Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tam i z powrotem czyli MNE, Pelješac i wrześniowa B.Voda

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Adis
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 12.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adis » 04.03.2017 13:02

Dosiadłem się co prawda dopiero teraz, ale już nadrobiłem całą relację i... czekam na więcej! :) Tym bardziej, że byłem w Baskiej Vodzie w bardzo podobnym terminie, też końcówką września, ale 2015 roku, także chętnie wrócę wspomnieniami do tamtych okolic, powoli szykujących się już na zamknięcie sezonu letniego.
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 04.03.2017 18:34

CroAna napisał(a):
lotnikwsk napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):
lotnikwsk napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):I dochodzimy do wniosku, że ludzie psują krajobraz :mrgreen:

Niby prawda :D tylko że wszyscy musimy siedzieć na d....e w domu , to będą piękne krajobrazy :mrgreen: :wink:


Czyli wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma? :lol:

To ja proponuję że jednak jedziemy :D i robimy te fotki z ludziskami :D .....czyli z nami :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink:

Jestem za, trochę luda nie zaszkodzi :devil:


Czyli dopuszczamy psucie krajobrazu jeśli jednocześnie jesteśmy jego częścią? :mrgreen: Ok, wchodzę w to 8)
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 04.03.2017 20:49

Adis napisał(a):Dosiadłem się co prawda dopiero teraz, ale już nadrobiłem całą relację i... czekam na więcej! :) Tym bardziej, że byłem w Baskiej Vodzie w bardzo podobnym terminie, też końcówką września, ale 2015 roku, także chętnie wrócę wspomnieniami do tamtych okolic, powoli szykujących się już na zamknięcie sezonu letniego.

Witam Cię serdecznie,Adis!Ciekawa jestem Twoich wrażeń z tego okresu, bo ja w B.V.wręcz miałam wrażenie, że to środek sezonu 8O ale to tylko dlatego,że zwykle jeździmy w mniej tłoczne miejsca i zaskoczeniem dla mnie była ta ilość ludzi o tej porze roku.

CROnikiCROpka napisał(a):Czyli dopuszczamy psucie krajobrazu jeśli jednocześnie jesteśmy jego częścią? :mrgreen: Ok, wchodzę w to 8)

Najbardziej,jak mówisz, psucie krajobrazu podobało mi się w pobliskiej Promajnie-tam wręcz było pustkowie, choć w urokliwych zatoczkach pojawiali się amatorzy ostatnich kąpieli :hut:
Adis
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 12.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adis » 04.03.2017 23:24

CroAna napisał(a):Ciekawa jestem Twoich wrażeń z tego okresu, bo ja w B.V.wręcz miałam wrażenie, że to środek sezonu 8O ale to tylko dlatego,że zwykle jeździmy w mniej tłoczne miejsca i zaskoczeniem dla mnie była ta ilość ludzi o tej porze roku.

Pozwolę sobie wrzucić jedno zdjęcie (z 21 września 2015), obrazujące jak wyglądała sytuacja na miejskiej plaży:
OP6B2290.jpg

I mniej więcej właśnie tak to wyglądało każdego dnia, większość turystów stanowili niemieckojęzyczni emeryci, na pewno jest nieporównywalnie luźniej niż w szczycie sezonu, w jakiejś sąsiedniej relacji widziałem niedawno zdjęcie z miejskiej plaży bodajże z miejscowości Gradac a więc także na Riwierze Makarskiej w szczycie sezonu - ludź na ludziu, nie było nawet miejsca by rozłożyć się z ręcznikiem, nie wyobrażam sobie plażowania w takich warunkach! :hut:

W drugiej połowie września część sklepów z pamiątkami, czy barów była już zamknięta, życie nocne miejscowośći też raczej powoli zamierało, nieuchronnie czuć było w powietrzu koniec sezonu letniego... :)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 05.03.2017 05:25

Czy dowiedzieliśmy się , jednak, co to za plaża ?

Ta o która pytałaś?

To przypomina mi niejakie Jasenice, które ciągną się wzdłuż Jadranki i ,,,ciągle zmieniają nazwę..

Ale to niemożliwe, ..abyście się tak daleko zapuścili :lol:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 08.03.2017 15:35

Adis napisał(a):
CroAna napisał(a):Ciekawa jestem Twoich wrażeń z tego okresu, bo ja w B.V.wręcz miałam wrażenie, że to środek sezonu 8O ale to tylko dlatego,że zwykle jeździmy w mniej tłoczne miejsca i zaskoczeniem dla mnie była ta ilość ludzi o tej porze roku.

Pozwolę sobie wrzucić jedno zdjęcie (z 21 września 2015), obrazujące jak wyglądała sytuacja na miejskiej plaży:
OP6B2290.jpg

I mniej więcej właśnie tak to wyglądało każdego dnia, większość turystów stanowili niemieckojęzyczni emeryci, na pewno jest nieporównywalnie luźniej niż w szczycie sezonu, w jakiejś sąsiedniej relacji widziałem niedawno zdjęcie z miejskiej plaży bodajże z miejscowości Gradac a więc także na Riwierze Makarskiej w szczycie sezonu - ludź na ludziu, nie było nawet miejsca by rozłożyć się z ręcznikiem, nie wyobrażam sobie plażowania w takich warunkach! :hut:

W drugiej połowie września część sklepów z pamiątkami, czy barów była już zamknięta, życie nocne miejscowośći też raczej powoli zamierało, nieuchronnie czuć było w powietrzu koniec sezonu letniego... :)


Mimo pory, na plazy całkiem całkiem :D za naszego pobytu wrześniowego wszystkie kramy, stoiska, konoby, lodziarnia "radiły", aż miło :D

Katerina napisał(a):Czy dowiedzieliśmy się , jednak, co to za plaża ?

Ta o która pytałaś?

To przypomina mi niejakie Jasenice, które ciągną się wzdłuż Jadranki i ,,,ciągle zmieniają nazwę..

Ale to niemożliwe, ..abyście się tak daleko zapuścili :lol:


Kasiu, pewnie, ze niemożliwe...ta plaża pełna uroku to Promajna :hearts:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 08.03.2017 15:43

Plaża w Promajnie tak podbiła nasze serca, że wiedzieliśmy iż to tam musi sie odbyć część foto pleneru
Postanowiliśmy zamoczyć doopki, woda jeszcze niby git, ale jednak chłodniejsza, niż w lipcu/sierpniu, choć pewnikiem wszystko zależy od prądów, pogody i takich tam.
IMG_1079.jpg

IMG_2129.jpg

IMG_2136.jpg
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 09.03.2017 14:49

Że o świcie, to za dużo bym powiedziała, ale rano raniuśko wyruszyliśmy na poszukiwania pięknych przestrzeni :lol: Po raz kolejny stwierdzam, ze droga na jedno auto pnąca się pod górę, z zakrętasami, to zdecydowanie nie dla mnie...ale za to jakie widoki :oczko_usmiech: i oczywiście jakosć drogi niemal donikąd ( na górze jakiś dom stał- wg mapy, bo nie pozwoliłąm mężowi dalej się piąć, by to sprawdzić) powala. jak marzenie :wink:
IMG_1775.jpg
IMG_1863.jpg
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 09.03.2017 14:50

Wow :hearts:
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 09.03.2017 14:54

Ale pięknie!
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 09.03.2017 15:03

Piękne przestrzenie znalazłaś..A świt we wrześniu to już nie tak raniutko jak w lipcu :wink:

Co do temperatury wody...to nie zawsze to jest prawda..Wiele razy zupę mieliśmy, bo nagrzane przez całe lato.Ale to zależy od miejsca.Czasem na tej samej plaży są znaczne różnice między ciepłotą wody po obu stronach zatoczki.
Ale ogólnie nieźle we wrześniu,prawda?
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 09.03.2017 15:41

CROnikiCROpka napisał(a):Wow :hearts:
janka.mik. napisał(a):Ale pięknie!
Katerina napisał(a):Piękne przestrzenie znalazłaś..A świt we wrześniu to już nie tak raniutko jak w lipcu :wink:

Co do temperatury wody...to nie zawsze to jest prawda..Wiele razy zupę mieliśmy, bo nagrzane przez całe lato.Ale to zależy od miejsca.Czasem na tej samej plaży są znaczne różnice między ciepłotą wody po obu stronach zatoczki.
Ale ogólnie nieźle we wrześniu,prawda?

Cieszę się razem z Wami, Dziewczęta! :smo:
Kasiu, bardzo nieźle pogoda,smak owoców, niemal puste zatoczki...
Gdybyśmy mieli jeszcze jeden dzień do dyspozycji,byłaby wycieczka na Hvar,
wszak to świetne miejsce wypadowe :lol:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 09.03.2017 15:49

CroAna napisał(a):Że o świcie, to za dużo bym powiedziała, ale rano raniuśko wyruszyliśmy na poszukiwania pięknych przestrzeni :lol: Po raz kolejny stwierdzam, ze droga na jedno auto pnąca się pod górę, z zakrętasami, to zdecydowanie nie dla mnie...ale za to jakie widoki :oczko_usmiech: i oczywiście jakosć drogi niemal donikąd ( na górze jakiś dom stał- wg mapy, bo nie pozwoliłąm mężowi dalej się piąć, by to sprawdzić) powala. jak marzenie :wink:
IMG_1775.jpg
IMG_1863.jpg

Piękny ten poranek...taki spokojny.....
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 09.03.2017 16:43

Ale pięknie :hearts:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 09.03.2017 21:26

beatabm napisał(a):Piękny ten poranek...taki spokojny.....

Prawda? Ten majestat gór spowitych w budzacym się słońcu urzeka... :coool:
figusek napisał(a):Ale pięknie :hearts:

:smo: :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Tam i z powrotem czyli MNE, Pelješac i wrześniowa B.Voda - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone