Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bułgaria | Topola | sierpień 2010

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
am1974
Croentuzjasta
Posty: 353
Dołączył(a): 15.01.2009
Bułgaria | Topola | sierpień 2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) am1974 » 17.09.2010 15:48

Witam,

Po dwóch latach od ostatniego pobytu w Kavarnie wybór nasz padł tym razem na Topolę, a konkretnie na Topola Skies Aparthotel - http://www.aparthotel.topolaskies.com/

Zdjęcia hotelu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

http://www.fmix.pl/slideshow/1802/65602 ... skies.html (85 zdjęć w galerii)

Rezerwacji dokonaliśmy 3 miesiące przed planowanym wyjazdem za pomocą emaili. Okazało się, że nie są wymagane żadne zaliczki przed wyjazdem, należy tylko powiadomić trochę wcześniej hotel o zmianie planów lub terminów. Także od tej strony pełen komfort, żadnych zbędnych formalności. Był to nasz pierwszy wyjazd, gdzie mieliśmy wcześniej rezerwację, poprzednie zawsze odbywały się "w ciemno". Na pewno nie żałujemy wyboru, wprost przeciwnie. Zrobiliśmy zresztą rekonesans po okolicy i tylko utwierdziliśmy się, że to była dobra decyzja.

Wyjazd w sobotę 07.08.2010 o 5:00 z Warszawy, prowadził nas jak zawsze iGO. Dystans do pokonania ok. 1750 km. Jechaliśmy przez Rumunię na Ruse a potem na Varnę. Droga przez Słowację i Węgry minęła bardzo szybko, przez Rumunie tempo jak zawsze zmienne - a to góry, a to autostrady - w każdym razie postęp jest widoczny w porównaniu do stanu dróg sprzed 2 lat. Trasa bardzo dobra, ok. 400 km autostrad po drodze. Byliśmy w niedzielę o 17:00 na miejscu. Trafić było bardzo łatwo, już od Varny były reklamy jak tu dojechać.

Topola to totalne zadupie, ale tego właśnie szukaliśmy. Hotel położony na wysokim wzgórzu, piękny widok na morze i sąsiednie miejscowości. Pierwszy raz zdecydowaliśmy się na tak wysoki standard w porównaniu do poprzednich wyjazdów. Atutem tego miejsca na pewno był spokój wynikający z położenia, a także co nas zdziwiło nieduża ilość gości - głównie z BG i RO, którzy zatrzymywali się tu na góra kilka dni. Jedynie w weekendy był tak naprawdę trochę większy tłok. Na szczęście jako mobilni, mogliśmy w tym czasie pojechać sobie pozwiedzać okolicę. W tygodniu był już spokój.

Co do samego hotelu to nie wszystkie apartamenty były jeszcze ukończone, ale na pierwszy rzut oka nie było to tak widoczne. Infrastruktura, otoczenie i zieleń to wszystko było bardzo zadbane. Bardzo fajne było korzystanie z basenów i zjeżdżalni zwłaszcza, że nie było tam tłoku za wyjątkiem weekendów. Nie było ograniczeń czasowych co do korzystania z basenów - wieczorem były ładnie podświetlone a woda po całym dniu dalej cieplutka.

Obsługa bardzo miła, pokoje codziennie sprzątane (w tym wymiana wszystkich ręczników), pościel wymieniana raz w tygodniu. Formuła aparthotelu - jak dla nas to coś extra. Oddzielna sypialnia, duża łazienka, w pełni wyposażona kuchnia z dużą lodówką, wielki balkon i ta przestrzeń (całość miała nie mniej niż 60 m2) a do tego podwójna klimatyzacja co ma swoje plusy. Do warunków i obsługi nie można mieć żadnych zastrzeżeń. Starają się, żeby goście byli zadowoleni z pobytu, nie ma problemów z komunikacją w jez. angielskim. Na miejscu można korzystać również z sauny, jacuzzi, siłowni i ping-ponga - wszystko to było w cenie pobytu. Pierwszy raz też mieliśmy wykupione śniadania, na początku jest to bardzo fajne i wygodne, ale drugi tydzień pobytu pomimo dużego wyboru był już dość monotonny, ale to chyba jak wszędzie...

Trochę zdjęć z Topoli i okolic:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

http://fmix.pl/my_slideshow/1802/65155/topola.html (19 zdjęć w galerii)

Z miejsc ciekawych do odwiedzenia polecam:

Rusałkę

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

http://fmix.pl/my_slideshow/1802/65643/rusalka.html (30 zdjęć w galerii)

Krapets

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

http://fmix.pl/my_slideshow/1802/65599/krapets.html (50 zdjęć w galerii)

Kavarnę

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

http://fmix.pl/my_slideshow/1802/65597/kavarna.html (19 zdjęć w galerii)

Balchik

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

http://fmix.pl/my_slideshow/1802/65596/balchik.html (78 zdjęć w galerii)

Monastyr Aladża

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

http://fmix.pl/my_slideshow/1802/65601/aladza.html (18 zdjęć w galerii)

Kaliakra

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

http://fmix.pl/my_slideshow/1802/65600/kaliakra.html (44 zdjęcia w galerii)

Kranevo

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

http://fmix.pl/my_slideshow/1802/65598/kranevo.html (33 zdjęcia w galerii)

Varna

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

http://fmix.pl/my_slideshow/1802/65595/warna.html (28 zdjęć w galerii)

Wszelkie pytania mile widziane... :)

Pozdrawiam.
Artur
Ostatnio edytowano 04.11.2010 16:05 przez am1974, łącznie edytowano 2 razy
agniecha0103
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 555
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agniecha0103 » 18.09.2010 19:31

Serdecznie witam , zdjęcia naprawdę super !
Plany na przyszłoroczne wakacje już mam, ale Bułgaria wygląda kusząco.
Może będzie następna w kolejce ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.09.2010 20:01

Fajne miejsce, przejeżdżałem obok w tym roku w drodze powrotnej z Sozopolu, faktycznie spokój na maxa.
A ciekawości jak to cenowo wyszło i w jakim terminie oraz liczba osób.
Bo mamy plany żeby jeszcze powrócić do BG.

Pozdrawiam.
am1974
Croentuzjasta
Posty: 353
Dołączył(a): 15.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) am1974 » 18.09.2010 22:20

junkers111 napisał(a):Fajne miejsce, przejeżdżałem obok w tym roku w drodze powrotnej z Sozopolu, faktycznie spokój na maxa.
A ciekawości jak to cenowo wyszło i w jakim terminie oraz liczba osób.
Bo mamy plany żeby jeszcze powrócić do BG.

Pozdrawiam.


Dostaliśmy lepszą cenę po zapytaniu o termin (byliśmy od 08.08 - 25.08), który nas interesował. Byliśmy w trójkę - nie musieliśmy dopłacać wg. cennika za pokój z widokiem na morze (10 euro), śniadania dla dziecka. Stanęło na 60 euro za dobę zamiast 75 wg. cennika na stronie. Ten obiekt jest na booking.com, ale jakbym miał przez pośrednika rezerwować to bym stracił na tym ponad 300 euro i właściwie nie wiem za co. Najśmieszniejsze jest to ich hasło - gwarancja najniższej ceny... Myślałem, że padnę ze śmiechu. Porównałem to sobie z ciekawości potem. Cena jak na BG dość wysoka, ale miejsce i standard były tego warte.

Pozdrawiam.
Artur
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.09.2010 22:38

Ja wiem czy wysoka
My za dobę w Sozopolu aparthotelu *** za studio 2+2 ze śniadaniem płaciliśmy 70 eur (20-30.07) hotel był 15 m od morza a między nimi był basen.
Z Waszych zdjęć wynika że standard jest tam wysoki.
Wydaje mi się że ta cena jest OK.
am1974
Croentuzjasta
Posty: 353
Dołączył(a): 15.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) am1974 » 18.09.2010 22:53

junkers111 napisał(a):Ja wiem czy wysoka
My za dobę w Sozopolu aparthotelu *** za studio 2+2 ze śniadaniem płaciliśmy 70 eur (20-30.07) hotel był 15 m od morza a między nimi był basen.
Z Waszych zdjęć wynika że standard jest tam wysoki.
Wydaje mi się że ta cena jest OK.


W takim razie może za rok do Topoli, w każdym razie polecam to miejsce... ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.09.2010 23:23

Za rok to chyba będzie Turcja, już 3 rok za nami chodzi.
Istanbul i dalej na południe (okolice Bodrum).
Ale Bułgaria na 100% jeszcze raz, i to miejsce jest fajne.
am1974
Croentuzjasta
Posty: 353
Dołączył(a): 15.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) am1974 » 19.09.2010 09:40

Po ostatnich relacjach na tym forum też zacząłem chorować na Turcję, ale za rok mamy już w planach Albanię - strasznie nas kusi pojechać tam... Na razie "studiuję" fora i przewodniki, zbieram informację i wciąga jak diabli ten temat - szkoda, że to jeszcze tyle czasu do następnych wakacji...

Pozdrawiam.
Artur
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.09.2010 09:49

am1974 napisał(a):Po ostatnich relacjach na tym forum też zacząłem chorować na Turcję, ale za rok mamy już w planach Albanię - strasznie nas kusi pojechać tam... Na razie "studiuję" fora i przewodniki, zbieram informację i wciąga jak diabli ten temat - szkoda, że to jeszcze tyle czasu do następnych wakacji...

Pozdrawiam.
Artur


Polecam, byłem w 2008 w Sarande, ale zdecydowanie na południe od Vlore,
ja bym omijał szerokim łukiem Dures (brudno, głośno).
Później wracałem przez całą Albanię to porównywałem północne wybrzeże.

Pozdrawiam.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 19.09.2010 12:26

Pięknie :D :D

Miło popatrzeć i powspominać 8)
Nasze ostatnie odwiedziny w BG ( 2002 rok ) wspominamy bardzo miło

Szkoda tylko , że włażą z budynkami na plaże :? moim zdaniem jest to zmiana na gorsze . Kiedyś spacerowaliśmy z Albeny wspaniałą , prawie dziką plażą do maleńkiego portu /przystani na południowym końcu Kraneva koło Kamping Kristina , mijając gdzieś w połowie drogi FKK , potem na północnym krańcu plaży w Knanevie zimne piwko pod trzcinowymi parasolami . . . to se ne vrati :cry: :wink:


Pozdrawiam
Piotr
am1974
Croentuzjasta
Posty: 353
Dołączył(a): 15.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) am1974 » 19.09.2010 13:16

piotrf napisał(a):Pięknie :D :D

Miło popatrzeć i powspominać 8)
Nasze ostatnie odwiedziny w BG ( 2002 rok ) wspominamy bardzo miło

Szkoda tylko , że włażą z budynkami na plaże :? moim zdaniem jest to zmiana na gorsze . Kiedyś spacerowaliśmy z Albeny wspaniałą , prawie dziką plażą do maleńkiego portu /przystani na południowym końcu Kraneva koło Kamping Kristina , mijając gdzieś w połowie drogi FKK , potem na północnym krańcu plaży w Knanevie zimne piwko pod trzcinowymi parasolami . . . to se ne vrati :cry: :wink:


Pozdrawiam
Piotr


Niestety dotyczy to nie tylko BG, każdy chce po prostu zarobić a na konsekwencje takiej polityki nikt się już nie ogląda. Za jakiś czas wszystko co choć trochę atrakcyjne będzie "zabetonowane" i czym się wtedy będziemy zachwycać??? Dla mnie miejsca w typie Złotych Piasków czy Słonecznego Brzegu nie mają żadnego uroku ani racji bytu...

Pozdrawiam.
Artur
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 19.09.2010 16:12

am1974 napisał(a):
piotrf napisał(a):Pięknie :D :D

Miło popatrzeć i powspominać 8)
Nasze ostatnie odwiedziny w BG ( 2002 rok ) wspominamy bardzo miło

Szkoda tylko , że włażą z budynkami na plaże :? moim zdaniem jest to zmiana na gorsze . Kiedyś spacerowaliśmy z Albeny wspaniałą , prawie dziką plażą do maleńkiego portu /przystani na południowym końcu Kraneva koło Kamping Kristina , mijając gdzieś w połowie drogi FKK , potem na północnym krańcu plaży w Knanevie zimne piwko pod trzcinowymi parasolami . . . to se ne vrati :cry: :wink:


Pozdrawiam
Piotr


Niestety dotyczy to nie tylko BG, każdy chce po prostu zarobić a na konsekwencje takiej polityki nikt się już nie ogląda. Za jakiś czas wszystko co choć trochę atrakcyjne będzie "zabetonowane" i czym się wtedy będziemy zachwycać??? Dla mnie miejsca w typie Złotych Piasków czy Słonecznego Brzegu nie mają żadnego uroku ani racji bytu...

Pozdrawiam.
Artur


Artur masz racje - tam w BG wygląda tak jakby nie było żadnego planu ZP.
tu wkleiłem zdjęcia koszmarki:

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=290 ... c&start=15

pozdraw
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 19.09.2010 16:48

Jak długo się schodziło na plażę ?
am1974
Croentuzjasta
Posty: 353
Dołączył(a): 15.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) am1974 » 19.09.2010 16:55

Crayfish napisał(a):Jak długo się schodziło na plażę ?


Może to być duży minus tego obiektu dla niektórych, ale nie ma bezpośredniego zejścia na plażę. Jest darmowy transport hotelowym busem na plażę, albo tak jak my jeździliśmy sobie na okoliczne plaże. Dla nas akurat to nie był problem, lubimy się dużo ruszać po BG... :)

Pozdrawiam.
Artur
aniah
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 09.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) aniah » 20.09.2010 09:10

Witam
Bardzo zaintersowała mnie Topola - mam kilka pytan praktycznych (wysłałam zapytanie cenowe na kolejne wakacje:)
- nie ma bezpośredniego zejścia do morza - ale plaża na stronie jest pokazana, więc jak sie do niej dostać?
- gdzie zaopatrzeć się w spożywkę? jest w pobliżu jakiś sklep/market/restauracja poza hotelem? jak wygląda to cenowo?
- jakie są ceny paliwa w Bułgarii? jeśli się zdecydujemy to będzie nasz 'pierwszy raz' w tamtych stronach, więc każda informacja jest miło widziana..
- czy w pobliżu jest jakieś miasteczko do którego można 'skoczyć' wieczorem na spacer, lody, kolację?
- czy w samym hotelu są jakieś dodatkowe atrakcje dla dzieci (jakies animacje, sala zabaw itp)

mój pivat: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Następna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Bułgaria | Topola | sierpień 2010
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone