Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
vakos8
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 21.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) vakos8 » 16.07.2018 07:47

ja od wczoraj testuje tomtom GO, zauważyłem że pobierając pakiet map Europa - Wschód drogi w Austrii są okrojone (np. brak drogi zjazdowej przed Słowenią, dopiero pobierając Europa Środkowa - Wschód dróg w Austrii jest więcej, navi kosztuje 23,99 na miesiąc, interfejs apki ok, zobaczymy jak z wyznaczaniem trasy.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 17.07.2018 14:39

Jechałem na Google Maps wspomagając się Yanosikiem. Bardzo ładnie działał w Czechach i Austrii, wychwytując remonty, zagrożenia i fotopułapki tam gdzie naprawdę były. Słabo w Słowenii i Chorwacji, tam praktycznie czarna dziura i klikałem jako pierwszy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.07.2018 16:57

Jaka nawigacja oprócz GM na trasę CZ - SK - H? Żeby informowała o korkach,wypadkach możliwych najlepszych objazdach oto?
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 18.07.2018 17:00

Moze naviexpert??
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.07.2018 17:12

SimonNysa napisał(a):Jaka nawigacja oprócz GM na trasę CZ - SK - H? Żeby informowała o korkach,wypadkach możliwych najlepszych objazdach oto?

Waze
Yanosik, ale im dalej od PL to słabiej.
PavveL
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 28.07.2009
Yanosik, Waze, czy CBradio?

Nieprzeczytany postnapisał(a) PavveL » 23.07.2018 21:20

Który system wczesnego ostrzegania najlepiej sprawdzi się w krajach tranzytowych i samej Chorwacji? Dotychczas było tylko
CB radio, ale od początku 2018 poza granicami polski działa Yanosik. I jest też Waze - podobno popularny w wielu krajach, ale jak jest w rzeczywistości?
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 24.07.2018 10:52

Yanosik daje naprawdę radę w Czechach i Austrii, dalej to już czarna dziura
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 24.07.2018 11:58

Ile netu Wam schodzi przy nawigacji GM lub Waze przez całą podróż ?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 24.07.2018 12:17

Kolejny raz dojechaliśmy na GM z natężeniem ruchu. Jak zwykle super. Y coś tam gadał ale jazda w 99% przepisowa więc mało mnie to interesowało. Z pewnością w A jak mi nawijał, że radar, było 80 to krajan lewym mnie objechał i pstryknęło mu 2 razy :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.07.2018 21:37

piotrulex napisał(a): Z pewnością w A jak mi nawijał, że radar, było 80 to krajan lewym mnie objechał i pstryknęło mu 2 razy :)

Raz dla niego, i raz dla ciebie :wink:
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 28.07.2018 08:54

W ktorym miejscu montujecie swoje nawigacje na szybie, ja ciagle nie moge wybrac miejsca-malo rozpraszajacego :evil:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 28.07.2018 10:59

madziaimaciek napisał(a):W ktorym miejscu montujecie swoje nawigacje na szybie, ja ciagle nie moge wybrac miejsca-malo rozpraszajacego :evil:

To jest sprawa indywidualna i ciężko doradzić. Mnie odpowiada z prawej strony, pod lusterkiem, ale maksymalnie nisko.

Jeśli nie bardzo odpowiada Tobie navi na szybie, to może spróbować tak:

11.JPG

Jeździłem tak w Szwajcarii, bo przepisy tego wymagają i też odpowiada mi ten sposób.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.07.2018 11:09

Jeśli navi z telefonu to najlepiej jak pokazał walp (ja też tak zakładam), na kratce nawiewu, raz że masz blisko do gniazda zasilania, dwa telefon ma chłodzenie, co przy pracy nawigacji powoduje jego duże nagrzewanie. I nikt się nie doczepi (np. Słowacy) że telefon zasłania kierowcy widok.
A jak nawigacja tradycyjna, to ja wożę po środku podszybia, tzn. jest przyssana do szyby ale opiera się o podszybie, dużo nie zasłania i mam blisko zasilanie.
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 01.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 28.07.2018 11:39

madziaimaciek napisał(a):W ktorym miejscu montujecie swoje nawigacje na szybie, ja ciagle nie moge wybrac miejsca-malo rozpraszajacego :evil:


Tak mam navi

navi.jpg


a tak kamerkę :)

kamerka.jpg
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.07.2018 12:28

Widzę "stare", dobre, niezawodne IGO :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone