Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Toskania, co fajnego w drodze powrotnej??

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
szalonaona77
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 30.06.2015
Toskania, co fajnego w drodze powrotnej??

Nieprzeczytany postnapisał(a) szalonaona77 » 19.09.2019 13:50

Witam za rok planujemy pojechać do Toskanii na 7 nocy. Szczegółowy plan już rysuje się w głowie. Ew proszę o podpowiedz co zwiedzić i może w jakiej kolejności, żeby od razu nie jechać na najlepsze smaczki Toskanii tyko sobie je stopniować;)
Miałabym jeszcze prośbę doradźcie jak wykorzystać drogę powrotną? Plan jest na Wenecję, ale ponoć w samej Wenecji lepiej nie nocować, to gdzie ewentualnie? Potem planujemy pojechać na kilka dni Istrię, tylko nie wiem którą z miejscowości najlepiej wybrać ? Fazanę, Pulę czy może Rovinj? i co tam jest do zwiedzania poza piękną miejscowością Pula, gdzie się warto wybrać?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.09.2019 15:57

Kilka relacji z Toskanii tu znajdziesz, w tym moją połączenie plażowania i zwiedzania: teksanskie-widoczki-w-toskanii-t49663.html?hilit=fioletowa

A w trasie:
Wiedeń, Praga, Budapeszt, Salzburg, Monachium - w zależności skąd jedziesz
trasa Grossglockner
Mediolan,
Lido di Garda, jezioro Como
skocznie narciarskie w Innsbruck, Garmisch-Partenkirchen czy Planicy
Tak na szybko to tyle mi do głowy przyszło...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.09.2019 17:08

szalonaona77 napisał(a):Witam za rok planujemy pojechać do Toskanii na 7 nocy. Potem planujemy pojechać na kilka dni Istrię, tylko nie wiem którą z miejscowości najlepiej wybrać ? Fazanę, Pulę czy może Rovinj? i co tam jest do zwiedzania poza piękną miejscowością Pula, gdzie się warto wybrać?

Do miłośników kieruję jeszcze raz.
klub-milosnikow-polwyspu-istria-t53130.html
Czytaj i tam pytaj o Istrię.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 19.09.2019 17:14

szalonaona77 napisał(a): i co tam jest do zwiedzania poza piękną miejscowością Pula, gdzie się warto wybrać?

8)
Kto Ci powiedział, że jest piękna? 8O

Moje wrażenia z paru dni na Istrii zawarłam w relacji:
dziurki-czyli-bra-i-inne-zakamarki-2015-t49493-450.html#p1694201
Wybrałam do zwiedzania to co mnie osobiście pasowało w tak krótkim czasie. A jest tego duuużo więcej. Polecam lekturę relacji z Istrii:
klub-milosnikow-polwyspu-istria-t53130.html
szalonaona77
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 30.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) szalonaona77 » 20.09.2019 07:49

dzięki lecę poczytac :)
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 16.10.2019 09:08

Tu świeżutka relacja z Toskanii - https://jadziemlecim.wordpress.com/2019 ... a-w-4-dni/. Małe miasteczka, samochodem.
creep22
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) creep22 » 11.11.2019 15:05

Mamy bardzo podobny plan. Najpierw Toskania, w okolicach Florencji, daleko od morza, więc nastawiamy się tylko na zwiedzanie. Potem Istria, żeby się pobyczyc na plazy. Wracamy do Fazany, gdzie byliśmy w zeszłym roku. Szczerze polecam, a na Istrii zwiedzania nie zabraknie na pewno. W drodze z Toskanii do Cro zatrzymałbym się w Triescie lub w Piranie.
My mamy nocleg po drodze w Słowenii a potem prosto do Toskanii. Planowałem zwiedzanie Padwy lub Ferrary, ale słyszałem, żeby nie zatrzymywać się nigdzie po drodze z pełnym bagaznikiem we Włoszech, bo można zostać okradzionym. Co wy na to?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.11.2019 16:51

creep22 napisał(a): Planowałem zwiedzanie Padwy lub Ferrary, ale słyszałem, żeby nie zatrzymywać się nigdzie po drodze z pełnym bagaznikiem we Włoszech, bo można zostać okradzionym. Co wy na to?
Bez problemu zwiedzałam Padwę z pełnym bagażnikiem, ale u nas zasada jest taka, że nic z pod rolet nie może wystawać, musi się ona zamknąć - to ze wzgl. bezpieczeństwa. Mamy też przyciemniane szyby w samochodzie. Podawałam już linka do mojej relacji, ale masz jeszcze raz: post1680388.html#p1680388
Na powrocie też zwiedzaliśmy i Volterę i Sienę i Riva del Garda.
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 11.11.2019 19:40

piekara114 napisał(a):
creep22 napisał(a): Planowałem zwiedzanie Padwy lub Ferrary, ale słyszałem, żeby nie zatrzymywać się nigdzie po drodze z pełnym bagaznikiem we Włoszech, bo można zostać okradzionym. Co wy na to?
Bez problemu zwiedzałam Padwę z pełnym bagażnikiem, ale u nas zasada jest taka, że nic z pod rolet nie może wystawać, musi się ona zamknąć - to ze wzgl. bezpieczeństwa. Mamy też przyciemniane szyby w samochodzie. Podawałam już linka do mojej relacji, ale masz jeszcze raz: post1680388.html#p1680388
Na powrocie też zwiedzaliśmy i Volterę i Sienę i Riva del Garda.


Wystarczy nie zostawiać nic na widoku.
Nam w Weronie wybito tylną szybę pasażera w kombiaku bo polary zostawiliśmy na tylnej kanapie :roll:
Na szczęście nic nie ukradli z bagażnika, bo nie potrafili otworzyć drzwi 8)
creep22
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) creep22 » 01.12.2019 18:03

piekara114 napisał(a): Bez problemu zwiedzałam Padwę z pełnym bagażnikiem, ale u nas zasada jest taka, że nic z pod rolet nie może wystawać, musi się ona zamknąć - to ze wzgl. bezpieczeństwa. Mamy też przyciemniane szyby w samochodzie. Podawałam już linka do mojej relacji, ale masz jeszcze raz: post1680388.html#p1680388
Na powrocie też zwiedzaliśmy i Volterę i Sienę i Riva del Garda.

Dzięki za link Beata. Twoja relacje już dawno przeczytalem, część miejsc dopisałem do swojej listy:D Niestety w jej drugiej części zaginęły fotki
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.12.2019 20:40

creep22 napisał(a):
piekara114 napisał(a): Bez problemu zwiedzałam Padwę z pełnym bagażnikiem, ale u nas zasada jest taka, że nic z pod rolet nie może wystawać, musi się ona zamknąć - to ze wzgl. bezpieczeństwa. Mamy też przyciemniane szyby w samochodzie. Podawałam już linka do mojej relacji, ale masz jeszcze raz: post1680388.html#p1680388
Na powrocie też zwiedzaliśmy i Volterę i Sienę i Riva del Garda.

Dzięki za link Beata. Twoja relacje już dawno przeczytalem, część miejsc dopisałem do swojej listy:D Niestety w jej drugiej części zaginęły fotki
A na których stronach nie widzisz zdjęć, z jakich miejscowosci? Bo ja widzę wszystkie...
creep22
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) creep22 » 01.12.2019 21:34

piekara114 napisał(a):
creep22 napisał(a):
piekara114 napisał(a): Bez problemu zwiedzałam Padwę z pełnym bagażnikiem, ale u nas zasada jest taka, że nic z pod rolet nie może wystawać, musi się ona zamknąć - to ze wzgl. bezpieczeństwa. Mamy też przyciemniane szyby w samochodzie. Podawałam już linka do mojej relacji, ale masz jeszcze raz: post1680388.html#p1680388
Na powrocie też zwiedzaliśmy i Volterę i Sienę i Riva del Garda.

Dzięki za link Beata. Twoja relacje już dawno przeczytalem, część miejsc dopisałem do swojej listy:D Niestety w jej drugiej części zaginęły fotki
A na których stronach nie widzisz zdjęć, z jakich miejscowosci? Bo ja widzę wszystkie...

Nie widzę od strony 12
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.12.2019 21:46

Dzięki.
Przejrzę na innym sprzęcie i pod innym netem, ale to jutro. Jak się uda to uzupełnię też zdjęcia. :papa:

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Toskania, co fajnego w drodze powrotnej??
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone