Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Baška, Krk 2023

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 14.03.2024 13:58

Marzy mi się, żeby kiedyś popłynąć na Prvić kajakiem. Powtórzę się, ale przepiękne zdjęcia. :)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 14.03.2024 18:58

Liczyłem na to, że będzie górska trasa, i się nie zawiodłem.

Pozdrawiam,
Wojtek
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1381
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 15.03.2024 22:17

Nefer napisał(a):Piękne widoki ze szczytu, warto było się wspinać :) .

Widoki piękne i to nie ze szczytu. Ljubimer to miejsce na grzbiecie górującym nad Bašką co nie zmienia faktu że troszkę powspinać się trzeba było :D .
Nefer napisał(a):A to, że o 6 rano spotkałeś biegaczy, to w sumie normalne - latem tylko o wczesnej porze da się biegać, później jest już za gorąco. ;)

To fakt.

Epepa napisał(a):Marzy mi się, żeby kiedyś popłynąć na Prvić kajakiem.

Z daleko wydaje się, że Prvić jest blisko ale w rzeczywistości aż tak blisko nie jest. W przesmyku pomiędzy wyspami panuje duży ruch statków i jachtów. Przynajmniej tak było podczas mojej wycieczki.
Epepa napisał(a):Powtórzę się, ale przepiękne zdjęcia. :)

Dziękuję :) .

Franz napisał(a):Liczyłem na to, że będzie górska trasa, i się nie zawiodłem.
Pozdrawiam,
Wojtek

Nie wyszło w Austrii z Thomas-Eder-Steig więc sobie troszkę powetowałem w Bašce :D .
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 16.03.2024 07:33

Super wyprawa :hearts:
Kiedyś na pewno zrealizuję i zatrzymam sie tam na dłużej :D
Do tego Prvić kajakiem ... https://youtu.be/Z8B1ebu84jA?si=3SgS-K7r_OIC6oLd
Z drugiej strony Stara Baška i jej okoliczne plaże, równie piękne.
Genialny region. Jest gdzie połazić, poplażować i popływać kajakiem :spoko:
Bbee88
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 13.04.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bbee88 » 16.03.2024 10:30

Super foty ze szczytu :)
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 16.03.2024 11:02

Habanero napisał(a):Do tego Prvić kajakiem ... https://youtu.be/Z8B1ebu84jA?si=3SgS-K7r_OIC6oLd

Świetny kanał, dzięki za link!
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1381
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 16.03.2024 14:57

Habanero napisał(a):Super wyprawa :hearts:
Kiedyś na pewno zrealizuję i zatrzymam sie tam na dłużej :D
Do tego Prvić kajakiem ... https://youtu.be/Z8B1ebu84jA?si=3SgS-K7r_OIC6oLd
Z drugiej strony Stara Baška i jej okoliczne plaże, równie piękne.
Genialny region. Jest gdzie połazić, poplażować i popływać kajakiem :spoko:

Świetne miejsce jeżeli chce się spędzić aktywnie urlop. Będzie też trekking do Starej Baški :lol: .

Bbee88 napisał(a):Super foty ze szczytu :)

Dziękuję :D .

Epepa napisał(a):
Habanero napisał(a):Do tego Prvić kajakiem ... https://youtu.be/Z8B1ebu84jA?si=3SgS-K7r_OIC6oLd

Świetny kanał, dzięki za link!

Dzięki za film. Fajne uzupełnienie relacji :D .
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1381
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 16.03.2024 16:13

Odchodząc u podnóża Gabara (277 m) wypatruję ułożone z kamieni serca :) .
P7020518.jpg


Teraz poruszam się prawdziwym niebieskim szlakiem :) . Z pięknymi widokami roztaczającymi się przede mną idzie się przyjemnie. Szlak łagodnie obniża się do przełęczy Prijevoj Vraca. Sprawnie tam docieram. Przełęcz jest węzłem szlaków. Kończy się tu niebieski szlak poprowadzony granią, którym tu dotarłem. Dochodzi tu też czerwony z Baški, którym zaczynałem wędrówkę i teraz będę nim podążał do latarni Škuljica gdzie kończy swój bieg. Jest też mała odnoga czerwonego szlaku na szczyt Bag. Początek ma tu też żółty szlak do zatoczki Uvala Bracoli. Na mapie z informacji turystycznej w informacjach o szlakach są piktogramy w czterech kolorach oznaczające poziom trudności: zielony – łatwy, żółty – średni, czerwony – wymagający i czarny – trudny. Na 74 szlaki tylko 3 są oznaczone jako trudne i właśnie żółty do Uvala Bracoli jest jednym z nich.
P7020520.jpg


Tu spotykam pierwszych dziś górskich łazików, wcześniej byli tylko biegacze.
Rzut oka na Baškę i czas ruszać dalej.
P7020521.jpg


Początkowo szlaki czerwony i żółty idą razem ale szybko czerwony do latarni odbija w lewo.
P7020522.jpg


Szlak raz mocniej raz słabiej obniża się ale generalnie jest cały czas w dół.
P7020527.jpg


Omija łukiem wielką szczelinę, w której jest woda.
P7020524.jpg


Widać już cel mojej dzisiejszej wycieczki.
P7020528.jpg


I po paru minutach staję pod latarnią :lol: .
P7020530.jpg


Okazuje się, że wyspa Prvić wcale blisko nie jest.
P7020529.jpg


Zmiana obiektywu i czas na zbliżenia na latarnię na wyspie Prvić :D .
P7020535.jpg


I na Grgurskie klify.
P7020537.jpg


Zlewam się z otoczeniem: czapka w kolorze morza, koszulka latarni a spodenki w kolorze skał (no prawie) :D .
P7020534.jpg


Ostatnie zdjęcie robi mi Czech z czeskiej części Cieszyna. Mówi dosyć dobrze w naszym języku.

CDN
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.03.2024 16:26

Ta latarnia to taka :lezekwicze: przy polskich może się schować...co innego ta na Privic - to już jest Latarnia.
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1381
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 17.03.2024 00:38

piekara114 napisał(a):Ta latarnia to taka :lezekwicze: przy polskich może się schować...co innego ta na Privic - to już jest Latarnia.


Parafrazując klasyka to jakaś popierdółka a nie latarnia :lol: przynajmniej w porównaniu do tych z naszego wybrzeża Bałtyku. Jakoś specjalnie zawiedziony nie byłem bo wiedziałem czego się miej więcej mogę spodziewać :D .
Tofik_83
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 02.12.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tofik_83 » 17.03.2024 07:43

ooo Krk, Baśka - super :)
Rozważam tę miejscowość jako wyjazd z dzieckiem więc już siadam, nadrabiam zaległości i czytam/oglądam :)
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2497
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 17.03.2024 14:08

Witaj!
Chętnie pooglądam miejsca, w których nigdy nie byłam :) .

Na mapie z informacji turystycznej w informacjach o szlakach są piktogramy w czterech kolorach oznaczające poziom trudności: zielony – łatwy, żółty – średni, czerwony – wymagający i czarny – trudny. Na 74 szlaki tylko 3 są oznaczone jako trudne i właśnie żółty do Uvala Bracoli jest jednym z nich.

Ja się już z tymi kolorkami pogubiłam :lol: :glupek: , pomijając to, że pomalowali niektóre czerwone na niebiesko :lol: , to dlaczego żółty - średni jest trudny?
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2497
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 17.03.2024 14:09

Witaj!
Chętnie pooglądam miejsca, w których nigdy nie byłam :) .

Na mapie z informacji turystycznej w informacjach o szlakach są piktogramy w czterech kolorach oznaczające poziom trudności: zielony – łatwy, żółty – średni, czerwony – wymagający i czarny – trudny. Na 74 szlaki tylko 3 są oznaczone jako trudne i właśnie żółty do Uvala Bracoli jest jednym z nich.

Ja się już z tymi kolorkami pogubiłam :lol: :glupek: , pomijając to, że pomalowali niektóre czerwone na niebiesko :lol: , to dlaczego żółty - średni jest trudny?
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1381
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 17.03.2024 15:44

Tofik_83 napisał(a):ooo Krk, Baśka - super :)
Rozważam tę miejscowość jako wyjazd z dzieckiem więc już siadam, nadrabiam zaległości i czytam/oglądam :)

Witaj w relacji :D . To dobre miejsce dla rodzin z dziećmi. Dno łagodnie opada. Spokojnie i łatwiej o miejsce na plaży jest w części zwanej Zarok. Minus taki, że daleko stąd do centrum ale można się przejść wieczorem spacerkiem. Im dalej od morza tym więcej trzeba więcej podchodzić pod górę. Może to nie Brela ale warto o tym wiedzieć szukając kwatery.

wiola2012 napisał(a):Witaj!
Chętnie pooglądam miejsca, w których nigdy nie byłam :) .

Witaj w relacji :) .

wiola2012 napisał(a):
Dawigs napisał(a):Na mapie z informacji turystycznej w informacjach o szlakach są piktogramy w czterech kolorach oznaczające poziom trudności: zielony – łatwy, żółty – średni, czerwony – wymagający i czarny – trudny. Na 74 szlaki tylko 3 są oznaczone jako trudne i właśnie żółty do Uvala Bracoli jest jednym z nich.

Ja się już z tymi kolorkami pogubiłam :lol: :glupek: , pomijając to, że pomalowali niektóre czerwone na niebiesko :lol: , to dlaczego żółty - średni jest trudny?

Faktycznie na pierwszy rzut oka to zakręcone :tak: ale w praktyce łatwiej się połapać o co chodzi mając mapkę przed sobą. Kolory szlaków nie określają poziomu ich trudności. Piktogramy z mapki określające poziom trudności danego szlaku nie są zależne od jego koloru.
Tak to wygląda na mapce.
orKa4PpA.jpg

Piktogramy z kolorem określającym poziom trudności przestawiają turystę z plecakiem i kijami :D .
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2497
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 17.03.2024 16:28

Dziękuję :)
Teraz wszystko jasne.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Baška, Krk 2023 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone