Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 01.07.2016 16:38

paulr napisał(a):Dokładnie Ci nie powiem, ale zeszłego roku miałem Yanosika i tomtoma działały całą trasę i nawet 10mb nie pobrało, a między czasie żona jeszcze wysłała zdjęcie przez mesengera które z 3mb miało:) tak więc tragedii nie ma..
jeden problem jest że telefon sam potrafi generować bardzo dużo danych w tle... więc na czas roamingu najlepiej całe dane w tle wyłączyć bo nie okazało się że się kilka aktualizacji pobrało i poszło np (500mb):)


Ja byłbym ostrożny z oceną rzędu 10mb, zobaczcie, że jak pobieracie region offline cirka 100km2 to on ma ok 90mb, a przez całą trasę w jedną stronę transmisja powinna być cirka tej wielkości.

Ja proponuję zasadzić się na obniżkę ceny i kupić Sygica na Europę, mi sprawdził się wyśmienicie. Googla używałem do weryfikacji korków i niczego więcej.
misiaczek-bartek
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiaczek-bartek » 01.07.2016 19:48

Sol-Wagon napisał(a):
fabio007 napisał(a):Sam tego doświadczyłem prowadząc drugie auto za sobą. Kiedy ja wyprzedzałem, to moi znajomi też, mimo, że auto mieli słabe i moment do wyprzedzania nie był odpowiedni :) Obserwowałem to również wiele razy u innych, bo takie zachowania 'widać' z daleka :)

Coś w tym jest, że ci z tyłu boją się, że jak wyprzedzimy to włączymy jakiś dopalacz i im znikniemy z oczu:)

nie wiem czy ten pierwszy nie powinien wyprzedzać dopiero wtedy gdy ma pewność że ten z tyłu na pewno też zdąży...pod warunkiem że ci z tyłu totalnie zieloni...

a potem wyścigi jak ciężarówek.
lewy pas to nie koło gospodyń wiejskich. Wyprzedziłeś samochód/ciężarówkę to na prawy pas, mimo że jest jakieś auto za 500 metrów.
Co do nie wyprzedzania, bo Ci z tyłu nie dadzą rady, to tak się tworzą korki, co innego jest wyprzedzić 2 samochody a przy 20 i niezachowywaniu odstępów między sobą to nie wspomnę ;)
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 01.07.2016 23:31

piotrulex napisał(a):
paulr napisał(a):... zeszłego roku miałem Yanosika i ... działały całą trasę


To yanosik działa za granicą pokazując np. nateżenie ruchu?

Kurcze, pierwsze słysze ...


Yanosik działa na całym swiecie. Oczywiscie jego skutecznosc jest znacznie mniejsza niz w Polsce czy litwie. Ale ostrzezenia sa normalnie pokazywane ( jak ktos zglosi) nie działa tylko nawigacja ktora dla mnie i tak jest do niczego. Tak wiec polecam kazdemu korzystanie z yanosika w drodze do cro. Im nas wiecej tym bedzie skuteczniejszy;)
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 01.07.2016 23:34

Tytusdj napisał(a):
paulr napisał(a):Dokładnie Ci nie powiem, ale zeszłego roku miałem Yanosika i tomtoma działały całą trasę i nawet 10mb nie pobrało, a między czasie żona jeszcze wysłała zdjęcie przez mesengera które z 3mb miało:) tak więc tragedii nie ma..
jeden problem jest że telefon sam potrafi generować bardzo dużo danych w tle... więc na czas roamingu najlepiej całe dane w tle wyłączyć bo nie okazało się że się kilka aktualizacji pobrało i poszło np (500mb):)


Ja byłbym ostrożny z oceną rzędu 10mb, zobaczcie, że jak pobieracie region offline cirka 100km2 to on ma ok 90mb, a przez całą trasę w jedną stronę transmisja powinna być cirka tej wielkości.

Ja proponuję zasadzić się na obniżkę ceny i kupić Sygica na Europę, mi sprawdził się wyśmienicie. Googla używałem do weryfikacji korków i niczego więcej.

Dlatego napisałem by zapisac mapy googla w pamieci a pobiera tylko dane o trasie (korki wypadki itp) a do tego nie potrzeba duzo mb.
maciejdm1
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 12.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciejdm1 » 02.07.2016 10:24

paulr napisał(a):
Tytusdj napisał(a):
paulr napisał(a):Dokładnie Ci nie powiem, ale zeszłego roku miałem Yanosika i tomtoma działały całą trasę i nawet 10mb nie pobrało, a między czasie żona jeszcze wysłała zdjęcie przez mesengera które z 3mb miało:) tak więc tragedii nie ma..
jeden problem jest że telefon sam potrafi generować bardzo dużo danych w tle... więc na czas roamingu najlepiej całe dane w tle wyłączyć bo nie okazało się że się kilka aktualizacji pobrało i poszło np (500mb):)


Ja byłbym ostrożny z oceną rzędu 10mb, zobaczcie, że jak pobieracie region offline cirka 100km2 to on ma ok 90mb, a przez całą trasę w jedną stronę transmisja powinna być cirka tej wielkości.

Ja proponuję zasadzić się na obniżkę ceny i kupić Sygica na Europę, mi sprawdził się wyśmienicie. Googla używałem do weryfikacji korków i niczego więcej.

Dlatego napisałem by zapisac mapy googla w pamieci a pobiera tylko dane o trasie (korki wypadki itp) a do tego nie potrzeba duzo mb.


Mam pytanko odnośnie map googla.
Czy dobrze rozumiem jak z nich korzystać offline z możliwością informacji o korkach itp:
- Pobieram przez wi-fi mapy offline
-Wyznaczam trasę
-Wyłączam transmisję danych w tle za wyjątkiem map Googla ( mam możliwość w swoim Huawei wyłączenia dla konkretnych aplikacji) ?
Teraz pytania:
-Pobiera tylko dane potrzebne dla map Googla (korki itp)?
-Czy mam wyłączyć podstawowy transfer danych czy ma być włączony ?
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 02.07.2016 12:41

Przeglądam co chwilę kamerki na Lucko i wydaje się że problem z korkami na bramkach zanikł. W ubiegłym tygodniu sprawnie, dziś sprawnie (w godzinach 07:00 do 12:30) więc jest dobrze. Albo mało wyjeżdża, albo jadą w innych dniach lub godzinach.
Za to stoi wyjazd na gotówkowych bramkach.
Nemhain
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 19.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nemhain » 02.07.2016 14:32

To ja sprawdzałam dzisiaj ok. 10 i korek był długi. http://www.hak.hr/info/kamere/ dalej jest, no może teraz troszkę mniejszy
Ostatnio edytowano 02.07.2016 14:38 przez Nemhain, łącznie edytowano 1 raz
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 02.07.2016 14:33

wielbiciel napisał(a):Przeglądam co chwilę kamerki na Lucko i wydaje się że problem z korkami na bramkach zanikł. W ubiegłym tygodniu sprawnie, dziś sprawnie (w godzinach 07:00 do 12:30) więc jest dobrze. Albo mało wyjeżdża, albo jadą w innych dniach lub godzinach.
Za to stoi wyjazd na gotówkowych bramkach.

No nie wiem...
Lucko.png

Stan na teraz. Dodam, że widok z kamer HAK to potwierdza.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 02.07.2016 15:12

Widok z googla tylko potwierdza za myslacy inaczej jadacy w kierunku zagrzebia stoja w korku mimo iz do platnosci karta praktycznie pusto....
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 02.07.2016 16:07

kojacek
Popatrz na kamerki jak to wygląda, była mała obstrukcja jak google pokazało kolizję, a na kamerach pomimo tylko dwóch pasów pobrania biletu (boczne dla Tir-ów), ruch pojazdów sprawnie się porusza.
Cała szerokość była poboru opłat była przeznaczona dla wracających, a ci stali aż od zjazdu na płatności kartami, no ale ja tego nie ogarniam czemu, chyba dlatego że homo sapiens to stadne stworzenie.
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 02.07.2016 20:34

paulr napisał(a):Widok z googla tylko potwierdza za myslacy inaczej jadacy w kierunku zagrzebia stoja w korku mimo iz do platnosci karta praktycznie pusto....


O właśnie, też mnie zawsze dziwi ta ślepa wiara w moc papiera :)
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 02.07.2016 22:27

Dla tych jadacych trasą przez Czechy i Austrię: Austriacy chyba budują nową trasę od granicy z Czechami do połączenia z autostradą, bo mój gps aktualizowany całkiem niedawno pokazywał mi przez kilka kilometrów, że jadę przez pole. Domyślam się, że jechałem jakimś objazdem. Wracałem do Polski tą trasą w nocy z czwartku na piątek i w stronę Chorwacji był ogromy korek.
Obwodnica Wiednia rozkopana, momentami ograniczenia do 60 km/h.
Ktoś to już pisał - Słoweńcy przebudowują drogę od Ptuja do granicy Chorwacją, będzie chyba dwupasmówka do samej granicy. Termin zakończenia robót 11.2017. Teraz są tam ograniczenia do 50 km/h praktycznie na całym odcinku.
A tak poza tym trochę zwężeń w Czechach i Austrii na autostradach z ograniczeniami do 80 km/h.
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 03.07.2016 09:20

Slavko1974 napisał(a):Dla tych jadacych trasą przez Czechy i Austrię: Austriacy chyba budują nową trasę od granicy z Czechami do połączenia z autostradą, bo mój gps aktualizowany całkiem niedawno pokazywał mi przez kilka kilometrów, że jadę przez pole. Domyślam się, że jechałem jakimś objazdem. Wracałem do Polski tą trasą w nocy z czwartku na piątek i w stronę Chorwacji był ogromy korek.
Obwodnica Wiednia rozkopana, momentami ograniczenia do 60 km/h.
Ktoś to już pisał - Słoweńcy przebudowują drogę od Ptuja do granicy Chorwacją, będzie chyba dwupasmówka do samej granicy. Termin zakończenia robót 11.2017. Teraz są tam ograniczenia do 50 km/h praktycznie na całym odcinku.
A tak poza tym trochę zwężeń w Czechach i Austrii na autostradach z ograniczeniami do 80 km/h.


A czy mógłbyś napisać o której godzinie był ten korek w stronę Chorwacji i w którym miejscu?
Planujemy wyjazd 22-07 na noc i chciałbym dopasować jakoś godzinę wyjazdu.
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 03.07.2016 11:08

Korek był przede wszystkim od granicy czesko - austriackiej i miał długość kilku kilometrów z małymi przerwami, w stronę Chorwacji. Ja przekraczałem tą granicę około godz. 1 w nocy z czwartku na piątek. Trochę mnie to zdziwiło bo to w zasadzie jeszcze tydzień pracy i na dodatek środek nocy. Na samej granicy nie było jeszcze korka.
Skoro jedziesz za 3 tygodnie to pewnie ta sytuacja jeszcze się pewnie zmieniać.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.07.2016 11:11

W Czechach 1 lipca rozpoczęły się wakacje, wiec najprawdopodobniej to było powodem korka ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 359
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone