Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Barcelona. Marzec 2012

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 07.06.2012 15:53

morgana napisał(a):Toż Barcelona jest moją miłością pierwszą, szczerą i wciąż gorącą :) .


Cześć.
8)
twister07
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3071
Dołączył(a): 24.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) twister07 » 08.06.2012 08:00

To i ja sobie poczytam :) i pooglądam. Szczególnie, że w Barcelonie zakochałam się 15 lat temu....

BeJur napisał(a):Antonio Gaudi .... moje lekkie zboczenie, tak jak cała secesja i inne wymysły artysty.
Zboczenie wynikające z posiadania nauczycielki Historii Sztuki zafascynowanej Artystą ...
Jego dzieła nie są dla mnie czymś do zaliczenia - bo jestem w Barcelonie, tylko kolejnym "prześwietlenie" czy chęcią prześwietlenia tego co robił, jak robił i czym się inspirował ...
Na szczęście nie rozczarowałam się niczym, tylko po raz kolejny otworzyłam oczy .....
Zachęcam do poczytania czegoś na jego temat, lub obejrzenia (na którymś z discovery ostatnio był program poświecony Gaudiemu).
Może się niektórym zmienią "rankingi dzieł" i nagle okaże się, że nie był jednak takim szalonym cudakiem i mimo wszystko warto wydać kasę i odstać w kolejce:)
Oczywiscie nikogo do niczego nie namawiam .... tak mi się .... napisało :)


Nic dodać nic ująć ;)
Jak pierwszy raz zobaczyłam działa Gaudiego "podobały mi się" bo były "fajne", gdyż nasz przewodnik tylko powierzchownie o nich mówił. Jednak po przeczytaniu kilku książek o Gaudim i jego twórczości, gdzie wszystko było opisane dokładnie zrozumiałam ich sens. On nie tworzył ot tak sobie, wszystko jest przemyślane i ma "ukryty" ;) sens. Dlatego nie mogę się doczekać, aż znowu wybiorę się do Barcelony, żeby dostrzec te detale, których "gołym okiem" nie widać :)
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 10.06.2012 14:50

twister07 napisał(a):To i ja sobie poczytam :) i pooglądam.


Dawno Cię nie było.

Cześć.
8)
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1848
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 03.02.2013 11:17

Fajna relacja,dopiero dzisiaj do niej dotarłem,my we wrześniu odwiedzimy to miasto.
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 03.02.2013 20:18

mireks napisał(a):my we wrześniu odwiedzimy to miasto.

Życzę dobrej zabawy.
:hut:
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 22.10.2013 13:03

Witaj Mam wielka prosbe jakie atrakcje sa za darmow w pierwsza niedziele miesiaca bo tak sie sklada ze zawitam w tym terminie w Barcelonie. Za wszelkie informacje bede wdzieczna :lol: . Pozdrawiam :papa: :papa: :papa:
Poprzednia strona

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Barcelona. Marzec 2012 - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone