Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Słoneczna Dalmacja 2014

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1379
Dołączył(a): 27.01.2012
Słoneczna Dalmacja 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 17.12.2014 23:19

Po roku przerwy wróciliśmy do Cro. Pierwszy wyjazd w 2012 był na Istrię.
Relacja tutaj:
istria-bled-z-dzieckiem-t40145.html

Skład bez zmian: żona, syn 7 lat i ja.
Tym razem obraliśmy kierunek bardziej na południe. W poszukiwaniu miejsca pobytu spędziłem trochę czasu na wertowaniu forum. Tak trafiłem na relację Aiszy. Po wymianie korespondencji na priva wybór padł na Baskę Vodę. Aisza dziękujemy! Twoje informacje były bardzo pomocne.

Tego lata pogoda w Chorwacji jaka była wszyscy wiedzą. My pod koniec urlopu załapaliśmy się na początek opadów. Zapraszam spragnionych słońca, w naszej relacji nie będzie go brakować. Odwiedzimy: Jeziora Plitwickie, Baskę Voda, Sv Jure, Pocitejl, Mostar, Blagaj, Medżugorje, Dubrownik, Ston, Split, Klis, Mikulov. Będzie więc bardzo klasycznie :hut: .
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.12.2014 23:27

Zapisuję się na klasykę :wink: :D
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1379
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 18.12.2014 00:16

Wyjeżdżamy z Opola w piątek 27 czerwca 2014r. Start zaplanowany na 8:00. Jest lekka obsuwa i ostatecznie wyruszamy o 8:50. Pierwszy etap podroży prowadzi w okolice Jezior Plitwickich.
Trasa dla naszego regionu tradycyjna: Opole – Racibórz dalej Czechy, Austria, Słowenia objazdem i Chorwacja. Ponieważ jestem jedynym kierowcą jedziemy spokojnie z przerwami. Na miejsce noclegu docieramy o 21:20.
Droga pierwszego dnia upłynęła bez niespodzianek. Pogoda dopisywała trochę chmur na przemian z słońcem ale bez deszczu. Hitem tego dnia był Rosjanin, który do płatnej toalety w Austrii przyszedł z … rolką papieru toaletowego. Może liczył na rabat ;)
Rezerwując nocleg w okolicy jezior Plitwickich wziąłem w zasadzie najtańszą ofertę z jednego z bardziej popularnych portali.
Jakież było nasze zdziwienie gdy okazało się, że do naszej dyspozycji jest cały domek – duża sypialnia, kuchnia w pełni wyposażona, łazienka nawet z pralką! Na powitanie była rakija z śliwek (dobra) i placki z dżemem też ze śliwek.
Przyjechaliśmy przy zapadającym zmierzchu więc nie było okazji do zobaczenia okolicy. Rano okazało się, że widoki są wyśmienite. Widać było nawet Welki Slap czyli Wielki Wodospad z Jezior Plitwickich. Słyszeliśmy też szum wodospadów. Gospodarz bardzo kontaktowy uczyliśmy się nawzajem słów po Polsku i Chorwacku :) Wizyta była krótka ale mile ją wspominamy.

Poranny widok
www.resizer.pl_6981.jpg


Coś dla fanów Star Wars
www.resizer.pl_8088.jpg


Nasz domek
www.resizer.pl_4044.jpg
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 18.12.2014 07:47

Zapisuję się do czytelni :D Jeziora Plitvickie jeszcze przed nami,w tym roku koniecznie.
Poranny widok bezcenny,a do tego szum wodospadu no bajka:)
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 18.12.2014 11:00

Ja też zasiadam w pierwszym rzędzie i chętnie poczytam relację sąsiada "zza miedzy", przy okazji zerknę na podlinkowaną relację z Istrii, którą też już 2 razy odwiedziłem, ale na południe najdalej dotarłem w okolice Szibenika i może znajdę pomysł na nowy kierunek :wink:
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 18.12.2014 13:17

Chętnie i ja poczytam i pooglądam bo w tym kończącym się już roku i nam dane było zakotwiczyć w Baskiej Vodzie a i w przyszłym roku jak tfu odpukać nic się złego nie wydarzy znowu się tam wybieramy. Będzie mi tym milej ,że będzie to relacja krajana- my zaczęliśmy naszą podróż do Chorwacji z Kędzierzyna-Koźla- różnica taka że jechaliśmy przez Madziary i tam spaliśmy w obie strony. Ten nocleg nad Jeziorami Pitvickimi to może być ciekawa alternatywa- jeśli można to proszę o namiar na ten domek. adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl. Z góry dziękuję.
meblik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 86
Dołączył(a): 03.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) meblik » 18.12.2014 13:22

Ja tež Potrzebuję teraz trochę promieni słonecznych. :P
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1379
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 18.12.2014 22:35

Witam wszystkich a w szczególności sąsiadów zza miedzy 8)

loverosa napisał(a):Zapisuję się do czytelni :D Jeziora Plitvickie jeszcze przed nami,w tym roku koniecznie.
Poranny widok bezcenny,a do tego szum wodospadu no bajka:)

By usłyszeć szum wodospadów trzeba było zachować ciszę ale widok rewelacyjny 8)

Marko66 napisał(a):Ja też zasiadam w pierwszym rzędzie i chętnie poczytam relację sąsiada "zza miedzy", przy okazji zerknę na podlinkowaną relację z Istrii, którą też już 2 razy odwiedziłem, ale na południe najdalej dotarłem w okolice Szibenika i może znajdę pomysł na nowy kierunek :wink:

Na Istrii było świetnie ale Riwiera Makarska u podnóża Biokova to jednak inna liga.

kibic hr napisał(a):…Ten nocleg nad Jeziorami Pitvickimi to może być ciekawa alternatywa- jeśli można to proszę o namiar na ten domek. adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl. Z góry dziękuję.

Namiary poszły na priva.

meblik napisał(a):Ja tež Potrzebuję teraz trochę promieni słonecznych. :P

Wobec tego zaczynam bez zwłoki relację.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 18.12.2014 22:45

Uwielbiam Dalmację, w zasadzie od dobrych kilku lat to dla nas słońce, plaża i wypoczynek.

...czekam na ciąg dalszy :D
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 18.12.2014 22:47

Dotarło. Dzięki i czekam na Baską Vodę widzianą Waszymi oczyma.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 18.12.2014 23:10

Dawigs napisał(a):Coś dla fanów Star Wars

Mocno naciągane, ale niech będzie. :wink:
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1379
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 19.12.2014 00:40

Czas na przepiękne miejsce jakim są Jeziora Plitwickie. Wytrawnym forumowiczom chyba nie trzeba mówic, że można chodzić koło, przed, wzdłuż, nad a podobno nawet pod wodospadami choć akurat tam nie dotarliśmy. Wybraliśmy trasę H z parkingu nr 2 liczoną na 4-6 godzin i w sumie wliczając obiad ukończyliśmy ją w 6 godzin nie spiesząc się zbytnio. Jest to jedynie fragment jezior ale trasa podobno najbardziej atrakcyjna widokowo. Podjeżdżaliśmy „pociągiem”, płynęliśmy statkiem po jeziorze co było dodatkową atrakcją dla naszego 7-mio latka. Tłumów ludzi jeszcze nie było choć w atrakcyjnych miejscach robiło się tłoczno.
Ciężko wybrać kilka zdjęc do relacji …

www.resizer.pl_8513.jpg

www.resizer.pl_8088.jpg

www.resizer.pl_8581.jpg

www.resizer.pl_1020.jpg

www.resizer.pl_549.jpg

Łódź podwodna
www.resizer.pl_6731.jpg

www.resizer.pl_6401.jpg

www.resizer.pl_2478.jpg

www.resizer.pl_8839.jpg

www.resizer.pl_2007.jpg

www.resizer.pl_8776.jpg

www.resizer.pl_1615 (1).jpg

www.resizer.pl_1008.jpg

www.resizer.pl_6466.jpg

www.resizer.pl_549 (1).jpg

www.resizer.pl_1029.jpg
Załączniki:
www.resizer.pl_5891.jpg
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.12.2014 00:54

Plitvicke Jezera zawsze piękne :D - i w realu :idea: i na zdjęciach :idea:
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1379
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 19.12.2014 01:16

anakin napisał(a):
Dawigs napisał(a):Coś dla fanów Star Wars

Mocno naciągane, ale niech będzie. :wink:


Tak :roll:
Syn jak tylko to zobaczył od razu skojarzył z żołnierzami z kreskówki Star Wars :P
Autor pewnie miał na myśli jakieś zwierzę. Na posesji było kilka innych rzeźb zwierząt.

Janusz Bajcer napisał(a):Plitvicke Jezera zawsze piękne :D - i w realu :idea: i na zdjęciach :idea:

W realu piękniejsze 8)
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 19.12.2014 01:17

Witam
to i ja sobie pooglądam i powspominam 8)
pozdrawiam Krzysiek :papa:
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Słoneczna Dalmacja 2014
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone