Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkrety

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mariosumik
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 24.01.2016
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariosumik » 31.01.2016 22:02

Witam szukam informacji czy ktoś z waz wie o autokarach które jeżdżą do Chorwacji proszę o namiary lato 2016
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 31.01.2016 22:15

mariosumik napisał(a):Witam szukam informacji czy ktoś z waz wie o autokarach które jeżdżą do Chorwacji proszę o namiary lato 2016

wrzuć w google pytanie, bo nawet nie napisałeś skąd do tej Chorwacji chcesz jechać i gdzie się zatrzymać
mariosumik
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 24.01.2016
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariosumik » 31.01.2016 22:35

z Cieszyna do Bibinje
mariosumik
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 24.01.2016
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariosumik » 31.01.2016 22:45

z Cieszyna do Bibinje rodzinka i psiak duży wilczurek w najgorszym razie może być z Bielska-B...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.02.2016 01:22

mariosumik napisał(a):Witam szukam informacji czy ktoś z waz wie o autokarach które jeżdżą do Chorwacji proszę o namiary lato 2016

Szukałeś chętnych do jazdy w kilka samochodów na wyspę Vir - zmiana planów :?:

Czytaj kilka przyklejonych tematów - może coś znajdziesz.
alternatywne-srodki-lokomocji-f5.html
jankeswilga
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 28.03.2014
gdzie na początku września z dzieckiem 1,5 roku??? poradźcie

Nieprzeczytany postnapisał(a) jankeswilga » 02.02.2016 14:51

Witam,
jestem nowy na forum, od pewnego czasu przeglądam i szukam informacji.W zeszłym roku niestety nie udało nam się wybrać do Cro. Planujemy wraz z żoną i córeczką spędzić urlop w Chorwacji. Myślimy o wrześniu bo już nie ma takich upałów i już luźniej mniej ludzi. Na początku września córka będzie mieć półtora roku. Raz byliśmy w Chorwacji w 2011 roku ze znajomymi w Novalji, ale to był wypad raczej taki imprezowy. Teraz szukamy spokojniejszego miejsca, polećcie jaką miejscowość wybrać, im bliżej północy tym lepiej bo mniej km do przejechania. Będziemy jechać w ciemno, planujemy wyjechać 31 sierpnia na noc. czekam na wasze propozycje.
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014
Re: gdzie na początku września z dzieckiem 1,5 roku??? porad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 02.02.2016 15:00

Miałam polecić Korculę, ale to nie północ ;) Wyspy są najlepsze, jak dla mnie - urocze zatoczki, cisza i spokój. Wrzesień to idealny czas ;) My byliśmy z niespełna 3 letnią córcią. Woda cieplutka, mało ludzi - same plusy jak dla mnie. Jeśli chodzi o północny region Cro - hmm... Najprawdziwsza i najcudowniejsza Chorwacja to południowa Dalmacja. Pomyślcie o tym ;)
chrisvertex
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 18.05.2009
Re: gdzie na początku września z dzieckiem 1,5 roku??? porad

Nieprzeczytany postnapisał(a) chrisvertex » 02.02.2016 15:23

Ja ze swojej strony polecam Tucepi, ze względu na plażę. Dla małych dzieci jest idealna, blisko zabudowań, z małymi kamyczkami oraz łatwym zejściem dla szkraba. Przetestowane w zeszłym roku (córka 1,5 roku), w tym roku również Tucepi (oba wypady we wrześniu). Mała będzie miała 2,5 roku oraz córka znajomych 1,5 roku. Na stronie tucepi.net możesz zerknąć jak wygląda plaża z widoku drona.
jankeswilga
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 28.03.2014
Re: gdzie na początku września z dzieckiem 1,5 roku??? porad

Nieprzeczytany postnapisał(a) jankeswilga » 02.02.2016 15:28

no tak, ale z Wa-wy na Korcule to około 1600 km, a na KRK czy Pag to około 1300km, a wydaje mi się, że dla takiego dziecka to jest różnica te 3-4 godziny drogi. Google pokazuję że na korcule nawet 19 godzin czas jazdy, na Krk 13 godzin. Na Korcule, to pasowało by jechać z noclegiem gdzieś w połowie drogi. A my chcemy jechać w nocy, żeby mała jak najwięcej trasy przespała. Prowadził będę też tylko ja.
Dzięki za sugestię, ale Korcula troszkę za daleko.
Użytkownik usunięty
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.02.2016 16:36

To jest trochę absurdalne polecać konkretną miejscowość, jak nikt na forum nie zna Was, waszych upodobań i zainteresowań.
Pojęcie "spokojniejsze miejsce niż Novalja" jest tak pojemne, że nic kompletnie nie mówi :roll:
Pojęcie "północ Chorwacji" jest tak pojemne, że możesz dostać z 50 miejscowości do spędzenia urlopu :roll:
Albo i 100 :wink:
Trzeba kupić przewodnik, poczytać relacje i wybrać to, co wam się spodoba najbardziej

Poza tym początek września to jeszcze częściowo sezon, jeszcze np. w Bawarii są ferie szkolne, a ciepło jest jak w sierpniu :roll:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: gdzie na początku września z dzieckiem 1,5 roku??? porad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.02.2016 17:33

jankeswilga napisał(a):Witam,
jestem nowy na forum, od pewnego czasu przeglądam i szukam informacji.W zeszłym roku niestety nie udało nam się wybrać do Cro. Planujemy wraz z żoną i córeczką spędzić urlop w Chorwacji. Myślimy o wrześniu bo już nie ma takich upałów i już luźniej mniej ludzi. Na początku września córka będzie mieć półtora roku. Raz byliśmy w Chorwacji w 2011 roku ze znajomymi w Novalji, ale to był wypad raczej taki imprezowy. Teraz szukamy spokojniejszego miejsca, polećcie jaką miejscowość wybrać, im bliżej północy tym lepiej bo mniej km do przejechania. Będziemy jechać w ciemno, planujemy wyjechać 31 sierpnia na noc. czekam na wasze propozycje.

Witam

informacje-o-miejscowosciach-z-rejonu-zadar-split-t31698.html

Poczytaj, sam coś wybierz, jeśli mało informacji - popytaj w istniejących wątkach.

Ja ze swojej strony polecam kilka miejscowości:
Bibinje
Sveti Petar na Moru
Pakoštane
Tribunj
Srima
Rogoźnica
jankeswilga
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 28.03.2014
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) jankeswilga » 03.02.2016 10:27

no czytam relacje, jeszcze jest trochę czasu, coś się wybierze, dzięki za Wasze opinie
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 04.02.2016 01:18

:D fajnie, że czytacie i analizujecie. Z małym brzdącem na pewno będzie, co nieco problemów. W zasadzie to się zastanawiam, organizujecie wakacje dla niego, czy dla siebie?
jankeswilga
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 28.03.2014
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) jankeswilga » 04.02.2016 09:00

No głównie my chcemy się ruszyć z domu w jakieś fajne miejsce, a jeśli my będziemy zadowoleni, to córeczka też to odczuwa i jest zadowolona, jeździmy z nią od małego, jak miała 2 miesiące to już byliśmy na 3 dniowym wypadzie w górach świętokrzyskich,w sierpniu jak miała 5 miesięcy 8-dniowy urlop nad naszym morzem, ostatnio w styczniu też 5 dni nad morzem, do tego weekendowe wyjazdy do rodziny po 300 km. Malutka wszystkie te wypady znosi rewelacyjnie, bardzo dobrze sypia i jest pogodna, szybko adaptuje się w nowych miejscach. Jeśli chodzi o drogę no to po 3-4 godzinach jazdy w dzień robi się marudna, w nocy dłuższej trasy z nią nie robiliśmy, więc nie wiem jak się zachowa. Oczywiście nie wiadomo jak się będzie zachowywać za te 7czy 8 miesięcy. Dużo jest relacji z małymi dziećmi, więc znaczy to, że ludzie jeżdżą z małymi dziećmi i nie jadą jeden raz, tylko za rok jada znowu, jak by było coś nie tak to by nie jechali kolejny raz, jak widać z niemowlakiem też da się odpocząć, coś zwiedzić i miło spędzić czas, (zależy co dla kogo jest odpoczynkiem i relaksem, dla mnie odpoczynkiem jest spacer brzegiem morza jak z wózkiem jak ostatnio po 6-7 kilometrów, czy latem spacer w nosidełku również takie trasy). Nie obawiamy się, marudzenia córeczki tylko wyzwaniem dla nas jest to, że do tej pory byliśmy tylko raz za granicą i to ze znajomymi, jeśli chodzi o komunikatywność, to jakoś się dogadamy żona po angielsku, ja po rosyjsku i niemiecku, chodzi nam tylko, o wybranie właściwej miejscowości, takiej po której będzie można swobodnie poruszać się z wózkiem, nie było dziesiątek schodów, plaża była dosyć blisko apartamentu i nie nie była betonowa, tylko drobno kamienista/ żwirkowa, był jakiś deptak/ promenada, na spacery. A dużego doświadczenia z Chorwacją nie mamy, tygodniowy pobyt w Novalji, dlatego pozwoliłem sobie zapytać tutaj, oczywiście dalej będę przeszukiwał relację i na pewno coś wybierzemy, ale świeże opinie też będą mile widziane. Pisałem, że planujemy jechać we wrześniu, bo już nie jest to taki wysoki sezon, a chcemy jechać jak jest już trochę spokojniej, teraz żona zaczęła mnie namawiać żeby jechać w czerwcu, żeby mogła się potem cieszyć opalenizną przez całe wakacje, niby jest to jakiś argument, ja jestem za wrześniem ze względu na temperaturę wody, która wtedy będzie wyższa niż w czerwcu. Szukamy, czytamy, zobaczymy jak wyjdzie. Pozdrawiam
brzo1985
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 343
Dołączył(a): 18.01.2012
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 09.02.2016 08:52

My ze swoją małą jeździliśmy na wypoczynek w Tatry, nad Bałtyk gdy skończyła 4 m-ce; następnie Chorwacja- Zaostrog, kiedy Jagoda miała 9 m-cy. Teraz doszedł do nas Florian i działamy tak samo w myśl zasady "Od małego na całego"- w marcu będziemy w Kościelisku, a w czerwcu spędzamy urlop w Dalmacji- wiek Floriana analogiczny do wyjazdów z małą Jagodą. Ludzie, którzy uważają, że wyjazdy z malutkimi dziećmi to "kara i męka" dla obu stron nie mają pojęcia co mówią i domniemywam, że na wyjazd nad riwierę szczecińską przygotowują się pół roku wcześniej oraz ich dzieci noszą kaski rowerowe w mieszkaniu ;)

Nie chcę spamować swoją relacją z małą w Zaostrogu (masz ją na jednej ze stron tego postu), więc w Twojej sytuacji polecam Ci wybranie miejsca pomiędzy miejscami Zaostrog, Podaca, Brist- wyłączając Gradac. Idealne miejsca dla osób z małymi dziećmi- płytko, cień i "promenada", która ciągnie się przez te wszystkie miejscowości- idealna na spacery z wózkiem. Ogólnie pełna logistyka mimo małych miejscowości.

Pozdrawiam.

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkrety - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone