Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Na Pag z pontonem ...... i nie tylko.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
smoki3
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoki3 » 25.08.2009 17:30

Trzeciego sierpnia o godzinie jedenastej do odtwarzacza został wrzucony "OLD SUREHAND" i rozpoczęła się nasza wakacyjna wyprawa na PAG. Oczywiście jak w poprzednim roku zaczął padać deszcz, a opady zakończyły się po przekroczeniu masywu Paklenica. Ciągnąc za sobą domek nasza prędkość nie była kosmiczna, a nocleg wypadł na stacji Shela w Mikulovie. Następnego dnia około szesnastej dotarliśmy na kemping Straśko w Novaliji. Znajdujemy bardzo ocienione miejsce - godzinka, przyczepa zostaje rozstawiona i pierwsza kąpiel w błękitnym morzu.

Obrazek

Drugiego dnia pobytu wyprawa do Kapitanatu Novalija po winietę na ponton. Patent sternika motorowodnego, dowód rejestracyjny pontonu, winieta sprzedana. Do Kapitanatu udawaliśmy się z małym stresem związanym z bałaganem dotyczącym Patentów Sternika Motorowodnego wydawanych przez PZMiNW (wątek szeroko komentowany w dziale Motorowodniactwo).
Jeszcze ubezpieczenie pontonu 180Ku. i wodujemy nasz wodny pojazd.
Jest to nasz pierwszy wyjazd z pontonem do Chorwacji. Ponton wodujemy na redzie kempingu,
niestety brak wolnej bojki. Zapada decyzja, szukamy stałego kamienia na dnie, mocujemy 6kg. kotwicę do amortyzatora patentu MorskiPas (znakomity pomysł - dzięki), druga lina ląduje od pawęży do boi ograniczającej kąpielisko.

Suche wodowanie.

Obrazek

Wodowanie na wodzie.

Obrazek

Po południu wyjazd po benzynę i następnego dnia nasza pierwsza wyprawa w poszukiwaniu cichej zatoki ( a takich jest sporo ) .
Płynąc godzinkę z małym okładem w stronę Lun znajdujemy tę naszą zatoczkę z drobniutkimi kamykami na brzegu i piaskiem w wodzie. Zdejmujemy z nóg ochronne buty i czerpiemy życiodajną energię ze słońca i wody. Odwiedzamy to miejsce przez wiele dni urlopu.

Nasza laguna.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dopiero z perspektywy morza zobaczyłem jak bardzo myliłem się w
ocenie wyspy Pag i miasta o tej samej nazwie. Pag wydaje się kamienisty, bardzo suchy, niezdatny do codziennego życia, lecz nic bardziej mylnego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Faktycznie, wschodnia połowa wyspy kamienista, surowa, z licznymi solnicami, wiele uroku w kamieniach przypominających śnieg o poranku i lśniącej przezroczystej morskiej wodzie na licznych plażach. Natomiast zachodnia część zadziwia kontrastem, wręcz przeciwieństwem swojej wschodniej sąsiadki. Bywa bardzo zielona, z bagienkami, małymi jeziorkami słodkiej wody, bardzo starymi gajami oliwnymi i jeszcze piękniejszymi malutkimi piaszczystymi zatoczkami.
piotrf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 25.08.2009 17:55

Kolejny Pagokusiciel :lol: :lol:
Zapisuję się do czytelni
cerlicht
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) cerlicht » 25.08.2009 18:25

Witam .Też byłem na Pagu w lipcu chętnie poczytam . Pozdrowienia.
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 25.08.2009 18:29

Pag rządzi :!: Bardzo fajna relacja "pontonowa", przyłączam się do grona czytających :D
mallgola
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mallgola » 25.08.2009 18:59

Ja też zasiadam i czekam na piękne widoki z Pagu!
Roxi
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 25.08.2009 19:02

I to lubię właśnie pod koniec wakacji. Tyle ciekawych relacji do przeczytania :)
Czekam na ciąg dalszy.
smoki3
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoki3 » 25.08.2009 19:16

Zielony tysiącletni gaj oliwny z drzewami o średnicy pnia do kilku metrów, odwiedzamy w dniu urodzin naszego syna. Cień i chłód jaki dają drzewa oliwne można porównać
do dobrze wyregulowanej klimatyzacji.

Lun znajduje się na zachodnim krańcu wyspy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Okresowe rzeczki z bardzo wilgotną ziemią.

Obrazek

W takich miejscach możemy znaleźć poletka warzywne tubylców. Ile pracy wymaga oczyszczenie takiego zagonu wie tylko ten który to robił. Czasami dochodziliśmy do wniosku, iż ziemia musiała być przesiewana przez sito dla oczyszczenia z kamieni.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Liczne małe jeziorka, niektóre są przy drodze inne, można znaleźć zatrzymując samochód i wypatrując w polu stad małych ptaków.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 26.08.2009 08:09 przez smoki3, łącznie edytowano 1 raz
MorskiPas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 25.08.2009 19:31

smoki3 napisał(a): kotwicę do amortyzatora patentu MorskiPas (znakomity pomysł - dzięki)

Łał. Chwalą nas :oops:

Fajnie, że się patent sprawdził, choć w sumie nie wiem którą wersję zastosowałeś, bo było ich kilka. Siadam do czytania, bo mnie też Pag chodzi po głowie, a tam mnie jeszcze nie widzieli.

pozdrav K
smoki3
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoki3 » 25.08.2009 20:58

MorskiPas napisał(a):
smoki3 napisał(a): kotwicę do amortyzatora patentu MorskiPas (znakomity pomysł - dzięki)

Łał. Chwalą nas :oops:

Fajnie, że się patent sprawdził, choć w sumie nie wiem którą wersję zastosowałeś, bo było ich kilka. Siadam do czytania, bo mnie też Pag chodzi po głowie, a tam mnie jeszcze nie widzieli.

pozdrav K

Dziękuję jeszcze raz ! Widziałem pontony Niemieckiej, Włoskiej, czy Słoweńskiej konkurencji bez amortyzatorów z powyrywanymi lub naderwanymi mocowaniami kotwicy. Ten amortyzator na krótkiej szybkiej fali sprawuje się super, ( zastosowałem gumę od naciągu plandek samochodowych). Pozdrawiam. :lol:

smoki3
mutiaq
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 25.08.2009 21:46

O jaaa..
Znów Pag...
No przecież jak nam się tam naprawdę nie uda pojechać w tym roku (remont), to zwariuję... :evil:
Czytam i oglądam :D
mottom
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 26.08.2009 11:29

ja też zasiadam do relacji z "pontonowych wakacji" :)
luska1973
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) luska1973 » 26.08.2009 13:56

Czytam z wieeelkim zainteresowaniem. Poproszę więcej o campie (mam zamiar tam pojechać w 2010 też z przyczepą), a jak mąż poczyta, to pewnie też z pontonem :D
Aldonka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 26.08.2009 14:17

Jak pokażę mojemu mężowi tą relację to zwariuje :) Marzy o takich pontonowych wakacjach :) Ja mniej ale o tym cicho sza :)

Czekam na ciąg dalszy.
jan_s1
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 26.08.2009 15:15

Przeczytanie niektórych relacji odkładam do jesieni (późnej :lol: ), ale wszystko, co o Pagu, pochłaniam na bieżąco.
smoki3
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoki3 » 26.08.2009 15:51

luska1973 napisał(a):Czytam z wieeelkim zainteresowaniem. Poproszę więcej o campie (mam zamiar tam pojechać w 2010 też z przyczepą), a jak mąż poczyta, to pewnie też z pontonem :D

Przygotuję specjalną relację z kempkngu Straśko.Pozdrawiam. :lol:

smoki3
Następna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2017