Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Majówka Istria 2013 - I raz w Cro

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agsz97
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 10.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) agsz97 » 31.07.2013 23:29

kasiaa2604 napisał(a):Teraz mam pytanie do innych, którzy w Rovinj byli i co nieco się orientują. Mianowicie mam apartament na skrzyżowaniu ulic Vukovarska z Valpereri, właściciel powiedział mi, iż do plaży jest 200m... a niestety mam wrażenie, że mapa mówi mi co innego... że odległość jest znacznie większa. Czy ktoś może był w tych okolicach, orientuje się jak to na prawdę jest?

Pozdrawiam!!


Ja też spałem na ul.Valpereri :oczko_usmiech: Z tymi 200 metrami to trochę gościu przesadził, ale bez obaw - parę minut i już jesteś w lasku i na plaży. I tylko wybierasz czy w prawo czy w lewo. Ale jak pójdziesz w lewo za cypel to uważaj żeby nie wylądować wśród golasów :oops:
kasiaa2604
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 05.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiaa2604 » 01.08.2013 11:58

MARK1 napisał(a):
kasiaa2604 napisał(a):Witaj!
Świetna relacja, zdjęcia na prawdę piękne! Jestem zakochana w Chorwacji, 4 razy byłam w Dalmacji, w tym roku wybieram się własnie na Istrię, do Rovinj. Dokładnie tak jak Ty, na tydzień plus dojazd. Od maja mam zarezerwowany apartament, właściciel wydaje się być bardzo sympatyczny, mam nadzieję, że będzie równie miło :))
Teraz mam pytanie do innych, którzy w Rovinj byli i co nieco się orientują. Mianowicie mam apartament na skrzyżowaniu ulic Vukovarska z Valpereri, właściciel powiedział mi, iż do plaży jest 200m... a niestety mam wrażenie, że mapa mówi mi co innego... że odległość jest znacznie większa. Czy ktoś może był w tych okolicach, orientuje się jak to na prawdę jest?

https://maps.google.pl/maps?q=Valpereri ... wacja&z=16

Pozdrawiam!!


Dzięki, mieszkalem obok miejsca, gdzie masz kwaterę - do plaży ok. 8-10 min spacerem, metrów nie mierzyłem
:) , ale odległość jest wg. mnie przyzwoita :papa: Pozdrawiam


Dziękuję bardzo, kamień z serca mi spadł :) Jeszcze tylko 10 dni do wyjazdu! Ciekawa jestem tej części Chorwacji! :) A powiedz mi proszę jeszcze, jaka tam jest plaża? Głównie kamienie pewnie?
kasiaa2604
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 05.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiaa2604 » 01.08.2013 12:00

agsz97 napisał(a):
kasiaa2604 napisał(a):Teraz mam pytanie do innych, którzy w Rovinj byli i co nieco się orientują. Mianowicie mam apartament na skrzyżowaniu ulic Vukovarska z Valpereri, właściciel powiedział mi, iż do plaży jest 200m... a niestety mam wrażenie, że mapa mówi mi co innego... że odległość jest znacznie większa. Czy ktoś może był w tych okolicach, orientuje się jak to na prawdę jest?

Pozdrawiam!!


Ja też spałem na ul.Valpereri :oczko_usmiech: Z tymi 200 metrami to trochę gościu przesadził, ale bez obaw - parę minut i już jesteś w lasku i na plaży. I tylko wybierasz czy w prawo czy w lewo. Ale jak pójdziesz w lewo za cypel to uważaj żeby nie wylądować wśród golasów :oops:


No to dobrze, że znalazł się ktoś tak uprzejmy jak Ty i mnie uprzedził, przed niespodzianką hihhi :) A plaże jakie dokładnie są? Mówiono mi, iż jest tam plaża Cuvi a ze zdjęć wynika, że same kamienie... jak to dokładnie wygląda, to plażowanie?:))
dychy4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 80
Dołączył(a): 19.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dychy4 » 02.08.2013 10:03

Plaża Cuvi to raczej głazy niż kamienie, ale wchodzenie i wychodzenie z wody nie sprawia wielkich problemów, za to pod wodą jest dość bujne życie. Ja byłem z rocznym dzieckiem i było OK. Duży plus tej plaży - dużo cienia dla ochłody. Odleglość od ulicy Valpereri jak pisał agsz97 jest tak ze 3-4 x 200 m, ale to tylko trochę dłuższy spacerek :D
kasiaa2604
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 05.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiaa2604 » 02.08.2013 10:23

dychy4 napisał(a):Plaża Cuvi to raczej głazy niż kamienie, ale wchodzenie i wychodzenie z wody nie sprawia wielkich problemów, za to pod wodą jest dość bujne życie. Ja byłem z rocznym dzieckiem i było OK. Duży plus tej plaży - dużo cienia dla ochłody. Odleglość od ulicy Valpereri jak pisał agsz97 jest tak ze 3-4 x 200 m, ale to tylko trochę dłuższy spacerek :D



Dziękuję Ci za odpowiedź. W takim razie skoro z dzieckiem nie było problemu by plażować, to chyba nie jest tak źle :)
Dość bujne życie... mniemam iż masz na myśli rybki i inne piękne żyjątka? :D hihih. A ten cień jest na większości plaży czy jest gdzie rozłożyć leżaczek i cały dzień wystawiać się do słońca? Przyznam, że my z narzeczonym takie rzeczy uwielbiamy :)
Właściciel apartamentu mówił mi, że plaża ma ok 15km długości, gdyż nalezy do jakiegoś Parku, można także znaleźć plażę żwirową. Czy ktoś się może orientuje jak daleko jest ona od punku plaży Cuvi? Ogólnie jestem otwarta,przyjmę każdą informację na temat plaży :))))
Pozdrawiam gorąco!!!
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 06.01.2014 00:56

Janusz Bajcer napisał(a):
MARK1 napisał(a):Skorzystałem z porady szanownego Janusza Bejcara i zamieszkałem na kwaterze u Chorwata , który świetnie mówi po Polsku (studiował w Polsce, ma żonę Polkę) dziś już jest na emeryturze - nazywa się Darko :idea:

Witam :D za przekręcenie nazwiska :wink: nie mam urazy :idea:
Polecałem na pewno Istrię do zwiedzania :idea: ale kwatery u Chorwata Darka :wink: na pewno nie :idea:


Panie Januszu tu muszę się wstawić za Markiem. Polecał Pan tę kwaterę, o tutaj:
istria-2008-powrot-do-zrodel-t20975-255.html

"Jest też apartament dla turystów z Polski 300 m od morza" - to właśnie Darko.

Pozdrawiam,
:)
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 06.01.2014 01:13

Dzięki alladyndelscorcho ! I pozdrowienia dla Pana Janusza :) Rewelacyjna kwatera :papa:
shin0bi
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 19.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) shin0bi » 23.03.2014 13:13

MARK1 napisał(a):
Madziulka2112 napisał(a):My w przysz lym roku planujemy zwiedzić Istrię na majówkę, dlatego chętnie skorzystamy z rekomendacji Waszej kwatery i poprosimy o namiary i adres:)

Proszę o e-maila - wyślę


Bardzo bym prosił o namiary na Darko - moj mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 23.03.2014 18:18

Namiar wysłany.
orzech299
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 28.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) orzech299 » 05.09.2014 09:50

Jeśli można to również proszę o namiar na Darko, bo już jutro wieczorem wyjazd do Rovinj! :) Mój mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 05.09.2014 10:46

Namiar wysłałem - życzę bardzo udanej podróży. Jeśli byłbyś u Darko daj znać jak było i pozdrów go serdecznie od Marka i Doroty :papa:
orzech299
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 28.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) orzech299 » 07.10.2014 08:37

Witam ponownie. Nocowałem u Darko i Ali w Rovnij. MARK1 miał racje- to naprawdę wspaniali ludzie i kontakt godny polecenia. Spędziliśmy u Nich pieknych 10 dni, w miedzy czasie popiając kawke i rakije u wujka Darko. Zostaliśmy równieź zabrani na łódke, oraz został przygotowany dla nas grill z miejscowymi specjałami. A to wszystko w cenie noclegu- z resztą bardzo przystępnej. Ogólnie z perspektywy czasu musze powiedzieć, że pieniądze miały chyba najmniejsze znaczenie zarówno dla nas jak i dla gospodarzy. Po prostu bardzo się polubiliśmy. Nawet nie mieliśmy sumienia probować się targować :) Pozdrowienia od Marka i Doroty przekazałem- oczywiście Darko i Ala Was pamiętali:) Dziękuje bardzo za ten kontakt i wszystkim bardzo gorąco polecam! Zarówno Rovinj jak i gospodarze przewspaniali! Mam nadzieję, że za rok tam wróce! :)
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 08.10.2014 12:14

Cieszę, się, że potwierdzasz także moje odczucia i wrażenia :)
pozdrawiam serdecznie :papa:
pablito31
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 15.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablito31 » 12.10.2014 19:40

poproszę o namiary tej kwatery. Wraz z żoną i synkiem też się wybieramy na istrię chętnie zatrzymamy się w rowinju pazdrawiam Paweł M
moje namiary
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 12.10.2014 19:51

Namiar wysłany
Pozdrawiam :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Majówka Istria 2013 - I raz w Cro - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone