Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Trpanj

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Agneswro
Autostopowicz
Trpanj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agneswro » 26.07.2013 07:31

Witam, jestem pierwszy raz na tym forum. Do Chorwacji jadę z rodziną i przyjaciółmi po raz drugi (Zadar za nami). Teraz jedziemy do Trpanj. Mam pytanie do osób, które tam były: Czy plaże są tylko żwirkowe, czy też znajdzie się też gdzieś piasek (dzieciaki)? I czy w miejscowości znajduje się jakiś większy sklep, typu Konzum?
I jak wygląda sprawa z promem z Ploce, czy są kolejki?
Dziękuję z góry za wszelkie wskazówki :)
adikos
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikos » 27.07.2013 09:44

hej
niestety nie spotkalem sie z plazami piaszczystymi :( sa betonowe , skaliste i kamieniste jest ladny prawie dwukilometrowy deptak nad morzem wsrod roslinnosci (cos pieknego) sa sklepy jest studenac jak i konzum tak ze spoko,odnosnie promu sie nie orientuje zawsze jade droga ladowa , pzdr :papa:
Magda75
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda75 » 27.07.2013 09:53

Plaża żwirkowo- kamienista jest w centrum koło hotelu.Piękne plaże znajdują się dopiero w okolicy- plaża Divna i plaże w Dubie Peljeskiej.
Fatamorgana
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 27.07.2013 10:00

Agneswro napisał(a):I jak wygląda sprawa z promem z Ploce, czy są kolejki?

Nawet jeżeli są, to nie ma się co tego bać, gdyż obecnie kursuje tam spory prom, który mieści trochę autek.
Ploće to znacznie większe miasto niż Trpanj a Peljeśac to popularne miejsce, także ruch w sezonie nie jest niczym wyjątkowym.
Jak się chcesz załapać na pewno to przybądź godzinę przed rejsem. :)
Agneswro
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agneswro » 29.07.2013 11:35

Dzięki za wszystkie odpowiedzi:)
Dużo już poczytałam o tej miejscowości i samym półwyspie, odliczam dni do 15 sierpnia i liczę na wspaniałe wakacje :)
ps. To forum jest super, istna kopalnia wiedzy dla "młodych" Cromaniaków :)
sneer
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 29.06.2016 13:17

Trochę mało ostatnio świeżych newsów na forum o Trpanj.

Czy bywalcy tego miasteczka mogliby odpowiedzieć na moje pytania?

1. Czy fakt, że z/do Trpanj kursuje prom, nie wpływa negatywnie na sam "odbiór" miastteczka? Hałas, brudna wodna, brak klimatu w porcie?

2. W której części Trpanj polecacie szukać kwatery? Bardziej na zachód czy wschód?

3. Czytając informację o Trpanj kilka razy spotkałem się z informacją, że wzdłuż morza jest fajna spacerowa promenada. Szczerze mówiąc, z tego co widzę na streetview nie wygląda ona jakoś specjalnie urokliwie, i w zasadzie nigdzie nie prowadzi i ślepo się kończy? A może coś przeoczyłem?
krzysiek bb
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek bb » 11.07.2016 11:22

1. Nie, wręcz przeciwnie prom to atrakcja tego miejsca-przynajmniej taką była dla moich dzieci. jedyne co może przeszkadzać to kolejka samochodów. Trpanj to malutka miejscowość, taki też port.
2.Promenada, czy bardziej ścieżka zrobiona jest na półce skalnej w kierunku południowym. Fajne miejsce z trudnymi zejściami do morza, ja tam z dziećmi nie bywałem.
kejtis
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) kejtis » 29.09.2016 15:20

Właśnie wróciliśmy.
1. Miasteczko jest malutkie, jest czysto i cicho, choć my mieszkaliśmy nie przy porcie, a w świetnej kwaterze w okolicy Kampingu Vrila
2. w okolicy Kampingu Vrila - jak chcesz mogę podać namiar-nie wiem, czy można tak wkleić na forum adres i kontakt, czy musi być wysłane na priv.
3. Promenada jest śliczna. Jest to ścieżka w klifie, z pięknymi widokami i skalnymi plażami, prowadzi od portu ku, nie wiem, jak to ująć, małemu kościołowi i cmentarzowi, skąd z powrotem można wrócić do portu.
Raphael
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 22.10.2017 20:48

Jak w Trpanj wygląda sprawa parkowania? Rozważam noclegi na półwyspie Plejesac, ale nie w samym Trpanj, a do tego miasteczka chciałbym podjechać na kąpiel błotną.
Mancia
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mancia » 26.10.2017 11:16

Najlepiej podjechać pod plażę Luka, jest tam spory parking. Zaparkować i spacerkiem udać się w kierunku promenady nad morzem, która prowadzi obok błotnej zatoki lub po prostu zejść na plażę wskoczyć do morza i dopłynąć :D.
Raphael
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 26.10.2017 16:13

@Mancia
przy plaży Luka to ten parking? https://goo.gl/maps/YgvintGFH8R2
43°00'12.5"N 17°17'00.1"E
Mancia
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mancia » 27.10.2017 08:09

Dokładnie ten :D
Wracasz się kawałek do mostku, skręcasz w prawo i ścieżką za kościołem schodzisz do błotnej zatoki. Tam są już kierunkowskazy.
Lub schodzisz na plażę, trochę odpoczywasz po podróży do Trpanji, i wpław do Blata - kierując się na lewo.
Och!!!!!! Jak tam jest cudnie.
A idąc dalej promenadą nad morzem możesz sobie zrobić spacerek do centrum miasteczka. Podziwiając przepiękne widoki.
andy13
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy13 » 22.01.2018 20:04

Od pośrednika usłyszałem, że północna strona półwyspu jest be bo słońce w plecy świeci, a woda też nie najlepsza bo farmy i Neretwa... Może ktoś podzielić się swoimi doświadczeniami z Trpanj? (przygotowania czas zacząć :D)

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019