Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trpanj

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Agneswro
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 26.07.2013
Trpanj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agneswro » 26.07.2013 07:31

Witam, jestem pierwszy raz na tym forum. Do Chorwacji jadę z rodziną i przyjaciółmi po raz drugi (Zadar za nami). Teraz jedziemy do Trpanj. Mam pytanie do osób, które tam były: Czy plaże są tylko żwirkowe, czy też znajdzie się też gdzieś piasek (dzieciaki)? I czy w miejscowości znajduje się jakiś większy sklep, typu Konzum?
I jak wygląda sprawa z promem z Ploce, czy są kolejki?
Dziękuję z góry za wszelkie wskazówki :)
adikos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikos » 27.07.2013 09:44

hej
niestety nie spotkalem sie z plazami piaszczystymi :( sa betonowe , skaliste i kamieniste jest ladny prawie dwukilometrowy deptak nad morzem wsrod roslinnosci (cos pieknego) sa sklepy jest studenac jak i konzum tak ze spoko,odnosnie promu sie nie orientuje zawsze jade droga ladowa , pzdr :papa:
Magda75
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 25.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda75 » 27.07.2013 09:53

Plaża żwirkowo- kamienista jest w centrum koło hotelu.Piękne plaże znajdują się dopiero w okolicy- plaża Divna i plaże w Dubie Peljeskiej.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 27.07.2013 10:00

Agneswro napisał(a):I jak wygląda sprawa z promem z Ploce, czy są kolejki?

Nawet jeżeli są, to nie ma się co tego bać, gdyż obecnie kursuje tam spory prom, który mieści trochę autek.
Ploće to znacznie większe miasto niż Trpanj a Peljeśac to popularne miejsce, także ruch w sezonie nie jest niczym wyjątkowym.
Jak się chcesz załapać na pewno to przybądź godzinę przed rejsem. :)
Agneswro
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 26.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agneswro » 29.07.2013 11:35

Dzięki za wszystkie odpowiedzi:)
Dużo już poczytałam o tej miejscowości i samym półwyspie, odliczam dni do 15 sierpnia i liczę na wspaniałe wakacje :)
ps. To forum jest super, istna kopalnia wiedzy dla "młodych" Cromaniaków :)
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 29.06.2016 13:17

Trochę mało ostatnio świeżych newsów na forum o Trpanj.

Czy bywalcy tego miasteczka mogliby odpowiedzieć na moje pytania?

1. Czy fakt, że z/do Trpanj kursuje prom, nie wpływa negatywnie na sam "odbiór" miastteczka? Hałas, brudna wodna, brak klimatu w porcie?

2. W której części Trpanj polecacie szukać kwatery? Bardziej na zachód czy wschód?

3. Czytając informację o Trpanj kilka razy spotkałem się z informacją, że wzdłuż morza jest fajna spacerowa promenada. Szczerze mówiąc, z tego co widzę na streetview nie wygląda ona jakoś specjalnie urokliwie, i w zasadzie nigdzie nie prowadzi i ślepo się kończy? A może coś przeoczyłem?
krzysiek bb
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 117
Dołączył(a): 23.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek bb » 11.07.2016 11:22

1. Nie, wręcz przeciwnie prom to atrakcja tego miejsca-przynajmniej taką była dla moich dzieci. jedyne co może przeszkadzać to kolejka samochodów. Trpanj to malutka miejscowość, taki też port.
2.Promenada, czy bardziej ścieżka zrobiona jest na półce skalnej w kierunku południowym. Fajne miejsce z trudnymi zejściami do morza, ja tam z dziećmi nie bywałem.
kejtis
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kejtis » 29.09.2016 15:20

Właśnie wróciliśmy.
1. Miasteczko jest malutkie, jest czysto i cicho, choć my mieszkaliśmy nie przy porcie, a w świetnej kwaterze w okolicy Kampingu Vrila
2. w okolicy Kampingu Vrila - jak chcesz mogę podać namiar-nie wiem, czy można tak wkleić na forum adres i kontakt, czy musi być wysłane na priv.
3. Promenada jest śliczna. Jest to ścieżka w klifie, z pięknymi widokami i skalnymi plażami, prowadzi od portu ku, nie wiem, jak to ująć, małemu kościołowi i cmentarzowi, skąd z powrotem można wrócić do portu.
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 22.10.2017 20:48

Jak w Trpanj wygląda sprawa parkowania? Rozważam noclegi na półwyspie Plejesac, ale nie w samym Trpanj, a do tego miasteczka chciałbym podjechać na kąpiel błotną.
Mancia
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 04.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mancia » 26.10.2017 11:16

Najlepiej podjechać pod plażę Luka, jest tam spory parking. Zaparkować i spacerkiem udać się w kierunku promenady nad morzem, która prowadzi obok błotnej zatoki lub po prostu zejść na plażę wskoczyć do morza i dopłynąć :D.
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 26.10.2017 16:13

@Mancia
przy plaży Luka to ten parking? https://goo.gl/maps/YgvintGFH8R2
43°00'12.5"N 17°17'00.1"E
Mancia
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 04.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mancia » 27.10.2017 08:09

Dokładnie ten :D
Wracasz się kawałek do mostku, skręcasz w prawo i ścieżką za kościołem schodzisz do błotnej zatoki. Tam są już kierunkowskazy.
Lub schodzisz na plażę, trochę odpoczywasz po podróży do Trpanji, i wpław do Blata - kierując się na lewo.
Och!!!!!! Jak tam jest cudnie.
A idąc dalej promenadą nad morzem możesz sobie zrobić spacerek do centrum miasteczka. Podziwiając przepiękne widoki.
andy13
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 22.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy13 » 22.01.2018 20:04

Od pośrednika usłyszałem, że północna strona półwyspu jest be bo słońce w plecy świeci, a woda też nie najlepsza bo farmy i Neretwa... Może ktoś podzielić się swoimi doświadczeniami z Trpanj? (przygotowania czas zacząć :D)
gajowy6969
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) gajowy6969 » 13.05.2021 23:47

andy13 napisał(a):Od pośrednika usłyszałem, że północna strona półwyspu jest be bo słońce w plecy świeci, a woda też nie najlepsza bo farmy i Neretwa... Może ktoś podzielić się swoimi doświadczeniami z Trpanj? (przygotowania czas zacząć :D)

Podbijam pytanie :)
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 14.05.2021 07:29

Osobiście bardzo lubię północne plaże. Słońce nie razi w oczy :)
Mam dobre doświadczenia z takimi z Hvaru, Korczuli i Pelieszacza też
Obok Trpanj jest plaża Divna. Byłem, i nie wiem o co chodzi z tymi farmami i Neretwą.
Może pośrednik ma interes w tym, żeby południe polecić :lol:
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone