Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płatność kartą kredytową jaki przelicznik kuna-złoty

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dangru
Odkrywca
Posty: 106
Dołączył(a): 23.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangru » 26.05.2018 21:46

t_i_t_o napisał(a):
amatus1 napisał(a):Kurcze zaczynają się powoli laboratoraty na temat kart:)

Ale w czym widzisz problem? Revolut pojawił się w Polsce w tym roku i jest ciekawą alternatywą dla dotychczas posiadanych i użytkowanych kart kredytowych/debetowych. Jest nowość to i są pytania i są odpowiedzi, również te przydługawe, ale na temat.


Ja używam od zeszłego roku .
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 27.05.2018 14:33

Właśnie założyłem konto Revolut. Użyłem linku z tej strony http://roadtripbus.pl/karta-revolut-za-darmo/ i nie płaciłem nawet za wysłanie karty fizycznej. Wszystkie weryfikacje przeszły pomyślnie. Konto doładowałem 50zł i teraz czekam na kartę. Napisano, ze dojdzie do soboty. Wpłaty dokonałem poprzez kartę debetową z kodem CVV. Z konta nie zniknęło nic po za tymi 50zł :P

Teraz pytanie. Jak wszystko będzie ok to założę też takie konto żonie. Jednak ona nie ma karty z kodem CVV a zwykły przelew na konto to spore opłaty. Czy mogę doładować jej konto z mojego karty inteligo lub po prostu przelać z konta Revolut na jej konto Revolut bez opłat?

Limit doładowań Revolut w wersji standard to 120000zł a wydatki to tylko 20000zł To dziwne ;)

dangru napisał(a):Ja używam od zeszłego roku .


No to opowiadaj ;)
Bez problemu? Korzystałeś w Cro? Faktycznie jest tak jak wygląda z opłatami a raczej ich brakiem?

Jak to jest z tą płatnością w terminalach? Chodzi o to DCC (Dynamic Currency Conversion) Czy za każdym razem jak wkładasz kartę do terminala trzeba wybrać opcję bez DCC? Jak to wygląda po chorwacku? :P

Na razie wygląda na to, że płatności tą kartą na zagranicznych wakacjach to lepsze wyjście niż zwykłymi kartami od naszych kont.
audiKSP
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 08.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) audiKSP » 27.05.2018 14:45

Bez problemu uzupełnisz żonie konto z twojej karty.
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 27.05.2018 17:21

kartę dostałam tydzień temu, pierwsze użycie z kodem pin, pani pyta czy euro czy złotówki, mówię ze złotówki, ale źle nacisnęłam przycisk, i wyszło że pobrało w funtach, spoko, kwota do zapłaty 39 zł, pobrane 42, to nic, pierwszy raz, zdarza się

ale dziś byłam a zakupach, w 4 sklepach płatność zbliżeniowa, pobrane w złotówkach, piąty sklep też w złotówkach, ale tu pani się pytała czy euro czy złotówki, potwierdziłam , że złotówki i ok

i wizyta w Sphinksie, do zapłaty 105 zł, ok, zbliżeniowo, żadnych pytań co wybieram, potwierdzam pinem, i co? i mam że zapłaciłam w funtach, 112 zł po przeliczeniu na złotówki

i teraz zastanawiam się czemu, może ktoś coś wie?

p.s zakupy w Polsce
dangru
Odkrywca
Posty: 106
Dołączył(a): 23.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangru » 27.05.2018 17:37

Marcinusik napisał(a):)

dangru napisał(a):Ja używam od zeszłego roku .


No to opowiadaj ;)
Bez problemu? Korzystałeś w Cro? Faktycznie jest tak jak wygląda z opłatami a raczej ich brakiem?

Jak to jest z tą płatnością w terminalach? Chodzi o to DCC (Dynamic Currency Conversion) Czy za każdym razem jak wkładasz kartę do terminala trzeba wybrać opcję bez DCC? Jak to wygląda po chorwacku? :P

Na razie wygląda na to, że płatności tą kartą na zagranicznych wakacjach to lepsze wyjście niż zwykłymi kartami od naszych kont.

Kartę założyłem w sierpniu ,w cro byłem w lipcu więc jeszcze jej tam nie testowałem .
Byłem we wrześniu w Pradze wypłaty które dokonałem z bankomatu Euronet , były bez opłat.
Bankomat pytał o DCC , wybierałem bez przewalutowania .Sklepy niektóre też ,zależy od terminala .

W tym roku będę od 1 lipca dam znać.

Zrobiłem kilka wypłat do testów u nas w kraju ,każdy bankomat pytał czy przeliczyć z euro choć na karcie były złotówki.
Zapłaciłem też za paliwo i tu miła pani w okienku zapytała czy płacimy w euro.
Jak na razie nie zapłaciłem żadnej prowizji .Dla mnie bomba.
dangru
Odkrywca
Posty: 106
Dołączył(a): 23.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangru » 27.05.2018 17:47

jolcix napisał(a):
i wizyta w Sphinksie, do zapłaty 105 zł, ok, zbliżeniowo, żadnych pytań co wybieram, potwierdzam pinem, i co? i mam że zapłaciłam w funtach, 112 zł po przeliczeniu na złotówki

i teraz zastanawiam się czemu, może ktoś coś wie?


p.s zakupy w Polsce


Prawdopodobnie osoba w Sphinksie zobaczyła na terminalu że karta jest w funtach i to zaakceptowała .
Takie praktyki się zdarzają .Tak moim zdaniem .
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 27.05.2018 18:03

dangru napisał(a):
jolcix napisał(a):
i wizyta w Sphinksie, do zapłaty 105 zł, ok, zbliżeniowo, żadnych pytań co wybieram, potwierdzam pinem, i co? i mam że zapłaciłam w funtach, 112 zł po przeliczeniu na złotówki

i teraz zastanawiam się czemu, może ktoś coś wie?


p.s zakupy w Polsce


Prawdopodobnie osoba w Sphinksie zobaczyła na terminalu że karta jest w funtach i to zaakceptowała .
Takie praktyki się zdarzają .Tak moim zdaniem .


czy myślisz, ze warto, żebym przed każdą akceptacją, mówiła, że proszę płatność w złotówkach?

i z tego by wynikało, że zawsze trzeba wybierać? tylko niektórzy sprzedający wiedzą, że w złotówkach? inni pytają? a jeszcze inni robią co chcą?

myślałam, że to automatycznie jest ustawione na PLN, jeśli jesteśmy w Polsce :(


dodane:
doczytałam trochę, i faktycznie ludzie zgłaszają sytuacje, że sprzedawca wybiera za nich, nie pytając o zdanie, hmmm, mało fajne, teraz szukam, co z tym można zrobić
shpath
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) shpath » 27.05.2018 21:19

Rozwiązaniem na to może być wyłączenie opcji zbliżeniowej - wtedy za każdym razem trzeba włożyć kartę do terminala/pinpada (czyli fizycznie masz go w ręce) i wtedy powinno być widać coś na ekranie - choćby jaka waluta jest wybrana.
Ja swoją kartę mam otrzymać do 31.05 i też skorzystałem z jakieś tam promocji - darmowa wysyłka karty po wpłaceniu na konto 20zł. Kartę potestuję najpierw w Polsce a od 22.07 w krajach tranzytowych do jak i w samej Chorwacji.
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 27.05.2018 22:18

jolcix napisał(a):
i wizyta w Sphinksie, do zapłaty 105 zł, ok, zbliżeniowo, żadnych pytań co wybieram, potwierdzam pinem, i co? i mam że zapłaciłam w funtach, 112 zł po przeliczeniu na złotówki

p.s zakupy w Polsce



Kurcze nie rozumiem czemu mając saldo w zł i płacąc w polskiej restauracji terminal pyta o funty :O

A płacąc w Chorwacji też w takim razie pyta czy w funtach czy w kunach?
t_i_t_o
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 21.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) t_i_t_o » 27.05.2018 23:29

Przede wszystkim pytanie, jakie waluty do swojego konta wybrała jolcix.
Revolut jest zarejestrowany w Wielkiej Brytaniii i tam jest prowadzony rachunek dla karty debetowej, więc to może z tego powodu te funty...
Podobnie kolega dangru, który chwalił się, że używa Revoluta od zeszłego roku.
Usługa oficjalnie wystartowała w Polsce w marcu 2018. Ja wtedy zakładałem konto i jeszcze nigdy nie miałem pytania o funty, a mam otwarte rachunki w PLN (przy zakładaniu konta), w EUR oraz HUF.
Ostatnio likwidowałem konto Skrill, gdzie miałem trochę pieniędzy w EUR i wysyłałem do Revoluta.
Skrill nie rozpoznał identyfikatora banku i nr konta Revolut, ale pozwolił na wysyłkę bezpośrednio do karty Revolut (z prowizją 7%, jakby ktoś był zainteresowany). Transfer trwał dwa dni, pieniądze w kwocie deklarowanej znalazły się na koncie w sobotę. Revolut nie pobrał żadnej prowizji. Pieniądze wylądowały na koncie EUR.
Płaciłem też online, gdy nie miałem kota EUR - przewalutowanie nastąpiło z konta PLN po kursie Revoluta.


EDIT: dzisiaj rano sprawdziłem na terminalu, który mam w pracy, jak wygląda płatność DCC. Muszę zwrócić honor - do wyboru jest płatność w PLN albo GBP. Nie ma EUR. Ale wybrałem PLN i ściągnęło mi z konta dokładnie taką kwotę.
Ostatnio edytowano 28.05.2018 08:08 przez t_i_t_o, łącznie edytowano 1 raz
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 28.05.2018 06:19

t_i_t_o napisał(a):Przede wszystkim pytanie, jakie waluty do swojego konta wybrała jolcix.
Revolut jest zarejestrowany w Wielkiej Brytaniii i tam jest prowadzony rachunek dla karty debetowej, więc to może z tego powodu te funty...
Podobnie kolega dangru, który chwalił się, że używa Revoluta od zeszłego roku.
Usługa oficjalnie wystartowała w Polsce w marcu 2018. Ja wtedy zakładałem konto i jeszcze nigdy nie miałem pytania o funty, a mam otwarte rachunki w PLN (przy zakładaniu konta), w EUR oraz HUF.
Ostatnio likwidowałem konto Skrill, gdzie miałem trochę pieniędzy w EUR i wysyłałem do Revoluta.
Skrill nie rozpoznał identyfikatora banku i nr konta Revolut, ale pozwolił na wysyłkę bezpośrednio do karty Revolut (z prowizją 7%, jakby ktoś był zainteresowany). Transfer trwał dwa dni, pieniądze w kwocie deklarowanej znalazły się na koncie w sobotę. Revolut nie pobrał żadnej prowizji. Pieniądze wylądowały na koncie EUR.
Płaciłem też online, gdy nie miałem kota EUR - przewalutowanie nastąpiło z konta PLN po kursie Revoluta.
Bazując na moim doświadczeniu uważam więc, że problemy użytkowników z przewalutowaniem wynikają z błędnej konfiguracji usługi, może ustawieniem konta GBP jako podstawowego...


Wybrałam PLN
dangru
Odkrywca
Posty: 106
Dołączył(a): 23.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangru » 28.05.2018 08:58

t_i_t_o napisał(a):Przede wszystkim pytanie, jakie waluty do swojego konta wybrała jolcix.
Revolut jest zarejestrowany w Wielkiej Brytaniii i tam jest prowadzony rachunek dla karty debetowej, więc to może z tego powodu te funty...
Podobnie kolega dangru, który chwalił się, że używa Revoluta od zeszłego roku.
Usługa oficjalnie wystartowała w Polsce w marcu 2018. Ja wtedy zakładałem konto i jeszcze nigdy nie miałem pytania o funty, a


EDIT: dzisiaj rano sprawdziłem na terminalu, który mam w pracy, jak wygląda płatność DCC. Muszę zwrócić honor - do wyboru jest płatność w PLN albo GBP. Nie ma EUR. Ale wybrałem PLN i ściągnęło mi z konta dokładnie taką kwotę.


Tak jak pisałem w zależności od terminala .Płaciłem też za usługę mechanikowi , płatność była tylko w PLN.
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 06.06.2018 17:36

Założyłem konto Revolut i dziś przyszła karta Visa. Na konto przelałem 50 złociszy i na dniach wypróbuję ją w jakimś polskim sklepie.

Nadal nie wiem jak to jest z tym zaznaczanie bez DCC/bez przewalutowania. To pokazuje się mi na terminalu? Czy to wybiera babeczka na kasie kiedy pyta mnie czy kartą czy gotówką? Jak to dokładnie wygląda? Fajnie jak by ktoś doświadczony z tą kartą to opisał a w szczególności jak to wygląda za granicą ;)

Jeśli chodzi o kursy przewalutowania przez Revolut to jest lepiej niż myślałem ;) biorąc po uwagę brak prowizji i opłat to po takich kursach można naprawdę sporo zaoszczędzić. i nie mówię to 10-20zł na cały wyjazd a raczej o kilku stówkach na cały wyjazd jeśli korzystało by się z normalnej karty z prowizjami i opłatami.
Żonie też taką kartę wyrobię to będziemy mieli limit wypłat z bankomatu bez opłat 400E. A to sporo na gotówkowe wydatki ;)

Kursy które pozwolą nam w każdym momencie zobaczyć ile wydamy przy konkretnym rachunku w kunach, euro itd wyglądają dobrze :D
Załączniki:
34607760_1700540923324878_8762781092651466752_n.png
34480476_1700540909991546_3217985511880654848_n.png
34386838_1700540956658208_9006473366613262336_n.png
benq
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 05.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) benq » 07.06.2018 10:20

Ja już też swojego Revoluta wypróbowałem kilka razy w naszym kraju. Po włożeniu karty do terminala i ukazaniu się komunikatu (nie pamiętam dokładnie treści ale pojawił się tam GBP) naciskam czerwony przycisk i ściąga z karty tyle ile powinno, bez dodatkowych prowizji. Jedno co zauważyłem to w sklepie na Ż nie można wypłacić gotówki za pomocą Revoluta.
zimarek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 27.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) zimarek » 07.06.2018 11:36

Karta Revolut z dziś:
Euro 4,27
Kuna 0,578

Do tego darmowe przelewy na konta, na inną kartę Revolut transfer natychmiastowy w dowolnej walucie dostępnej jako subkonto. Płatności w sklepach bez prowizji, wypłaty z bankomatów powyżej 800zł z prowizją 2%. Cykl rozliczeniowy dla każdego zaczyna się od dnia aktywacji konta.
Dziś kupiłem winiety: węgierską i słowacją i pobrało z konta dokładnie tyle euro i forintów co potrzeba, bez dodatkowych opłat po doskonałym kursie :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płatność kartą kredytową jaki przelicznik kuna-złoty - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone