Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Peljesac - Potomie - 2008

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 29.12.2008 11:42

Oczywiście , że nie. Wystarczy euro :) Ale mariusz pytał się jak trafić do takiej winnicy gdzie opowiedzą i oprowadzą. Żeby opowiedzieli to trzeba coś rozumieć bo inaczej to po co opowiadać... A najlepiej samemu zagadnąć, zapytać...
Paweł i Kasia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 173
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paweł i Kasia » 29.12.2008 12:14

nam niestety nie zaproponowali oprowadzenia po winnicy a sam nie pytałem gdyż z góry założyłem że jak nie jesteś makłowicz albo nie masz grupy min 40-osoboowej nie umówiłeś sie wcześniej i nie wniosłeś opłaty to nie da rady. może i źle założyłem.
cerlicht
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 01.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) cerlicht » 29.12.2008 12:44

Witam smakoszy wina . Potomje to raj dla kogoś kto lubi przednie trunki ,od lipca ( 22 butelki) zostało mi tylko 4, jak tu dotrwać do następnego lipca?Pozdrowienia.
Paweł i Kasia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 173
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paweł i Kasia » 29.12.2008 13:27

no mi zostało jeszcze 6 w piwnicy
ale w święta u mamy poleciały: postup od matuszki i plavac od tomasevicza

w tym roku chcemy śmignąć do provansji, myśle że jeśli chodzi o wina to tam jest jeszcze większy raj
no i żabie udka :)
mariusz_dw
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 28.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_dw » 29.12.2008 23:21

Jak wytrwać? Pić coś innego dla odmiany, bo wino można a nawet trzeba zmieniać, żeby posmakować czegoś nowego,np. od Masiego, Antinoriego czy też Dourtha, a Chorwacja jest jedna i niezamienna!
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 12.06.2009 18:27

Paweł i Kasia będę w tym roku w Potomje i mam pytanko czy te winnice o których pisaliście są wszystkie w tej miejscowości czy w paru innych?
jak w innych to proszę napisz w jakich bo chciałbym pozwiedzać i zapasu porobić :wink:

i gdzie warto na płu wyspie zaglądnąć jeśli chodzi o winnice :?:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 12.06.2009 23:29

hmmm, nie odmawiam tej relacji ciekawości a na pewno oryginalności...ale nie dla mnie. Winnice ok, ale już widok hobotnicy mnie zemdlił na maksa. Nie trawię czegoś takiego, nawet nie mogę o tym pisać :) Tak już mam.
blubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 439
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) blubaj » 10.09.2009 13:03

bardzo przydatna relacja dla osób wizytujących Peljesac.
cholercia...że nie znalazłem tego przed wyjazdem :(
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 10.09.2009 14:09

Przydatna, właśnie ponownie przeglądam różne relacje z Peljesaca, w przyszłym tygodniu tam będę.
Paweł i Kasia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 173
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paweł i Kasia » 18.10.2009 17:05

ufokking napisał(a):Paweł i Kasia będę w tym roku w Potomje i mam pytanko czy te winnice o których pisaliście są wszystkie w tej miejscowości czy w paru innych?
jak w innych to proszę napisz w jakich bo chciałbym pozwiedzać i zapasu porobić :wink:

i gdzie warto na płu wyspie zaglądnąć jeśli chodzi o winnice :?:

przepraszam że nie odpisałem ale dawno nie byłem na cro.pl ale może się przyda dla kolejnych winożopów:

Winnice zaczynają się za Stonem i oznaczone sia brązowymi drogowskazami z obrazkiem winogronka i nazwiskiem winiarza więc nie idzie do nich nie trafić, a jak już zna się nazwisko to zawsze można zapytać. Jest sporo po drodze ale w samych Potomjach to co zagroda to winiarnia, Raj na ziemi

cieszę się że relacja komuś się przydała.
mada10000
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mada10000 » 22.06.2010 21:52

Wybieramy ,się w te okolice w lipcu.Mamy nadzieję ,że uda nam się zwiedzić te winnice i zasmakować trunkow :D
dawdardin
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) dawdardin » 07.07.2010 16:57

Dzieki za swietna i bardzo pouczajaca relacje.Jedziemy w ten rejon za 3 tygodnie.Moj maz jest zachwycony mozliwoscia zakupienia dobrego wytrawnego wina z tego regionu,bo od jakiegos czasu poznawanie win to jego hobby.Koniecznie odwiedzimy te winnice-dzieki :wink:
jak501
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jak501 » 21.04.2012 21:48

Paweł i Kasia napisał(a):
Obowiązkowo w Potomje trzeba zokupić domową Oliwę z oliwek, tą samą którą Makłowicz wychwalał przygotowująć tu Hubotnicę popijając winem od Indijanina.


Obrazek



a czy jakieś namiary na miejsce gdzie kupić ta oliwkę sprawdzonąbo wiem że też można kupić jakąś lewą
budek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 10.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) budek » 19.05.2012 22:27

jak501 napisał(a):
Paweł i Kasia napisał(a):
Obowiązkowo w Potomje trzeba zokupić domową Oliwę z oliwek, tą samą którą Makłowicz wychwalał przygotowująć tu Hubotnicę popijając winem od Indijanina.


Obrazek



a czy jakieś namiary na miejsce gdzie kupić ta oliwkę sprawdzonąbo wiem że też można kupić jakąś lewą



Tak jak wyżej najlepsza oliwa jest u Indijana w Potomje. Kupiłem również oliwkę u Matuśko oraz od sąsiadów Roberta Makłowicza, ta również dobra jednak najlepsza oliwa jak i wina i rakija tylko u Indijana. Mieszka z lewej strony przed tunelem do Boraka. Obiecałem żonie Roberta, że nie zdradzę nazwy miejscowości, w której mieszka więc oliwę kupuj jak wcześniej wspominałem.
W czerwcu tam jadę (5 raz) i już nie mogę się doczekać smaków Chorwacji.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 20.05.2012 14:01

Czy najlepsza jest u Indjana to rzecz gustu. Dla mnie najlepszą ma babcia Bobo z Anadingac, którą robi sama w Pijavicino. Tak samo jest z winem i rakiją. Dingač który robi Bobo jest dla mnie najlepszy na świecie. Plavac podobnie, choć ten który spijamy u nas w Čevapie tez jest bardzo dobry. Będąc tam gdzie ma dom pan Makłowicz nie widziałem żeby tam coś któryś z sąsiadów sprzedawał. Inna sprawa, że tam zamieszkanych jest tylko kilka domów. jak pan Robert wpadnie do nas na plażę, co już kilka razy czynił, to zapytam :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Peljesac - Potomie - 2008 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone