch :cry: Tymi ostatnimi zdjęciami daliście czadu :lol: :lol: :lol:
:papa:

2019 r. jeszcze się nie zaczął, wszystko przed Tobą :papa: Już się na coś zdecydowałaś?


No tak, ogłosiłam w domu, że 2019 będzie greckim rokiem :wink:
Zaczynamy wycieczką na PGE Narodowy na targi greckie już w najbliższy weekend :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15647
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.11.2018 18:37

Beata W. napisał(a):No tak, ogłosiłam w domu, że 2019 będzie greckim rokiem :wink:
Zaczynamy wycieczką na PGE Narodowy na targi greckie już w najbliższy weekend :wink:
Czekam na relację z targów.... na takich nigdy nie byłam... a co powymyślałaś na inne miesiące? nawet tak ogólnie się pochwal.. :papa:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 27.11.2018 19:02

Beata W. napisał(a):Jednak trochę mi szkoda tych odwołanych Włoch :cry:

Mi by było bardzo, bardzo szkoda :oczko_usmiech: .



Beata W. napisał(a): Tymi ostatnimi zdjęciami daliście czadu :lol: :lol: :lol:

Okolice Torre Dell'Orso to wyjątkowo fotogeniczny fragment wybrzeża.
Bardzo kusi mnie też wypad na Gargano do Vieste. Tam też można poszaleć z aparatem 8) .
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 28.11.2018 14:10

marze_na napisał(a):[

Beata W. napisał(a): Tymi ostatnimi zdjęciami daliście czadu :lol: :lol: :lol:

Okolice Torre Dell'Orso to wyjątkowo fotogeniczny fragment wybrzeża.
Bardzo kusi mnie też wypad na Gargano do Vieste. Tam też można poszaleć z aparatem 8) .


Z Gargano widziałam kiedyś zdjęcia kolegi, i to właśnie on zaraził mnie chęcią włoskiej objazdówki :wink:

piekara114 napisał(a):
Beata W. napisał(a):No tak, ogłosiłam w domu, że 2019 będzie greckim rokiem :wink:
Zaczynamy wycieczką na PGE Narodowy na targi greckie już w najbliższy weekend :wink:
Czekam na relację z targów.... na takich nigdy nie byłam... a co powymyślałaś na inne miesiące? nawet tak ogólnie się pochwal.. :papa:


My na tych targach będziemy trzeci raz, no to zrobię kilka fotek :lol:
Beatka, na razie mam tylko plan na Santorini i Skopoles, a czy coś się uda więcej to zobaczymy jak czas i finanse pozwolą.
Oczywiście cały czas kuszą mnie bilety do Bari :lol: Ale jest jeszcze Barcelona, ponownie Izrael i wiele innych. Życia zabraknie :cry:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15647
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.11.2018 14:44

A Skopelos to jak planujesz? Samochód, samolot, jakie lotniska? Mam je w planach ale koszt promu z samochodem mnie zniechęca....
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 28.11.2018 15:12

piekara114 napisał(a):A Skopelos to jak planujesz? Samochód, samolot, jakie lotniska? Mam je w planach ale koszt promu z samochodem mnie zniechęca....


No właśnie mam ten sam problem ale chyba jakoś będę musiała to przecierpieć, bo jednak wolała bym samochodem :wink:
Były tanie loty Wizz do Aten, ale to średnio rozwiązuje problem.
Do Salonik z kolei przy 4 osobach bilety drogawo wychodzą i trzeba jeszcze doliczyć pociąg do Wolos.
Pewnie będę jeszcze kombinowała. Może wiesz kiedy można spodziewać się rozkładów promów na lato :?:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15647
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.11.2018 15:38

Sama szukam takiej informacji. Podobno po nowym roku. Z promu z Volos rezygnuję, za długa droga samochodem, plus jeszcze prom który krótka trasą podobnie nie płynie i cena ok. 250 eur to ja odpuszczam. Jak coś znajdziesz daj znać na priv.
Na google mapa jest zaznaczony prom z salonik, ale jak sprawdzałam to na razie wszelkie info niedostępne...
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 28.11.2018 16:07

piekara114 napisał(a):Sama szukam takiej informacji. Podobno po nowym roku. Z promu z Volos rezygnuję, za długa droga samochodem, plus jeszcze prom który krótka trasą podobnie nie płynie i cena ok. 250 eur to ja odpuszczam. Jak coś znajdziesz daj znać na priv.
Na google mapa jest zaznaczony prom z salonik, ale jak sprawdzałam to na razie wszelkie info niedostępne...


Ok :papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 02.12.2018 18:22

marze_na napisał(a):Myślałam, żeby ruszyć nieco z Portugalią, a potem spróbować prowadzić dwie relacje równolegle. Zobaczymy na ile czas mi pozwoli :D .

Marzenko, czy jak Wy byli w tej obrzydliwej Portugalii, to byliście w Lizbonie oraz? (bo nie pamiętam :oops: )
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 02.12.2018 18:35

mysza73 napisał(a):
marze_na napisał(a):Myślałam, żeby ruszyć nieco z Portugalią, a potem spróbować prowadzić dwie relacje równolegle. Zobaczymy na ile czas mi pozwoli :D .

Marzenko, czy jak Wy byli w tej obrzydliwej Portugalii, to byliście w Lizbonie oraz? (bo nie pamiętam :oops: )

Najpierw Lizbona, a później plaże Algarve i Costa Vicentina :hut: .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcasie. - strona 3...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone