Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Abordaż śródziemny, czyli kilka dni w krainie pesto

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 06.08.2016 18:13

SgwdYrEira napisał(a):Zaznaczam tylko chęć napisania relacji z urlopu. Na razie przyszedł mi do głowy tytuł ;)


Będę zerkał, czy "chęć" się zmaterializuje. :wink:
:papa:
SgwdYrEira
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4294
Dołączył(a): 18.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) SgwdYrEira » 07.08.2016 13:05

maslinka napisał(a):Ostatnia fotka nieco się wyłamuje z konwencji 8O


Ależ skąd, przecież to również kręgowiec.

Vjetar napisał(a):Mam nadzieję, że żadnej wojny nie będzie tylko ta historyczna Valarów z Morgothem. ;)


Wojna będzie, ale to dopiero ostatniego dnia wyjazdu. Niestety zdjęć nie mam, postaram się jednak ją opisać.

krutom napisał(a):Będę zerkał, czy "chęć" się zmaterializuje. :wink:
:papa:


Powoli będzie się materializowała.
SgwdYrEira
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4294
Dołączył(a): 18.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) SgwdYrEira » 07.08.2016 13:20

PROLOG

Tegoroczne wakacje stały pod znakiem zapytania. Nie bardzo wiedziałem czy, i jeśli tak, to kiedy będę miał wolne w pracy. W połowie czerwca okazało się, że będę mógł opuścić pracę w dniach 8-18.07. Plany na wyjazd kłębiły się w mojej głowy od wiosny. Tyle tylko, że to było kilka planów, każdy w zupełnie inne miejsce. Nie brałem pod uwagę cro z racji tego, że nie bardzo lubimy upały a już zeszłoroczne wrześniowe chorwackie słońce dało nam radę. W lipcu pewnie bym tam nie wytrzymał. Zapotrzebowanie rodziny było jedno, kilka dni nad wodą. Gdy już opracowałem wstępny plan, rodzina uściśliła żądania, to ma być słona woda. No cóż, musiałem zacząć planowanie na nowo ;) Zakupiłem kilka przewodników i zacząłem poczytywać.

skandynawia_be.jpg

finlandia_przewodnik_ilustrowany_IMAGE1_308987_6.jpg
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 07.08.2016 18:31

SgwdYrEira napisał(a):
Vjetar napisał(a):Mam nadzieję, że żadnej wojny nie będzie tylko ta historyczna Valarów z Morgothem. ;)


Wojna będzie, ale to dopiero ostatniego dnia wyjazdu. Niestety zdjęć nie mam, postaram się jednak ją opisać.


Ciekawym. :D

Pzdr
SgwdYrEira
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4294
Dołączył(a): 18.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) SgwdYrEira » 17.09.2016 16:43

Po przeczytaniu pokazanych powyżej przewodników miałem jeszcze większy mętlik w głowie niż przed lekturą. Postanowiłem ogarnąć temat bardziej od praktycznej strony i zacząłem szukać informacji w sieci. Niestety, nie znalazłem nic co pomogłoby mi w planowaniu wyjazdu do krainy tysiąca jezior. Tak prawdę mówiąc, to nie bardzo wiedziałem jak się zabrać za ten wyjazd. Mijały dni a ja nic nie wymyśliłem :( Aby swe cierpienia związane z planowaniem wyjazdu zmniejszyć postanowiłem jednak odpuścić Finlandię i wybrać się w miejsce nieco cieplejsze... Od razu planowanie dojazdu, noclegów i atrakcji na miejscu nabrało tempa :)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 17.09.2016 16:54

SgwdYrEira napisał(a): Aby swe cierpienia związane z planowaniem wyjazdu zmniejszyć postanowiłem jednak odpuścić Finlandię i wybrać się w miejsce nieco cieplejsze... Od razu planowanie dojazdu, noclegów i atrakcji na miejscu nabrało tempa :)

Jak ma być nieco cieplej to ja się piszę ... :oczko_usmiech:
SgwdYrEira
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4294
Dołączył(a): 18.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) SgwdYrEira » 17.09.2016 22:54

Będzie ok. 25 stopni, idealnie aby się nie spocić ;)
SgwdYrEira
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4294
Dołączył(a): 18.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) SgwdYrEira » 18.09.2016 10:58

Dzień I

Wyjeżdżamy w piątek po pracy, tj. około 13:00. Czeka nas dość długa droga na sam kraniec naszej ojczyzny. Po drodze musimy pamiętać, aby ominąć stolicę - szczyt NATO to nie najlepszy czas na tranzyt przez Warszawę ;) Jedziemy więc taką trasą:

D1.png


Czas przejazdu podany przez google jak najbardziej się zgadza. Doliczając godzinną przerwę na obiad w Myszyńcu meldujemy się o 21:00 w naszej tranzytowej noclegowni. Pędzimy jeszcze do sklepu po browara i prowiant na jutrzejszą drogę. Piwko smakuje wyśmienicie :)
Nazajutrz rozglądamy się gdzie to dotarliśmy...

Dzień II

_DSC2536.jpg

_DSC2541.jpg


Tak, tak, dobrze rozpoznajecie, jesteśmy nad jeziorem Wiżajny (lit. Vižainis).
Ten to dopiero miał długą drogę... ;)

_DSC2543.jpg


Nie zabawimy jednak nad jeziorem zbyt długo, krótki spacerek i odjeżdżamy. Zaraz, zaraz, jeszcze chwila. Coś zmąciło taflę wody...

_DSC2545.jpg


Maluchy są pocieszne, robią kilka kroków i opadają na ziemię, pewnie zmęczyły się podróżą :)

_DSC2552.jpg

_DSC2556.jpg

_DSC2558.jpg

_DSC2559.jpg

_DSC2560.jpg

_DSC2562.jpg


Czas zostawić ptaszydła w spokoju i ruszać dalej...
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9102
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 18.09.2016 11:27

To nie były ptaszydła, tylko brzydkie kaczątka :wink: :D
SgwdYrEira
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4294
Dołączył(a): 18.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) SgwdYrEira » 18.09.2016 11:34

To te, które po pocałowaniu zmieniają się w księżniczki? :roll:
Jeśli tak, to popełniłem największy błąd mojego życia...
Były w zasięgu...
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9102
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 18.09.2016 11:41

SgwdYrEira napisał(a):To te, które po pocałowaniu zmieniają się w księżniczki? :roll:
Jeśli tak, to popełniłem największy błąd mojego życia...
Były w zasięgu...

Tylko uważaj, żeby żona tego nie przeczytała, bo ciemno to widzę :wink: :mrgreen:
SgwdYrEira
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4294
Dołączył(a): 18.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) SgwdYrEira » 18.09.2016 11:47

W kwestii księżniczek moja żona jest wyrozumiała i się nie wtrąca ;) :)
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 18.09.2016 16:13

SgwdYrEira napisał(a):W kwestii księżniczek moja żona jest wyrozumiała i się nie wtrąca ;) :)

Znaczy się na ulicy możesz swobodnie kręcić głową i rozglądać się :oczko_usmiech:
SgwdYrEira
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4294
Dołączył(a): 18.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) SgwdYrEira » 18.09.2016 16:15

Dzień II

Wyruszamy w kierunku naszego pierwszego nietranzytowego noclegu,

D2.png


podróż mija spokojnie, bez niespodzianek. Zatrzymujemy się w Kretyndze (lit. Kretinga) na zakupy i obiad.

_DSC2578.jpg

_DSC2564.jpg

_DSC2577.jpg

_DSC2570.jpg

_DSC2574.jpg

_DSC2581.jpg

_DSC2579.jpg

_DSC2572.jpg

_DSC2576.jpg


Do Pałacu Tyszkiewiczów nie poszliśmy, nieciekawie wygląda ten budynek.

W końcu dojechaliśmy na miejsce, zameldowaliśmy się, zostawiliśmy graty i w te pędy nad morze...
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 18.09.2016 16:25

Łotwa! Z wielką chęcią poczytam i pooglądam...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Abordaż śródziemny, czyli kilka dni w krainie pesto - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone