Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez BiH do Dalmacji

Zaglądnij tu zanim zadasz pytanie. Być może temat był już omawiany i odpowiedź na Twoje pytanie już tu jest.
[W FAQ mogą pisać tylko osoby uprawnione. Jeśli chcesz dołączyć do grupy redaktorów FAQ skontaktuj się z adminem.]
jgarbo
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 01.12.2008
Wklejanie zdjęć

Nieprzeczytany postnapisał(a) jgarbo » 16.06.2009 12:01

Chyba coś nie wyszło, nie umiem wkleić zdjęcia.
Sorki
Muszę poczytać.

Chyba jednak sie udało wkleić link ! :D :D :D
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 16.06.2009 12:35

Nie potrzeba winiety bo nie ma ani kawałka autostrady.
Jechałem tą trasą, dobry wybór, stosunkowo mało terenów zabudowanych, szybko się jedzie. Tylko uwaga na zwierzaki wychodzące na drogę szczególnie w nocy, ale to jak wszędzie na Węgrzech :)
jgarbo
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 01.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jgarbo » 18.06.2009 12:23

Dziękuje za odpowiedz, wyjazd 22 lipca w nocy przez Węgry i rano od 6 -tej (pi razy drzwi) przez BiH. Ciekawe ile mi zejdzie taka trasa z Katowic do Cavtat, z 3 godzinną drzemką w Chorwacji, przed wjazdem do BiH. :lol:
adikos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikos » 26.07.2009 10:44

jgarbo jak wrocisz napisz co i jak z ta trasa :)
agnieszkaPLN
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 12.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnieszkaPLN » 28.07.2009 18:09

adikos napisał(a):jgarbo jak wrocisz napisz co i jak z ta trasa :)

CZE.
JA CI MOGĘ OPISAĆ OBIE TRASY, BO WRÓCIŁAM WCZORAJ .
JECHALIŚMY DO ORASACA TRASĄ WZDŁUŻ DUNAJU A PRZEZ BANJA LUKĘ WRACALIŚMY.
ODBIE TASY PRZEJECHALIŚMY PO 19 GODZ. I 1250 km Z POSTOJAMI I KORKAMI BEZ BŁĄDZENIA.
PIERWSZĄ TRASĘ POKONALIŚMY JADĄC DO ORASACA. JEST CHYBA LEPSZA ZE WZGLĘDU NA MIEJSZĄ ILOŚĆ GÓR W BiH .DO GRANICY Z WĘGRAMI PRAKTYCZNIE SAME POLA I RZECZYWIŚCIE TRZEBA UWAŻAĆ NA WYSKAKUJĄCE ZWIERZĘTA .W BiH PATROLE POLICJI PRAKTYCZNIE CO KILKA KILOMETRÓW ZATRZYMUJĄ OBCOKRAJOWCÓW ( MNIE SAM POLICJANT BEZ AUTA I RADARU!! 8O ) NAJLEPIEJ JECHAĆ ZA KIMŚ .OBECNIE PRZED SARAJEWEM JEST KRÓTKA AUTOSTRADA I KOSZTUJE NIE CAŁE 1 EURO NA KOŃCU NIESTETY ROZKOPANA I NIE MA ASFALTU I KOREK DO SAMEGO SARAJEWA ( 7 RANO ) .TRUDNO POBŁĄDZĆ BO INNEJ DROGI POPROSTU NIE MA.
DRUGĄ TRASĄ WRACALIŚMY PRZEZ BANJA LUKĘ, NAPRAWDĘ MALOWNICZA ALE ZAKRĘT ZA ZAKRĘTEM I GÓRA ZA GÓRĄ I TAK 400km.
JEŚLI MACIE JAKIEŚ PYTANIA TO CHĘTNIE ODPOWIEM
adikos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikos » 29.07.2009 16:37

Dzieki Agnieszko za info :D pozdrawiam
wycinanka
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 27.07.2009
Moja trasa- prośba o opinię, poprawę i uświadomienie:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) wycinanka » 31.07.2009 21:34

Witam
10 sierpnia wyjeżdzamy do Dubrovnika. Wybrałam dwie trasy, ale nie wiem która lepsza (może żadna?)...
1- Wrocław- Boboszów- Brno- Bratysława- Balaton- Banja Luka- Mostar- Dubrownik;
2- Wrocław- Zwardoń na Budapeszt- Sarajewo- Dubrownik.

Która lepsza, szybsza, tańsza? Czy to co podałam nie jest zbyt dużym uproszczeniem?
Jeśli obie są beznadziejne, to proszę o wyrozumiałość;)
agnieszkaPLN
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 12.07.2009
Re: Moja trasa- prośba o opinię, poprawę i uświadomienie:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnieszkaPLN » 04.08.2009 09:39

wycinanka napisał(a):Witam
10 sierpnia wyjeżdzamy do Dubrovnika. Wybrałam dwie trasy, ale nie wiem która lepsza (może żadna?)...
1- Wrocław- Boboszów- Brno- Bratysława- Balaton- Banja Luka- Mostar- Dubrownik;
2- Wrocław- Zwardoń na Budapeszt- Sarajewo- Dubrownik.

Która lepsza, szybsza, tańsza? Czy to co podałam nie jest zbyt dużym uproszczeniem?
Jeśli obie są beznadziejne, to proszę o wyrozumiałość;)


witam
Moim zdanie lepsza trasa to ta przez Sarajewo,przejechałam obie trasy podane przez Ciebie i takie mam odczucia.Obie pokonałam w ok.19 godzin ale tą pierwszą dlatego ,że z Olkusza do granicy jechalismy 4 godziny,oczywiście należą sie tu podziękowania Zakopiance.Gdyby nie to napewno jechałoby sie krócej.Po drodze było kilka wahadełek,które tez spowolniły jazdę,ale w porównaniu z ta drugą trasą wole juz wahadełka.A poza tym trzeba przejechać Bosnie od tej strony i zobaczyc na własne oczy zniszczenia po wojnie,jest to uczucie nie do opisania,jadąc tą druga trasą tego nie ma.Również droga węgierska jest lepsza "od tej strony".Co do kosztów to kupowałam winietke na Słowacji(miesięczną bo krótsze sie skończyły)winietkę na Węgrzech i odcinek autostrady za Sarajewem (nie całe euro, bo nie miałam ich pieniędzy).Ceny za winiety łatwo mozna poszukać w necie ,nie wiem za bardzo bo mąż kupował a nie chcie Cie w błąd wprowadzać.Napewno jest to taniej niz jadąc autostradami i wcale nie długo dłużej sie jedzie,Polacy którzy rozbijali się koło nas jechali autostardą 18 godzin a zapłacili dużo więcej niż my.Poza tym trzeba sie uzbroic w spokój bo ogólnie jazda przez góry jest stresująca.Dla mnie osobiście nawet bardzo,na poczatku nie mogłam wogóle patrzec w bok,nie mam zdjęć pieknego bosniackiego jeziora :cry: .W drodze powrotnej było juz trochę lepiej,ale narazie nie myślę o powrocie do Chorwacji.Mimo iz wakacje mielismy bardzo udane,pogoda super,kamping tani i bardzo przyzwoity,tylko ceny w sklepach bardzo wysokie.W porównaniu z Cro w Polsce jest taniocha,jesli jedziesz na kamping radzę zabarc jak najwięcej jedzenia i wody mineralnej, która tam potrafi kosztować 3,50zł za butelke 1,5l.Gdybys miała jakieś pytania pisz smiało.pozdrawiam :lol:
w0jtek
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) w0jtek » 10.08.2009 07:15

Tydzień temu jechałem z Dubrovnika przez BiH (trasa przez Banja Lukę). Nawierzchnia bardzo dobra, żadnych problemów. Średnia prędkość jakieś 50 km/h bo bardzo kręta droga. Na trasie widziałem policję przy drodze jakieś 4-5 razy. Jeden raz nawet mnie zatrzymali, sprawdzili dokumenty i puścicli dalej. Na granicach żadnego czekania, stacje benzynowe- płaciłem kartą bez problemów.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 10.08.2009 09:15

Mimo wszystko nadal obstaję przy trasie: Boboszów, Mohelnice, Brno, Wiedeń, Maribor, Zagreb i dalej A1 do Dubrovnika. Sam jechałem w czerwcu do Sarajeva: to bardzo męcząca trasa i potrzebowałem na to 14:45˛samej jazdy, a jeżdżę szybko. Łącznie w samochodzie byłem 16 godzin.

Największy komfort i prędkość choć za pewne pieniądze jeździ się autostradami w Austrii i Chorwacji. Z Tucepi wracałem 11 godzin i to ma sens.
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007
Autostrada A 5 Osijek

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 03.09.2009 20:51

Pewnie wśród tysięcy postów jest gdzieś odpowiedź ale nie mogę nic znaleźć a wyjazd już za 2 dni więc sprawa pilna. Chodzi mi o autostradę Osijek - granica BIH a w szczególności do kąd ją wybudowano od strony Węgier, czy muszę jechać na Osijek i tam szukać gdzieś wjazdu czy też jest już dociągnięta do granicy Węgierskiej, czy też gdzieś indziej jest jakiś wjazd na nią i jak najlepiej od strony Węgier do niej się dostać, dzięki za wszelkie info.
agnieszkaPLN
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 12.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnieszkaPLN » 20.10.2009 20:48

MWN napisał(a):Mimo wszystko nadal obstaję przy trasie: Boboszów, Mohelnice, Brno, Wiedeń, Maribor, Zagreb i dalej A1 do Dubrovnika. Sam jechałem w czerwcu do Sarajeva: to bardzo męcząca trasa i potrzebowałem na to 14:45˛samej jazdy, a jeżdżę szybko. Łącznie w samochodzie byłem 16 godzin.

Największy komfort i prędkość choć za pewne pieniądze jeździ się autostradami w Austrii i Chorwacji. Z Tucepi wracałem 11 godzin i to ma sens.


Jeśli mieszkasz we Wrocławiu to napewno najszbsza jest przez Brno,Wiedeń...
Szybko przejechałeś bo nie jechałeś jeszcze w sezonie,
poza tym zapłaciłeś tyle za przejazd autostradami i winiety ,że ja jadąc przez Sarajewo za tą cene mam na paliwo prawie w obie strony :!: :!:
Byłam w tym roku i jechałam ok 19 godz. a obok na kampie polacy też właśnie jechali przez Czechy- Austrię i jechali 18 godz. więc porównywalnie,autostrady w Chorwacji nie są tanie. :(
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.04.2010 06:16

31 marca 2010 roku otwarto nową autostradę M6 łączącą obwodnicę Budapesztu M0 z miastem Bóly -20 km od granicy chorwackiej (przejście graniczne Ivándárda-Branjin Vrh).

212 kilometrowy odcinek trasy europejskiej E73 - autostrada M6 (węg. M6 autópálya) umożliwia wygodny przejazd między Budapesztem i Peczem na południu kraju oraz stanowi obecnie szybkie połączenie z Chorwacją oraz Bośnią.Węgierska autostrada M6 tworzy także najbardziej dogodne połączenie z Dalmacją i portami Adriatyku, szczególnie po wybudowaniu autostrady A5 w Chorwacji oraz autostrady A1 w Bośni.
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 09.04.2010 07:54

hepik napisał(a): 31 marca 2010 roku otwarto nową autostradę M6 łączącą obwodnicę Budapesztu M0 z miastem Bóly -20 km od granicy chorwackiej (przejście graniczne Ivándárda-Branjin Vrh).

212 kilometrowy odcinek trasy europejskiej E73 - autostrada M6 (węg. M6 autópálya) umożliwia wygodny przejazd między Budapesztem i Peczem na południu kraju oraz stanowi obecnie szybkie połączenie z Chorwacją oraz Bośnią.Węgierska autostrada M6 tworzy także najbardziej dogodne połączenie z Dalmacją i portami Adriatyku, szczególnie po wybudowaniu autostrady A5 w Chorwacji oraz autostrady A1 w Bośni.

A1 w Bośni to chyba te 20km koło Sarajeva?
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 09.04.2010 11:56

hepik napisał(a):31 marca 2010 roku otwarto nową autostradę M6 łączącą obwodnicę Budapesztu M0 z miastem Bóly -20 km od granicy chorwackiej (przejście graniczne Ivándárda-Branjin Vrh).

212 kilometrowy odcinek trasy europejskiej E73 - autostrada M6 (węg. M6 autópálya) umożliwia wygodny przejazd między Budapesztem i Peczem na południu kraju oraz stanowi obecnie szybkie połączenie z Chorwacją oraz Bośnią.Węgierska autostrada M6 tworzy także najbardziej dogodne połączenie z Dalmacją i portami Adriatyku, szczególnie po wybudowaniu autostrady A5 w Chorwacji oraz autostrady A1 w Bośni.


Ta trasa to mająca strategiczne znaczenie m.in. dla Bośni tzw. Korytarz Vc . Dla Bośni ma to o tyle znaczenie że port w Ploce jest dla nich oknem na świat ( główny port przeładunkowy ) , a poza tym dogodniejsze połączenie z Europa ma spowodowac wzrost ilości turystów i wymiany handlowej .
http://translate.google.pl/translate?hl ... _route_E73

joaer napisał(a):A1 w Bośni to chyba te 20km koło Sarajeva?


Tak , właśnie budowana autostrada w Bośni to fragment ww. korytarza , w planach było oddanie odcinka Sarajevo-Zenica w 2011 ale chyba się nie uda , wiadomo finanse :(

Niemniej prace w Bośni są kontynuowane , trwają tam właśnie ostre dyskusje na tematy ekologiczne szczególnie odnośnie projektowanego odcinka południowego który został wytyczony w dolinie Neretwy ( szczególnie ostro protestuje się przeciwko wytyczeniu autostrady przez Pocitejl i blisko Blagaja ) .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania



cron
Trasa przez BiH do Dalmacji - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone