Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Orebic/Peljesac - zakupy

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Sabina_wawa
Odkrywca
Orebic/Peljesac - zakupy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sabina_wawa » 17.06.2013 23:06

Jedziemy drugi raz do Podobuce, w zeszłym roku byłam mega rozczarowana zaopatrzeniem w sklepie, w którym robiliśmy zakupy w Orebicu (Konzum na wjeździe do Orebica od strony wschodniej, po prawej). Jadąc z dwójką dzieci i mając świetne warunki lokalowe, raczej gotuję, więc chciałabym móc zrobić dobre zakupy jeśli chodzi o mięso, warzywa i ryby. Podpowiedzcie gdzie dobrze jest zaopatrywać się w okolicach Orebica (jako że to największa miejscowość to raczej tam szukam). Szczególnie wdzięczna będę za namiary, gdzie kupić dobrą świeżą rybę (tak wiem, że najlepsza w Borku w knajpie, ale gdybym chciała nieprzetworzoną...).
Sylwetka...
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 18.06.2013 06:10

Świeżą rybkę to w "centrali rybnej" w Janjina, (jadąc od strony Orebica za kioskiem i przystankiem po prawej stronie) dostawa jest 2 razy dziennie ale nie pamiętam o której. Jest też targ, w Orebicu blisko Konzumu (tego w "centrum")
Aldonka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 18.06.2013 08:15

Konzum na wlocie jest największym sklepem w Okolicy i nie sądzę żeby jakiś inny był lepiej zaopatrzony. Choć ja tam nigdy na jego ofertę nie narzekałam, ale może mamy inne priorytety zakupowe. Świeża ryba też na targu w Orebicu, w samym jego sercu, ale bardzo wcześnie rano.
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 18.06.2013 08:34

Aldonka napisał(a):Konzum na wlocie jest największym sklepem w Okolicy i nie sądzę żeby jakiś inny był lepiej zaopatrzony. Choć ja tam nigdy na jego ofertę nie narzekałam, ale może mamy inne priorytety zakupowe. Świeża ryba też na targu w Orebicu, w samym jego sercu, ale bardzo wcześnie rano.

Mijając ulicę Kralja Tomislava, po prawej stronie.
Aldonka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 18.06.2013 08:39

Dokładnie :)
O tu:
01.jpg
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 18.06.2013 08:46

Jest tu także market, bankomat i sklep mięsny. Po drugiej stronie ulicy jest piekarnia i kantor.
Aldonka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 18.06.2013 08:49

Bocian napisał(a):Jest tu także market, bankomat i sklep mięsny. Po drugiej stronie ulicy jest piekarnia i kantor.

I sklep z pierdółkami :D
A po stronie marketu także bank.

Ale mam wrażenie, że Sabina_wawa to wszystko wie, wszak wakacjowała się już w Podobuce. Tu się urodziło pytanie czy któryś z owych sklepów jest lepiej zaopatrzony niż Konzumna wlocie. Ja osobiście wątpię.
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 18.06.2013 09:07

Aldonka napisał(a):
Bocian napisał(a):Jest tu także market, bankomat i sklep mięsny. Po drugiej stronie ulicy jest piekarnia i kantor.

I sklep z pierdółkami :D
A po stronie marketu także bank.

Ale mam wrażenie, że Sabina_wawa to wszystko wie, wszak wakacjowała się już w Podobuce. Tu się urodziło pytanie czy któryś z owych sklepów jest lepiej zaopatrzony niż Konzumna wlocie. Ja osobiście wątpię.

Także nie sądzę, choć akurat ten też jest niezły. Osobiście nie wiem czego można oczekiwać? No Piotra i Pawła tam się nie uświadczy ;)
ynka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 18.06.2013 11:34

Sylwetka&Gienuś napisał(a):Świeżą rybkę to w "centrali rybnej" w Janjina, (jadąc od strony Orebica za kioskiem i przystankiem po prawej stronie) dostawa jest 2 razy dziennie ale nie pamiętam o której. Jest też targ, w Orebicu blisko Konzumu (tego w "centrum")

Dzięki Sylwetko, tą informację właśnie szukałam :D
Sabina_wawa, ponoć jest sklep w Janjinie, który jest dobrze zaopatrzony, cytat: "W Janiji jest również spożywczy sklep bardzo dobrze zaopatrzony tam kupowaliśmy piwo w butelkach po 2 litry żeby się nie rozdrabniać :) Mają wszystko od butów do łażenia po wodzie aż po pietruszkę zieloną na wagę."
Sylwetka...
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 18.06.2013 12:18

ynka napisał(a):Sabina_wawa, ponoć jest sklep w Janjinie, który jest dobrze zaopatrzony....."

Jest jakieś 10 metrów dalej po lewej stronie (jadąc od Orebica) :D Czy dobrze zaopatrzony, nie wiem ja kupiłam wszystko co chciałam kupić :wink: :D
Sabina_wawa
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sabina_wawa » 20.06.2013 22:17

Dzięki za odpowiedzi. Największy problem mam zawsze z mięsem i warzywami (jest dla mnie wielkim zaskoczeniem, że tak słabo w Cro z warzywami...), cała reszta jest w miarę standardowa. No i przyznam, że na ryby nie trafiliśmy w zeszłym roku, może mało szukaliśmy bo zaszywszy się na tydzień w Podobuce nie chciało nam się wiele ruszać. Tym razem będziemy dwa tygodnie i już warto coś lepszego do jedzenia upolować.
Aldonka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 21.06.2013 08:11

Warzywa i owoce też dostaniesz na tym "ryneczku" co ryby. Droższe niż w Konzumie na pewno, ale i lepsze.
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 21.06.2013 08:26

Sabina_wawa napisał(a):No i przyznam, że na ryby nie trafiliśmy w zeszłym roku, może mało szukaliśmy bo zaszywszy się na tydzień w Podobuce nie chciało nam się wiele ruszać.

Miejscowi nie mieli?
Sabina_wawa
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sabina_wawa » 21.06.2013 08:29

No właśnie nie. Coś tam czasami łódkami dowozili ale wyglądało na to, że na własny użytek (do własnej knajpki).
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 21.06.2013 08:57

Sabina_wawa napisał(a):No właśnie nie. Coś tam czasami łódkami dowozili ale wyglądało na to, że na własny użytek (do własnej knajpki).

No my nie mamy w Borku takiego problemu ;) Z tym że my nie kupujemy tylko zamawiamy kolację rybno-ośmiornicowo-mięsno-warzywno-rakijowo-winową 8)
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019