Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Captain America – majówka 2019 tylko dla dorosłych :-)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 22.11.2019 21:06

"Epepa"]
To prawda, zerwał się wiatr "od lądu" i przepłynięcie tego samego odcinka co zwykle zajęło nam co najmniej 3 razy dłużej. W międzyczasie słońce zaszło i zrobiło się ciemno. I te fale, na których nas tak wybujało przypominały wielkie, czarne góry. 8O Brrr... Gdy dopłynęliśmy do portu to szczękałam zębami, nie wiem czy z zimna, czy ze strachu. 8O Mój mąż twierdzi, że płynął wtedy koło nas delfin. Ja byłam za bardzo zaaferowana wiosłowaniem, żeby rejestrować, co się dzieje wokół, a zresztą wydawało mi się to mało prawdopodobne. Po obejrzeniu Twoich delfinków poszperałam w internecie i puściłam sobie odgłosy delfinów. I teraz wierzę! A ja myślałam, że to skrzeczy jakieś ptaszysko na skałach. :o :roll:


Obstawiam że te zęby to jednak ze strachu 8O
Kajakiem po ciemku i to po falach - szaleństwo 8O To nie na moje nerwy 8O 8O 8O
To mógł być delfin - one tak fajnie głośno chrapią oddychając, zawsze je słychać. No i zaczepiają, podpływają - szkoda ze nie patrzyłaś - a mąż mógł być do Ciebie w tym temacie bardziej stanpowczy :smo:

Komiża to jedno z miejsc, które rozważamy na następny wyjazd. I patrząc na tę wielką zatokę właśnie zastanawiałam się, czy tam też są takie duże pływy. Dobrze wiedzieć. :D Ciekawa jestem tylko, czy morze też tak szaleje tam wieczorami. Chociaż w Zuljanie to była w sumie loteria, raz spokój i dryfowanie sobie o zachodzie słońca, a innym razem powrotny horror. :D


Co do kajakowania pytaj Maslinkę - chyba jest naszym forumowym ekspertem w tym temacie :D
Pływy nie będą Wam przeszkadzać, tego ruchu wody nie czuć. Natomiast pytanie czy zafalowanie nie będzie zbyt duże - to jednak otwarte morze i za kazdym razem jak tam byliśmy to wiało i bujało a kilka tych wizyt było. Musisz dokładniej zgłębić temat przed ewentualną decyzją :D w Visie przeżyliśmy swój najgorszy sztorm. Pogoda na Visie w ogóle jest kapryśna. :D

Już nie mogę się doczekać! A będzie w tym roku jeszcze Chorwacja? :wink:


Nowe będzie juz w poniedziałek ale nie Chorwacja. Na południe ruszymy w okolicy końca roku, przynajmniej taki mam plan :smo:

Żałuję, że nie udało nam się zobaczyć tej twierdzy w Sibeniku. Ale mam przynajmniej pretekst, żeby tam wrócić. Tym bardziej, że ciekawi mnie bardzo pobliski archipelag.


kazdy powód jest dobry by wrócić - to śliczne miasto przecież :D

Świetnie się z Wami po raz kolejny pływało po Adriatyku. Co prawda tylko wirtualnie, ale i tak mogłam zobaczyć Chorwację z innej perspektywy. Zawsze ciekawi mnie, jak to wszystko wygląda od strony wody. Szczególnie lubię zdjęcia różnych małych wysepek, do których bez solidnego pływadła ciężko się dostać i nie da się ich pooglądać na Google, poza widokiem satelitarnym. Super, że pokazujecie nieznany wszystkim kawałek Chorwacji. :D :papa:


Staram sie pokazywać inna Chorwację, taką bardziej moją - bardziej z niebieskiego punktu widzenia :D
Z pokładu wszystko wygląda inaczej - bo na co innego człowiek zwraca uwagę, wiele innych zmiennych jest do ogarnięcia w ciagu dnia, nie zawsze plany uda się zrealizować - i ta zmienność i niepewność właśnie najbardziej nas pociąga w żeglarstwie :D
Kiedyś przeczytałam wpis że na jakąś tam wyspę na Adriatyku płynie się z określonego miejsca 16 godzin żaglówką. Strasznie się uśmiałam z naiwności tej opinii - bo to nie autobus. Nawet motorówką nie da się określić czasu bo nie znamy warunków jakie napotkamy w drodze, a co dopiero płynąc na żaglach. Ale do tego dochodzi sie wraz z doświadczeniem i wiedzą przychodzącą nie z książek ale z wielu godzin na morzu. :D I przypomina mi sie słynny film - na pewno słyszałaś, bunt na Bounty. Statek próbował opłynąć Horn ze wschodu na zachód. O ile mnie pamieć nie myli po 39 dniach prób odpuścili, zawrócili i pożeglowali dookoła ziemi bo Horn kategorycznie uniemożliwił przejście. Teraz oczywiscie są silniki ale czy na tym polega zabawa na wakacjach? Dla nas chyba nie :D
Dzięki że zagościłaś na naszym pokładzie :D I zapraszam na kolejną nasza jednostkę :papa:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 22.11.2019 21:08

maslinka napisał(a):Dzięki za piękną relację! :D Już się nie mogę doczekać następnej i oczywiście wpakuję się Wam na pokład :mrgreen:


Dzięki za obecność i dobre słowo maslinko :smo:
Jak sie dobrze postarasz to możesz zamustrować sie pierwsza - kto wie, może zostaniesz pierwszym oficerem??? :smo:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 22.11.2019 21:10

Habanero napisał(a):Dzięki Beata za nowe przygody, niesamowite pływanie z delfinami :hearts: Jak zawsze było super żeglarsko :D , a wszystko pokazane i opisane bardzo profesjonalnie. Do następnego rejsu :papa:


Super że byłeś i cieszę się że nasze delfinki Ci się podobały :hearts: To jednak słodkie zwierzaki są, prawda? :smo:
Do zobaczenia i usłyszenia bardzo niedługo :hut: :boss: :papa:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 22.11.2019 21:25

Ale te wszystkie Wasze jednostki podobne z tej perspektywy! Dzięki za relację :D .
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9102
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 23.11.2019 16:24

Dzięki za kolejną ciekawą relację.
Za czas poświęcony na jej pisanie, aby nam szczurom lądowym przybliżyć życie spędzone na wodzie.
Pozostaje tylko zakończyć
AHOJ :lol: :smo: :papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 23.11.2019 19:13

Było pięknie i ciekawie , dziękuję i czekam na kolejny rejs :D


Pozdrawiam
Piotr
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 24.11.2019 15:58

Podziękuję za piękną relację i nowe jak dla mnie spojrzenie na piękne zakątki Chorwacji od chybotliwej strony :oczko_usmiech:
Pięknie się z Wami podróżowało. Przyznam się że liczę na kolejne opisy równie udanych wypraw. :papa:
Koszulki pozamiatały :mrgreen: :hut:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 25.11.2019 11:03

pomorzanka zachodnia napisał(a):Ale te wszystkie Wasze jednostki podobne z tej perspektywy! Dzięki za relację :D .


Niby podobne ale im młodsza tym zadek ma szerszy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dzięki że byłaś z nami Kochana :smo: :papa:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 25.11.2019 11:05

elka21 napisał(a):Dzięki za kolejną ciekawą relację.
Za czas poświęcony na jej pisanie, aby nam szczurom lądowym przybliżyć życie spędzone na wodzie.
Pozostaje tylko zakończyć
AHOJ :lol: :smo: :papa:


Co prawda rejsu tak do końca nie da się opowiedzieć - rejs trzeba przeżyć, ale wciąż próbuję coś pokazać :D
Fajnie że byłaś, że czytałaś i że się podobało - dzięki za miłe słowa
Ahoj :smo: :papa:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 25.11.2019 11:06

piotrf napisał(a):Było pięknie i ciekawie , dziękuję i czekam na kolejny rejs :D


Pozdrawiam
Piotr


Super że byłeś tutaj :D
A na kolejny - długo nie poczekasz, zapraszam :oczko_usmiech: :papa:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 25.11.2019 11:07

AdamZ napisał(a):Podziękuję za piękną relację i nowe jak dla mnie spojrzenie na piękne zakątki Chorwacji od chybotliwej strony :oczko_usmiech:
Pięknie się z Wami podróżowało. Przyznam się że liczę na kolejne opisy równie udanych wypraw. :papa:
Koszulki pozamiatały :mrgreen: :hut:


Dziękuję że czytałeś i że brak stabilności pokładowej Cię nie zniechęcił :mrgreen:
Te nasze koszulki uwielbiam, zwłaszcza miny osób czytających je :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 25.11.2019 12:10

Piękna relacja, a że dodatkowo z niewakacyjnego okresu, to podwójne podziękowania.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 25.11.2019 17:25

Bravik napisał(a):Piękna relacja, a że dodatkowo z niewakacyjnego okresu, to podwójne podziękowania.


Dziękuję że tu zaglądałeś i jeśli lubisz wodne klimaty - zapraszam w kolejną podróż :smo:

spokojnie-to-tylko-awaria-czyli-mazury-2019-t55613.html#p2108704
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 22.01.2020 15:25

Nadrobiłam. Jak zwykle dzięki za relację. Super było z Wami opływać :D :D
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Captain America – majówka 2019 tylko dla dorosłych :-) - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone