Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Orebic/Peljesac - zakupy

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Sabina_wawa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 92
Dołączył(a): 04.03.2011
Orebic/Peljesac - zakupy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sabina_wawa » 18.06.2013 00:06

Jedziemy drugi raz do Podobuce, w zeszłym roku byłam mega rozczarowana zaopatrzeniem w sklepie, w którym robiliśmy zakupy w Orebicu (Konzum na wjeździe do Orebica od strony wschodniej, po prawej). Jadąc z dwójką dzieci i mając świetne warunki lokalowe, raczej gotuję, więc chciałabym móc zrobić dobre zakupy jeśli chodzi o mięso, warzywa i ryby. Podpowiedzcie gdzie dobrze jest zaopatrywać się w okolicach Orebica (jako że to największa miejscowość to raczej tam szukam). Szczególnie wdzięczna będę za namiary, gdzie kupić dobrą świeżą rybę (tak wiem, że najlepsza w Borku w knajpie, ale gdybym chciała nieprzetworzoną...).
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 18.06.2013 07:10

Świeżą rybkę to w "centrali rybnej" w Janjina, (jadąc od strony Orebica za kioskiem i przystankiem po prawej stronie) dostawa jest 2 razy dziennie ale nie pamiętam o której. Jest też targ, w Orebicu blisko Konzumu (tego w "centrum")
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 18.06.2013 09:15

Konzum na wlocie jest największym sklepem w Okolicy i nie sądzę żeby jakiś inny był lepiej zaopatrzony. Choć ja tam nigdy na jego ofertę nie narzekałam, ale może mamy inne priorytety zakupowe. Świeża ryba też na targu w Orebicu, w samym jego sercu, ale bardzo wcześnie rano.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 18.06.2013 09:34

Aldonka napisał(a):Konzum na wlocie jest największym sklepem w Okolicy i nie sądzę żeby jakiś inny był lepiej zaopatrzony. Choć ja tam nigdy na jego ofertę nie narzekałam, ale może mamy inne priorytety zakupowe. Świeża ryba też na targu w Orebicu, w samym jego sercu, ale bardzo wcześnie rano.

Mijając ulicę Kralja Tomislava, po prawej stronie.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 18.06.2013 09:39

Dokładnie :)
O tu:
01.jpg
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 18.06.2013 09:46

Jest tu także market, bankomat i sklep mięsny. Po drugiej stronie ulicy jest piekarnia i kantor.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 18.06.2013 09:49

Bocian napisał(a):Jest tu także market, bankomat i sklep mięsny. Po drugiej stronie ulicy jest piekarnia i kantor.

I sklep z pierdółkami :D
A po stronie marketu także bank.

Ale mam wrażenie, że Sabina_wawa to wszystko wie, wszak wakacjowała się już w Podobuce. Tu się urodziło pytanie czy któryś z owych sklepów jest lepiej zaopatrzony niż Konzumna wlocie. Ja osobiście wątpię.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 18.06.2013 10:07

Aldonka napisał(a):
Bocian napisał(a):Jest tu także market, bankomat i sklep mięsny. Po drugiej stronie ulicy jest piekarnia i kantor.

I sklep z pierdółkami :D
A po stronie marketu także bank.

Ale mam wrażenie, że Sabina_wawa to wszystko wie, wszak wakacjowała się już w Podobuce. Tu się urodziło pytanie czy któryś z owych sklepów jest lepiej zaopatrzony niż Konzumna wlocie. Ja osobiście wątpię.

Także nie sądzę, choć akurat ten też jest niezły. Osobiście nie wiem czego można oczekiwać? No Piotra i Pawła tam się nie uświadczy ;)
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 18.06.2013 12:34

Sylwetka&Gienuś napisał(a):Świeżą rybkę to w "centrali rybnej" w Janjina, (jadąc od strony Orebica za kioskiem i przystankiem po prawej stronie) dostawa jest 2 razy dziennie ale nie pamiętam o której. Jest też targ, w Orebicu blisko Konzumu (tego w "centrum")

Dzięki Sylwetko, tą informację właśnie szukałam :D
Sabina_wawa, ponoć jest sklep w Janjinie, który jest dobrze zaopatrzony, cytat: "W Janiji jest również spożywczy sklep bardzo dobrze zaopatrzony tam kupowaliśmy piwo w butelkach po 2 litry żeby się nie rozdrabniać :) Mają wszystko od butów do łażenia po wodzie aż po pietruszkę zieloną na wagę."
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 18.06.2013 13:18

ynka napisał(a):Sabina_wawa, ponoć jest sklep w Janjinie, który jest dobrze zaopatrzony....."


Jest jakieś 10 metrów dalej po lewej stronie (jadąc od Orebica) :D Czy dobrze zaopatrzony, nie wiem ja kupiłam wszystko co chciałam kupić :wink: :D
Sabina_wawa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 92
Dołączył(a): 04.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sabina_wawa » 20.06.2013 23:17

Dzięki za odpowiedzi. Największy problem mam zawsze z mięsem i warzywami (jest dla mnie wielkim zaskoczeniem, że tak słabo w Cro z warzywami...), cała reszta jest w miarę standardowa. No i przyznam, że na ryby nie trafiliśmy w zeszłym roku, może mało szukaliśmy bo zaszywszy się na tydzień w Podobuce nie chciało nam się wiele ruszać. Tym razem będziemy dwa tygodnie i już warto coś lepszego do jedzenia upolować.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 21.06.2013 09:11

Warzywa i owoce też dostaniesz na tym "ryneczku" co ryby. Droższe niż w Konzumie na pewno, ale i lepsze.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 21.06.2013 09:26

Sabina_wawa napisał(a):No i przyznam, że na ryby nie trafiliśmy w zeszłym roku, może mało szukaliśmy bo zaszywszy się na tydzień w Podobuce nie chciało nam się wiele ruszać.

Miejscowi nie mieli?
Sabina_wawa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 92
Dołączył(a): 04.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sabina_wawa » 21.06.2013 09:29

No właśnie nie. Coś tam czasami łódkami dowozili ale wyglądało na to, że na własny użytek (do własnej knajpki).
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 21.06.2013 09:57

Sabina_wawa napisał(a):No właśnie nie. Coś tam czasami łódkami dowozili ale wyglądało na to, że na własny użytek (do własnej knajpki).

No my nie mamy w Borku takiego problemu ;) Z tym że my nie kupujemy tylko zamawiamy kolację rybno-ośmiornicowo-mięsno-warzywno-rakijowo-winową 8)
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone