Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Austrię - ważna informacja!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
thommy83
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 07.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) thommy83 » 16.08.2020 22:34

I winietę tak samo w Słowenii zakupić? Ciekawe co z sytuacjami losowymi (guma, awaria itp)?
franki
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 09.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) franki » 16.08.2020 22:49

makono napisał(a):Kolejna ważna informacja.

Tankować się przed wjazdem do Austrii.

W związku z nowelizacją rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia w zakresie wjazdu COVID-19 Chorwacja wylatuje z listy państw bezpiecznych.
Oznacza to, że przejazd przez Austrię możliwy będzie od jutra wyłacznie w tranzycie bez zatrzymywania się. Informacja została potwierdzona w austriackim ministerstwie.

Na zadane pytanie dotyczące przejazdu bez zatrzymywania się otrzymana została odpowiedź:
"Dear Sir!

Without stop means, that it is not allowed to stop at all, also not at a petrol station. If you want to stop you need a medical certificate which shows a negative Corona-test, not older than 72 hours when entering Austrian border.

Best regards!

Bundesministerium Inneres
Sektion I - Präsidium
Abteilung I/5 Öffentlichkeitsarbeit
Referat I/5/a Strategische Kommunikation
Bürgerservice"

Tankować się przed wjazdem do Austrii.

W sumie po Austrii do Mikulova to ok 320 km. Gorzej jak komuś zachce się do WC..
Banzu
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 04.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Banzu » 16.08.2020 22:59

Siema
Dajcie znać jak to od 17.08 będzie wyglądać w praktyce ja wracam w nocy z 19/20 , może ktoś wrzuci tez gdzie tankował przed Austria ? Pozdrawiam
Banzu
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 04.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Banzu » 16.08.2020 23:12

Ps. Z drugiej strony jestem ciekawy jak będą sprawdzać nawet jakby ktoś stanął na stacji czy ktoś jedzie z Chorwacji a nie np z Mariboru przecież tez ktoś może wypoczywać w Sloweni ...
Ewucha12
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 21.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewucha12 » 17.08.2020 02:47

Właśnie przekroczyliśmy granicę SLO-A za Mariborem 2.40 w nocy. Żadnego korka, celnicy zatrzymują tylko swoich, pozostałym machają, żeby jechali dalej. Powodzenia!
oikos
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) oikos » 17.08.2020 19:59

Banzu napisał(a):Siema
Dajcie znać jak to od 17.08 będzie wyglądać w praktyce ja wracam w nocy z 19/20 , może ktoś wrzuci tez gdzie tankował przed Austria ? Pozdrawiam


- wracając z Cro najlepiej tankować w mieście Ptuj (np: stacja Petrol PB95 i disel po 1 euro/l)
- jadąc z PL do Cro w tym układzie najlepiej zatankować w Brzecławiu lub Mikulowie
Prawdziwy Polak
zbanowany
Posty: 113
Dołączył(a): 01.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prawdziwy Polak » 17.08.2020 20:14

Banzu napisał(a):Ps. Z drugiej strony jestem ciekawy jak będą sprawdzać nawet jakby ktoś stanął na stacji czy ktoś jedzie z Chorwacji a nie np z Mariboru przecież tez ktoś może wypoczywać w Sloweni ...


Normalnie.
To kierowca będzie musiał udowodnić skąd wraca.
Rachunkiem, rezerwacja, wyciągiem z konta bankowego.
Banzu
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 04.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Banzu » 17.08.2020 20:44

Prawdziwy Polak napisał(a):
Banzu napisał(a):Ps. Z drugiej strony jestem ciekawy jak będą sprawdzać nawet jakby ktoś stanął na stacji czy ktoś jedzie z Chorwacji a nie np z Mariboru przecież tez ktoś może wypoczywać w Sloweni ...


Normalnie.
To kierowca będzie musiał udowodnić skąd wraca.
Rachunkiem, rezerwacja, wyciągiem z konta bankowego.


Hej masz rację ale myślisz że na stacji Ci będą kazać to udowadniac? Nie chce tego sprawdzać to tylko takie pytanie, poza tym nigdzie nie widzę na msz tej info o Austrii na razie tylko tutaj i na fb, być może przeoczyłem
BMC
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 23.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) BMC » 18.08.2020 00:02

No ciekawe jak to się rozwinie.
Moim zdaniem transfer, to tak jak napisał przedmówca - jazda możliwie najkrótszą drogą bez zbędnego zwiedzania okolicy.
Ale żeby zatankować czy np do WC myślę że to nie będzie problem.
Ja zawsze tankuję na prawie ostatniej stacji w PL - przy A1 zjeżdżam na Mszanę żeby zatankować.
a potem następne tankowanie wypada mi już za Zagrzebiem.
pozdrawiam
Banzu
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 04.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Banzu » 18.08.2020 09:15

BMC napisał(a):No ciekawe jak to się rozwinie.
Moim zdaniem transfer, to tak jak napisał przedmówca - jazda możliwie najkrótszą drogą bez zbędnego zwiedzania okolicy.
Ale żeby zatankować czy np do WC myślę że to nie będzie problem.
Ja zawsze tankuję na prawie ostatniej stacji w PL - przy A1 zjeżdżam na Mszanę żeby zatankować.
a potem następne tankowanie wypada mi już za Zagrzebiem.
pozdrawiam

Dokładnie nie robi mi to większej różnicy jednak na mObywatel czy msz żadnych wieści odnośnie tych informacji o Austrii, wole nie sprawdzać, ale coraz bardziej myśle, ze poleciał jakis fake News
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 18.08.2020 09:37

Ja myślę, że pomimo tego co napisał urzędnik, jeśli zjedziemy zatankować czy do WC na stację, ale będziemy na najlogiczniej najkrótszej trasie naszego przejazdu - to nie powinni się przyczepić. Grunt to tylko wyjaśnić. Ale kiedy zobaczą nas gdzieś daleko od naszej trasy, czy rozłożymy się z piknikiem na parkingu - to mogą się doczepić. Przecież każdy może dostać choćby.... za przeproszeniem sraczki w drodze.
surfing
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 333
Dołączył(a): 26.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) surfing » 18.08.2020 10:52

makono napisał(a): W związku z nowelizacją rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia w zakresie wjazdu COVID-19 Chorwacja wylatuje z listy państw bezpiecznych.
Oznacza to, że przejazd przez Austrię możliwy będzie od jutra wyłacznie w tranzycie bez zatrzymywania się. Informacja została potwierdzona w austriackim ministerstwie.


Rozporządzenie dotyczy tylko osób zamieszkałych w wymienionych krajach(niebezpiecznych) lub obywateli Austrii.

https://www.austria.info/en/service-and ... nformation
Prawdziwy Polak
zbanowany
Posty: 113
Dołączył(a): 01.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prawdziwy Polak » 18.08.2020 11:30

Polaków nie dotycza testy, ale dotyczy tylko tranzyt przy powrocie z Chorwacji.
marco156
Cromaniak
Posty: 4163
Dołączył(a): 04.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marco156 » 18.08.2020 11:42

Prawdziwy Polak napisał(a):Polaków nie dotycza testy, ale dotyczy tylko tranzyt przy powrocie z Chorwacji.


Dokładnie, jadąc do Chorwacji możemy swobodnie poruszać się po Austrii, nocowac, zwiedzać, ale wracając z Chorwacji do Polski to przez Austrię i Słowenię tylko tranzyt. To jedynie 370 km więc tak naprawdę to nawet zatrzymywać się nie ma potrzeby.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 18.08.2020 11:46

marco156 napisał(a):Dokładnie, jadąc do Chorwacji możemy swobodnie poruszać się po Austrii, nocowac, zwiedzać, ale wracając z Chorwacji do Polski to przez Austrię i Słowenię tylko tranzyt. To jedynie 370 km więc tak naprawdę to nawet zatrzymywać się nie ma potrzeby.


Nigdzie nie mogę wyszukać informacji - może pomożecie?
Chcę nocować w Słowenii w drodze do Cro ale moja trasa przebiega tak że jadę tranzytem przez Chorwację właśnie (od strony Węgier) - mogę w takim wypadku nocować czy muszę zmienic trasę dojazdową?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Austrię - ważna informacja! - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone