Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Anglia Walia Irlandia Szkocja

Wielka Brytania (Anglia, Szkocja i Walia) jest w pełni otoczona wodą. W Wielkiej Brytanii akcenty zmieniają się zauważalnie co 40 km (25 mil). Szczególnie trudno jest wymówić jedno walijskie miasto. Llanfairpwllwlllandysiliogogogoch jest jedną z najdłuższych nazw miast na świecie. Stonehenge jest starsze niż piramidy - powstało około 3000 roku p.n.e.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 14.01.2013 17:15

Tak bez ... słowa wstępu? ;)

Będę oczywiście odwiedzał ten wątek, na razie zapętliłem się w Alpejskich Wspinaczkach nad jeziorem na dwudziestejktórejś stronie - podziwiam!

:papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 14.01.2013 17:20

tony montana napisał(a):Będę oczywiście odwiedzał ten wątek, na razie zapętliłem się w Alpejskich Wspinaczkach nad jeziorem na dwudziestejktórejś stronie - podziwiam!

To do wczasów nad jeziorem w Szwajcarii jeszcze Ci sporo zostało. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 14.01.2013 17:21

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):Będę oczywiście odwiedzał ten wątek, na razie zapętliłem się w Alpejskich Wspinaczkach nad jeziorem na dwudziestejktórejś stronie - podziwiam!

To do wczasów nad jeziorem w Szwajcarii jeszcze Ci sporo zostało. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek


hehe, ogólnie chyba ponad 100 stron tej relacji mam przed sobą ... ale nadrabiam... nadrabiam w miarę możliwości czasowych :)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18274
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 14.01.2013 17:23

Siadam i czekam , aż pokonasz Kanał Angielski , przywitasz się z białym klifem i ruszysz w te wyspiarskie zakamarki , a my z Tobą :D


Pozdrawiam
Piotr
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 14.01.2013 17:27

Ciepło, ciepło... :lol:

Tak jest, to dobry kierunek. :)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 14.01.2013 17:30

tony montana napisał(a):hehe, ogólnie chyba ponad 100 stron tej relacji mam przed sobą ... ale nadrabiam... nadrabiam w miarę możliwości czasowych :)

A swoją drogą - nie przypuszczałem, że akurat tamten wątek Cię zainteresuje. 8O

piotrf napisał(a):Siadam i czekam , aż pokonasz Kanał Angielski , przywitasz się z białym klifem i ruszysz w te wyspiarskie zakamarki , a my z Tobą :D

Mam zamiar wrzucić parę garści fotek - myślałem tak o jednej, czy dwóch fotkach z każdego dnia. Ale fakt, może zanim zacznę, powinienem jeszcze te klify z promu pokazać...

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 14.01.2013 17:32

jan_s1 napisał(a):Ciepło, ciepło... :lol:

Tak jest, to dobry kierunek. :)

W Twoje rejony się nie zapędzę. ;) Zatrzyma mnie mur Hadriana.

Pozdrawiam,
Wojtek
malina1959
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5741
Dołączył(a): 13.02.2012
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina1959 » 14.01.2013 18:37

Robię co mogę, ale nie "nadanżam" :(. A Ty następną wędrówkę zaczynasz ?

Ale to niebo ..... Bardzo lubię jak na niebie się dużo dzieje :lol:




Pozdrawiam, Gośka :)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 14.01.2013 18:42

tony montana napisał(a):Tak bez ... słowa wstępu? ;)

Dobrze, w takim razie jedno zdanie wstępu.

Po kilku pierwszych dniach zwiedzania Anglii, nieodparcie nasuwała się myśl, że relację należałoby nazwać: "Anglia to nie jest kraj dla dzikich ludzi".

piotrf napisał(a):Siadam i czekam , aż pokonasz Kanał Angielski , przywitasz się z białym klifem

OK, witam się. :)

P0430356.JPG
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 14.01.2013 18:46

malina1959 napisał(a):Robię co mogę, ale nie "nadanżam" :(. A Ty następną wędrówkę zaczynasz ?

Szybko zacząć, szybko skończyć i mieć z głowy. ;)

malina1959 napisał(a):Ale to niebo ..... Bardzo lubię jak na niebie się dużo dzieje :lol:

Tu się dzieje po obu stronach linii horyzontu. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
Użytkownik usunięty
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.01.2013 19:39

Franz napisał(a):No, to płyniemy. Kontynent zostaje za nami.


Mojemu synowi też ten pomysł chodził po głowie ale po przeanalizowaniu jego możliwości czasowych wybraliśmy drogę na wprost.
Ale za to Ty wycyzelowałeś ten wstępik ...zdjęcie bajkowe. Aż się boję co będzie dalej. :lol:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 14.01.2013 19:57

Kenik napisał(a):Mojemu synowi też ten pomysł chodził po głowie ale po przeanalizowaniu jego możliwości czasowych wybraliśmy drogę na wprost.

Kiedy zwiedzałem Irlandię czy Szkocję, zawsze przebywałem La Manche Eurotunelem. Ale skoro tematem jest Anglia, trzeba było się z szacunkiem do tych klifów zbliżyć. :)

Kenik napisał(a):Ale za to Ty wycyzelowałeś ten wstępik ...zdjęcie bajkowe. Aż się boję co będzie dalej. :lol:

Wiesz... to wybrzeże Francji, mojego ulubionego kraju. Zawsze się raduję, kiedy do niej wjeżdżam i zawsze mi żal z niej wyjeżdżać. Nie wiem, czy zajrzałaś tutaj.

Pozdrawiam,
Wojtek
Użytkownik usunięty
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.01.2013 20:19

Franz napisał(a): Nie wiem, czy zajrzałaś tutaj.



Ja nadal jestem u Ciebie czytaczem niewytrzymującymi tempa grupy zasadniczej i Twoja Francja jeszcze przeze mnie nie odkryta. :D
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 14.01.2013 20:41

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):hehe, ogólnie chyba ponad 100 stron tej relacji mam przed sobą ... ale nadrabiam... nadrabiam w miarę możliwości czasowych :)

A swoją drogą - nie przypuszczałem, że akurat tamten wątek Cię zainteresuje. 8O

Pozdrawiam,
Wojtek


:) Faktycznie, ani nigdy sporo nie chodziłem po górach, a już Twoje austriacke wyczyny pokazują mi kompletnie miejsce w szeregu ;), często u mnie góry nie goszczą w relacjach (choć w sumie Góry Stołowe, z których pisałem relację w maju 2012 to też góry), a teraz z dziećmi bardziej kierunkiem jest zwykle morze...

Ale odpowiadając na Twoje zaskoczenie - szczerze mówiąc "lecę" ze wszystkimi Twoimi relacjami po kolei i ta była KOLEJNA po prostu. Nie ukrywam, że Kanary czy Prowansja interesują mnie jeszcze bardziej, ale ta górska ma super klimat (bo sporo tekstu) i trzyma w napięciu !

:boss:
Następna strona

Powrót do Wielka Brytania - United Kingdom

cron
Anglia Walia Irlandia Szkocja
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone