Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Austrię - ważna informacja!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
TurboDymoMan
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 22.07.2010
Trasa przez Austrię - ważna informacja!

Nieprzeczytany postnapisał(a) TurboDymoMan » 24.09.2019 08:34

toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 24.09.2019 11:36

TurboDymoMan napisał(a):https://moto.rp.pl/tu-i-teraz/32458-autostrady-wiedenska-pulapka?fbclid=IwAR1t4oCHJ858ZW-UbwsDgsfULWg-no-wwoVNoMK6qAbmdgH2ygiRDZFjC1Y


Przydatne info. Czyli sezon 2020 już na pewno przez Słowację lub Węgry :)
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 30.09.2019 11:42

toomas napisał(a):Przydatne info. Czyli sezon 2020 już na pewno przez Słowację lub Węgry :)


Dlaczego? Jeżeli jedziemy przez Austrię od strony Bratysławy, to nic się nie zmienia.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 30.09.2019 12:14

Dla mnie nic sie nie zmieni bo Wiedeń mijam zawsze o 1 w nocy :oczko_usmiech: :mrgreen:
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 08.10.2019 15:44

Marsallah napisał(a):
toomas napisał(a):Przydatne info. Czyli sezon 2020 już na pewno przez Słowację lub Węgry :)


Dlaczego? Jeżeli jedziemy przez Austrię od strony Bratysławy, to nic się nie zmienia.


Jak jedziesz na południe z Bratysławy to lepiej przez Węgry niż Austrię, a tym bardzie Wiedeń. Jak już Austria to lepiej zaraz na Winer Neustadt a nie Wiedeń.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 09.10.2019 10:11

^^
Ja akurat zawsze jeżdżę przez Wiedeń, bo tam się zatrzymuję, ale to prywatna sprawa. Normalnie pewnie bym z Bratysławy wjeżdżał od razu na Węgry, choć akurat przejazd przez wschodnią Austrię jest godny rozważenia - wtedy omija się węgierskie autostrady i wjeżdża na Węgry np. w Koszeg.

Natomiast w moim poprzednim wpisie chodziło mi o to, że wspomniane w pierwszym poście utrudnienia dotyczą jedynie wjeżdżających do Austrii z Czech i objeżdżających Wiedeń od północy. Wschodnia obwodnica nie jest nawet w 1/3 tak zatłoczona. A przecież mnóstwo ludzi wybiera jednak trasę przez Graz i Słowenię.
kamzio
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamzio » 15.03.2020 23:33

Jeszcze jedna wiadomość ode mnie. Austria wymienia fotoradary na laserowe, śledzące auta z przodu i z tyłu oraz kilka aut na raz. Tolerancja 3 km/h przy prędkości do 100 km/h oraz 3% przy prędkości ponad 100km/h.
[url]http://www.österreich.at/chronik/neue-radarboxen-blitzen-schon-ab-3-km-h-zu-viel/419939544[/url]
BMC
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 23.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) BMC » 15.03.2020 23:46

kamzio napisał(a):Jeszcze jedna wiadomość ode mnie. Austria wymienia fotoradary na laserowe, śledzące auta z przodu i z tyłu oraz kilka aut na raz. Tolerancja 3 km/h przy prędkości do 100 km/h oraz 3% przy prędkości ponad 100km/h.
[url]http://www.österreich.at/chronik/neue-radarboxen-blitzen-schon-ab-3-km-h-zu-viel/419939544[/url]


uuuu...... to trzeba będzie jeszcze bardziej się pilnować. W zeszłym roku dostałem pamiątkę z Austrii, także teraz przy nowym sprzęcie Austryjacy będą chętniej wysyłać pozdrowienia :lool:
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 16.03.2020 01:29

W Austrii zawsze się pilnuję, chociaż dwa lata temu pod Graz - wracając z ITA od Villach na A2 - zagapiłem się i na "80" pojechałem trochę szybciej - około "100".

Nic nie przyszło. Ciekawe jak będzie teraz. Chorwacja, też podobno zmieniła podejście od zeszłego roku.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 16.03.2020 19:50

A23 do remontu od jesieni, czyli po okresie wakacyjnym, ale ja i tak już wybrałem na ten rok Cz-Sk-H.
sodowy
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 11.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) sodowy » 16.06.2020 09:31

Czy w dobie dzisiejszych perturbacji jest możliwy nocleg tranzytowy w Austrii?
surfing
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 333
Dołączył(a): 26.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) surfing » 16.06.2020 09:46

sodowy napisał(a):Czy w dobie dzisiejszych perturbacji jest możliwy nocleg tranzytowy w Austrii?


Tak , od dzisiaj możesz wczasować w Austrii.

Od 16 czerwca przestaną obowiązywać kontrole na granicy Austrii z Włochami oraz zniesiony zostanie obowiązek kwarantanny dla podróżnych przybywających do Austrii z 31 państw europejskich, w tym z Polski
sodowy
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 11.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) sodowy » 16.06.2020 09:49

Dzięki śliczne
makono
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 02.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) makono » 16.08.2020 21:23

Kolejna ważna informacja.

Tankować się przed wjazdem do Austrii.

W związku z nowelizacją rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia w zakresie wjazdu COVID-19 Chorwacja wylatuje z listy państw bezpiecznych.
Oznacza to, że przejazd przez Austrię możliwy będzie od jutra wyłacznie w tranzycie bez zatrzymywania się. Informacja została potwierdzona w austriackim ministerstwie.

Na zadane pytanie dotyczące przejazdu bez zatrzymywania się otrzymana została odpowiedź:
"Dear Sir!

Without stop means, that it is not allowed to stop at all, also not at a petrol station. If you want to stop you need a medical certificate which shows a negative Corona-test, not older than 72 hours when entering Austrian border.

Best regards!

Bundesministerium Inneres
Sektion I - Präsidium
Abteilung I/5 Öffentlichkeitsarbeit
Referat I/5/a Strategische Kommunikation
Bürgerservice"

Tankować się przed wjazdem do Austrii.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 16.08.2020 22:17

No to kicha. Zawsze dla mnie tranzyt oznaczał przejazd przez dany kraj bez zbędnego zatrzymywania się na zwiedzanie czy nocowanie. Tankowanie samochodu lub wejście do WC - wydawało mi się dopuszczalne :? Byle przejechać możliwie najkrótszą, logiczną trasą.

Jeszcze w piątek tradycyjnie wracając z Cro jeździliśmy pod Graz po Lidlach - szukając zapasów Almdudlera do domu :D . I mamy :D :D :D
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Austrię - ważna informacja!
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone