Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Baška, Krk 2023

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1381
Dołączył(a): 27.01.2012
Baška, Krk 2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 04.03.2024 10:56

Początek roku to u nas tradycyjnie kreślenie wakacyjnych planów. Choć rodzina chce do Chorwacji ja jeszcze sprawdzam kierunek grecki. Jednak wysokie ceny wynajmu samochodu skutecznie odstraszają i tak zaczynam poszukiwania lokalizacji na nasze chorwackie wakacje. Może w końcu wyspa najlepiej z widokami jak na Riwierze Makarskiej i tak dość szybko okazuje się, że jest takie miejsce. To Baška na wyspie Krk :D .
W styczniu w relacji Franza wypatruję szlak Thomas-Eder Steig w pobliżu Salzburga i już wiem, gdzie skierujemy się na początku wakacji. Na Salzburgską część urlopu przeznaczam cztery dni. Relacja dostępna tutaj
Jakieś trzy tygodnie przed Wielkanocą teść mocno podupada na zdrowiu. Rokowania nie są najlepsze. Wszystko spada na dalszy plan. Był to czas, w którym targały nami silne emocje.
Z biegiem czasu stan teścia ustabilizował się ale z decyzją co do wyjazdu zwlekamy do ostatniej chwili. Ostatecznie decyzja zapadła dwa dni przed wyruszeniem. Jedziemy mając z tyłu głowy to, że możemy wcześniej wrócić z wakacji...

Kilka zdjęć na zachętę.
20230701_190857.jpg

20230701_124341.jpg

20230702_073209.jpg

P7020555.jpg

P7020584.jpg

P7050765.jpg

P7060913.jpg

P7060860.jpg


Poprzednie relacje:
Istria / Fazana 2012
Baska Voda 2014
Tribunj 2015
Rumunia / Bułgaria 2016
Alpy Julijskie i Orebić 2017
Kreta zachodnia 2018
Zaostrog oraz Alpy Austriackie 2019
Peloponez 2022
Salzburg w drodze do Chorwacji 2023
Aktualizowane w ramach kolejnych wypadów:
Beskidzkie i tatrzańskie wędrówki
Sudeckie wędrówki
Bieszczadzkie wędrówki
Ostatnio edytowano 14.03.2024 00:02 przez Dawigs, łącznie edytowano 1 raz
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 04.03.2024 12:25

Jest pięknie na tej wyspie. Będę tu zaglądać, bo już w maju trzy wyspy, w tym Krk, zaplanowane :coool:
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 04.03.2024 12:34

Wyspa piękna. W ubiegłym roku cudny tydzień w Baśce, a rok wcześniej w Njivicach...więc siedzę i czekam na więcej ...dużo więcej :mg:
Pozdrawiam :coool:
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 04.03.2024 15:04

Byliśmy na Krk zeszłego lata tylko przejazdem, będę zaglądał żeby zobaczyć więcej.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 05.03.2024 20:39

To moje ulubione miejsce na wyspie :D Oczywiście będę śledził


Pozdrawiam
Piotr
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 05.03.2024 23:39

fajnie tam,
chętnie bym tam "zawitał",
nie wiem czy będę zaglądał do tego wątku,
bo nie wiem czy będę miał kiedy,
8)
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1381
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 06.03.2024 00:01

Habanero napisał(a):Jest pięknie na tej wyspie.

karin74 napisał(a):Wyspa piękna. W ubiegłym roku cudny tydzień w Baśce, a rok wcześniej w Njivicach...

Zwłaszcza okolice Baški są piękne widokowo :lol:
.
Habanero napisał(a):Będę tu zaglądać, bo już w maju trzy wyspy, w tym Krk, zaplanowane :coool:

Zazdroszczę :D .

karin74 napisał(a):...więc siedzę i czekam na więcej ...dużo więcej :mg:
Pozdrawiam :coool:

Jest z czego wybierać zwłaszcza jeśli chodzi o górskie widoki :) .

mchrob napisał(a):Byliśmy na Krk zeszłego lata tylko przejazdem, będę zaglądał żeby zobaczyć więcej.

Szkoda, że tylko przejazdem :) .

piotrf napisał(a):To moje ulubione miejsce na wyspie :D Oczywiście będę śledził
Pozdrawiam
Piotr

Chyba nie ma na wyspie Krk lepszych widoków niż te z Baški i na Baškę z góry :D .

599 napisał(a):fajnie tam,
chętnie bym tam "zawitał",
nie wiem czy będę zaglądał do tego wątku,
bo nie wiem czy będę miał kiedy,
8)

Zachęcam chociażby do śledzenia zdjęć, które będą się w relacji pojawiać ;) .

Witam serdecznie i zabieram się za pierwszą część relacji.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10886
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.03.2024 07:50

U nas Krk był majówkowy... i to był jeden z lepszych tygodniowych pobytów. Niestety nie udało się explorować wzgórza nad Baśką, ale też nie była to nasza noclegownia.
No ale zdjęcia spod sv.Ivana mamy :)
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 06.03.2024 10:14

Pomimo 8 pobytów w Cro, wyspa KRK jakoś nigdy nie stała się naszym celem wakacyjnym, w 2024 też się nie zanosi. Może 2025? Będę śledzić z uwagą, zwłaszcza że lubię takie widoki z góry.

A tak w ogóle, to dlaczego nie ma jeszcze klubu miłośników tej wyspy?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.03.2024 10:17

Kasia i Krzyś napisał(a):Pomimo 8 pobytów w Cro, wyspa KRK jakoś nigdy nie stała się naszym celem wakacyjnym, w 2024 też się nie zanosi. Może 2025?
U mnie identycznie, a 14 pobytów...Na razie nie ma planów, aby to zmienić...

Czekam na te widoki, zwłaszcza z góry.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2208
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 06.03.2024 10:27

piekara114 napisał(a):
Kasia i Krzyś napisał(a):Pomimo 8 pobytów w Cro, wyspa KRK jakoś nigdy nie stała się naszym celem wakacyjnym, w 2024 też się nie zanosi. Może 2025?
U mnie identycznie, a 14 pobytów...Na razie nie ma planów, aby to zmienić...

Czekam na te widoki, zwłaszcza z góry.


Dołączam do relacji, z ciekawości popatrzę, bo wiem że to popularna wyspa, ale nam na razie nie udało się tam dotrzeć :oops:
Też nie wiem, czy się kiedyś uda, ale kto wie ...
Choć obiektywnie mówiąc, aktualnie jak patrzę na ścianę i kalendarz Cro to właśnie w marcu mamy zdjecie Vrbnika na Krk autorstwa Agawy. Fajnie wygląda :proszedzieki:

pozdrawiam, Michał
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1381
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 06.03.2024 20:53

te kiero napisał(a):U nas Krk był majówkowy... i to był jeden z lepszych tygodniowych pobytów. Niestety nie udało się explorować wzgórza nad Baśką, ale też nie była to nasza noclegownia.
No ale zdjęcia spod sv.Ivana mamy :)

W maju pewnie nieco chłodniej niż latem i dla wędrówek lepiej chociaż my na upały nie mogliśmy narzekać :D .

Kasia i Krzyś napisał(a):Pomimo 8 pobytów w Cro, wyspa KRK jakoś nigdy nie stała się naszym celem wakacyjnym, w 2024 też się nie zanosi. Może 2025? Będę śledzić z uwagą, zwłaszcza że lubię takie widoki z góry.

piekara114 napisał(a): U mnie identycznie, na 14 pobytów...Na razie nie ma planów, aby to zmienić...

majkik75 napisał(a):Dołączam do relacji, z ciekawości popatrzę, bo wiem że to popularna wyspa, ale nam na razie nie udało się tam dotrzeć :oops:
Też nie wiem, czy się kiedyś uda, ale kto wie ...
Choć obiektywnie mówiąc, aktualnie jak patrzę na ścianę i kalendarz Cro to właśnie w marcu mamy zdjecie Vrbnika na Krk autorstwa Agawy. Fajnie wygląda :proszedzieki:

pozdrawiam, Michał


My też długo nie braliśmy tej wyspy pod uwagę :D .

Kasia i Krzyś napisał(a):A tak w ogóle, to dlaczego nie ma jeszcze klubu miłośników tej wyspy?

Może dlatego, że zjawiskowe widoki są głównie w okolicy Baški :?:

piekara114 napisał(a):Czekam na te widoki, zwłaszcza z góry.

Będzie troszkę widoków ze szlaków w okolicach Baški :lol: .

Witam w relacji nowych czytelników :D .
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.03.2024 20:55

Przegapiłam początek relacji, ale już jestem. Zapowiada się bardzo ciekawie, a na Krku jeszcze nie byliśmy 8O :mg: Mimo 21 wyjazdów do Cro ;)
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1381
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 06.03.2024 21:08

27.06.2023

Pierwsze urlopowe dni spędzamy zwiedzając Salzburg i okolice.
Dzień wyjazdu w kierunku Chorwacji zapowiadał się deszczowo i w istocie taki było ale w czasie naszego zwiedzania Muzeum Historii Naturalnej w Salzburgu przestało padać i nawet drogi przeschły :) .
Jeszcze tankowanie i ostatecznie wyruszamy spod Hangaru-7, siedziby zespołu akrobacji lotniczych Flying Bulls. Startujemy w jedynym słusznym kierunku czyli na południe :D ok. 14:40.
Góry spowite mniej lub bardziej w chmurach też mają swój urok póki nie pada deszcz :D .
20230627_144621.jpg

20230627_144753.jpg

20230627_153340.jpg


Do wysokości Villach podążamy autostradą A10, którą tam zmieniamy na A11 kierując się na Karawankentunnel. Ta część podróży mija zaskakująco płynnie i bez przeszkód. Ruch umiarkowany, przed tunelem bez korków, opłaty pobierane na bieżąco. Pierwszy raz tak trafiamy. Zazwyczaj przynajmniej chwilę trzeba było tam poczekać.
Niestety po słoweńskiej stronie tunelu pada. Na dodatek niemalże cały odcinek autostrady A2 od tunelu do wysokości Lublany ma wyłączony lewy pas ruchu. Zachodzimy w głowę dlaczego skoro żadne prace tam wtedy nie były prowadzone. Łapiemy też nasze ulubione przynajmniej pod względem nazwy radio Sraka. Było w 2012 roku jest i teraz :D .
Radio.jpg


Na wysokości stolicy Słowenii zmieniamy autostradę na A1, z której zjeżdżamy w Postojnej. Tym razem jednak nie będziemy zwiedzać jaskini tylko od razu kierujemy się na byłe przejście graniczne w Rupie. Przestaje padać. W jednej z miejscowości wypatrujemy czynną pekare i zaopatrujemy się w świeże pieczywo :D .

Po 19-tej wjeżdżamy do Chorwacji. Wracamy tu po czterech latach :D . Chociaż to nasz szósty raz w Chorwacji to po raz pierwszy korzystamy z dobrodziejstw strefy Schengen no i nie ma już kun tylko euro w portfelach. My jednak by podtrzymać tradycję (czytaj: wymienić na euro) jakieś kuny w portfelu wieziemy ;) .
Niestety Chorwacja wita nas chmurami :? . Mamy nadzieję że bliżej wybrzeża lub na wsypie to się zmieni ale niestety nic z tych rzeczy :( .
Gdy zbliżamy się do mostu ma wyspę Krk dzwoni zaniepokojona właścicielka kwatery. Jest Słowenką i w czasie korespondencji wspominałem, że będziemy chcieli po drodze wstąpić do Bledu. Okazuje się, że nad Bledem po południu przeszło mocne gradobicie. Pyta czy tam byliśmy, czy u nas wszystko w porządku. Cieszy się, że nie ucierpieliśmy i że niebawem się zobaczymy.
Po chwili jesteśmy na moście i tu zaskoczenie. Szlabany podniesione, opłata za przejazd nie jest pobierana. Przejazd przez wyspę jakoś nam się ciągnie. Na miejscu powitanie z właścicielką, dopełnienie formalności. Wniesienie bagaży i na plażę. Jest chłodno do tego stopnia, że idziemy w polarach :? . Takiego chodu jeszcze w Chorwacji nie doświadczyliśmy. Długo nie spacerujemy bo zaczyna padać deszcz. Nie takiego powitania pogodowego się spodziewaliśmy :( .
Widok z kwatery.
20230627_211159.jpg


Pierwszy kontakt z plażą.
20230627_212657.jpg


Nasza trasa.
Trasa.jpg


Rozpisałem się ale od następnego odcinka obiecuję więcej zdjęć i mniej tekstu :lol: .

PS.
Co się odwlecze to nie uciecze. Solidne gradobicie przeszło u nas w Opolu w sierpniu. W efekcie mocno ucierpiał samochód (kilkaset wgniotów, klapsa silnika z tego powodu wymieniona, resztę powyciągali), tunel (pomiażdżony poliwęglan, kilka dziur na wylot) prócz tego dziura w rynnie, odpryski tynku na elewacji budynku poniszczone lampki solarne :( .

CDN
Ostatnio edytowano 07.03.2024 00:00 przez Dawigs, łącznie edytowano 2 razy
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.03.2024 21:34

Ja tam lubię poczytać...
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone