Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże niebałkańskie podróże :-)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie (bo włoskie) podróże :-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 24.05.2015 13:48

Witamy po powrocie :)

Zaryzykowaliśmy majowe Włochy po raz trzeci (w sumie do trzech razy sztuka :cool: ) i odnieśliśmy pewien sukces - przynajmniej nie lało :lol:

Zadowoleni jesteśmy bardzo, opaleni chyba jeszcze bardziej (jednak :) ), spodobało się nam na tyle, że może jeszcze kiedyś wrócimy.... Bo znaleźliśmy tam prawie wszystko to, czego szukamy, czyli: masę fantastycznych plaż, także praktycznie dzikich i pustych, sporo miejsc do spania w autku, trochę pięknych widoków, trochę zabytków, parę ładnych miast i miasteczek i .... bardzo tanie wina :wink: .

A gdzie to wszystko? Na Sardynii :cool:

:papa:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Małe i duże niebałkańskie (bo włoskie) podróże :-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 24.05.2015 13:54

Melduję się w czytelni jako pierwsza :D Niedawno skończyłam czytać Wasze Włochy 2012 i 2013, fajnie, że już :) 3 rozdział się pisze :)

No i fajnie, że się pogoda w końcu udała
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie (bo włoskie) podróże :-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 24.05.2015 14:17

Witam.
Super, że już jesteście... :D...
Hmmm Sardynia powiadasz... fantastycznie... :)...
Przez chwilę była w naszych tegorocznych planach...
Jednak najpierw chcemy skosztować północy Italii...
Czekam z niecierpliwością na kolejną przepiękną relacje w Waszym wykonaniu... :D...
Pozdrawiam.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie (bo włoskie) podróże :-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 24.05.2015 14:19

kulka53 napisał(a):Witamy po powrocie :)
... znaleźliśmy tam prawie wszystko to, czego szukamy, czyli: ... trochę pięknych widoków, trochę zabytków, parę ładnych miast i miasteczek i .... bardzo tanie wina :wink: .


Trochę 8O :roll: ,
chyba tego taniego wina za dużo wipiliście :lool: ,

mam nadzieję, że przed moim wyjazdem (we wtorek :mrgreen:, zgadnijcie gdzie :wink: ) uda mi się zobaczyć trochę tych Waszych widoków :wink: ,

fajnie że wróciliście zadowoleni :P .
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Małe i duże niebałkańskie (bo włoskie) podróże :-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 24.05.2015 14:24

Sardynia! Żona już od kilku lat zagaduje mnie o tym kierunku. Dlatego więc z ciekawością pooglądamy.

Pozdrawiam
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012
Re: Małe i duże niebałkańskie (bo włoskie) podróże :-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 24.05.2015 15:18

Fajnie, że się wyjazd udał :)
Ciekaw jestem jestem jak było, więc pisz, pisz :D :D
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21045
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Małe i duże niebałkańskie (bo włoskie) podróże :-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 24.05.2015 15:22

kulka53 napisał(a):A gdzie to wszystko? Na Sardynii...


...w takim razie będziemy zwiedzać Sardynię...fajnie ,że wyjazd się udał

Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie (bo włoskie) podróże :-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 24.05.2015 21:52

Miło, że jesteście :)

ruzica napisał(a):Melduję się w czytelni jako pierwsza :D Niedawno skończyłam czytać Wasze Włochy 2012 i 2013, fajnie, że już :) 3 rozdział się pisze :)

No i fajnie, że się pogoda w końcu udała

3 rozdział mam nadzieję niedługo zacznie się pisać :)
Co do pogody, to fakt, że udała się lepiej niż podczas poprzednich odwiedzin Włoch, ale też fakt, że pozostawiała trochę do życzenia :roll: .

kmichal napisał(a):Witam.
Super, że już jesteście... :D...
Hmmm Sardynia powiadasz... fantastycznie... :)...
Przez chwilę była w naszych tegorocznych planach...
Jednak najpierw chcemy skosztować północy Italii...
Czekam z niecierpliwością na kolejną przepiękną relacje w Waszym wykonaniu... :D...

My cieszymy się mniej, bo trzeba wracać do pracy w pracy i prac przeróżnych innych (a tak fajnie było przez chwilę o tym zapomnieć...)
Co do relacji to postaramy się by powstawała jak najszybciej, ale chyba nie uda się jej zakończyć przed planowanym kolejnym urlopem :roll:
Na nas wyspa zrobiła bardzo dobre wrażenie, jest jak zgodnie uznaliśmy "fajniejsza" pod pewnymi względami niż kontynentalne Włochy. Ale pod względem zabytków pozostaje w tyle zdecydowanie, więc skosztowanie północy jak najbardziej słuszne :D

mysza73 napisał(a):chyba tego taniego wina za dużo wipiliście :lool:

Za dużo może nie, ale sporo..... :wink: , a jeszcze więcej przywieźliśmy :)
a że "trochę"... bo my lubimy jak wszystkiego jest tak po trochu :lol:

mysza73 napisał(a):mam nadzieję, że przed moim wyjazdem (we wtorek :mrgreen:, zgadnijcie gdzie :wink: ) uda mi się zobaczyć trochę tych Waszych widoków :wink:

Hmmm, będę strzelał :wink: , Santorini? :roll:
Bo chyba nie Sardynia :lol:

KOL napisał(a):Sardynia! Żona już od kilku lat zagaduje mnie o tym kierunku. Dlatego więc z ciekawością pooglądamy.

To dobry kierunek, choć to jednak nie Grecja (ale prawie :wink: )
W porównaniu do greckich realiów jest większa od Peloponezu więc jeśli chce się pozwiedzać, trzeba się trochę najeździć.
Nam się podobało i dobrze się tam czuliśmy. Przed sezonem to w miarę spokojne jeszcze miejsce, choć turystów już widać a i mieszkańców mało nie jest.
MarDomi napisał(a):Fajnie, że się wyjazd udał :)
Ciekaw jestem jestem jak było, więc pisz, pisz :D :D

Udał się naprawdę bardzo dobrze - zwłaszcza jak na praktycznie pełen spontan... planowanie trwało kilka godzin :cool: . Pewnie nie widzieliśmy wszystkiego co warto, ale zważywszy na ogrom obszaru - i tak było to niemożliwe w te kilkanaście dni. Jesteśmy zadowoleni, że odwiedziliśmy kolejny zakątek Europy na który i tak kiedyś chcieliśmy dotrzeć (zwłaszcza ja o tym myślałem, ale zupełnie bez konkretów)
Coś tam napiszemy, coś tam pokażemy, może się spodoba :)

ajdadi napisał(a):...w takim razie będziemy zwiedzać Sardynię...fajnie ,że wyjazd się udał

Ano tak wyszło :)
Dwa tygodnie to jak sądzimy minimum by mniej więcej zorientować się w tym co wyspa oferuje. Spokojnie można by ją zwiedzać jeszcze kolejne dwa i na plaże znalazłoby się wtedy więcej czasu... A jest w czym wybierać... a my to lubimy :cool:

Pozdrawiam
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Małe i duże niebałkańskie (bo włoskie) podróże :-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.05.2015 08:09

Cieszę się Waszym sukcesem.
Jak smakują sardynki na Sardynii?

:oczko_usmiech:

Pzdr
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie (bo włoskie) podróże :-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 25.05.2015 08:44

kulka53 napisał(a):
mysza73 napisał(a):chyba tego taniego wina za dużo wipiliście :lool:

Za dużo może nie, ale sporo..... :wink: , a jeszcze więcej przywieźliśmy :)
a że "trochę"... bo my lubimy jak wszystkiego jest tak po trochu :lol:

:D

kulka53 napisał(a):
mysza73 napisał(a):mam nadzieję, że przed moim wyjazdem (we wtorek :mrgreen:, zgadnijcie gdzie :wink: ) uda mi się zobaczyć trochę tych Waszych widoków :wink:

Hmmm, będę strzelał :wink: , Santorini? :roll:
Bo chyba nie Sardynia :lol:


Do Santorini cały czas dojrzewam :wink: , ale niestety w maju długość urlopu mojego męża jest ograniczona :( .

Sardynia też nie, ale jest bardziej celnym strzałem :wink: ,
jest w planach, więc będę miała gotową ściągę w postaci Waszej relacji :mrgreen: .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Małe i duże niebałkańskie (bo włoskie) podróże :-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.05.2015 08:57

Czekam na Waszą kolejną podróż. Ciekawa jestem czy tym razem udało Wam się coś więcej w Weronie zobaczyć...
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Małe i duże niebałkańskie (bo włoskie) podróże :-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 25.05.2015 11:33

KOL napisał(a):Sardynia!


Bardzo jestem ciekaw :!:

pzdr :wink:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie (bo włoskie) podróże :-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 25.05.2015 11:42

Vjetar napisał(a):Jak smakują sardynki na Sardynii?

Nie wiemy...
Takich puszek nie kupowaliśmy :wink:

mysza73 napisał(a):Do Santorini cały czas dojrzewam :wink: , ale niestety w maju długość urlopu mojego męża jest ograniczona :( .

Ważne że pomysł jest... chociaż wiem, że wolisz Włochy :)

mysza73 napisał(a):Sardynia też nie, ale jest bardziej celnym strzałem :wink:

To nie wiem... może jakaś objazdówka po Umbrii?

piekara114 napisał(a):Czekam na Waszą kolejną podróż. Ciekawa jestem czy tym razem udało Wam się coś więcej w Weronie zobaczyć...

Nie.... bo nie była w planie, jeśli już to wciąż po głowie chodzi Mantua i w tym roku już prawie się udało....
Pisząc o Weronie miałem na myśli to, że jest ona punktem na trasie, w którym będziemy musieli dokonać ostatecznego wyboru - Apulia albo Sardynia :cool: :D

longtom napisał(a):Bardzo jestem ciekaw :!:

I słusznie bo (poza sezonem) naprawdę warto :)

Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie (bo włoskie) podróże :-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 25.05.2015 11:48

Włoskie, sardyńskie, majowe wspomnienia jak zwykle będą dla nas lekarstwem na codzienność, odskocznią od problemów. Dlatego zacznijmy je jak najszybciej :cool:

Jak zawsze na początek parę słów wstępu :wink:

Ryzyko jeszcze jednych majowych Włoch postanowiliśmy podjąć już dawno, jeszcze zimą. Chcieliśmy jednak pojechać jak najdalej na południe, dlatego wybraliśmy opisywany już nie tak dawno na forum region – Apulię, licząc że tam to naprawdę powinno być już ładniej i cieplej :cool: . Do tego półwysep Gargano, trochę pagórków Basilicaty, kawałek wybrzeża Kampanii.... byłoby co robić, co oglądać i gdzie poleżeć na jakiejś miłej plaży. Posiedziałem nad mapami, nad przewodnikami, trochę pogrzebałem w sieci i w parę dni powstał zgrabny plan na te 2 tygodnie (który pewnie jak zawsze trzeba by było na miejscu trochę okroić :wink: ).

Trochę czasu zajęło mi przygotowanie auta do podróży, właściwie do całego tego sezonu'2015. Sporo kasy zostawiłem u znajomego mechanika który wymienił przednie amortyzatory, pogrzebał przy tylnych hamulcach, wymienił sondę lambda (która dawała się we znaki już od pewnego czasu) a także wymienił uszczelkę pod głowicą co jak wiadomo jest dość kosztowną i nie aż tak zupełnie banalną naprawą nawet jak na Skodę. Autko zostało przyciemnione :mrgreen: , pomysł okazał się niezły bo we wnętrzu zrobiło się jednak nieco chłodniej. Zostało także wyprane, dzięki czemu zrobiło się także przyjemniej :) . Otrzymało też nowe, całoroczne opony.

No i co... plan jest, kasa jest, zakupy zrobione urlopy podpisane, auto czeka... nic tylko jechać. Tak zrobiłby chyba każdy – ale nie my :wink: . To wszystko tak naprawdę moja wina, bo to ja sprawdziwszy prognozę pogody (w której przewidywano jednak zimno i opady w Basilicacie) dokładnie dobę przed wyjazdem, czyli w czwartek około południa napisałem do Małgosi (tak trochę żartem) – a może pojedziemy na Sardynię? . Pomysł chwycił :mrgreen: co trochę mnie zaskoczyło, bo wcześniej nie wyrażała Ona zbyt wielkiego entuzjazmu w temacie tej wyspy, zdecydowanie bardziej skłaniając się w stronę Sycylii...

Wszystko fajnie, ale nawet nie wiedziałem jakie linie na tego wyspowego kolosa pływają :? . Bo skąd, to jeszcze jakieś pojęcie miałem... z Livorno to na pewno i jeszcze skądś koło Rzymu.... aaaa z Civitavecchii :roll: . Godzinka wystarczyła by mniej więcej zorientować się w liniach i w tym, że z Livorno płyną w sobotę wieczorem dwa statki – których, nawiasem mówiąc, ceny przyjemnie mnie zaskoczyły 8O . Do soboty wieczorem to spokojnie zdążymy zajechać, a promy z powrotem... no jakieś na pewno będą :wink: . Sprawdziłem ile zapłacimy za autostradę, rzuciłem okiem na przewodnik by sobie przypomnieć co w ogóle ciekawego na tej wyspie jest, Małgosia w tym czasie wydrukowała kilka opisów najciekawszych miejsc. I na tak „znakomitych” :lol: przygotowaniach zakończył się czwartek :) . A nie, przepraszam... jeszcze poznosiliśmy bagaże do samochodu :lol:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie (bo włoskie) podróże :-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 25.05.2015 11:49

8 maja, piątek

To jak zwykle kilka godzin w naszych pracach, o 12.30 podjechałem po Małgosię i skierowaliśmy się... nie, nie na autostradę a do P... tzn do marketu budowlanego który jest po drodze :wink: . Podczas poprzedniego wyjazdu zbił się nam termometr który wkładaliśmy zawsze do naszej samochodowej lodówki a nowego jakoś nie kupiliśmy wcześniej – to kupiliśmy właśnie teraz :) . A potem już wyjazd na darmową autostradę w kierunku Zgorzelca, tankowanie na przygranicznej stacji i wjeżdżamy na teren Niemiec.

Dobra pogoda, dobra, wciąż jeszcze darmowa droga, przyjemne widoki przez cały właściwie czas – jechało się bardzo sympatycznie. Wiadomo, trochę to trwało, bo i kilometrów niemało i prędkość tradycyjnie nie największa... nie spieszyliśmy się zbytnio więc oscylowała pomiędzy 100 a 110 km/h czyli tak jak zawsze :) . Do granicy z Wrocławia mamy 150 km, potem do przejechania jest jeszcze jakieś 650 km do stałego miejsca noclegowego pod skocznią w Ga-Pa :) . Przez Monachium przejeżdża się tradycyjnie jak po sznurku, mimo wieczornej pory ruch całkiem spory. Pogoda wciąż dobra więc i humory dopisują, dojechaliśmy na 22 więc i zbyt późno nie jest, no i nie jest też zimno.... to będzie najcieplejsza noc w tym miejscu :) .

c.d.n.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - strona 102
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone