Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Słoneczna Dalmacja 2014

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gumis84
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 01.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gumis84 » 22.12.2014 10:57

to i ja sobie przycupnę i poczytam, bo we wrześniu czeka mnie pierwszy raz w Cro na riwierze :)
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1386
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 22.12.2014 22:02

Janusz Bajcer napisał(a):Trafiliście na dobrą pogodę :idea: dlatego szczęki leżą na Sveti Jure :oczko_usmiech:

te kiero napisał(a):no pogoda faktycznie wyśmienita,
widoki przednie na Jadran i wyspy, ale dobrze że odwróciliście się też w stronę interioru :)

Mieliśmy sporo szczęścia. Później z każdym dniem przejrzystośc powietrza była coraz gorsza.

Vjetar napisał(a):Otototo, lodziomiodzio i takie takie tam.
W następne wakacje obowiązkowo.
Pozdrawiam

Koniecznie.

Monte Christo napisał(a):Fajnie polar zagrał z niebieskim niebem :)
Poczytam i poogladam i ja :)

Tak, bez filtra nie byłby takiego efektu.

gumis84 napisał(a):to i ja sobie przycupnę i poczytam, bo we wrześniu czeka mnie pierwszy raz w Cro na riwierze :)

Witam. Nasze podróże to podążanie śladami innych, klasyka rejonu. Może wybierzesz coś dla siebie.
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1386
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 22.12.2014 22:46

Po wycieczce obfitującej we wrażenia popołudnie i wieczór spędzamy podobnie jak i następne dwa dni na plażingu.

3 lipca wieczorem były spore fale.
www.resizer.pl_5235.jpg

www.resizer.pl_1020 (1).jpg


Widziane z portu.
www.resizer.pl_8829.jpg

Plaża przy wejściu do portu. W jednej z restauracyjek na plaży oglądałem niektóre mecze mundialu.
www.resizer.pl_6908.jpg
kwidzownik
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 15.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kwidzownik » 22.12.2014 23:52

Siadam i ja. BV zaliczona 2 x zastanawiam się nad 3 wyjazdem i szukam wypraw, które mogą uatrakcyjnić pobyt ale św Jure chyba sobie odpuszczę.
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2528
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 23.12.2014 09:17

Też myślę o BV - i szukam miejscówki.

Piękne zdjęcia z SV. Jure !
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 23.12.2014 14:10

Przysiądę się do relacji, super zdjęcia ze Sv. Jure, my nie mieliśmy takiego szczęścia, zaraz po wjeździe wierzchołek znalazł się w chmurze, ale jest za to powód, żeby tam wrócić.
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 23.12.2014 16:07

świetna widoczność na Sv. Jure
a i na dole widoki całkiem niezłe :wink:
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1386
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 24.12.2014 01:33

Witam nowych czytelników :P .
kwidzownik napisał(a):Siadam i ja. BV zaliczona 2 x zastanawiam się nad 3 wyjazdem i szukam wypraw, które mogą uatrakcyjnić pobyt ale św Jure chyba sobie odpuszczę.

Warto tam wjechać tym bardziej, że są inne sposoby niż swoim samochodem.
Można wjechać małym autobusem. Kursuje taki też z Baski Vody. Są w kolorze szarym metalik i jako punkt docelowy podane jest Biokovo. Autobusy w konwoju liczącym 2 szt. wjeżdżają pilotowane przez gościa na skuterze.
Zjeżdżając mijaliśmy również kilka WV Up z wypożyczalni. Małe autko, które bez trudu zmieści się w każdej zatoczce zapewniając bezproblemowe mijanki.
Przygotowując się do wjazdu na Sv. Jure trafiłem również na relację ludzi, którzy wjechali na górę skuterami z wypożyczalni.

pawelli napisał(a):Też myślę o BV - i szukam miejscówki.
Piękne zdjęcia z SV. Jure !

Naszej miejscówki nie będę polecał. Gospodarze świetni, bardzo pomocni. Gospodyni jest Polką, która wyszła za Chorwata. W naszym apartmani 2+1 sypialnia była malutka, kuchnia też nie za duża, do morza było jakieś 300m. Na piętrze były dwie pary pokoi 2+2. Każda para ma wspólną kuchnię. Tych pokoi nie widziałem.

Przygotowania świąteczne wkroczyły w decydującą fazę, dlatego też kolejna część relacji po świętach.
W następnym odcinku rozpoczniemy wycieczkę po Bośni.

Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia składamy wszystkim najlepsze życzenia. Niech ten wyjątkowy czas napełni Wasze serca otuchą i nadzieją oraz pozwoli przezwyciężyć nawet największe trudności.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10903
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 24.12.2014 09:42

Dawigs napisał(a):Plaża przy wejściu do portu. W jednej z restauracyjek na plaży oglądałem niektóre mecze mundialu.

również korzystałem z transmisji w dwóch knajpach, ale w innym terminie

Dawigs napisał(a):Warto tam wjechać tym bardziej, że są inne sposoby niż swoim samochodem.
Można wjechać małym autobusem. Kursuje taki też z Baski Vody. Są w kolorze szarym metalik i jako punkt docelowy podane jest Biokovo.

szkoda że nie wiedziałem, bo bym skorzystał zapewne, następnym razem się pojedzie :)
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 24.12.2014 11:28

Zostawiam znak.

Dodane do obserwowanych :D
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1386
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 29.12.2014 01:49

Witam po świętach. Czas na kolejną część relacji.
4 lipca wyruszamy na wycieczkę po Bośni.
Za namową naszej gospodyni do Bośni wjeżdżamy przez przejście graniczne Veliki Prolog – Crveni Grm. Następnie kierujemy się Ljubuski i miejscowośc Capljina. Pomiędzy Ljubuskami a Capljiną jest drogowskaz na Wodospady Kravica. Mamy tu wrócic na koniec dnia. Przejeżdżamy również pod budową ogromnego wiaduktu autostradowego. Jak się potem okaże czeka nas najgorętszy dzień wakacji.
Pierwszy punkt programu to Pocitejl. Twierdza od 1471 roku była pod panowaniem Tureckim. Jedynie w XVII wieku Pocitejl na krótko został opanowany przez Wenecjan. Turcy po odbiciu twierdzy rozbudowali ją. Nie dziwi więc orientalny charakter zabudowy miasta. Zabytkowa zabudowa bardzo ucierpiała podczas wojny domowej w byłej Jugosławii. Na dzień dzisiejszy jednak większość zniszczeń odbudowano.
Na terenie twierdzy są zamieszkałe domy. Pod zabytkowymi murami są np. … warzywniaki. W jednej z baszt ktoś podpalił … kupkę śmieci.
W Polsce byłby to zapewne zabytek klasy zerowej ….
Na zdjęciach są są m. in.:
- Medresa, dawna szkoła koraniczna licząca 500 lat. Obecnie jest to restauracja.
- Meczet Hadżi-Alii z 1563r.
- Konak kapitanów Pocitejla z haremem.

Pocitejl nie da się przegapić jadąc drogą.
www.resizer.pl_2473.jpg

www.resizer.pl_5133.jpg

www.resizer.pl_6874.jpg

Warzywniak pod murami.
www.resizer.pl_6391.jpg

Wspinamy się do góry.
www.resizer.pl_6878.jpg

www.resizer.pl_6177.jpg

www.resizer.pl_3961.jpg

www.resizer.pl_9285.jpg
www.resizer.pl_8357.jpg
www.resizer.pl_2150.jpg

www.resizer.pl_2497.jpg

www.resizer.pl_1155.jpg

www.resizer.pl_675.jpg

www.resizer.pl_951.jpg

www.resizer.pl_951 (1).jpg


Opuszczamy Pocitejl i obieramy kierunek na Mostar. Ale to już w następnym odcinku.
zibi.s
Cromaniak
Posty: 2111
Dołączył(a): 01.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi.s » 29.12.2014 09:02

Świetne miejsca,świetna pogoda i świetne zdjęcia. Pozdrawiam i troche zazdroszczę :wink:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10903
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 29.12.2014 09:08

Dawigs napisał(a): Przejeżdżamy również pod budową ogromnego wiaduktu autostradowego

no jest co podziwiać
Dawigs napisał(a): Jak się potem okaże czeka nas najgorętszy dzień wakacji

w tym roku znów rekordy temp. padały w Bośni; miasta w dolinach/kotlinach szczelnie zakrytych górami
Dawigs napisał(a): Pierwszy punkt programu to Pocitejl.

w tym roku mało relacji Pocitelj "od góry" więc miło powspominać
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 29.12.2014 13:52

Właśnie nadrabiam zaległości na forum, więc nie mogę przegapic i Twojej relacji. Czekam na ciąg dalszy :D
19Gumis20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 290
Dołączył(a): 08.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) 19Gumis20 » 29.12.2014 15:08

No to zasiadam i ja, jako że od września szykuję się do wyprawy do Cro chętnie poczytam co pozwiedzać, bo jak dotychczas zawsze był tylko plażing :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Słoneczna Dalmacja 2014 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone