Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji .

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
nitros
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 31.07.2018
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) nitros » 01.08.2018 18:03

Czy mógłby ktoś dokładniej wskazać miejsca tych tuneli w Austrii Chcielibyśmy je ominąć
21 wyjeżdżamy z zachodniopomorskiego pierwszy raz tak daleko (Makarska)
jedrula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 22.08.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) jedrula » 01.08.2018 23:29

nitros napisał(a):Czy mógłby ktoś dokładniej wskazać miejsca tych tuneli w Austrii Chcielibyśmy je ominąć
21 wyjeżdżamy z zachodniopomorskiego pierwszy raz tak daleko (Makarska)


Na stronie 12 w tym watku podalem trase jak na dloni z mapka i obrazkami.

Czy wykonac objazd w Sloweni zdecyduje na trasie w zaleznosci od samopoczucia.

Jesli objazd to tylko przez Spifeld Maribor Ptuj , za ptujem zaleznie jak duzy jest korek na Macelj to trzeba odbic na Cvetlin.

Potem znow trzeba zerknac w kamerki i zobaczyc jak wygladaja bramki w Lucko, jesli korek gigant to znow warto objechac itd itp....

Lub jechac tylko autostradami nic nie objezdzac , liczyc ze nie bedzie korkow.

Polecam przegladac kamerki HAK i/lub zainstalowac ich apke na telefonie.

6 sierpnia jade ta trasa to opisze ze szczegolami co i jak.
Ostatnio edytowano 02.08.2018 15:31 przez jedrula, łącznie edytowano 2 razy
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 02.08.2018 13:58

Cos jest nie tak z tymi kamerkami, i na stronie i na apce, nie mogę znaleźć Macejl...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.08.2018 14:23

madziaimaciek napisał(a):Cos jest nie tak z tymi kamerkami, i na stronie i na apce, nie mogę znaleźć Macejl...

TUTAJ >>> http://www.azm.hr/kamere.asp?pageID=44&lang=en też NO PHOTO
jedrula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 22.08.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) jedrula » 02.08.2018 15:23

Od kilku dni niedzialaja 2 kamery na Macelj, sadzilem ze to jednorazowa i chwilowa awaria, niestety cos im padlo na dluzej :-) wielka szkoda bo sa bardzo pomocne
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 02.08.2018 20:25

jedrula napisał(a):Od kilku dni niedzialaja 2 kamery na Macelj, sadzilem ze to jednorazowa i chwilowa awaria, niestety cos im padlo na dluzej :-) wielka szkoda bo sa bardzo pomocne

Chyba ze nie działają specialnie:)
jedrula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 22.08.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) jedrula » 02.08.2018 20:58

:mrgreen:

To mi troche skomplikuje podjecie decyzji bo porownywalem obraz z kamer z tym co pokazuje GM, Waze i. https://www.promet.si/portal/sl/razmere.aspx

Na tej stronie mozesz zaznaczyc zeby pokazywal kamery na Sloweni.

I teraz takie moje spostrzezenia po okolo miesiacu obserwacji:

Kiedy na kamerach HAK na Macelj bylo widac duza kolejke i korek to GM, Waze i promet.si rowniez ladnie pokazywaly korki ale chocby nie wiem jaki korek byl to nigdy nie widzialem go na kamerach promet.si w okolicach Podlehnika a tam sa ostatnie jakie maja Slowency.
Czyli nawet ogromne korki weekendowe widoczne na GM jako ciemnobordowy odcinek az do Podlehnika nie jest widoczny z tych kamer.

Zmylka byla czesto inna , kiedy GM pokazuje duzy korek to na kamerach bylo conajwyzej 10-15 aut w kolejce na 3-4 pasach wjezdzajacych do Cro i szlo w miare plynnie. Zatem GM i Waze maja swoje opoznienie w aktualizacji statusu korkow. Trzeba miec to na uwadze.
Po za tym kiedy na Macelj bylo widac mega korek to juz na kamerce z Trakoscan nie :-) bo jest nie w ta strone obrocona wiec niewiele pomaga na wjezdzie do Cro.

Trzeba bedzie troche improwizowac. :D

Akurat wjazd w Macelj nie jest dla mnie az tak istotny bo bede go pokonywac w srodku nocy a wtedy nie zauwazylem zadnych istotnych korkow.

Ale za dnia moze powyzsza informacja komus sie przydac.

Pozostaja jeszcze bramki na Lucko ale te ladnie widac na kilku kamerkach wiec jesli zobacze zakorkowane Lucko to smigam bokiem... Wlasnie sobie opracowuje kilka wariantow...
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 02.08.2018 21:32

jedrula napisał(a)::mrgreen:

To mi troche skomplikuje podjecie decyzji bo porownywalem obraz z kamer z tym co pokazuje GM, Waze i. https://www.promet.si/portal/sl/razmere.aspx

Na tej stronie mozesz zaznaczyc zeby pokazywal kamery na Sloweni.

I teraz takie moje spostrzezenia po okolo miesiacu obserwacji:

Kiedy na kamerach HAK na Macelj bylo widac duza kolejke i korek to GM, Waze i promet.si rowniez ladnie pokazywaly korki ale chocby nie wiem jaki korek byl to nigdy nie widzialem go na kamerach promet.si w okolicach Podlehnika a tam sa ostatnie jakie maja Slowency.
Czyli nawet ogromne korki weekendowe widoczne na GM jako ciemnobordowy odcinek az do Podlehnika nie jest widoczny z tych kamer.

Zmylka byla czesto inna , kiedy GM pokazuje duzy korek to na kamerach bylo conajwyzej 10-15 aut w kolejce na 3-4 pasach wjezdzajacych do Cro i szlo w miare plynnie. Zatem GM i Waze maja swoje opoznienie w aktualizacji statusu korkow. Trzeba miec to na uwadze.
Po za tym kiedy na Macelj bylo widac mega korek to juz na kamerce z Trakoscan nie :-) bo jest nie w ta strone obrocona wiec niewiele pomaga na wjezdzie do Cro.

Trzeba bedzie troche improwizowac. :D

Akurat wjazd w Macelj nie jest dla mnie az tak istotny bo bede go pokonywac w srodku nocy a wtedy nie zauwazylem zadnych istotnych korkow.

Ale za dnia moze powyzsza informacja komus sie przydac.

Pozostaja jeszcze bramki na Lucko ale te ladnie widac na kilku kamerkach wiec jesli zobacze zakorkowane Lucko to smigam bokiem... Wlasnie sobie opracowuje kilka wariantow...

W niedziele rano wjezdzamy przez Macejl
jedrula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 22.08.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) jedrula » 02.08.2018 22:02

madziaimaciek napisał(a):W niedziele rano wjezdzamy przez Macejl


Kiedy wstaje rano kolo 7:00 i przegladam kamerke na Lucko to nie zauwazylem mega korkow w kierunku Karlovac tylko co najwyzej dopiero sie tworzace ale tak po 8:00 rano to w obie strony jest juz mega korek,za pomoca pacholkow poszerzaja lub zwezaja ilosc pasow wjazdowych/wyjazdowych w zaleznosci od aktualnego natezenia.

Wiekszym problemem bedzie droga powrotna bo na bank wpadne na korek w Lucko.

Ale to sobie na tarasie w Podgorze rozpykam i rozplanuje na spokojnie :mrgreen:
Yozz
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 27.07.2018
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yozz » 07.08.2018 10:30

Podzielę się swoją opinią o trasie...

(Pomorze - Kołobaskowo - obwodnica Berlina - Norymberga - Passau - Wels - Liezen - Malibor - Graz - Krapina - Karlovac - dalej na A1 i prosto na Split do punktu docelowego Makarska (około 1980km podzielona na poł z noclegiem w Norymberdze) Autostradami bez zbaczania na objazdy.

Początkowo poruszałem się za pomocą google maps na telefonie, potem zainstalowałem aplikacje Via Michelin. Druga z aplikacji ma kiepsko spolczony asystent głosowy i śmiałem się pól trasy z pol-ang ale dało radę zrozumiec o co biega, natomiast tragiczny jest asystent pasa... zamiast wspominac o tym że "dalej prosto na [miejscowość]" to informowało że skręcaj w lewo... aby nie jechać na zjazdy w prawą stronę... dziwne ale jak już wychwyciłem mechanizm to jest ok.

Wyjazd z PL w sobotę o 6:00 z Pomorza w kierunku Berlina, potem w dół do Norymbergi (2 noce u rodziny i zwiedzanie miasta). Niestety zabrali sięza gierkówkę wiec przed granicą z Niemcami mogą robić się korki i są roboty, ale to niedługi odcinek... Droga przez niemieckie autostrady spokojna, wygodna, lecz męcząca ze względu na monotonię. Nie podróżuję często na tak długich trasach (powyżej 500km), więc takie mam odczucia. Wyjazd z Norymbergi w poniedziałek o 6:00 w kierunku Passau, dalej autostradami jeśli dobrze pamiętam na Wels, Liezen, Malibor, Graz, Krapina, Karlovac i dalej A1 w kierunku Splitu.

Jechaliśmy przez tunele, bez omijania ich... Patrząc na przebytą droge i tak bym nie wiedział gdzie zjechać aby je ominąć gdyż autostrada prowadzi cię jak po sznurku. Cała droga ogólnie super. Z początku w poniedziałek z rana na trasie do połowy Austrii było sporo tirów (wiadomo po weekendzie) ale wyprzedza się je bardzo szybko i nie było żadnych problemów, przyjemna jazda. Małe zatwardzenie (korek) zrobił sie w okolicach Regensburga ale to było w o 7 - 8:00 wiec pewnie ludzie do pracy śmigali. Potem po drodze ciut wiecej aut na rozwidleniu dróg w Chorwacji na Pulę i na Split... dalej już bardzo spokojnie... dojazd do Makarskiej w okolicach godziny 21:30... Jazda 19 letnią Astrą G, 1.8 w benzynie, spokojna jazda około 120 - 130km/h + tam gdzie przepisy dyktowały ograniczenia to stosowalismy się dla św. spokoju ;) powyżej 130km/h jazda dla mnie staje sie nie ekonomiczna na taki wyjazd, wiec nie szalałem ale bardzo dużo auto śmigało ile fabryka dała, nawet w tunelach co niektórzy jechali o te 20 - 30km/wiecej (w tunelach ograniczenie średnio 80 lub 100km/h).

Problem zauważyłem na granicy SLO - CRO gdyż sprawdzają tam dowody osobiste/paszporty... sprawdzanie to zbyt pochopne słowo, no ale było... nie mniej jednak po jednej bramce otwartej w każdą stronę, nie śpieszy im się, a dla samochodów wracajacych z CRO do Słowenii zrobił się korek na 2km... Wracamy w czwartek wiec zastanawiam sie jak to będzie z powrotem.

Koszty? Na ostatniej stacji przed Austrią wykupiliśmy winiety od razu na Austrię i Słowenię - 24 euro (9+15) potem tunele w kolejności to 5,50 euro oraz 9 euro = 14,50 euro... przy drugim tunelu nie dostaliśmy paragonu... dalej koszty to autostrady w Chorwacji.

Nie miły incydent spotkał moją partnerkę jak poszła płacić za benzynę na drugiej stacji (INA) po wjeździe do HR. Koleś próbował ją orżnąć na 100 kun i myślał że trafił na łatwą sztukę ;P gdy mu zwróciła uwagę, coś tam pociemniał, posprawdzał i wyjął brakującą kwotę.

Dlatego uważajcie na trasach, bo jesteście tam tylko "raz", jedziecie dalej i szkoda waszych nerwów i co najważniejsze uszczuplenia budżetu.

Pozdrawiamy z Makarskiej :)
flomaker
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 02.08.2018
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) flomaker » 08.08.2018 03:19

Yozz@ Dzięki za opis. Jadę za 10 dni podobnie jak Ty. Ze Sz-na do rodziny w Bawarii, później nocleg w okolicach Ptuj (więc winietę SLO odpuszczę), dalej przez Karlovac, później D1 do Wodospadów Kravica.
Winietę można kupić widzę już w Austrii za rzeką graniczną Inn.
W Chorwacji tylko tranzytem, więc zachcę płacić za paliwo kartą.

Ten odcinek D1 jakoś uciążliwy jest?

Pozdrawiam.
Yozz
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 27.07.2018
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yozz » 08.08.2018 10:04

Miałem na mysli Słowenię a nie Słowację ;)
Sorry...

D1?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.08.2018 10:10

D1 w Chorwacji, czyli jedynka - stara droga przez Plitvice

https://www.google.com/maps/place/D1,+C ... 15.6793889
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.08.2018 10:13

flomaker napisał(a):później D1 do Wodospadów Kravica.

Do Bośni jedziesz. :?:
Yozz
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 27.07.2018
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yozz » 08.08.2018 10:16

Nigdy nie jechałem tą drogą, za długa trasa by jechac bocznymi - przynajmniej dla mnie... Jako że moja ładniejsza połowa przejechała tylko łącznie z 300 - 400km, resztę jechałem sam i pod koniec dojazdu do Makarskiej byłem już zmęczony. Niby droga rozbita na 2 dni ale i tak temperatury, trasa, monotonia autostrad robi swoje. Spokojnej podróży wszystkim i miłego wypoczynku :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji . - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone