Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTANE)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 28.12.2013 18:45

Świetna sprawa z tą łódką i super prezent na rocznicę Obrazek Obrazek
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 28.12.2013 19:08

neska napisał(a):namiot to tylko noclegownia, dzieciaki nawet tam nie zaglądają całe dnie brykając na świeżym powietrzu...


Niestety starsze dzieciaki cały dzień brykają na ipadzie... :mrgreen:

neska napisał(a):Zresztą czy na kwaterce, czy na campie...Chorwacja jest piękna!


Właśnie :)
redaktorm
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 05.01.2013
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) redaktorm » 28.12.2013 21:01

z tym wypożyczaniem łódek w Chorwacji to "fajnie i niefajnie" :) wydaje mi się, że nawet te o mniejszej mocy mogą na morzu sprawiać wiele kłopotów. Momentami bywa niebezpiecznie. decydując się na taką wycieczkę powinno się mieć opanowane chociaż podstawy prowadzenia takiego "pływającego czegoś". Niestety wypożyczający mają w czterech literach przekazanie tej wiedzy, bo liczy się kasa. Mam patent żeglarski, więc jakieś tam podstawy mam i jakoś poradziłem sobie w tym roku z taką łódką w Chorwacji, ale należy pamiętać, że to jednak morze i trzeba mieć do niego respekt. Podstawowa zasada (pewnie wiele osób doświadczonych będzie ją krytykowało) to dziobem do fali. Bokiem do fali to zawsze niepotrzebne kłopoty :) a tak przy okazji pochwały dla osoby piszącej relację. Interesowała mnie tym bardziej, że w przyszłym roku Pakostane jest brane pod uwagę :)
neska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 31.07.2013
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) neska » 28.12.2013 21:24

gusia-s napisał(a):Świetna sprawa z tą łódką i super prezent na rocznicę...


Gusia ... prezent niezapomniany, ale takim zielonym nowicjuszom jak my radzę potrenować przy linii brzegowej zanim wypłyną na szerokie wody... :mrgreen:
neska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 31.07.2013
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) neska » 28.12.2013 22:19

redaktorm napisał(a):...decydując się na taką wycieczkę powinno się mieć opanowane chociaż podstawy prowadzenia takiego "pływającego czegoś"...


Zgadzam się w 100 %!
Z morzem nie ma żartów...Jako totalne żółtodzioby wykazaliśmy się wyjątkową lekkomyślnością i zapłaciliśmy za to lekkim stresem w początkowej fazie rejsu... Nie wiem czy była to kwestia silnych prądów morskich akurat w tym miejscu czy zerowych umiejętności żeglarskich...na szczęście z każdą min wycieczki było już tylko lepiej , a z perspektywy czasu naszą wyprawę oceniam bardzo pozytywnie, bo....zakochałam się w morzu, w przygodzie, w łódce, a przede wszystkim w niczym nie ograniczonej wolności...
Morze jest przepiękne. Błękit, który fascynuje i przeraża zarazem...wiatr, który plącze włosy, zapierające dech widoki, strach bo właśnie czujesz ,że jesteś łupinką w czułym posiadaniu tego zimnego, silnego bezkresu...wszystkie te emocje mieszają się we mnie wywołując" gęsią skórkę" skutecznie zagłuszając zdrowy rozsądek...


redaktorm napisał(a):...Podstawowa zasada (pewnie wiele osób doświadczonych będzie ją krytykowało) to dziobem do fali. Bokiem do fali to zawsze niepotrzebne kłopoty :)


:idea: Tak też podpowiedziała nam intuicja i dobrze na tym wyszliśmy... :D

redaktorm napisał(a):...w przyszłym roku Pakostane jest brane pod uwagę :)


Polecam gorąco i z góry życzę udanego wypoczynku :papa:
neska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 31.07.2013
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) neska » 29.12.2013 00:10

U stóp zielonych wzgórz naszym oczom ukazuje się urocza zatoka z wysuniętym w morze cypelkiem mola...tu postanawiamy poćwiczyć cumowanie...mimo obaw idzie całkiem sprawie :D ...W bezpiecznej odległości Tomek wyłącza silnik i łagodnie dryfujemy w kierunku lądu...ja przyczajam się na dziobie stateczku i kiedy jesteśmy prawie u celu wyskakuję na molo długim, pewnym susem,potem obwiązuję liną betonowy pachołek...Hip, hip, hurra!!! Udało się!
-Mamo...
-Tak?
-Jes­tem dum­ny, że połowa mnie to ty...
Różne teksty już w życiu słyszałam ale ten rozwala mi serce...
Zaszywam ten moment głęboko pod skórą, tak jak kiedyś chowałam pod łóżkiem cukierki z bożonarodzeniowej paczki...śmiejemy się, dzieciaki uwalniają energię ganiając się po molo...Tomcio pstryka fotki, cykady napierdzielają aż miło...gdybym miała kiedyś opisać swój idealny dzień nie dodałabym nic więcej...

12.JPG


13.JPG


14.JPG


Po chwili filozoficznej zadumy wyruszamy w dalszą drogę...

15.JPG


Płyniemy wzdłuż linii brzegowej podziwiając po drodze takie wypasione nadmorskie apartamenty..

16.JPG


Dzieciaki już zupełnie odstresowane korzystają z luksusów naszego jachciku...

17.JPG


Coraz więcej bander za burtą, pozdrawiamy się z oddali niczym wytrawni motocykliści...

18.JPG


Kierujemy się do zatoki Lucica...w oddali majaczy jakiś camp...

19.JPG


Postanawiamy zbadać teren...może to będzie nasza przyszłoroczna miejscówka?... 8)

20.JPG


Podpływamy do nadbrzeża...Camp lśni w pełnym słońcu...wolimy bardziej zacienione miejscówki ale warto się rozejrzeć...

21.JPG


Wyskakujemy na stały ląd...piękna zatoka atakuje tęczówki turkusem...trochę dalej campery ukryte w cieniu drzewek oliwnych...spokój, aż dzwoni w uszach...nie daję się prosić ...na ochotnika sprawdzam temp. wody...

23.JPG


Krystalicznie zimna, ale w taki upał nawet mi to nie przeszkadza...Pstrykam fotkę z nazwą campu, żeby gdzieś nie umknęła...strasznie mi się tu podoba...

22.JPG


Przysiadamy na murku chłonąc widoki, nie kryjąc zachwytów...

24.JPG


Słysząc ojczysty język zaczepia nas rodak stacjonujący na campie. Pyta gdzie można wynająć łódkę, ile kosztuje...my pytamy o warunki na campie...okazuje się ,że jest bardzo tani...ok 15 euro za 4 os rodzinkę, niestety na campie nie ma prądu i z wodą też bywa różnie...nie wiem czy to tylko taka antyreklama bo trudno tu o miejscówkę czy taki jest stan faktyczny...

27.JPG


Po krótkim plażowaniu i kąpanku zbieramy zabawki i szykujemy się do odwrotu...

26.JPG


Jeszcze pamiątkowy klombik wrzosu...

25.JPG


I już odpalamy łajbę...

28.JPG



c.d.n.
Ostatnio edytowano 26.01.2014 17:53 przez neska, łącznie edytowano 2 razy
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 29.12.2013 00:28

Do Drage dopłynęliście?
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4898
Dołączył(a): 03.02.2012
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 29.12.2013 00:31

neska napisał(a):...Tęsknię.


Fajnie piszesz - widzę że "cierpisz" w tęsknocie - bo słyszę" głos duszy" - a podobno najlepiej się tworzy w bólu.... :wink:
Dopiero zaczynam , ale pocierpię (ups) potęsknię z Tobą do końca :D :papa:
neska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 31.07.2013
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) neska » 29.12.2013 19:44

FUX napisał(a):Do Drage dopłynęliście?

Drage podziwialiśmy z morza...z powodu dużej liczebności innych pływadeł nie podjęliśmy parkowania w obawie, ze kogoś niechcący przerysujemy... :wink:
neska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 31.07.2013
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) neska » 29.12.2013 19:49

CROberto napisał(a):
Fajnie piszesz - widzę że "cierpisz" w tęsknocie - bo słyszę" głos duszy"


CROberto... daleko mi do Twoich epickich opisów, ale bardzo mi miło, że zajrzałeś...
Pozdrawiam Cieplutko :papa:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 29.12.2013 19:53

neska napisał(a):Drage podziwialiśmy z morza...z powodu dużej liczebności innych pływadeł nie podjęliśmy parkowania w obawie, ze kogoś niechcący przerysujemy... :wink:


To w sumie gdzie byliście?
Murter?
neska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 31.07.2013
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) neska » 29.12.2013 20:47

FUX napisał(a):To w sumie gdzie byliście?
Murter?



Fux...To był nasz pierwszy raz na łódce, spontaniczny, nie planowany...tak naprawdę nie mieliśmy pojęcia gdzie się udać...byliśmy z dwójką dzieci, z których jedno nie potrafi pływać, nasze umiejętności żeglarskie - zerowe... w obawie, że coś może się wydarzyć, nie wiem np. ,że zabłądzimy woleliśmy nie wypływać w całkowicie nieznane obszary :D
Samo uruchomienie łódki i beztroskie dryfowanie dało nam dużo frajdy i właśnie to mieliśmy na celu...pozwiedzaliśmy małe okoliczne wysepki m.in. wyspę św. Justyna ,zatoczki których nazw nie przytoczę, popłynęliśmy do Biogradu na wyśmienite lody, połowiliśmy rybki ( z sukcesem), poplażowaliśmy na zupełnym bezludziu...
Jak widzisz...wielkich rewelacji nie będzie ....chociaż....Nam się podobało, bo tak lubimy spędzać czas...
Pozdrawiam :papa:
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 29.12.2013 21:08

Podziwiam Was ... narobiliście mi chętki na taką wodną eskapadę... choć wilk morski też ze mnie żaden... bardzo kusząco to wszystko wygląda...

a możesz zdradzić ile mniej więcej taka przyjemność na 1 dzień Was kosztowała??

Pozdrawiam :papa:
neska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 31.07.2013
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) neska » 29.12.2013 21:12

mariusz_77 napisał(a):...a możesz zdradzić ile mniej więcej taka przyjemność na 1 dzień Was kosztowała??

Cały dzień 700 kun, czyli jakieś 400 zł....Polecam na specjalne okazje.. :oczko_usmiech:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4898
Dołączył(a): 03.02.2012
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 29.12.2013 21:36

neska napisał(a):
CROberto napisał(a):
Fajnie piszesz - widzę że "cierpisz" w tęsknocie - bo słyszę" głos duszy"


CROberto... daleko mi do Twoich epickich opisów, ale bardzo mi miło, że zajrzałeś...
Pozdrawiam Cieplutko :papa:


No.... przesadziłaś Obrazek :smo:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTANE) - strona 23
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone